کره شمالی بار دیگر به رزمایش‌های کره جنوبی پاسخ داد

ستاد کل ارتش کره شمالی در پاسخ به افزایش رزمایش‌های کره جنوبی، بار دیگر به یگان‌های مرزی خود دستور داد به سمت منطقه حائل و مرزی بین دو کره شلیک کنند.

به گزارش مشرق، رسانه‌های کره جنوبی می‌گویند ستاد کل ارتش خلق کره شمالی امروز سه‌شنبه در پاسخ به رزمایش‌های کره جنوبی بار دیگر به یگان‌های خط مرزی دستور داده به سمت منطقه مرزی و دریایی بین دو کره شلیک کنند.

بنا بر گزارش خبرگزاری «یونهاپ»، این بیانیه ستاد کل ارتش کره شمالی یک روز پس از آن صادر می‌شود که دیروز دوشنبه نیز ارتش کره شمالی در واکنش به تازه‌ترین رزمایش کره جنوبی ۱۳۰ گلوله توپخانه به مست منطقه حائل دو کره شلیک کرد. رزمایش جدید کره جنوبی از روز دوشنبه آغاز شده و تا روز چهارشنبه ادامه دارد.

ارتش کره جنوبی جمعه گذشته نیز اعلام کرد ارتش کره شمالی یک موشک بالستیک قاره‌پیما آزمایش کرده است. رئیس ستاد مشترک ارتش کره جنوبی هم بامداد پنج شنبه گذشته اعلام کرده بود که کره شمالی یک موشک بالستیک نامشخص را به سمت دریای ژاپن پرتاب کرده است.

این پرتاب‌ها و آزمایش‌های موشکی پس از آن صورت گرفت که کره شمالی هفته گذشته هشدار داد که پاسخ‌های نظامی «سخت تری» علیه تلاش‌های آمریکا برای تقویت حضور نظامی خود در منطقه دنبال خواهد کرد. کره شمالی از نشست سه جانبه اخیر آمریکا، کره جنوبی و ژاپن نیز انتقاد کرده بود.

در جریان این نشست سه جانبه، رهبران هر سه کشور از آزمایش‌های تسلیحاتی اخیر کره شمالی انتقاد کردند. جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در این کنفرانس گفت که این سه کشور بیش از همیشه در برابر رفتار تحریک‌آمیز پیونگ‌یانگ هماهنگ و همسو هستند.

پس از این کنفرانس، پیونگ یانگ بیانیه‌ای منتشر کرد و هشدار داد که رزمایش‌های نظامی شبه جزیره کره را وارد یک مرحله غیرقابل پیش‌بینی خواهد کرد.

در سال ۲۰۲۲، کره شمالی تاکنون در کل بیش از ۳۰ آزمایش موشک بالستیک انجام داده است. مقامات پیونگ‌یانگ تأکید دارند که آزمایش‌های موشکی آنها در پاسخ به تحریکات و تنش‌هایی است که آمریکا و کره جنوبی انجام می‌دهند.

واشنگتن و سئول اخیراً رزمایش مشترکی را در نزدیکی مرزهای کره شمالی انجام دادند که در بخشی از آن ژاپن نیز حضور داشت. مقامات کره جنوبی و آمریکا در هفته‌های اخیر بارها مدعی شدند که کره شمالی برای انجام هفتمین آزمایش اتمی آماده می‌شود. کره شمالی از سال ۲۰۱۷ تاکنون آزمایش اتمی انجام نداده است.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس