آشوب

حالا که رژیم صهیونیستی و صحنه‌گردانان اغتشاشات اخیر صریحاً و رسماً به شکست خود اعتراف کرده‌اند، برخی خواص که با سکوت و یا همصدایی با دشمن بر آتش آشوب بنزین ریختند، تا دیر نشده توبه کرده و جبران کنند.

به گزارش مشرق، در ادامه اعترافات کارشناسان و تحلیلگران صهیونیستی مبنی بر شکست اغتشاشات در ایران، یکی از شبکه‌های اسرائیلی با اشاره به اینکه «تعداد معترضین در ایران کم بوده و هیچ برنامه‌ریزی و بینش سیاسی وجود ندارد»، تأکید کرد: «این اعتراضات به جایی نخواهد رسید.»

شبکه آی ۲۴ اسرائیل در گفت‌وگو با کارشناس امنیتی رژیم صهیونیستی به شکست اعتراضات در ایران اعتراف کرد. کارشناس اسرائیلی در این گفت‌وگو با اشاره به اینکه «تعداد معترضین در ایران کم است و هیچ ایدئولوژی اعتراضی وجود ندارد» گفت: این اعتراضات به جایی نخواهد رسید.

کارشناس امنیتی رژیم صهیونیستی با تأکید بر اینکه «باید شرایط را درست تحلیل کنیم» بیان کرد: «اغتشاشات در ایران به بلوغ، رهبری، برنامه‌ریزی و بینش سیاسی نیاز دارد و در حال حاضر ما هیچ‌کدام این‌ها را نداریم.»

تحلیلگر سیاسی رژیم صهیونیستی در واکنش به اظهارات مجری شبکه اسرائیلی مبنی بر اینکه: «تعداد معترضان خیلی کم است و برای همین به نظر نمی‌آید در آینده تغییری اتفاق بیفتد.» بیان کرد: «بله کاملاً درست است، در چشم‌انداز قابل‌مشاهده به خاطر نداشتن رهبر و بینش سیاسی تغییری اتفاق نخواهد افتاد»

وی اضافه کرد: «ما هنوز ازلحاظ کمیت به آن مقداری که برای تغییر رژیم نیاز است خیلی فاصله داریم.»

علاوه‌بر این، رسانه‌های صهیونیستی ۶ مهرماه جاری گزارش دادند: «همه در اسرائیل از نزدیک وقایع ایران را دنبال می‌کنند و موسسه امنیتی اسرائیل نسبت به امکان موفقیت اعتراضات در ایران جهت ایجاد تغییر در این کشور بدبین است.»

تحلیلگران صهیونیستی: ایرانی‌ها اغتشاشات را مهار کردند

بر همین اساس، «آور هیلر» تحلیلگر نظامی رژیم صهیونیستی در شبکه ۱۳ تلویزیون این رژیم با اشاره به پیگیری گسترده اوضاع ایران توسط موسسه امنیتی اسرائیل اعلام کرد: «از زمان انقلاب ایران در سال ۱۹۷۹ تاکنون بزرگ‌ترین آرزوی اسرائیل فروپاشی ایران از درون بوده است. اما بعدازاینکه عصر چهارشنبه [۶ مهرماه] با مسئولان موسسه امنیتی اسرائیل صحبت کردیم می‌توانم بگویم که در نهاد امنیتی همه مقامات نسبت به موفقیت تظاهرات‌های ایران در ایجاد تغییر در این کشور بدبین هستند.»

رسانه‌های صهیونیستی در این راستا گزارش دادند: «مقامات ایران موفق شدند موج اعتراضات را خاموش کنند؛ زیرا حجم فعالیت و قدرت این اعتراضات بسیار کاهش یافته و تلاش‌های آمریکا نیز جواب نداد».

بسیجی‌ها موفق شدند؛ این اعتراض منجر به تغییر نمی‌شود

همچنین، «ایهود یعری» تحلیلگر امور عربی در شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی با اظهار ناامیدی از به نتیجه رسیدن آشوب‌ها در ایران گفت: «متأسفانه مقامات ایران موفق شدند پتوی سنگینی بر موج اغتشاشاتی که شهرهای ایران را در بر گرفته بود (به معنی خاموش کردن آن‌ها)، بیندازند؛ آشوب‌هایی که شامل حمله به مراکز دولتی بود اما نیروهای بسیجی موفق شدند شرکت‌کنندگان در این آشوب‌ها را متفرق کنند.

آمریکایی‌ها تلاش کردند اینترنت را که توسط مقامات ایرانی در شبکه‌های اجتماعی بسته شده بود، برای ایجاد اختلال در این کشور باز کنند، اما این هم کمکی نکرد و شاهد کاهش بسیار روشنی در ابعاد و قدرت این تظاهرات و همچنین جنبه خشونت‌آمیز آنها هستیم.»

در گزارش دیگری، «راز زیمت» کارشناس مسائل ایران و پژوهشگر موسسه تحقیقات امنیت ملی اسرائیل با طرح این سؤال که «آیا اعتراضات در ایران منجر به تغییر خواهند شد؟» پاسخ داد «پاسخ قطعی به این سؤال مشکل است، اما برآورد من این است که اولویت، قدرت نظام است.»

بر همین اساس «تامار گیندن» کارشناس مسائل ایران از مرکز مطالعاتی «عزری» در دانشگاه حیفا در موافقت با زیمت می‌گوید «من ترجیح می‌دهم مثل همه تحلیلگران بگویم که این اعتراض منجر به تغییر نمی‌شود. هر بار گفته می‌شود که این اعتراض است که تغییر را به ارمغان می‌آورد. امیدوارم نجات از آن حاصل شود، اما نمی‌توانم آن را تضمین کنم.»

گرچه رسانه‌ها و تحلیلگران رژیم صهیونیستی به شکست اغتشاشات در ایران اعتراف کردند اما ادبیات حاکم بر اظهارات و تحلیل‌های آنها حاکی از آن است که بخشی از آشوبگران در داخل تحت مدیریت و اجاره سرویس‌های اطلاعاتی رژیم جعلی اسرائیل هستند.

گفتنی است هنوز یکی دو روز از آغاز ناآرامی‌ها در برخی نقاط کشور نگذشته بود که وزارت خارجه رژیم صهیونیستی، رسماً از این آشوب‌ها حمایت کرد و در اطلاعیه‌ای نوشت «ما اعتراضات مردم شجاع ایران [علیه حاکمیت] را از نزدیک دنبال می‌کنیم!»

اسرائیل در این بیانیه نوشته بود که در کنار مردم ایران ایستاده و از جامعه جهانی می‌خواهد سرکوب وحشیانه رژیم علیه ایرانیان بی‌گناه را محکوم کند.!

جدیدترین اقدام رژیم جعلی صهیونیستی، فراخوان چند روز پیش شهرداری قدس غربی اشغالی برای «برگزاری تظاهرات اعلام همبستگی زنان اسرائیلی با زنان ایرانی» در قدس اشغالی و دستاویز قرار دادن فوت مرحومه مهسا امینی بود.

گفتنی است رژیم جعلی صهیونیستی نوک پیکان برخوردهای مداخله‌جویانه اخیر آمریکا و اروپا و حمایت علنی و آشکار آنها از اغتشاشگران بوده است.

برای یک اقدام بی‌سابقه در ایران برنامه‌ریزی کرده بودیم

لازم به یادآوری است که وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ۲ مرداد سال جاری با انتشار خبر کوتاهی اعلام کرد: «شبکه‌ای از عوامل سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی که برای انجام عملیات تروریستی به کشور اعزام شده بودند، توسط سربازان گمنام امام زمان ارواحنا فداه شناسایی و کلیّه عناصر عملیاتی بازداشت شدند.» بعدازآن بسیاری از رسانه‌های عبری زبان به بررسی، تحلیل و گمانه‌زنی پیرامون آن پرداختند.

«معاریو» یکی از روزنامه‌های پرمخاطب عبری‌زبان هم در این رابطه با پذیرش تلویحی خنثی شدن این توطئه تروریستی در تیتر خود نوشت: «ما برای یک اقدام بی‌سابقه در ایران برنامه‌ریزی کرده بودیم؛ اطلاعاتی در مورد دستگیری شبکه جاسوسی اسرائیلی منتشر شده است.»

پادویی عناصر رادیکال اصلاحات برای سرویس‌های غربی، عبری و عربی

مثلث غربی، عبری و عربی همواره در قبال ایران وحدت استراتژیک داشته‌اند چه آنکه نوع حضور و صحنه‌گردانی آنها در فتنه ۸۸، آبان ۹۸ و وقایع اخیر نشان‌دهنده عمق همکاری آنها در حمایت از اغتشاشگران و مقابله با نظام جمهوری اسلامی است.

و البته که برخی پادوهای داخلی آنها که شبکه نیابتی دشمن در غرب را تشکیل داده‌اند یک سر دیگر قیچی مقابله با ایران هستند. در همین وقایع اخیر مشاهده شد که برخی عناصر تندروی اصلاحات که روزی کباده اصلاحات بر دوش می‌کشیدند، رسماً با اسرائیلی‌ها هم مسیر و هم‌نوا شدند و با اعتبازرادیی از اظهارات مقامات رسمی ایران در ماجرای فوت مهسا امینی و تشویق معترضان، فتنه دیگری را رقم بزنند.

پر بیراه نبود که در جریان فتنه ۸۸، نتانیاهو نخست‌وزیر وقت رژیم صهیونیستی با صراحت اعلام کرد که «اصلاح‌طلبان بزرگ‌ترین سرمایه اسرائیل در ایران هستند»! و یا شیمون پرز، رئیس‌جمهور وقت این رژیم جعلی گفت «اصلاح‌طلبان به نمایندگی از اسرائیل با رژیم اسلامی ایران می‌جنگند»!

در فتنه ۸۸، وقایع آبان ۹۸ و همچنین ناآرامی‌های اخیر در ماجرای فوت مهسا امینی، از یک‌سو دشمنان خارجی به میدان آمدند و از ‌سوی دیگر هم پادوهای داخلی غرب (برخی احزاب و فعالین سیاسی اصلاح‌طلبان تندرو) در گوشه و کنار در قالب بیانیه، پیام و مصاحبه به صحنه‌گردانی اعتراضات پرداختند.

چرا برخی خواص سیاسی هنوز ساکت هستند؟

نکته قابل‌تأمل در این ماجرا، سکوت برخی خواص سیاسی است که موجبات تعجب افکار عمومی را برانگیخته و در شبکه‌های اجتماعی باعث بروز و ظهور برخی قضاوت‌های تندوتیز درخصوص آنها شده است.

بسیار روشن است در مواقعی که جامعه دچار بحران و التهابات امنیت، سیاسی و اجتماعی می‌شود بخشی از افکار عمومی و علی‌الخصوص سمپادهای آنان، نقش خود را متناسب و متناظر با بینش و منش آنها تنظیم می‌کنند.

نیاز به گفتن نیست که نوع نگاه خواص سیاسی و برخی شخصیت‌های دینی و فرهنگی به حوادث اجتماعی در هدایت و جهت‌دهی افکار عمومی تأثیرگذار است و چه‌بسا سکوت و یا همصدایی ضمنی آنها با دشمن، ممکن است معنای خیانت و امضای اقدامات رادیکال و آشوبگرانه را به ذهن متبادر کند.

تجربه فتنه ۸۸ هم ثابت کرده که چگونه برخی خواص با هم‌صدایی و یا سکوت و کنارکشیدن خود از صحنه که رنگ و بوی خیانت داشت، راه را بر آشوبگران و صحنه‌گردانان و عوامل اصلی فتنه تسهیل کردند.

باید این نکته را متذکر شد، حالا که رژیم صهیونیستی و صحنه‌گردانان اغتشاشات اخیر صریحاً به شکست خود اعتراف کرده‌اند، برخی خواص که با سکوت و یا همصدایی با دشمن بر آتش آشوب بنزین ریختند، تا دیر نشده توبه کرده و جبران کنند.

رهبر انقلاب: کنار کشیدن خواص در زمان فتنه نوعی کمک به فتنه است

رهبر معظم انقلاب در همان مقطع (۲/۷/۸۸) طی سخنانی در این خصوص فرمودند: «بعضی‌ها در فضای فتنه، این جمله (کن فی الفتنهًْ کابن اللّبون لا ظهر فیرکب و لا ضرع فیحلب: در فتنه‌ها همچون شتر کم سن و سال باش، نه پشت او قوی شده که سوارش شوند نه پستانی دارد که بدوشند» را بد می‌فهمند و خیال می‌کنند معنایش این است که وقتی فتنه شد و اوضاع مشتبه شد، بکش کنار! اصلاً در این جمله این نیست که: «بکش کنار». این معنایش این است که به هیچ وجه فتنه‌گر نتواند از تو استفاده کند؛ از هیچ راه. «لا ظهر فیرکب و لا ضرع فیحلب»؛ نه بتواند سوار بشود، نه بتواند تو را بدوشد؛ مراقب باید بود.

در جنگ صفین ما از آن طرف عمار را داریم که جناب عمار یاسر دائم – آثار صفین را نگاه کنید – مشغول سخنرانی است؛ این طرف لشکر، آن طرف لشکر، با گروه‌های مختلف؛ چون آنجا واقعاً فتنه بود دیگر؛ دو گروه مسلمان در مقابل هم قرار گرفتند؛ فتنه عظیمی بود؛ یک عده‌ای مشتبه بودند. عمار دائم مشغول روشنگری بود؛ این طرف می‌رفت، آن طرف می‌رفت، برای گروه‌های مختلف سخنرانی می‌کرد – که اینها ضبط شده و همه در تاریخ هست – از آن طرف هم آن عده‌ای که «نفر من اصحاب عبد اللَّه بن مسعود ...» هستند، در روایت دارد که آمدند خدمت حضرت و گفتند: «یا امیرالمؤمنین – یعنی قبول هم داشتند که امیرالمؤمنین است – انّا قد شککنا فی هذا القتال»؛ ما شک کردیم. ما را به مرزها بفرست که در این قتال داخل نباشیم! خوب، این کنار کشیدن، خودش همان ضرعی است که یُحلب؛ همان ظهری است که یُرکب! گاهی سکوت کردن، کنار کشیدن، حرف نزدن، خودش کمک به فتنه است. در فتنه همه بایستی روشنگری کنند؛ همه بایستی بصیرت داشته باشند. امیدواریم ان‌شاءالله خدای متعال ما را و شما را به آنچه می‌گوئیم، به آنچه نیت داریم، عامل کند؛ موفق کند.»

رهبر انقلاب: خواص باید کار خود را جبران و صریحاً موضع‌گیری کنند

معظم‌له در سخنرانی اخیر خود در مراسم مشترک دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه‌های نیروهای مسلح، به مواضع برخی خواص در ماجرای ناآرامی‌های اخیر اشاره کردند و فرمودند: «در اول کار برخی خواص بدون تحقیق و احتمالاً ناشی از دلسوزی، اطلاعیه و بیانیه دادند و اظهار نظر کردند. برخی از آنها اتهام را به سمت سازمان انتظامی بردند و برخی هم مجموعه نظام را متهم کردند. اکنون که دیدند قضیه چیست و نتیجه حرف‌های آنان با برنامه‌ریزی دشمن چه اتفاقاتی را در خیابانها رقم زده است، باید کار خود را جبران و صریحاً اعلام کنند با آنچه اتفاق افتاده و با برنامه دشمن خارجی، مخالفند.»

معظم‌له افزودند: «وقتی عنصر سیاسی آمریکایی این قضایا را به دیوار برلین تشبیه می‌کند باید بفهمید قضیه چیست و اگر نفهمیدید حالا بفهمید و صریحاً موضع‌گیری کنید.»

منبع: کیهان

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 39
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 3
 • IR ۲۳:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۹
  1 3
  پس حواست هست
  • IR ۰۳:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۰
   1 2
   در هر مرحله از پازل فتنه یک عده از خواص ماهیت واقعی خودشان را نشان داده و دست شان رو می شود و راه شان را از راه انقلاب و مردم جدا می کنند.
  • IR ۱۳:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۰
   0 0
   یعنی چی ؟ حالا که مردم همراهی نکردند
 • رضا IR ۲۳:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۹
  1 8
  از مسئولین با هوش کمال تشکر را دارد
  • IR ۱۳:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۰
   0 0
   شریک جرم شدن در جنایات شما خوی حیوانی میخواد که این خواص ندارن
 • IR ۲۳:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۹
  4 9
  اینجور جاها زبانشان شکسته باز امیدواریم در محضر خدا لال و شرمنده شهدا و امام نباشند
 • محمود IR ۲۳:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۹
  4 7
  خوب وقتی که این آقایان اطلاح طلب با اصل نظام زاویه و مشگل دارند.و این چند ساله به هیچ صراط مستقیمی در نمی آیند باید چه کرد اینها مصداق قوم گوساله پرست سامری هستند که معجزه حضرت موسی(ع) را دیدند و باز هم گوساله پرست شدند.شاید شمشیر و عدل امام زمان(ع) برای این قوم موثر باشد الله اعلم
  • ایرانی IR ۱۱:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۰
   1 0
   با سلام خسته شدیم از دست قوه قضاییه تا کی مماشات با اختلاسگر با اشوبگر با اصلاح طلب واقازاده و ... به خدا نظام خوبی داریم قدرت اول منطقه هستیم بزرگترین مشکل ما عدم برخورد با متخلفان و قانون شکنان در هر زمینه ای هست بیشتر مردم از همین موضوع ناراحت هستند
 • IR ۲۳:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۹
  7 4
  اتفاقا شیطان سراغ خواص را بهتر و بیشتر میگیرد چند مرده حلاج هستند
 • IR ۰۰:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۰
  4 3
  وقت امتحان سخت آخرالزمانی رسیده است مشیت خداوند بر این است که همه عالمان و مدعیان دفاع از حریم شیعه در بوته آزمایش قرار گیرند باید مدعیان پر طمطراق اما ضعیف یا منفعت طلب حوزه سیاست و همراهان سست عنصر و سطحی نگر که سالها درس توحید خوانده اند ( که کم هم نیستند) از انسانهای الهی جدا شوند انتظار واقعی در سکوت نیست ؛ در دفاع جانانه از ولایت است که سخت آزمونی است و آینده روشن بسیار نزدیک !! از آن صابران و همراهان انقلاب است
 • شکیلا IR ۰۰:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۰
  4 3
  طبق اماراقتصادجهانی اکونومیک درامریکا واروپا وبرخی مناطق ازایران بیشترتورم وبیکاری وکشتارمردم توسط پلیس حتی به عمد وجنایات خیابانی وفسادحتی سیستماتیک مثل لیبرالیسم هست ولی اینقدررسانه های هوچی وبه خط کنند هی ضدانقلاب که دراروپا باهم درگیروهم راتهدیدکردند وداعشی فعال ازنظررسانه هستند که نوعی تهاجم شده
 • امین IR ۰۰:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۰
  5 3
  بدبختانه تو ایران همه شدن خواص ..
 • IR ۰۱:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۰
  4 2
  حال میکنم با دیدن این خبرا😂😂😂😂😂😂
 • IR ۰۳:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۰
  2 1
  خواص بی خاصیت بی بصیرت مفت خور و سر بار نظام!
 • رسول IR ۰۴:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۰
  1 0
  عجب
 • IR ۰۵:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۰
  2 0
  هر فتنه بهانه ای است برای رو شدن دست برخی نفوذیها. خدا لطف کرد به ایران
 • IR ۰۵:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۰
  2 2
  نه امریکا نه اروپا نه اسراییل ونه حتی عربستان ، هیچکدام خواهان سقوط جمهوری اسلامی نیستند. چون به اندازه ی کافی نفوذی دارند
 • CN ۰۶:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۰
  1 0
  از دل برخی منافقان خوی نفوذیشان بیرون زد و مکر خدا کاگر شد تا مردم بهتر بشناسند این نفوذیهای کثیف را و زودتر کنارشون بذارند از مسیر انقلاب و بار اضافی نداشته باشند
 • یزدان IR ۰۷:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۰
  0 0
  اولا چنتاشون ساکت نبودن ؟؟
 • IR ۰۷:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۰
  4 3
  از کی تاحالا نظر اسراییلیها مهم شده؟ مگه ما واسه اونااعتراض کردیم که حالا به حرف اونا عقب بکشیم؟
  • IR ۱۳:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۰
   1 1
   توفسادخواهی وتخریب وفحاشی ونابودی امنیت ایران همسونباشید
  • IR ۱۳:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۰
   0 0
   توفسادخواهی وتخریب وفحاشی ونابودی امنیت ایران همسونباشید
  • IR ۱۳:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۰
   0 0
   توفسادخواهی وتخریب وفحاشی ونابودی امنیت ایران همسونباشید
  • IR ۱۳:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۰
   0 0
   توفسادخواهی وتخریب وفحاشی ونابودی امنیت ایران همسونباشید
  • IR ۱۳:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۰
   0 0
   توفسادخواهی وتخریب وفحاشی ونابودی امنیت ایران همسونباشید
 • ۰۸:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۰
  1 0
  حمایت همین اوباش صهیونیست برای به گند کشیدن و روشن شدن ماهیت اغتشاشات کافی است آنها بقدر کافی در این مورد کثیف و بدنام هستند
 • IR ۰۸:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۰
  4 0
  آخرای اسرائیله به خواست خدا
 • IR ۰۹:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۰
  0 0
  علت همراهی نکردن مردم هم فهمیدن؟؟
 • نیش فعال IR ۰۹:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۰
  2 1
  شما میگید اغتشاشات ما میگیم جنگ علنی دشمن صهیونیستی در خیابانها. مماشات را بس کنید
 • IR ۱۰:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۰
  0 1
  اعتراضات ما ربطی به اسراییل و منافقین و سلطنت طلب ها نداره بیخود اونارو به ما نچسبونین
 • IQ ۱۱:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۰
  0 0
  ملت ما اعتقاد دارند محرم صفر دارند مثل یک مشت تجزیه طلب هیچ پوچ نیستن خودشون رو بفروشن شما و دلارهای کثیفت تون مدرسه و دانشگاه آمریکایی صهیونیستی درست کنن تو شه هاشون از چهار سالگی ذهن این بچه بدبخت رو دست بگیرند مزدور پس بندازن صهیونیست ها آدرس رو اشتباه اومدید
 • ش. AE ۱۱:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۰
  1 0
  جنگ رو باید کشید وسط سرزمین‌های اشغالی و حیفا و تل آویو و تمام شهرهای این صهیونیست ها
 • حسين DE ۱۳:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۰
  2 0
  اون يارو شيخ تمدن كه بخاطر فوت خانم مهسا امينى مغز استخوانش "درد" گرفته بود چرا حالا خفه خون گرفته ؟ چرا شهادت مظلومانه نيروهاى انتظامى و بسيج و بريدن رگ پليس و زنده زنده سوزاندن نيروى انتظامى باعث "درد" مغز استخوان شيخك تمدنى نشد؟
 • IR ۱۴:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۰
  0 0
  اگه خدا بخواد کاری بشه یا نشه اگه همه‌ی مردم زمین جمع بشن نمیتونن حتی یه گام کوچولو برادند اسرائیل خر کیه??
 • حسن IR ۱۵:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۰
  0 0
  چراروحانی وعلی لاریجانی وظریف وناطق نوری وبقیه ساکتند.منافقی دورو تاکی .
 • IR ۱۶:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۰
  0 0
  البته که ملت ایران هرگز با اغتشاشات از سوی دشمنان خود که قصد داشتند کشور را تجزیه کنند همراهی نخواهند کرد
 • IR ۱۷:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۰
  0 0
  اینترنت چرا وصل نمیشه پس؟
 • سعید IR ۱۴:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۱
  0 0
  کم کم داره بوی حلوای رژیم جعلی اسرائیل بلند میشه . انشالله همه دعوتین مرده خورون
 • موسوی IR ۱۰:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
  0 0
  اصلاح طابان دشمن ایران هستند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس