وزیر ارشاد در نمایشگاه کتاب

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه دولت با اصلاح نظام یارانه‌ها خطر را به جان خرید، گفت: حل مشکلات جامعه نیازمند همراهی دولت و مردم است.

به ‌گزارش مشرق، مراسم رونمایی از کتاب «جان ایران» روایتی مستند از مقابله دولت سیزدهم با همه‌گیری کرونا با حضور عین‌اللهی، وزیر بهداشت و محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدعلی زلفی گلی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، عباس هنرمند، معاون ارتباطات ‌اطلاع‌رسانی دفتر رئیس جمهور در سرای اهل قلم سی و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برگزار شد.

در این نشست محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی با یادی از شهدای مدافع سلامت، اظهار داشت: در ایام کرونا بیش از ۳۰۰ شهید سلامت داشتیم که جا دارد از فداکاری آن‌ها تقدیر کنیم.

وی با بیان اینکه وزارت ارشاد در ستاد ملی کرونا به عنوان رئیس کمیته اطلاع رسانی فعالیت دارد، تصریح کرد: ما سعی کردیم در همه برنامه‌ها و اقدامات برای تصمیم‌گیری‌های ستاد کرونا، مردم را آگاه کنیم.

وزیر فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی ادامه داد: شهریورماه سال گذشته که رئیس جمهور تصمیم داشت مدارس ‌و دانشگاه‌ها بازگشایی شود، از ایشان خواستیم تا این تصمیم اجرایی نشود. بر همین اساس، افکارسنجی صورت گرفت که نتیجه آن مخالفت ۷۵ درصدی مردم با بازگشایی مدارس و ‌دانشگاه‌ها  بود. دلیل این امر هم ترس از همه‌گیری کرونا عنوان شد.

اسماعیلی با بیان اینکه ما تصمیم گرفتیم اذهان مردم را برای درک بهتر از اهمیت بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها آگاه سازیم، گفت: آن زمان مجموعه رسانه‌های کشور پای کار آمدند و بعد از آن واکسیناسیون سراسری آغاز شد. با این تلاش، ۶۳ درصد مردم با بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها موافق بودند، اما از بهمن‌ماه دوباره موج‌ کرونا شدت گرفت و تعطیلی ادامه پیدا کرد.

وی با اشاره به اینکه دولت پای کار آمد و آخرین هفته فروردین بر اساس نظرسنجی ۸۵ درصد مردم از عملکرد دولت ‌و بازگشایی دانشگاه‌ها و مدارس رضایت داشتند، افزود: این نشان از استفاده از ظرفیت مردمی برای اصلاح امور است. اصلاح نظام پرداخت یارانه در کشور هم چنین اقدامی است. کسی حاضر نبود خطر را بپذیرد و خودش را با این مساله مهم درگیر کند.

اسماعیلی با بیان اینکه همه رسانه‌های معاند می‌خواهند کشور نا آرام باشد، اما بدنه عمومی جامعه به صداقت و اراده دولت ایمان دارند، تصریح کرد: این همراهی دولت و مردم کارهای مشکل و بزرگ را انجام شدنی کرده است. این افتخار دولت است که با توانسته با همراهی مردم اقدامات مناسبی داشته باشد.

وزیر فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه برنامه‌ریزی دولت با همکاری مردم آسان می‌شود، خاطرنشان کرد: ‌بدنه اجرایی ممکن است، به اندازه دولت همراه نباشند، اما وقتی درباره اهمیت موضوع دولت ‌مشکلات را با مردم درمیان می‌گذارند، آنها همراه می‌شوند.

وی در ادامه به موضوع اصلاح یارانه‌ها اشاره کرد ‌گفت: یارانه‌ها دسترسی عادلانه به امکانات را سخت کرده بود. وقتی ریاست جمهوری قبل از اجرای برنامه، واریز مبلغی را انجام می‌دهد، ‌مردم به دولت اعتماد می‌کنند. امیدوارم خدا به همه ما توفیق بدهد تا در مسیر خدمت به اهداف انقلاب ‌و مطالبات رهبر حکیم و فرزانه گام برداریم و روزهای بهتر و پرنشاط برای مردم پیش رو داشته باشیم.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس