امیرعبداللهیان

وزیر امور خارجه کشورمان در تماس تلفنی با همتای اماراتی خود ضمن محکوم نمودن اهانت به قرآن کریم در سوئد گفت: کشورهای منطقه می‌توانند بدون مداخلات خارجی امنیت منطقه را تأمین کنند.

به گزارش مشرق، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه شامگاه روز شنبه در تماس تلفنی با عبدالله بن زاید آل نهیان، وزیر امور خارجه امارات عربی متحده ضمن محکومیت شدید اهانت به قرآن کریم در کشورهای سوئد و دانمارک، خواستار برگزاری نشست فوری وزرای خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی شد.

وزیر امور خارجه ایران اهانت به قرآن کریم را موجب جریحه دار شدن احساسات مسلمانان در سراسر جهان دانست و بر ضرورت برخورد جدی با عاملان این توهین تأکید کرد.

امیرعبداللهیان همچنین به سفر اخیر خود به امارات و دیدارها و مذاکرات بسیار خوب و سازنده با مقامات عالیرتبه این کشور اشاره کرد و اتخاذ تمهیدات لازم برای اجرایی شدن توافقات صورت گرفته را مورد توجه قرار داد.

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران امنیت منطقه خلیج فارس را برای جمهوری اسلامی ایران مهم خواند و اظهار داشت: کشورهای منطقه می‌توانند بدون مداخلات خارجی امنیت منطقه را تامین کنند.

عبدالله بن زاید آل نهیان، وزیر امور خارجه امارات نیز اهانت به کتب آسمانی، ادیان و اعتقادات دینی را به شدت محکوم کرد و از پیشنهاد وزیر امور خارجه ایران برای برگزاری نشست وزرای خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی استقبال کرد.

وزیر امور خارجه امارات با اشاره به سفرهای متقابل مقامات دو کشور، سفر اخیر امیرعبداللهیان به امارات را سفری بسیار مهم  ارزیابی کرد و خواستار توسعه همکاری های دوجانبه در همه زمینه ها شد.

شیخ عبدالله بن زاید بر توجه امارات به حل مشکلات ایرانیان مقیم امارات و حل مشکل مدارس و بیمارستان ایرانیان در چارچوب مقررات موجود تاکید کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس