ویژه ها

متاسفانه برخی رسانه های اصلاح طلب صراحتا از کلیدزدن برجام موشکی و منطقه ای سخن می گویند. گویا این طیف برای بتن ریزی در توان دفاعی و قدرت منطقه ای ایران احساس بی قراری می کند.

سرویس سیاست مشرق - روزانه می‌توان از لابه‌لای گزارش‌ها و عناوین خبری رسانه‌های مکتوب و حتی غیر مکتوب، نکات قابل‌توجهی استخراج کرد؛ موضوعاتی که می‌تواند برای مخاطبین قابل‌استفاده و محوری برای تحلیل باشد، در گزارش روزانه "ویژه‌های مشرق" نکات و تأملات قابل‌استخراج از رسانه‌ها برای مخاطبین عرضه خواهد شد؛ با  «ویژه‌های مشرق» همراه شوید.

*******

**اسرائیل و کاسبان تحریم با برجام مخالف هستند

روزنامه اعتماد در مطلبی به قلم «محمدصادق جوادی حصار» نوشت: «به‌ طور کلی دو دسته و جریان با احیای برجام مخالفت می‌کنند، گروه نخست، افراد و جریاناتی هستند که بیرون قرار دارند و مخالف رشد، توسعه و قدرتمند شدن ایران هستند. در ابعاد جهانی برخی گروه‌ها در امریکا و در ابعاد منطقه‌ای نیز رژیم صهیونیستی در زمره این کشورهای مخالف قرار می‌گیرند. این کشورها و این جریانات مخالف، تصور می‌کنند، برجام، ظرفیت‌های تازه‌ای را ایجاد می‌کند که ایران از طریق آن می‌تواند گام‌های بلندی در مسیر تثبیت خود در منطقه بردارد.»

در ادامه این مطلب آمده است: «دسته دوم، اما مخالفان داخلی برجامند که شوربختانه از عدم احیای برجام منافع سرشاری کسب می‌کنند که درست در مقابل منافع عمومی جامعه قرار دارد. یعنی اگر برجام، احیا و منافع مردم تضمین شود، منافع آنها به خطر می‌افتد. این دسته از افراد در ادبیات سیاسی و عمومی کشور عناوین مختلفی دارند که مهم‌ترین عنوان آنها «کاسبان تحریم» است.»

روزنامه اعتماد همچنین در مطلبی به قلم «ابراهیم امینی» نوشت: «اگرچه دولت فعلی که امید زیادی به برجام بسته بود، از روزهای آغازین بر سر کار آمدن تلاش‌های بسیاری برای احیای برجام کرد، اما با نافرجام بودن اقدامات صورت گرفته تا این زمان، پنجره برجام گشوده نشده و امید تزریق دمی تازه به اقتصاد کشور از این رهگذر ناامید شد. بنابراین بدیهی است که دولت باید تصمیماتی سخت و دشوار برای کنار آمدن با شرایط فعلی و گذر از شرایط بحرانی فعلی اتخاذ نماید.»

باید نگرانی عربستان از توان موشکی ایران را برطرف کنیم/ اسرائیل و کاسبان تحریم با برجام مخالف هستند

بزک کنندگان برجام همچنان یک دروغ تکراری و نخ نما را بیان کرده و مدعی هستند که منتقدان برجام و اسرائیل در مخالفت با برجام با هم اتفاق نظر دارند.

این در حالی است که مقامات رژیم صهیونیستی و تحلیلگران اسرائیلی تاکنون به دفعات اذعان کرده اند که با برجام موافق هستند و تنها مسئله آنان این است که این توافق محدودیت زمانی دارد و مسئله موشکی و منطقه ای ایران را نیز پوشش نمی دهد.

بر همین اساس مقامات اسرائیل همصدا با مقامات آمریکا و انگلیس و فرانسه و آلمان مدعی هستند که علاوه بر دائمی شدن محدودیت های هسته ای ایران، باید برجام به حوزه های دیگر از جمله توان موشکی و قدرت منطقه ای ایران نیز تعمیم یابد.

اتفاقا این افراطیون اصلاح طلب هستند که همصدا با اسرائیل عمل می کنند. تا جایی که مقامات رژیم صهیونیستی از آنان با عنوان سرمایه های ایرائیل در ایران و نیروی نیابتی اسرائیل در ایران در مقابله با حاکمیت نام برده اند.

و اما درباره برچسب زنی به منتقدان برجام با القاب و عناوینی همچون کاسبان تحریم، باید گفت که اتفاقا این طیف تندروی اصلاح طلب است که به کاسبی از برجام و تحریم و سیاست خارجی مشهور است.

قطعنامه سنگین و ضدایرانی ۱۹۲۹ که در سالگرد فتنه ۸۸ علیه ملت ایران صادر شد، نتیجه عملکرد افراطیون اصلاح طلب است.

روزنامه لس آنجلس تایمز ۲۸مهر ۸۸ از زبان «جان‌ هانا» مقام وقت آمریکایی فاش کرد: «مطمئناً پیامی که از گردهمایی فعالان اپوزیسیون ایران-که درمیان آنها افراد نزدیک به سران جنبش سبز حضور داشتند- شنیدم، این بود که تحریم باید اعمال شود و باید هرچه شدیدتر باشد؛ تحریم باید بصورت شوک‌ وارد شود که فلج کند و نه به صورت واکسن». بر همین اساس قطعنامه سنگین ۱۹۲۹ دقیقا در سالگرد فتنه ۸۸ و با هدف کمک به فتنه گران به ملت ایران تحمیل شد.

** باید نگرانی عربستان از توان موشکی ایران را برطرف کنیم

«جلال میرزایی» عضو فراکسیون امید در مجلس دهم در مصاحبه با روزنامه شرق گفت: «تا زمانی که نگرانی‌های عربستان سعودی درخصوص جنگ یمن، نفوذ منطقه‌ای، توان دفاعی و پرونده فعالیت‌های هسته‌ای ایران رفع نشود، نشست بغداد حتی در صورت رسیدن به توافق نمی‌تواند به دستاورد اجرائی نائل آید... عربستان سعودی با مذاکرات بغداد سعی می‌کند مستقل از کاخ سفید انتظارات و نگرانی‌های خود را در سایه مذاکرات مستقیم با طرف ایرانی رفع کند

وی افزود: «اگرچه قطع روابط ایران و عربستان به اعدام شیخ نمر بازمی‌گردد، ولی تداوم قطع روابط و تشدید تخاصم بین تهران و ریاض به دلیل جنگ یمن است. اگر این جنگ شکل نمی‌گرفت مطمئن باشید سال‌ها پیش شاهد ازسرگیری روابط ایران و عربستان سعودی بودیم. اما به دلیل آنکه جنگ‌های نیابتی به‌خصوص با جنگ یمن ایران و عربستان به اوج رسید، عملا احیای روابط بین دو کشور تاکنون محقق نشده است.»

باید نگرانی عربستان از توان موشکی ایران را برطرف کنیم/ اسرائیل و کاسبان تحریم با برجام مخالف هستند

در هفته های گذشته «خالد بن سلمان» معاون وزیر دفاع عربستان سعودی با ژنرال «مایکل کورلا» رئیس سازمان تروریستی سنتکام دیدار و گفت‌وگو داشته است. یکی از مباحث مطرح شده در این دیدار، مسائل منطقه ای و نحوه مقابله با ایران بوده است.

پیش از این بن سلمان در مصاحبه تلویزیونی با شبکه العربیه در اظهارنظری ضدایرانی گفته بود: «علت وجود مشکل در روابط عربستان با ایران در برخی رفتارهای منفی خود آنهاست، چه در مورد برنامه هسته‌ای‌شان، چه در حمایت‌های‌شان از گروه‌های شبه‌نظامی غیرقانونی در برخی کشورهای منطقه و چه در برنامه موشک‌های بالستیک‌شان. ما در حال همکاری با شرکای‌مان در منطقه و جهان هستیم تا برای این مشکلات راه‌حل‌هایی بیابیم. ما امیدواریم که بتوانیم بر این مشکلات غلبه کنیم و بتوانیم روابطی خوب و سازنده با ایران داشته ‌باشیم که برای همه طرف‌ها مثمرثمر باشد.»

در روزهای گذشته روزنامه آرمان در مطلبی نوشته بود: «عربستان سعودی در طول چند دهه گذشته سیاست شفافی نسبت به ایران نداشته و در واقع یک ادبیات تهاجمی نسبت به ایران اتخاذ کرده است. دخالت عربستان در مسائل داخلی لبنان، سوریه و عراق، کشتار شیعیان شرق عربستان و اینکه عربستان سعودی بسیاری از کشورهای عربی را تشویق کرده که با ایران رابطه برقرار ‌نکنند نشان می‌دهد که عربستان به دنبال وقت کشی است

در ادامه این مطلب تاکید شده بود: «اکنون عربستان احساس می‌کند که برای ایجاد یک حاشیه امن در منطقه باید به سمت ایران متمایل شود. لذا مذاکرات را طولانی می‌کند تا تکلیف انتخابات ۲۰۲۴ ایالات متحده مشخص شود. طبیعتا نگاه سعودی‌ها این است که اگر جمهوریخواهان در آینده به پیروزی برسند همان سیاست تهاجمی را نسبت به ایران و محور مقاومت در پیش بگیرند و اگر دموکرات‌ها به پیروزی برسند طبیعتا عربستان مناسبات خود را با ایران بهبود خواهد بخشید و در آن صورت یک رابطه قابل قبول سیاسی با ایران برقرار خواهد کرد. بنابراین سیاست عربستان نسبت به ایران شفاف نیست و تحت تاثیر فضای خارجی است و به همین دلیل سعی می‌کند که مذاکرات بغداد طولانی شود.»

مقامات آل سعود بدون اشاره به جنایت های خود در یمن و همچنین بدون اشاره به پشتیبانی هایی که از تروریست های تکفیری در منطقه داشته و دارند و با سانسور خریدهای نجومی تسلیحات نظامی از آمریکا و اروپا، ایران را مقصر جلوه داده و از موضع بالا و با لحنی طلبکارانه خواستار تغییر در سیاست های منطقه ای و نظامی ایران هستند.

کارشناسان معتقدند که مسئله اختلافات گسترده شاهزاده ها در عربستان، همانند آتش زیر خاکستر، هر لحظه ممکن است درگیری گسترده ای در ساختار حاکمیتی این کشور پدید آورد آل سعود اکنون هم در داخل عربستان و هم در سطح منطقه در موضع ضعف قرار دارد. وقایعی مانند فاجعه منا و جنایت آل سعود در یمن و حمایت این رژیم از گروهک های تکفیری تروریستی در منطقه، در کنار بحران داخلی میان شاهزاده ها در این کشور، همگی این پیام را دارد که ایران نباید برای مذاکره با چنین رژیمی خود را در موضع پایین تر قرار دهد.

متاسفانه برخی رسانه های اصلاح طلب صراحتا از کلیدزدن برجام موشکی و منطقه ای سخن می گویند. گویا این طیف برای بتن ریزی در توان دفاعی و قدرت منطقه ای ایران احساس بی قراری می کند.

** اصلاح طلبان برای عبور از مشکلات برنامه دارند

«محمد سلامتی» در مصاحبه با روزنامه آرمان گفت: «اگر بخواهیم به وضع موجود به‌طور خلاصه اشاره داشته باشیم، به نظر من می‌توان اذعان داشت که نمادهای وضع موجود عبارتند از: گرانی و تورم و نداشتن ‌برنامه مسنجم که همه این موارد ناشی از کم‌تجربگی برخی از مدیران است. این نارسایی قابل پیش‌بینی بود

وی در ادامه گفت: «اصلاح طلبان برای عبور از مشکلات برنامه دارند.»

باید نگرانی عربستان از توان موشکی ایران را برطرف کنیم/ اسرائیل و کاسبان تحریم با برجام مخالف هستند

در روزهای گذشته «اسماعیل گرامی‌مقدم»  سخنگوی سابق حزب اعتماد ملی که پس از نقش‌آفرینی در فتنه ۸۸ مدتی از کشور خارج شد اما مجدد به کشور بازگشت در روزنامه اعتماد نوشته بود: «یکی از تفاوت‌های راهبردی طیف‌های اصلاح‌طلب با گروه‌های محافظه‌کار در همین رویکردهای مشارکت‌جویانه است.  اصلاح‌طلبان معتقدند تفاوتی نمی‌کند چه گروه یا جریانی به مطالبات ملت جامه عمل می‌پوشاند، مهم این است که گِرهی از هزار توی مشکلات کشور و مردم گشوده شود. بر این اساس است که اصلاح‌طلبان از هر تلاشی برای اصلاح وضعیت موجود استقبال و برای تحقق آن تلاش می‌کنند

این قبیل اظهارات، بیش از هرچیز مصداق بی صداقتی با مردم است. سوال اینجاست که اگر اصلاح طلبان برای عبور از مشکلات برناه دارند، پس چرا این برنامه ها را در ۸ سال گذشته که دولت را دربست در اختیار داشتند اجرا نکردند!؟

فساد صندوق ذخیره فرهنگیان و واگذاری مساله دار کارخانه هفت تپه و اجرای دلار ۴۲۰۰ تومانی و نحوه اجرای طرح سهمیه بندی بنزین و قرارداد توتال و قطعی برق و گاز و قصور و تقصیر در واردات واکسن  کرونا...همگی از مصادیق کارنامه غیرقابل قبول اصلاح طلبان در ۸ سال گذشته است.

در حال حاضر بخش قابل توجهی از مطالبات مردم مربوط به حوزه معشیت و اقتصاد است. همان حوزه ای که در ۸ سال حضور اصلاح طلبان در دولت قبل مورد بی توجهی و غفلت قرار گرفت. دولت رئیسی در ماههای اخیر برای بهبود معیشت و آواربرداری از خرابه ای که «دولتِ اصلاح طلبان» بر جای گذاشت، اقدامات قابل توجهی انجام داده است.

برای نمونه آمار کشته های کرونایی از ۷۰۰ نفر به ۷ نفر کاهش یافت و صف های عریض و طویل خرید مرغ برچیده شد و قطعی برق و گاز نیز متوقف شد.

دولت سیزدهم، میراث شومِ دولت سوم و چهارم خاتمی را تحویل گرفت و تنها در یک قلم ماهیانه ۱۰ هزارمیلیارد تومان برای تسویه بدهی دولت قبل پرداخت کرد.

جماعتی که شاهکارهای فراموش نشدنی را در کارنامه ۸ ساله دولت روحانی ثبت کرده اند، با بی انصافی اقدامات مثبت دولت سیزدهم را انکار و طوری القاء می کنند که کشور در وضعیت بن بست قرار داشته و آینده تاریک و سیاهی پیش روی مردم قرار دارد.

انگار نه انگار که چه میراثی برای این دولت به جا گذاشتند و انگار نه انگار که اکنون تمام کشورهای جهان درگیر تبعات جنگ در اوکراین بوده و آمریکا و کشورهای اروپایی هنوز در مبارزه با کرونا درجا می زنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 49
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 3
 • DE ۰۳:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
  29 5
  ما غربگدایان باید سریعا نگرانی کشور شاهنشاهی عربستان این گاوهای شیرده را از توان موشکی ایران را برطرف کنیم و در همه جا بتن بریزیم وگرنه نفرین بن سلمان همه ما اصلن طلب‌کارها را به مرگی خیس دچار میکند./ کاسبان تحریم یه همونهاییکه ۸ سال خوردند و و بردند ترکیدند و در دنیای سیاست مُردند با برجامی‌ به نفع‌ایران مخالف هستند حتما باید نوکری و سرسپردگی خود را نشان دهند. در این دوره ۸ ساله حسن فری ما کلی پرفسور و نخبه و عالم و دانشمند بتن ریز تربیت کردیم
  • IR ۱۳:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
   8 1
   افساد طلبان بانیان وضع موجودند و برنامه آنها برای خرابکاری و رانت خواری و اختلاس است و عُرضه اداره کشور را ندارند.
 • IR ۰۳:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
  16 3
  26 مقام نظامی بلندپایه سابق رژیم صهیونیستی در بیانیه ای از آمریکا و دونالد ترامپ رئیس جمهوری آن کشور خواستند در توافق هسته ای با ایران بماند. در این بیانیه تاکید شده است که برجام امنیت اسرائیل را تامین کرده است و رئیس جمهوری آمریکا نباید این مسئله را اندک بشمرد.سرمایه های اسرائیل در ایران لااقل نامه اربابان خودشان به ترامپ در باره فواید برجام برای رژیم کودک کش اسرائیل را یکبار دیگر مرور کنند و بعد در باره این خسارت محض دولت پلید بنفش لجن پراکنی کنند
  • DE ۱۰:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
   10 0
   سرمایه های اسرائیل در ایران لااقل نامه اربابان خودشان به ترامپ در باره فواید برجام برای رژیم کودک کش اسرائیل را یکبار دیگر مرور کنند و بعد در باره این خسارت محض دولت پلید بنفش لجن پراکنی کنند/ خب داداش سرمایه های اسقاطیل دقیق این را میدانند و خوانده اند برای همین سالهاست پافشاری میکنند .فکر میکنید برجامیها نمیدانند چه خیانتی تاریخی به ایران کرده اند؟ دقزقا میدانند زیرا چند سال حث و مذاکره و جلسه و مشاوره و هزاران نفر مخالف ب جام چای آن'رف مستند و معقول تمام این خیانتها را قبل از امضای برجام گفتند و نوشتند و اعتراض کردند‌ و به غیر از فحش و ناسزا و توهین مخصوصا از حسن فرز چیز دیگری شنیده نشد. ایران بایستی در کنار محاکمه برجامیان ، علی مطهری و لاری جانی و دیگر نمایندگان سلفیگیر سیفی افکار بدکردار....را محاکمه کند تا در تاریخ ایران چنین خیانتز دیگر تکرتر نشود.کسانیکه زن و بچه و اقوام و دوستانشان مقیم خارج و دوتابعیتی هستند و زا کلا بیشتر عمر خود را خارج بوده اند چگونه میتوانند به ملت ایران تعهد داشته باشند و کمک کنند.
 • برات عباسی IR ۰۴:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
  20 1
  خداخیرازکاراینها برداردمیخواهندایران ونظام ودولت راباملت بدبین کنندشمااگرمردانگی داریدکمک کنیدتنهاباوحدت وگوش کردن به فرمایشات رهبری مشکلات حل میشوداگرخیانت کاران داخلی نباشند
 • سعید IR ۰۴:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
  15 2
  جوادی حصار:برجام تضمین منافع سرشار ملت است! امضای کری تضمین است! مافیای سیاسی اقتصادی بهایی: امضای کری تضمین منافع سرشار ملت است!
 • US ۰۵:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
  3 8
  ای مردم ایران منفعل نباشید و کاری کنید
  • سید IR ۰۸:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
   16 2
   تـهوع آوران = کاسبان برجام !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • IR ۰۵:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
  22 0
  عربستان باید نگرانی ایران از حضور آمریکا در عربستان که مرزهای جنوبی ایران را رفع کند - زبانتان به سوی حق نمی چرخد - شماها دیگه کی هستید - این وطن مظلوم چرا این قدر از دست شما بی مقدارها اذیت ببیند از صفویه به این طرف هر بی مایه ای با تکیه بر اجنبی می خواهد و خواسته بر این میهن پاک ایران بنفع اجنبی ریاست کند این قدر حقارت و پستی بس کنید نامردهای مردنمای تروریست پرور. ملت ایران بیدار شده اند شماها هنوز در خواب خرگوشی هستید.
 • IR ۰۵:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
  14 0
  غربگدایان و مدعیان اصلاحات نه طن و نه ملت و نه ناموس برایشان مهم نیست. (چون حب الوطن من الایمان) فقط آمریکا را عشق است و گرین کارت.
  • SE ۱۰:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
   11 0
   آقای جلال میرزایی ما هم از 400 میلیارد دلار سلاحهای پیشرفته امریکایی که در اختیار سعودی است نگران و هراسانیم برای رفع نگرانی ملت ایران چرا اعتراض نمیکنی؟
 • IR ۰۶:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
  17 0
  نگرانی عربستان تا دندان مسلح رفع نخواهد شد
 • IR ۰۶:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
  16 1
  اسم حزب اصلاحات باید به " رافع نگرانی ها"! تغییر کنه!!
  • SE ۱۰:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
   9 0
   حزب وطن فروشان
  • IR ۱۲:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
   6 0
   افساد طلبان اصرار دارن که بعنوان ".... وتفاله آمریکا" شناخته بشن. جماعتی بی دین و اکثرا ضددین.
 • سعید IR ۰۶:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
  12 0
  جوادی حصار:برجام تضمین منافع سرشار ملت است! امضای کری تضمین است!!
 • IR ۰۷:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
  16 0
  جنابان مدیران وووروزنامه های اصلحطلب لطفا خفه شویدببندید
  • SE ۱۳:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
   5 0
   امثال روزنامه شرق امید فراماسونها شده اند
 • ترابیان کاسبان IR ۰۷:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
  13 0
  کاسبان تحریم افساد طلبان مزدور وطن فروش جاسوس پرور مروج هرج و مرج و بی ثباتی در کشور هستند که ارز ۴۲۰۰ جانگیری را برای پر کردن دجیب دارو دسته کثیفشان به ملت تحمیل کردند
 • IR ۰۷:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
  10 0
  قبل از هر اقدامی برای احیای روابط با عربستان باید شبکه ماهواره ای ایران اینترنشنال تعطیل شود
 • بهروز IR ۰۷:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
  0 9
  مشرق خوشگل !!رژیم صهیونیستی با برجام موافقه؟فقط محدودیت زمانی و مسائل موشکی ومنطقه ای بهش اضافه بشه؟ باباجون چرا ازتوهم خودتون دست برنمیدارید؟برجام دقیقا یعنی چیزی غیر از اونی که گفتی.یعنی با محدودیت زمانی ونبود مسائل منطقه ای وموشکی. حالا مثال بزنم یکم بیای تو باغ هرچند خودت رو زدی به ندونستن.
  • سید IR ۰۸:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
   5 0
   آن روزی که ت...ع آوران زلف خودشان را به زلف برجامشان گره زده بودند این قدر در شور و حال تضمین جان کری بودند که عقل شان خاموش و گوشش شان کر و چشمان شان کور شده بود و گمان نمی کردند کاسبی شان با برجام به طبل رسوائی شان تبدیل شود و برجام نافرجام شان به شیشه عمرشان!!
  • IR ۱۳:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
   5 1
   رژیم صهیونیستی مخالف برجام نیست
  • محمدصالح چگینی33 IR ۲۲:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۶
   0 0
   بحث هسته ای اصلانبایدباتوافق باهرقولی نابودمیشدولی العان هم نباید توقف این دانش بومی به بهانه های تضعیف صنعت دفاعی که بسیارشغل افرین هم برای جوانان است متوقف شودبحث امریکا فقط ساخت یک حباب برای اسراییل برای غارت فلسطینیهاست کاری که درتایوان نتوانست انجام دهد بخاطرچین 1میلیاردنفری وروسیه ی 150 میلیون نفری ولی بین مسلمانان ومذاهب غرب اسیا با2میلیارد نفرجمعیت تاحالاحفظ غارتگرکرده است اینهم فقط بدلیل اختلافات ودراوردن غده هایی مثل وهابیت دراسلام توسط امثال لورنس بودالعان که خیلی بهترشده است واسلام قدرت حاکمیتی داردولی عزیزان تامیتوانیم بایدجذب کنیم
 • آریو سوئد IR ۰۷:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
  20 0
  این عربستانه که باید نگرانیهای ما را رفع کنه. حمایت از صدام در جنگ تحمیلی، حمایت از تجزیه طلبان، بوجود آوردن گروهای جنایتکاری مثل داعش، همکاری با رژیم صهیونیستی، به شهادت رساندن حجاج ایرانی، دخالتهای نظامی و کشتار مردم در یمن، عراق، سوریه و و و از جنایتهایی ست که عربستان مرتکب شده. یعنی این آفایان اصلاح طلب اینها را هنوز نفهمیدن؟ پس بفرمایید لطفا مغزهای معیوبتون را جراحی کنید.
 • IR ۰۷:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
  0 10
  اتفاقا همین کاسبت تحریم داخلی یا تندروهای مخالف برجام از عوامل مهمی بودند که باعث شدن ترامپ برجام را برهم بزند.
  • سید IR ۰۸:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
   7 0
   کاسبان برجام !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • سید IR ۰۸:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
  16 2
  از زمان ریاست جمهوری خاتمی بی سواد که پایه گذار روزی نامه های غربگدا بود تاکنون آیا هرگز در روزی نامه های زنجیره ای زرد مقاله یا مطلبی دیده اید که در آن نویسنده دغدغه منافع غربی ها را نداشته است یا حداقل بیشتر از آن که به فکر منافع غربی ها باشد، نگران منافع ایران بوده باشد؟! هیهات!!!
 • جم IR ۰۸:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
  17 1
  سطح شعور تصمیم گیرندگان و تصمیم سازان کشور ما چه میزان بوده است زمانی که چنگیز در حال تدارک خونریزترین ارتش جهان بود؟ و یا آن زمان که تیمور ازبک شهرهای ما را با خاک یکسان می کرد ؟ و یا زمانی که محمود افغان آن همه خفت به ما تحمیل کرد؟ آیا اینگونه سخنان از سر ضعف عقل است یا اینها مامور سرویس های دشمن هستند؟ آقای عزیز: هنوز چند صباحی از خونریزی قرون وسطایی داعش نگذشته و بارقه های ظهور مجدد آن از شرق پدیدار شده است. با این همه حقایق که فریاد می زند شما مملکت را به ضعف و افول قدرت دفاعی دعوت می کنید؟ اول انقلاب حرفی را دشمن در باذه انحلال ارتش در دهان کسانی انداخت و همه ما شنیدیم و دانستیم این حرف دشمن است کسانی به ظاهر داخل حکومت بودند و آن حرف را تکرار کردند باید چهل سال صبر می کردیم تا امروز نتیجه ی حضور این افراد را در حکومت ببینیم. در هیچ کشوری به اندازه ی ما با نفوذی ها مماشات نمی شود. به چه دلیل باید به سعودی های ملعون جنایتکار اطمینان بدهیم. باید آنها بدانند ما روز بروز قدرتمند تر خواهیم شد و روزگار تا ابد اینگونه نیست و روزی که تاوان جنایت پس بدهند خواهد رسید. امثال شما فکر می کردند با سیمان همه چیز درست می شود . دیدیم که نشد. البته آن دستوری بود که به نظام القا شد و آنها ماموریتشان را انجام دادند.
 • احمد از گچساران IR ۰۸:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
  20 0
  اصلاح طلبان و روزنامه هایشان از اسرائیل و منافقین بدترند
 • IR ۰۸:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
  27 0
  اصلاح طلبان پیاده نظام اسراییل و پادو های امریکا هستند
 • MD ۰۹:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
  10 0
  باید نگرانی عربستان از توان موشکی ایران را برطرف کنیم !!!!!!!!!!این آقا که این حرف رو زده یا واقعا احمقه یا طرف اونهاست... اتفاقا هرکی نگران نباشه عربستان باید نگران موشکهای ایران باشه, همین نگرانی عربستان باعث امنیت ما میشه. اگه راست میگی برو تلاش کن که نگرانی ایران و کشورهای منطقه رو از شر آمریکا برطرف کنی..... مردک......
 • MD ۰۹:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
  5 0
  باید نگرانی عربستان از توان موشکی ایران را برطرف کنیم !!!!!!!!!!این آقا که این حرف رو زده یا واقعا احمقه یا طرف اونهاست... اتفاقا هرکی نگران نباشه عربستان باید نگران موشکهای ایران باشه, همین نگرانی عربستان باعث امنیت ما میشه. اگه راست میگی برو تلاش کن که نگرانی ایران و کشورهای منطقه رو از شر آمریکا برطرف کنی..... مردک......
 • كريم IR ۰۹:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
  3 0
  برنامه افسادطلبان براي مشكلات ايران فقط و فقط رابطه با آمريكا و اسرائيل و عربستان كودك كش است و بس.
 • IR ۰۹:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
  12 0
  غرب و درراس آنها آمریکا و مستعمره آنها عربستان و.. باید نگرانی منطقه و ما(ایران)را رفع کنند - عربستان یک کشوری که سرزمین وحی است در چنگال استعمار پسانو و عمال آنها اسیر است - خواه نا خواه آزادی عربستان از راه خواهد رسید -
 • ماحسون(کورد ایلام) IR ۱۰:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
  11 0
  برجام بخوره تو سرتون
 • IR ۱۱:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
  4 0
  اصلاحطلبان حامی منافع عربستان شدن؟
 • IR ۱۱:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
  3 0
  نگرانی های عربستان از توان موشکی و تسلیحاتی ایران ب ظاهر همش زرگری ، هدف اصلیشون فقط گرفتن امتیازات از ایران تحت عنوان برطرف کردن نگرانی ها
 • IR ۱۲:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
  0 4
  مشکل گرد و غبار ربطی به عراق و ترکیه ندارد
 • محمدصالح چگینی IR ۱۳:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
  4 0
  کسانی که ازتبدیل کردن صنعت موشکی به صنعت راکتی صحبت میکند اصلاح طلب نیستند ضعیف طلب وباج بده طلب به امریکاهستنددرطول ده سال امریکا هفت تریلیون دلاربرای ناامنی درغرب اسیا هزینه انجام دادتابولدزرهای اسراییل برای ویران کردن جلوتربروند
 • IR ۱۳:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
  4 0
  عربستان تا دندان مسلح با اسلحه و تجهیزات نظامی مدرن و ب روز از سوی غرب و آمریکاست ، از توان موشکی ایران نگرانه ؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • IR ۱۳:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
  3 0
  عربستان تا دندان مسلح با اسلحه و تجهیزات نظامی مدرن و ب روز از سوی غرب و آمریکاست ، از توان موشکی ایران نگرانه ؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • IR ۱۳:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
  5 0
  یکی به من بگه فرق تعدادی از این اصلاح طلبان و اعتدالی ها با کارمندان سعودی نشنال چیه؟ اونها پول میگیرن و برای سعودی کار میکنن، اینا هم برای سعودی کار میکنن، ولی اینکه آیا پولی هم بهشون میرسه یا نه رو نمیدونم. آخه خفت تا کجا که بشی بوق کثیفترین و عقب افتاده ترین حکومت دنیا یعنی سعودی، اونهم در ایران. جالبه طرف نماینده مجلس بوده و در طیف حسن روحانی. چه کسانی 8 سال و بلکه بیشتر در این مملکت بر سر کار بودن؟ نه تنها به هیچ وجه نباید دیگه به قدرت برگردن(با هر رویه قانونی و .. که ممکنه) بلکه این جور اظهار نظرهای ضد ملی و خائنانه باید تبعات قانونی داشته باشه برای افراد. توی عربستان و امارات عکس و فیلم مردم از یه انفجار و آتش سوزی هم اجازه انتشار نداره، اونوقت اینجا مسئولین رده بالای سابق رسما شدن سخنگوی بن سلمان. آدم این درد رو کجا ببره؟
 • IR ۱۳:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
  1 0
  چندتا اصلاحطلب میخواهید بدیم براتون مدیریت کنن تا نگرانی تون برطرف شه ؟؟
 • IR ۱۵:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
  3 0
  واقعاً چرا باید با وعده‌های دروغ لغو تحریم‌هایی که به بهانه‌های مختلف بر علیه ما وضع شده و مطمئناً هم هرگز لغو نخواهد شد، صنعت هسته‌ای خود را هم، به دست خودمان محدود و تخریب، و جاسوسان آژانس صهیونیست‌ها را پشتیبانی کنیم و اقتصاد کشور را هم شرطی نماییم؟! مذاکره‌ی فرسایشی برای کشور مضر است؛ آمریکا نمی‌خواهد مذاکره کند تا حرف حقی را قبول کند؛ بلکه می‌خواهد مذاکره کند تا حرف باطلی را تحمیل کند. آن‌ها در پشت صحنه‌ی دیپلماسی، گرگ درنده و روباه حیله‌گر هستند. به غربی‌ها هیچ اعتمادی نداریم و معتقدیم به ما کمک نمی‌کنند و هر جا بتوانند ضربه می‌زنند. مطمئناً عدم توافق با شیطان بزرگ قلدر و سه نوچه‌ی اروپائیش از توافق کردنی که در آن، منافع ملّت پامال بشود، عزّت ملّت از بین برود، ملّت ایران با این عظمت، تحقیر بشود، شرف دارد. مطمئناً برجام چکی نیست که قابلیت نقد شدن داشته باشد، بلکه تجربه‌ی تلخی است که از اعتماد به غرب با صرف هزینه‌ی زیاد به‌دست آمده و تاکنون هم اشتباهات زیادی در مواجهه با آن در پیش گرفته شده است؛ اکنون تنها نفعی که می‌توان از این تجربه به‌دست آورد، برداشتن این یوغ از گردن صنعت هسته‌ای و اقتصاد کشور، با عدم بازگشت به مذاکرات، و کوبیدن شجره‌ی خبیثه‌ی برجام بر سر آمریکا، انگلیس، فرانسه و آلمان، و خروج قاطعانه و مقتدرانه از برجام با توکل بر خدا، و خنثی‌سازی تحریم‌ها از طریق ایجاد حرکت تولیدی و تحرک اقتصادی داخلی، و توسعه‌ی صنعت هسته‌ای با حداکثر سرعت و به هر میزان لازم با اخراج کامل جاسوسان آژانس و جمع‌آوری تمام دوربین‌ها است؛ و این، خواست مؤکد ما از دولت و مجلس انقلابی است که ان‌شاءالله منتظر تحقق آن هستیم.
 • IR ۱۷:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
  3 0
  برطرف نکنید
 • IR ۱۹:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
  1 0
  عربستان وهابی باید نگران بمونه تا دست از پا خطا نکنه
 • SE ۲۰:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
  0 0
  آقای جلال میرزایی مطمئنی
 • IR ۲۲:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۷
  0 0
  اصلاح طلبای وطن فروش

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس