برگزاری نشست شورای امنیت درباره نیروگاه اتمی «زاپروژیا»

معاون نماینده روسیه در سازمان ملل خواستار برگزاری نشست شورای امنیت پیرامون رخدادهای نیروگاه هسته ای زاپروژیا در روز سه شنبه شد.

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری تاس، «دیمیتری پولیانسکی» معاون نماینده روسیه در سازمان ملل امروز دوشنبه از شورای امنیت سازمان ملل متحد خواست تا نشستی را درخصوص نیروگاه هسته ای زاپروژیا در اوکراین برگزار کند.

معاون نماینده روسیه در سازمان ملل درخواست کرد که این نشست فردا سه شنبه برگزار شود.

وی از دبیرکل سازمان ملل برای سخنرانی در این نشست نیز درخواست کرده است.

در همین ارتباط، «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه نیز پیشتر آمادگی کی یف برای انجام اقدام تحریک آمیز در نیروگاه اتمی زاپروژیا در جریان سفر «آنتونیو گوترش» دبیر کل سازمان ملل متحد به اوکراین را مصداق باج خواهی هسته ای دانسته بود.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه تاکید کرده بود: چه چیزی جز یک تحریک طولانی مدت در اطراف تأسیسات هسته ای، یک تهدید مستقیم برای انرژی هسته ای است. این قطعاً یک عمل باج خواهی هسته‌ ای است. مقامات اوکراین به واسطه این اقدامات تنها باج خواهی از یک کشور یا یک نهاد سیاسی خاص نیست، بلکه کل قاره اروپا را به مخاطره می‌ اندازند. ما از انرژی اتمی حرف می زنیم، کل قاره اروپا به گروگان گرفته شده است زیرا همه اینها در قلب اروپا رخ می‌ دهد.

این در حالیست که وزارت دفاع روسیه هم هفته گذشته اعلام کرده بود که اوکراین برای اقداماتی خاص در اطراف نیروگاه اتمی زاپروژیا برنامه ریزی کرده است.

دولت روسیه چندی پیش از شورای امنیت سازمان ملل درخواست کرده بود تا درباره حمله نیروهای اوکراینی به نیروگاه اتمی «زاپروژیا» و پیامدهای ویرانگرِ احتمالی آن، نشست اضطراری تشکیل دهد.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس