والیبال ایران و آرژانتین

تیم ملی والیبال ایران نخستین دیدار خود در مسابقات قهرمانی جهان را با پیروزی برابر آرژانتین پشت سر گذاشت.

به گزارش مشرق، دومین روز مرحله مقدماتی مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان امروز (شنبه پنجم شهریور) با شش دیدار در دو کشور لهستان و اسلوونی پیگیری می‌شود. تیم ملی والیبال ایران در دومین مسابقه گروه F این رقابت‌ها در سالن استوژیتس آرنا شهر لیوبلیانا پایتخت اسلوونی به مصاف آرژانتین رفت و ۳ بر ۲ این تیم را شکست داد.

ملی‌پوشان ایران که در ست نخست و چهارم نتیجه را ۲۵ بر ۲۲ و ۳۴ بر ۳۲ به حریف واگذار کردند اما در ست‌های دوم، سوم و پنجم به ترتیب با امتیازهای ۳۰ بر ۲۸، ۲۵ بر ۱۸ و ۲۱ بر ۱۹ به پیروزی رسیدند تا در نخستین گام پیروز میدان باشند.

تیم ملی والیبال با ترکیب ابتدایی میلاد عبادی‌پور (کاپیتان)، امیرحسین اسفندیار، علی‌اصغر مجرد، امین اسماعیل‌نژاد، محمدطاهر وادی، محمدرضا حضرت‌پور برابر آرژانتین به میدان رفت، این دومین رقابت دو تیم در یک هفته گذشته بود و شاگردان بهروز عطایی پس از رویارویی با آلبی سلسته در جام واگنر که با برتری ۳ بر ۲ ایران به پایان رسید، این بار در مسابقات قهرمانی جهان مقابل شاگردان مارسلو مندز قرار گرفتند.

مسابقات قهرمانی جهان/ ایران ۳ - آرژانتین ۲ ؛ برد نفس‌گیر والیبال در گام اول

بازی در ست اول نزدیک دنبال شد و دو تیم امتیاز به امتیاز بالا می‌آمدند اما در ادامه این آرژانتین بود که توانست از ایران فاصله بگیرد، ضعف در دفاع در تیم کشورمان سبب شد تا آرژانتینی‌ها که در عملکرد بهتری در حمله و دفاع داشتند، بتوانند در نهایت ست اول را با نتیجه ۲۵ بر ۲۲ به سود خودش به پایان برسانند و یک بر صفر در ست شماری پیش بیفتتد.

مسابقات قهرمانی جهان/ ایران ۳ - آرژانتین ۲ ؛ برد نفس‌گیر والیبال در گام اول

ست دوم را هم آرژانتین  بهتر آغاز کرد و با عملکرد بهتری که در حمله داشت، توانست از همان امتیازهای اول فاصله بیندازد تا جایی که ۱۵ بر ۹ از ایران پیش افتاد، یک فاصله ۶ امتیازی، که کار شاگردان عطایی را بر جبران سخت می‌کرد. در ادامه با ورود مرتضی شریفی به جای امیرحسین اسفندیار سبب شد تا روند بازی ایران بهتر شود.با این حال در ادامه ورق برگشت و تیم کشورمان با استفاده از سرویس‌های خوب و همچنین بهتر شدن دفاع‌های روی تور، با جبران امتیازهای عقب افتاده، ۱۹ بر ۱۷ از آرژانتین پیش افتاد، سرویس‌های میلا عبادی‌پور در این ست برگ برنده ایران برای جبران امتیازهای عقب افتاده بود.

در ادامه این ست اما آرژانتین هم توانست اختلاف را جبران کند و در امتیازهای پایانی پیش بیفتد و ابتکار عمل را در دست بگیرد. رقابت در امتیازهای پایانی نزدیک و فشرده دنبال شد و هیچ کدام از دو تیم خیال پا پس کشیدن نداشتند اما در نهایت این تیم ملی کشورمان که در این ست در سرویس عملکرد قابل قبول‌تری داشت توانست در رالی ست دوم در نهایت با امتیاز مستقیم سرویس شریفی با حساب ۳۰ بر ۲۸ برنده شود تا ایران و آرژانتین در ست شماری یک - یک مساوی شوند.

مسابقات قهرمانی جهان/ ایران ۳ - آرژانتین ۲ ؛ برد نفس‌گیر والیبال در گام اول

ست سوم را هم دو تیم در امتیازهای اول نزدیک آغاز کردند اما این تیم کشورمان بود که توانست با استفاده از برتری در خط سرویس که با سرویس های امتیازآور عبادی‌پور و شریفی همراه بود، توانست فاصله را با آرژانتین زیاد کند و یک اختلاف ۶ امتیازی را به وجود بیاورد،به طوری که ایران در حالی به امتیاز  ۲۰رسید که آرژانین روی امتیاز ۱۴ بود.در ادامه این اختلاف امتیاز بیشتر هم شد و تیم کشورمان توانست این ست را با نتیجه ۲۵ بر ۱۸ پیروز شود و در ست شماری ۲ بر یک از آرژانتین جلو بیفتد.

ست چهارم را ایران با توجه به برد دو ست قبلی با روحیه بالاتر، بهتر آغاز کرد و  تیم کشورمان تا امتیازهای میانی ست با اختلاف ۳ امتیاز از آرژانتین پیش بود اما در ۱۰ امتیاز پایانی ست، آرژانتینی‌ها که خودشان را در آستانه شکست در این بازی می‌دیدند، توانستند امتیازهای عقب افتاده را جبران کنند و حتی در امتیاز ۱۹ از ایران جلو بیفتند.عملکرد پر اشتباه بازیکنان ایران مورد اعتراض شدید بهروز عطایی قرار گرفت، اعتراضی که سبب شد ملی‌پوشان در ادامه عملکرد بهتری داشته باشند.

رقابت دو تیم در ست چهارم تا امتیاز ۳۴ ادامه داشت و این آرژانتین بود که توانست در این ست نفس‌گیر ۳۴ بر ۳۲ برنده شود تا دو تیم در ست شماری ۲ - ۲ مساوی شوند و کار برای تعیین تیم برنده به ست پنجم کشیده شود.

مسابقات قهرمانی جهان/ ایران ۳ - آرژانتین ۲ ؛ برد نفس‌گیر والیبال در گام اول

ست پنجم از همان شروع با رقابت نزدیک و امتیاز به امتیاز دو تیم شروع شد اما در نهایت تیم ملی کشورمان با برتری ۱۹ بر ۲۱ در این ست، در مجموع با نتیجه ۳ بر ۲ مقابل آرژانتین به برتری رسید تا مسابقات قهرمانی جهان را با برد آغاز کنیم.

تیم ملی والیبال در ادامه مسابقات قهرمانی جهان در دومین دیدار  روز دوشنبه از ساعت ۲۰ به مصاف مصر می‌رود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 12
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۲۳:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۵
  10 0
  ما باید در دست سوم برنده میشدیم جلو هم بودیم. آقای عطایی حرف خوبی زد و با عصبانیت دا زد و گفت: " دو امتیاز جلو میفتین دیگه شکم سیری بازی میکنید". درست هم گفت. توخته شروع کرد به حاشیه درست کردن و تمرکز خودش و میلاد بهم ریخت. بعدش عذاب کشیدیم تا بردیم.
  • IR ۰۰:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۶
   0 20
   اینکه گفتی ما باید در ست سوم بنده می‌شدیم حرفی خوب که در زمان رودکی از شاعرانی که در توس و شیراز باید همه کسانی که در انتخابات مجمع فدراسیون های زیادی در وزارت ورزش که وزارتی تقریبا تازه تاسیس در هتل آپارتمان های بزرگ تهران و مشهد که در شمال شرقی ایران سرزمین عجایب و بزرگی هست!!!!!!!!!!
  • IR ۰۱:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۶
   3 1
   پاسخ به 00:26 آره حق با مولانا آسفالت کیفیت باد برده هیزم دریا طوفانی قردا صبح سمپاشی حالا جگرکی اتوبوس خودکار سرده هوا
 • والیبال IR ۲۳:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۵
  6 2
  15 دفاع آرژانتین در برابر سه دفاع ما. تمام سرعتی های آرژلنتین در زمین ما می خوابید اما سرعتی های ما توپگیری میشد. تو جام وااگنر هم در برابر سرعتی های لهستان ضعف مشهودی داشتیم. توپ های برگشتی هم ضعف داریم. باید توجه کنیم که سرعتی های آرژانتین در حد سرعتی های لهستان و برزیل و آمریکا و ژاپن و فرانسه نیستن. انشالله که این ضعف ها برطرف بشه.
  • IR ۰۰:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۶
   1 1
   خدا خیر بده به آقای موسوی، واقعا بی معرفتی کرد! ضعف در دفاع و سرعتی زن تیم کاملا مشهود است
 • IR ۰۰:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۶
  9 1
  افتخارمیکنم
 • IR ۰۱:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۶
  5 1
  یک هزارم پولی رو که خرج شوتبالیست های بی خاصیت و پرمدعا می کنید خرج والیبال کنید تا روی سکوی دنیا بریم.
  • IR ۱۰:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۶
   0 0
   والیبال و والیبالیست با کلاس کجا و فوتبال و فوتبالیست های اکثرا بیسواد و خودشیفته کجا
  • هوادار والیبال IR ۱۵:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۶
   0 0
   دمتون گرم
 • mojtaba SE ۰۴:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۶
  4 1
  من که خیلی حال کردم ,امشب نهایتا بردیم,اما بعضی وقتها ,شادی های هیجانی بچه گانه,اعصاب رو بهم میریزه ,تا دادن روحیه به تیم,واقعا عجیب است در این سطح جهانی بازی کنی ,و هنوز رفتارهای بچه گانه داشته باشیم
 • IR ۰۶:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۶
  4 1
  ایران یعنی غرور و خودباوری نه وابستگی و شیفتگی به بیگانه بخصوص غرب منحط و ظاهرفریب
  • IR ۱۴:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۶
   1 2
   آب گل آلود خیلی ماهی داره؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس