کد خبر 1475272
تاریخ انتشار: ۲ فروردین ۱۴۰۲ - ۲۳:۱۲
آغاز دورجدید اعتراضات ضدنتانیاهو در تل آویو

هزاران اسرائیلی شامگاه روز چهارشنبه مجدداً علیه دولت بنیامین نتانیاهو و طرح اصلاحات قضایی او به خیابان ها آمدند.

به گزارش مشرق به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، ساکنان مناطق اشغالی فلسطین باردیگر علیه کابینه نتانیاهو دست به تظاهرات زدند. در همین ارتباط گفته شده که هزاران اسرائیلی شامگاه روز چهارشنبه مجدداً علیه دولت بنیامین نتانیاهو و طرح اصلاحات قضائی او دست به تظاهرات زدند.

صهیونیست‌ها در شهر تل آویو خارج از سالنی که همایشی در آن در حال برگزاری بود، دست به تظاهرات زدند.

تظاهرکنندگان خیابان‌های منتهی به سالن محل برگزاری این همایش را بستند که در پی آن نتانیاهو نتوانست در آن حضور پیدا کرده و سخنرانی کند.

در حالی که اوضاع داخلی رژیم صهیونیستی ملتهب و متشنج است، تظاهرات علیه کابینه راستگرای تل آویو به ریاست بنیامین نتانیاهو متهم اوج گرفته است. در همین ارتباط نیز یک نویسنده صهیونیستی درباره پیامدهای خطرناک ناشی از رفتارهای جنون آمیز کابینه نتانیاهو هشدار داد، کابینه‌ای که منجر به ویرانی و فروپاشی تل آویو می‌شود. «اوری مسگاف»، نویسنده صهیونیستی طی مقاله‌ای که روزنامه عبری زبان هاآرتص آن را منتشر کرده، گفت: «روز خشم در خیابان‌های اسرائیل تصویرگر یک جنگ تمام عیار بود، تظاهرات اعتراض آمیز علیه دولت تروریسم بنیامین نتانیاهو که بیش از ۲ ماه پیش شکل گرفته است، به سمت عملیات سپر حفاظتی پیش می‌رود.»

وی یادآور شد: «اسرائیل از هم گسسته و دچار انحطاط شده و در سراشیبی فروپاشی زوال قرار گرفته است، اقدامات تروریستی اسرائیل فقط در شهرک فلسطینی نشین حواره صورت نمی‌گیرد، نتانیاهو فاقد صلاحیت است باید به خاطر همین فقدان صلاحیت از منصبش برکنار شود.» در بخش دیگر این مقاله می‌خوانیم: «صحبت اکنون در مورد نخست وزیری است که علیه اسرائیل و نهادها و کارکنان آنها اعلام جنگ کرده است، تاریخ مالامال از رهبرانی است که قدرت درک واقعیت‌ها و تشخیص خوب و بد و درست و غلط را نداشتند.»

نویسنده این مقاله تصریح کرد: «من با چشمان خسته نگاه می‌کنم، اما از آنچه نتانیاهو اینجا با ائتلاف ملی گرایان حریدیین انجام می‌دهد، ائتلافی که اسرائیل را ربوده است اصلاً تعجب نمی‌کنم.»

بر پایه گمانه زنی این نویسنده: «این دوره نخست وزیری نتانیاهو طولانی نخواهد بود، میراث عملکرد او تخریب پروژه صهیونیستی می‌باشد، نتانیاهو برای اولین بار در تاریخ خود حکومتی بدون عامل آرامش بخش و مسئول ایجاد کرد.»

به باور این نویسنده، نتانیاهو به سرعت رژیم اسرائیل را به سمت یک بحران قانون اساسی، اقتصادی و امنیتی سوق می‌دهد و این کار یک اقدام غیرمنطقی است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس