پزشکیان

مسعود پزشکیان، از نمایندگان مجلس که همچنان از اشتباه بزرگ خود در قبال درگذشت تصادفی مرحومه مهسا امینی عذرخواهی نکرده است؛ اخیرا گفته چون حاضر به پذیرش اشتباهاتمان نیستیم، مشکلات حل نمی‌شود!

سرویس سیاست مشرق  «وبلاگ مشرق» خوانشی روزانه در لابه‌لای اخبار و اتفاقات کشور است. ما درباره این خوانش البته تحلیل‌ها و پیشینه‌هایی را نیز در اختیار مخاطبان محترم می‌گذاریم. ۷:۳۰ هر روز با بسته ویژه خبری-تحلیلی مشرق همراه باشید.

***

همه اشتباهاتشان را بپذیرند جز من!

وظیفه مسئولان اجرایی در قبال اغتشاشات/ همه اشتباهاتشان را بپذیرند جز من!

مسعود پزشکیان، از وزرای دولت اصلاحات و از نمایندگان مجلس، اخیرا در بخشی از یک مصاحبه که دنیای اقتصاد آنرا منتشر کرد، پیرامون حوادث اخیر گفته است:

"همه ما مقصر هستیم زیرا طوری رفتار کردیم که نتیجه آن، وضعیت فعلی است و به جای اینکه واقعیت را تحلیل و برای آن راه حل ارائه دهیم، با مردم صادقانه صحبت کنیم و اشتباهاتمان را بپذیریم، همچنان دنبال دشمن خارجی هستیم اما مشکلات اینگونه حل نمی شود."[1]

*راه حل های ادعا شده از سوی پزشکیان و طعنه او مبنی بر اینکه "همه باید اشتباهاتمان را بپذیریم"؛ در حالی است که شخص آقای پزشکیان همان کسی است که در ابتدای حواشی مربوط به درگذشت تصادفی مرحومه مهسا امینی، در تلویزیون حاضر شد و چشم در چشم ملت اینطور اظهار کرد که مرگ مهسا امینی نمی تواند تصادفی باشد![2]

گزاره ای که به اذعان تمام آگاهان و تحلیلگران؛ در کنار سایر عوامل موجب شعله ور شدن اغتشاشات شد.

و اکنون نیز شاهدیم که آقای پزشکیان بدون ذره ای احساس ندامت؛ همچنان در صحنه حاضر هستند و از موضع غلط خود نیز عملا دست بردار نیستند!

قابل توجه آنکه مقام معظم رهبری نیز در یکی از سخنرانی های اخیر خود تأکید کردند که خواص باید مواضع غلط خود در این رابطه را اصلاح کنند.

*** 

وظیفه مسئولان اجرایی در قبال اغتشاشات

وظیفه مسئولان اجرایی در قبال اغتشاشات/ همه اشتباهاتشان را بپذیرند جز من!

آیت الله جوادی آملی، از مراجع عظام تقلید، روز پنجشنبه گذشته در دیدار با معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور، طی سخنانی گفت: برخی از کشورهای اروپایی به اندازه یک استان ما هم نیستند اما با گل فروشی اقتصاد خود را اداره می کنند. ولی کشور ما با داشتن این همه امکانات از قبیل نفت و معادن، بی عرضگی برخی مدیران جلوی پیشرفت آن را گرفته است.

به گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا، این مفسّر برجسته قرآن کریم همچنین گفته است: برخی از کسانی که این روزها در خیابان شیشه می شکنند، شاید به خاطر مشکلات اقتصادی قبلاً شیشه خانه خود را شکسته باشند، این وظیفه مسئولان است که برای حل مشکلات اقتصادی کشور و جوانان چاره اندیشی کنند.[3]

*سخنان و بیانات این فیلسوف و مفسّر برجسته قرآن کریم را بایستی همراه با ملحقات عقلانی آن خوانش کرد.

آیت الله جوادی آملی از حامیان اصلی و اصیل نظام اسلامی جمهوری اسلامی ایران هستند و همواره در بیانات خود بر لزوم رعایت قواعد و قوانین اجتماعی کشور تأکید دارند. لذا منظور ایشان در شرح مشکلات اقتصادی و ماجرای شکستن شیشه نیز در همان منظومه الزامات رعایت های قانونی قابل فهم است. چه اینکه حضرت استاد در ادامه همین سخنان تأکید دارند که مسئولان باید برای حل این مشکلات چاره اندیشی کنند و یا همینطور مشاهده می شود که ایشان از مدیران بی عرضه هم انتقاد کرده اند. لذاست که استفاده می شود اشاره ایشان به برخی مشکلات اقتصادیِ عذاب آور؛ نه به معنی کنار گذاشتن قوانین و شکستن امنیت کشور بلکه به معنی لزوم غیرتمندی بیشتر مسئولان دولتی است.

در بحث انتقاد علامه جوادی آملی از مدیران بی کفایت و نقش آنها در کند شدن سرعت پیشرفت کشور نیز باید به این قید عقلانی جالب توجه کرد که حضرت استاد هم علت اصلی مشکلات کشور را نه مشکلات خارجی یا تحریم بلکه "سوء مدیریت" می دانند.

گزاره ای که اگر به آن توجه شود؛ سرعت خدمت رسانی به مردم بیشتر خواهد شد.

*** 

1_https://donya-e-eqtesad.com/fa/tiny/news-3913622

2_khabaronline.ir/xjfZj

3_https://irna.ir/xjKVv2

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 62
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 27
 • سید IR ۰۷:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  وجدان بیدار و بصیرت نعماتی خدادای هستند که در زمان تقسیم آن ها اصلاح طلبان تهوع آور حضور نداشته اند! اما می دانید آن موقع کجا بودند؟! رفته بودند سراغ انبار وقاحت و همه آن را غارت کردند!!!
  • من IR ۰۹:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
   دمت گرم .‌‌بیشرفی و بی حیایی و بی ناموسی رو هم به صفاتشون اضافه کن
  • IR ۱۰:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
   5 86
   آمریکا در ایران سفارتخانه ندارد امــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــا ؛ اســـــــــــــــــــــــــــــــــــــــب تروآ دارد ــ اینترنت اسب تروآ ی آمریکا است . آمریکا ؛ به جز اینترنت ؛ همه چیز را برای ملت ایران تحریم می کند ؛ چــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــرا ؟؟؟؟؟ زیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــرا : ادوارد اسنودن: آمریکا از اینترنت جهانی برای جاسوسی استفاده می کند. . پس اینترنت آمریکایی را ببندید و اینترنت ملی راه اندازی کنید. و گر نه ؛ از این به بعد ؛ باز هم ؛ آش همین است و کاسه همین .
  • شهرام IR ۱۱:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
   6 115
   خدایا بتو پناه میبرم از اشرارالناس که مانند شیطان به خون انسانهای تو تشنه اند به خاطر تمایلات دنیایی
  • سادات ایرانی IR ۱۷:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
   3 3
   آقای جوادی سیاستمداریشون همجون دوست شفیقشون آقای هاشمی رفسنجانیه
  • نادی IR ۲۰:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
   2 0
   خخخخ دقیقا
 • محمدکریم IR ۰۷:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  چه عجب.به حضرت آیت ا..جوادی عاملی حمله نکردین؟!!! البته که از اصل شما نیست و بیشتر از ترس شماست...چون میدونید اگه کار را انجام بدین دیگه کسی براتون تره هم خورد نمیکنه..
  • سید IR ۰۹:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
   6 144
   جوابت را 07:40 خوب داده است!!!!
  • IR ۰۹:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
   6 136
   آخه خوبه به همه حرفاشون توجه می‌کردید اونجایی که هشدار آندلسی شدن دادن رو کلا شما نشنیده گرفتید چون اون موقع از خودتون نبود
  • IR ۱۲:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
   1 55
   همین که قسمتی از مشکلات را به اصلاحاتنسبت داده قبول ولی دیگران را بی سند متهم دیده با کلی گویی و نگفت ما چه خطایی داریم .. محاکمه
 • tofan IR ۰۸:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  9 162
  اي كاش مسئولين كشور ذره اي به تذكرات به حق ايت الله جوادي املي گوش مي دادند و البته تندورها هم باعث كمرنگ شدن ايشان نمي شدند.
 • IR ۰۸:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  8 134
  پزشکیان واقعا(بجز پارتی بازی در اشتغال فرزندش)تا توانستید جلوی خودش را ازلحاظ(غارت، فساد خیانت جنایت باند وپارتی باز یوبی عدالتی زوروتزویر..........بگیره وگرفت-اون مافیا وباندهای اصلی بیت وبیوت خودی آقا وآقازاده ومسئولین فاسد زوروتزویر وجنایت را هرچی سریعتر دستگیر کنیدوالا تر وخشک را باهم نابود میکنند
  • IR ۰۹:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
   2 37
   نتانیابو خودتی؟ آلو صدات چرا قطع شد....
 • IR ۰۸:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  4 97
  اینقدر خودی و ناخودی درست نکنید
  • IR ۰۹:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
   6 106
   اگه یکی از اعصاب خونوادت علی رغم فهم و تذکرات شما با دشمنان همدست شود و به بقیه اعصا، آرامش، اقتصاد، ناموس و... صربه بزند، بکشد، اهانت کند خودی است یا به قول خودت، ناخودی؟! ازش تشکر میکنی یا تذکر و تنبیه و...؟! با صداقت و انصاف جواب بده اگه داری!
  • IR ۰۹:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
   4 68
   درست نکردند تا بوده حق و باطل یعنی خودی و ناخودی بوده، حرف صد من یک غاز روغنفکری تیکه پاره نکن
 • IR ۰۸:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  5 73
  وقتی هیچ کس مسئولیت حرف و عملش را نپذیرد، وقتی هیچ نهاد و قانونی این افراد را وادار به پاسخگویی نکند، همین آش است و همین کاسه.
 • شریف زاده IR ۰۸:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  8 130
  وقتی نماینده ای با پرروئی به دنبال آشفته کردن جامعه است . به هیچ صراطی پایه بند نیست . آیا جایش در مجلس است. آقای شورای نگهبان چرا این جرثمه های بد اخلاقی و بی بصیرت را تائید صلاحیت می کنید. و یا این سیمای جمهوری اسلامی چرا افراد معلوم الحال را در روزهای آغازین فوت این خانم در تلویزیون آوردید. و ایشان به باد فتنه و آشوب دمید. آقای قوه قضائیه آیا زمان آن نرسیده است. تا به حساب و عملکرد این قبیل مسئولینی که از نعمت جمهوری اسلامی به جائی رسیده اند و اکنون درحال لگد پرانی هستند. وقت حساب گشی از این قبیل جماعت کی می رسد.
 • IR ۰۸:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  8 87
  پزشکیان نماینده ما نیست
 • سامان IR ۰۸:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  مسعود پزشکیان و دیگر اصلاح طلبانی که در قضیه فوت مهسا امینی اشتباه موضع گیری کردند باید اشتباهات شون را بپذیرند و از مردم عذرخواهی کنند.
 • مسعود IR ۰۸:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  6 97
  افساد طلبان بانیان وضع موجودند دولت و مجلس اصلاح طلب بیشترین ضربه را به اقتصاد کشور و معیشت مردم وارد کردند و باید پاسخگوی مردم باشند نه مدعی !
 • کیانی IR ۰۹:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  6 141
  آقای پزشکیان بیایند تو تلویزیون و توضیح دهند که در مدتی که نماینده بوده چه برنامه اقتصادی - اجتماعی برای رفع مشکلات منطقه شان و کشور در دولت داشتند و چقدر پیگیری کردند و چطور نتوانستن برنامه مناسبی برای برای رفع مشکلات ارائه دهند و اشتباهاشان قبول کنند اشتباه ایشان در مسئله مهسا امینی هم پیش کش مشکلات قبلی باشد.
 • IR ۰۹:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  4 110
  بسم الله از رئیس بی کفایت صمت و رستم قاسمی فعلا شروع کنید
  • سید IR ۰۹:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
   4 86
   می فرستیم شان پیش حسن روحانی و جهانگیری و آخوندی دوره کارآموزی کفایت و کاربلدی ببینند! چه طور است؟! موافقی؟!!؟
  • محمد قزل IR ۱۰:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
   4 57
   حتماً خود تو با کفایتی
 • ساسان IR ۰۹:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  5 78
  فتنه سالهای 78 و 88 و 96 و 98 زیر سر اصلاح طلبان بود و حمایت شون از اغتشاشات اخیر هم مایه تاسف و شرمساری شد.
 • IR ۰۹:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  3 69
  شما خودتو عاقل تر از مردم میدونی؟! افکار عمومی باهوشتر و عاقلتر از شماست نیازی به تفسیر سخنان این حضرت عزیز نیست.
 • سورن IR ۰۹:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  3 63
  خیلی خیلی جالبه هر دو یک حرف زدند اما تفسیر شما دو گانه است!! یکی رو دشمن نشون دادین یکی رو خودی..
 • ناشناس IR ۰۹:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  2 65
  وقتی هیچ وقت هیچ یک از وزرا و مدیران و رئیس جمهورهای مجرم و خائن محاکمه نمی شن و بجای جواب دادن در قبال خطاها و جرم‌ها پست جدید می گیرند هروز از روز قبل پروتر و وقیح تر میشن
 • IR ۰۹:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  3 56
  تندورهای اصولگرا و اسرائیل دوطرف یک قیچی برای کشاندن ایران به یک درگیری داخلی هستند!
  • سید IR ۱۱:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
   3 60
   آنوقت صهیونی ها گفته اند چه کسانی سرمایه های اسرائیل در ایران هستند؟!؟!
 • IR ۰۹:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  3 49
  اقای رستم قاسمی بعد از یک سالو خرده ای چه دستاوردی داشته؟؟؟ استیضاح وزیر ناکارامد چرا صورت نمیگیره؟؟؟؟ مجلس خواب
  • سید IR ۱۱:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
   2 59
   بگو جناب آخوندی بیاید برایش دوره بازآموزی بگذارد!
 • IR ۰۹:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  2 78
  پزشکیان بی کفایت
 • سهراب IR ۰۹:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  2 76
  مشکل کشور این اصلاح طلبان وسرمایه های اسرائیل در ایران هستند که متاسفانه تا مجلس هم نفوذکرده اند.قوه قضائیه هم که خنثی تشریف دارند.بیش از پنجاه روز از فتنه می گذرد،خون مردم از شرارت این خواصِ از عوام، به جوش آمده ولی قوه قضائیه با بازداشت کردن این مفسدان فی الارض هزینه مردم را در نگاه داری وتغذیه و...این اغتشاشگران بیشتر وبیشتر می کند. آقای قوه قضائیه خیلی ازن ها مفسدفی الارض هستند،پس چرا معطلی؟!
 • IR ۱۰:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  2 67
  نا آرامی های فعلی جنگی شناختی است که توسط دشمن طرح ریزی و اجرا شده شعارهای مزدوران را ببنید کدام خواستگاه اقتصادی دارد؟
 • مجازات خاینین IR ۱۰:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  1 34
  این همه خسارات با یک عذر خواهی ظاهری جبران میشه ؟مثل همه دستگیرشده های اغتشاشات که میگن اشتباه کردیم ،جوگیر شدیم گول مهسا امینی را خوردیم.
 • IR ۱۰:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  2 56
  مشاوران آیت الله هم بهتره مشورت بهتری به ایشون بدن هلند فقط گل صادر نمیکنه صادرات گاز و نفت و صنایع مختلف هم داره
 • IR ۱۰:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  1 62
  آیا کشوری که با گل فروشی اقتصاد خود را اداره می کند استقلال سیاسی دارد؟ آیا تحریم 40 ساله، جنگ 8 ساله و... را تجربه کرده؟ طی 40 سال میزان تولید پتروشیمی از 4 میلیون تن به 90 میلیون تن رسیده تولید برق از 7 گیگا وات به 70 رسیده ایران در توسعه انسانی با نرخ امید به زندگی از 52 سال در ابتدای انقلاب به 76 سال در رتبه اول در 40 سال گذشته قرار گرفته
 • خودم IR ۱۰:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  1 58
  یک معما البته برای خودم؟ چرا برخی افراد وقتی که مصدر کارن , حب وطن دارن ، اما به محضی که کنار رفتن یا کنار گذاشته شدن ، متاسفانه از این رو به آن رو میشن ،وطن را حتی به قیمت ناچیز می فروشن.نمونه هم فک وفراوان داریم ومی بینید!.
 • IR ۱۰:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  2 68
  خوب آیت الله جوادی قبلا در مورد دیاثت مسئولان اصلاحاتی بیاناتی داشتن که در ادامه اون بیانات و در این دوره از آندلسی شدن ایران ابراز نگرانی کردن ولی طبق معمول لیبرال‌های بی وطن وقعی به این قسمت از بیاناتشون نداشتن
 • IR ۱۰:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  2 80
  ناآرامی های فعلی جنگ احزاب به سرکردگی شیطان بزرگ است بر علیه اصل اسلام و شرایط اقتصادی دخالتی در آن ندارد.
 • DE ۱۰:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  5 138
  داري حرفهاي جوادي آملي را هم به ميل خودت تفسير و مصادره ميكني؟ با همين فرمون بريد جلو ببينيم به كجا ميرسيد
 • IR ۱۰:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  5 118
  بیانات را هی وصله و پینه کن مشرق .......نرود میخ آهنین بر سر مشرق
 • IR ۱۰:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  0 25
  به نظر می رسد کنترل بحران اخیر دست فرماندهان رده میانی افتاده است.
 • معین IR ۱۱:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  2 74
  شک نکنید اقای دکتر پزشیکیان از خیلی از انقلابیون مثل ریسی وامیرعبداللهیان باسوادتر ومتخصص تر وحرفای منطقی زدن
 • حسام IR ۱۱:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  0 54
  حرفهای آقای پزشکیان یادت مانده اما حرفهای رائفی پور )رو یادت رفت ؟
 • IR ۱۱:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  2 56
  نهادینه کردن عدالت اقتصادی و اجتماعی و شفافیت مسولین ٩٠ درصد مشکلات داخلی را حل میکند.
 • IR ۱۱:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  1 48
  نیاز نیست ابن پیام منتشر شود ماجرای مسئولین رو ماست مالی نکنید اگر پزشکیان از طرف نهادهای امنیتی و نظارتی کشور مورد تایید نیست پس چطور برای مجلس و شورا و نهادهای دیگر جواب مثبت میگیرد؟
 • FR ۱۱:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  2 62
  نا اقای پزشکیان ایرانی است ؟ ظاهرا ایشان یک پان ترک تجزیه طلب است (اینجا مانند دانشجویان شریف فحش نصارشان نمیکنیم چون فحش هم مقابل چنین افراد زبونی حرمت دارد !) هنوز هم بخاطر دروغ بزرگ توسط رییس قوه قضایی مشکوک مورد محاکمه قرار نگرفته است
 • عبدالله IR ۱۱:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  2 75
  بنده به عنوان یک تبریزی اصیل ، از وجود چنین نماینده ای در شهر خودم خجالت می کشم و امیدوارم مردم بابصیرت ایران اسلامی ، این نادان را به حساب ما مردم تبریز نگذارند. بنده خودم و خانواده ام هم هیچگاه به این فرد رأی نداده ایم.
 • شهرام IR ۱۱:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  4 94
  ایشان اینرا هم گفتند چرا سانسور میکنید : این غائله اخیر هم همین طور است. بله، «زن» هست، «زندگی» هست، «آزادی» هست، مرد هم همین طور است، همه اینها سرجایش محفوظ؛
 • IR ۱۱:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  1 48
  همون روز بعد از حرفهای پزشکیان خبیث که نمی‌دونم این شورای نگهبان با چه شواهدی این موجود رو تایید صلاحیت کرده تو تلویزیون گفت که دختر مردم(مهسا امینی) رو گرفتید و بعد جنازه ش رو تحویل خانواده ش دادید نوشتم این بی ...رو دستگیر کنید. قوه قضاییه ما متاسفانه در خوابی خرگوشی ست.
 • FR ۱۳:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  1 28
  باید مراقب باشیم چند قطبی در کشور ایجاد نشه همیشه باید معترض با اشوب گر جدا کرد چون دشمن به دنبال ایجاد جنگ داخلی است
 • روجا IR ۱۴:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  1 29
  پزشکیان هم تشنه قدرت بود و هست چون صلاحیت او برای انتخابات ریاست جمهوری تایید نشد شمشیر را از رو بسته. و سقوط کرد سقوطی که می بینید‌!
 • IR ۱۴:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  0 0
  احسنت
 • IR ۱۵:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  0 0
  اونایی که اغتشاش کردن و به جان و مال مردم آسیب زدن، دنبال حذف قانون اسلام یعنی حجاب بودن و ربطی به مسائل اقتصادی نداشت. خواسته های اغتشاشگران رو این مدت دیدیم.
 • جمشید IR ۱۶:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  0 43
  درود
 • جواهری CA ۱۷:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  0 0
  آقای پزشکیان یه نگاهی هم به عملکرد خودت داشته باش. ممنون
 • IR ۱۹:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  0 0
  هیچکدام از این دونفر به نقش آمریکا و اسرائیل و غرب در آشوب های اخیر اشاره ای نکرده اند و دولت های پیش را هم در امور اقتصادی دخیل ندانسته اند. گوئی فقط مسئولان فعلی ایران مقصرند. از این بهتر نمی شود از آشوب گران حمایت کرد.
 • IR ۲۲:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  0 0
  خخخخ خوب جواب پزشکیان رو دادی مشرق. تیترتم عالی بود
 • IR ۱۵:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
  0 0
  حضرت آیت الله جوادی آملی را یک نفری میدانم که برای رضای خدا صحبت میکندوهم درد دارد وهم درمان میکند .شخصیت بی نظیری است

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس