ویژه ها

شاید منظور آقای شیرزاد از مقاومت خوب دولت قبل در مقابل فشار حداکثری، تحمیل تورم ۴۳ درصدی به مردم است.

سرویس سیاست مشرق - روزانه می‌توان از لابه‌لای گزارش‌ها و عناوین خبری رسانه‌های مکتوب و حتی غیر مکتوب، نکات قابل‌توجهی استخراج کرد؛ موضوعاتی که می‌تواند برای مخاطبین قابل‌استفاده و محوری برای تحلیل باشد، در گزارش روزانه "ویژه‌های مشرق" نکات و تأملات قابل‌استخراج از رسانه‌ها برای مخاطبین عرضه خواهد شد؛ با   «ویژه‌های مشرق» همراه شوید.

*******

** شیرزاد: دولت رئیسی از ثمره مقاومت خوب دولت روحانی بهره می برد

«احمد شیرزاد» از اعضای طیف تندرو اصلاح طلب در مصاحبه با روزنامه آرمان گفت: «باید توجه داشت که دولت روحانی در بحث مقاومت در مقابل فشار حداکثری بسیار خوب عمل کرده است و سبب شد تا کشور با مشکل جدی مواجه نشود و این عملکرد خوب باید گفته شود. متاسفانه بی‌انصافی می‌شود و از مقاومت خوب دولت روحانی حرفی زده نمی‌شود. امروز آقایان از همان مقاومت خوب دولت دوازدهم خوشه چینی می‌کنند و نتایج عملکرد خوب دولت روحانی را به نام خود می‌زنند در حالی که اسمی از دولت قبل به میان نمی‌آید. امروز با فراموشی این موارد صرفا نقاط ضعف دولت روحانی گفته می‌شود که این بی‌انصافی است.»

وی افزود: «شاهـــد بودیم دکتر ظریف از دیپلماسی عمومی بسیار قوی برخوردار و با فعــالیت جانبی که داشت، بیش از هر شخص دیگــری از حیثیت نظام دفاع می‌کرد و عملکرد قـــدرتمندانه‌ای در تمامی عرصه‌ها داشت در حالــی که وزرای خارجه قبلی و بعدی چنین توانایی نداشتند. این یک توانمندی منحصربه‌فردی بود که در دکتر ظریف وجود داشت و نمی‌توان انتظار داشت تا دیگران نیز چنین توانایی داشته باشند.»

این فعال تندروی اصلاح طلب در ادامه گفت: «دستگاه سیاست خارجی دولت سیزدهم و عملکرد دولــت سیزدهم را باید منطقی‌تر از عملکرد دولت احمدی نژاد دانست. با این وجود فاصله عملــکرد دولت سیزدهم خیلی با عملکرد دولت دوازدهم زیاد نیست...دولت رئیسی شبیه دولت روحانی عمل می کند.»

شیرزاد: دولت رئیسی از ثمره مقاومت خوب دولت روحانی بهره می‌برد/ از حقوق زنان صیانت کنید؛ اگر قاتل اصلاح‌طلب نبود!

شیرزاد مدعی شده است که دولت روحانی در بحث مقاومت در مقابل فشار حداکثری بسیار خوب عمل کرده است. گویا از نگاه وی اینکه دولت روحانی مسکن را متری ۳ میلیون تومان تحویل گرفت و ۳۰ میلیون تومان تحویل داد، نتیجه مقاومت جانانه این دولت در مقابل فشار حداکثری است.

یا شاید اینکه دلار را ۳ هزارتومان تحویل گرفت و تا ۳۲ هزارتومان افزایش داد نیز مصداق مقاومت خود در مقابل فشار حداکثری است.

و یا شاید هم امثال حسین فریدون و مهدی جهانگیری و شبنم نعمت زاده و مهدی آخوندی و هادی رضوی و فساد صندوق ذخیره فرهنگیان و کرسنت و توتال و برجام و هفت تپه و...مصادیق مقاومت خود در مقابل فشار حداکثری است.

و البته شاید منظور آقای شیرزاد از مقاومت خوب دولت قبل در مقابل فشار حداکثری، تحمیل تورم ۴۳ درصدی به مردم است.

افراطیون اصلاح طلب بهتر است بجای توهین به فهم و شعور مردم، بابت کارنامه خود از مردم عذرخواهی کرده و در جهت جبران آن تلاش کنند.

** از حقوق زنان صیانت کنید، البته بستگی به قاتل دارد!

روزنامه اعتماد در مطلبی با عنوان «از حقوق زنان صیانت کنید» نوشت: «"قتلِ ناموسی"، "زن‌کشی"، "کودک‌همسری"، "خشونت علیه زنان" و تعابیری چون این‌بار دیگر به هشتگ‌هایی تبدیل شده‌اند که کاربران شبکه‌های اجتماعی با تکرارشان لابه‌لای سطور توییت‌ها و پست‌های اینستاگرامی، داغ نگاه‌شان می‌دارند تا مگر به این ترتیب جامعه را اندکی هشدار و مسوولان را تا آنجا که ممکن است و می‌شود، هوشیار کنند تا مگر در سایه این افزایش آگاهی اجتماعی، مطالبه‌گری از مسوولان را افزایش دهند و با افزایش مطالبه‌گری از مسوولان کاری کنند که آقایان و معدود خانم‌های مسوول در قوه قضاییه و البته دولت و مجلس انقلابی حواس‌شان باشد که برای تامین امنیت زنان در انجام وظایف‌شان کوتاهی کرده اند».

این روزنامه اصلاح طلب در ادامه نوشت: «اگر ناگهان تمامی تایم‌لاین کاربران در توییتر و اینستاگرام و شبکه‌های اجتماعی دیگر، پر می‌شود از تصاویر شطرنجی و غیرشطرنجی مردی که لبخندی کریه بر لب دارد و گیسوان دختری جوان را پس از جدا کردن سرش از تن، در چنگ، آنان نیز بدانند که اگر جرات نکنیم بنویسیم "مقصرند"، لااقل بدانند که "مبرا" و بی‌تقصیر و بی‌گناه هم نبوده و نیستند».

شیرزاد: دولت رئیسی از ثمره مقاومت خوب دولت روحانی بهره می‌برد/ از حقوق زنان صیانت کنید؛ اگر قاتل اصلاح‌طلب نبود!

واقعا برخی رسانه های اصلاح طلب همه چیز را لوث کرده اند؛ یکی از این موارد، حقوق زنان است. وقتی نجفی- سیاستمدار مشهور اصلاح طلب- در اقدامی جنایتکارانه همسر دوم خود را در حمام و با سلاح غیرمجاز به قتل رساند، جریان اصلاح طلب نه تنها این اقدام را محکوم نکرد، بلکه برای «قاتلِ یک زن» سنگ تمام گذاشت.

در ماجرای نجفی، جریان اصلاح طلب مقتول را آماج توهین و تهمت قرار داد و مدعی شد که آن زن مهدورالدم بود و باید کشته می شد!

در همین پرونده، ابتکار و مولاوردی در جایگاه مسئولان ارشد دولتی و متولی حمایت از حقوق زنان، به هیچ عنوان این اقدام را محکوم نکرده و گفتند مثل بره سکوت می کنیم! اما همین افراد در ماجرای قتل زنی در اهواز از دولت و مجلس خواستند که پاسخ دهند!

در یک نمونه دیگر، در ماههای گذشته جریان اصلاح طلب با هیاهوی رسانه ای مدعی شدند که چرا جوانی به نام آرمان عبدالعالی به خاطر قتل فجیع دوست دخترش مجازات شده است! این در حالی است که قاتل، دختری جوان را به قتل رسانده و جسد او را مُثله کرده بود و به هیچ عنوان حاضر نشد که مکان جنازه دختر جوان را افشا کند.

یکی از فعالین رسانه ای در روزهای گذشته در مطلبی نوشته بود: «بازی با واژه "کودک همسری" در جریان قتل زن ۱۷ ساله اهوازی توسط امثال ابتکار و مولاوردی در حالی است که ابتکار به عنوان معاون روحانی، رسما سن مورد حمایت دولت برای ازدواج را ۱۳ سالگی عنوان و خودش نیز در ۱۷ سالگی ازدواج کرده است».

واقعیت انکارناشدنی این است که جریان اصلاح طلب به هیچ عنوان صلاحیت ندارد که درباره حقوق زنان اظهارنظر کند؛ چرا این طیف رکورددار تضییع حقوق زنان است.

** خودی و غیرخودی نداریم؛ جاسوس و مفسد اقتصادی هم نداشتیم!

روزنامه جمهوری اسلامی در مطلبی با عنوان «زبان حکمرانی» نوشت: «تقسیم‌بندی مردم به خودی و غیرخودی، بابصیرت و بی‌بصیرت، انقلابی و غیرانقلابی، ولائی و غیرولائی و در کلام حکمرانان موج می‌زند و عملکردهایشان نیز همین را نشان می‌دهد... یکی از توصیه‌های درخشان و بسیار مؤثر شهید مظلوم آیت‌الله بهشتی این بود که از همه می‌خواست از جاذبه در حد اعلا و از دافعه به مقدار ضرورت برخوردار باشند تا بتوانند مردم را به دین و انقلاب و نظام جمهوری اسلامی جذب کنند.»

در ادامه این مطلب آمده است: «امروز با اینکه دریای مشکلات، مردم را در خود غرق کرده و اعتماد مردم به مسئولین خدشه‌دار شده، هنوز هم فرصت تجدیدنظر در گفتار و رفتار فراهم است... مسئولان در رده‌های مختلف اگر دست از تقسیم‌بندی‌ها بردارند و عداوت‌های بدریه و خیبریه را کنار بگذارند و به آحاد مردم از ادیان و مذاهب و افکار و سلایق و جناح‌ها و احزاب و گروه‌های مختلف یکسان بنگرند و رفتاری همسان با آنها داشته باشند، قطعاً اعتماد برخواهد گشت و حمایت مردم از حکمرانان که سرمایه اصلی حکمرانی است، روزافزون خواهد شد.»

شیرزاد: دولت رئیسی از ثمره مقاومت خوب دولت روحانی بهره می‌برد/ از حقوق زنان صیانت کنید؛ اگر قاتل اصلاح‌طلب نبود!

جریان اصلاح طلب از هر چیزی سخن می گوید جز کارنامه خود در حداقل ۸ سال گذشته. این طیف از یکسو با سیاه نمایی مدعی است که «دریای مشکلات، مردم را در خود غرق کرده»؛ و از سوی دیگر سوءمدیریت دولت قبل و وجود جاسوس ها و مفسدان اقتصادی و مدیران نجومی در «دولتِ اصلاح طلبان» را انکار می کند.

اصلاح طلبان با تحریف تاریخ، شخصیت های بزرگ انقلاب را وارونه توصیف می کنند. شهید بهشتی، آمریکا را مصداق اتمّ استکبار می دانست و خطاب به مقامات آمریکایی اعلام کرد که «ای آمریکا از ملت ما عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر». این شهید بزرگوار هیچگاه رئیس جمهور آمریکا را با القابی همچون «مودب»! و «باهوش»! مورد خطاب قرار نداد.

شهید بهشتی با خوی اشرافیگری مخالف بود و هیچگاه  به اختلاس مفسدان اقتصادی، لقب «بدهی معوقه» نمی داد. و مدیران مفسد را «ذخیره نظام» نمی نامید. شهید بهشتی هیچگاه از قیام عاشورا درس مذاکره نگرفت و از صلح امام حسن(ع) نیز برداشت نادرستی نداشت. شهید بهشتی هیچگاه جای «جلاد و شهید» را عوض نکرد و در نهایت توسط گروهک تروریستی و جنایتکار منافقین به درجه رفیع شهادت رسید.

در دولتِ اصلاح طلبان منتقدان با تعابیری همچون «بی‌سواد، بی شناسنامه، مزدور، انقلابیون نفهم، یک‌مشت لات، کاسب تحریم، کودک صفت، حسود، بزدل، ترسو، جیب‌بر، بی‌قانون، مستضعف فکری، بیکار، متوهم، غوطه‌ور در فساد، سوءاستفاده‌گر، خرابکار، عقب‌مانده، تازه به دوران رسیده، عصر حجری، هوچی‌باز، منفی‌باف، یأس آفرین، ناشکر، باید به جهنم بروند» و...مورد خطاب قرار می گرفتند. با اینحال هیچ صدایی از رسانه های اصلاح طلب در انتقاد از این روش زشت و ناپسند بلند نمی شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 20
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 0
 • DE ۰۱:۴۳ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۵
  9 0
  دولت رئیسی از ثمره مقاومت خوب دولت روحانی بهره می‌برد. دولت روحانی جلوی تمام تولید و ساخت و صنعت و اقتصاد و پیشرفت مردم مقاومت کرد و هیچ کاری نکرد و تمام کارها را گذاشت برای دولت رییسی وگرنه الان رییسی بیکار بود حوصله اش سر میرفت هی پا میشد صبح جمعه به روزنامه خواندن. اصلا ۸ سال خاکبرداری جهانگیری .الان دولت رییسی احتیاج به خاک برداری نداره باید ۳۲ سال آواربرداری اصلاحات را بکنه که خودش کلی کار ودر آمد برای لودریان و کمپرسی و پمپِ اُ ایجاد میکند.
  • IR ۱۴:۳۴ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۵
   3 0
   به قول خود جان کری اگر برجام نبود دیوار تحریمهای ضد ایرانی فرو ریخته بود.
 • IR ۰۶:۰۳ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۵
  7 0
  آقای شیرزاد خودشما هم به حرفی که زدید اعتقاد نداری
  • IR ۰۹:۰۸ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۵
   8 0
   حسادت، عداوت، خباثت و کینه توزی خصائصی است که از کلمه به کلمه و جمله به جمله اصلاح طلبان ....ـوع آور نسبت به آقای رئیسی و دولت زحمت کش ایشان می بارد!
  • IR ۰۹:۱۵ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۵
   11 0
   جناب شیرزاد چگونه است که شما اصلاح طلبان محاسن دولت آقای رئیسی را نتیجه زحمات دولت روحانی می دانید اما مشکلات موجود مانند تورم و گرانی و بورس و غیره را نتیجه عملکرد چندماهه دولت کنونی؟!! علی الظاهر حضرت عالی و دوستان، دولت روحانی را کاملاً بی اشکال و موفق ارزیابی می کنید!
 • US ۰۶:۲۰ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۵
  9 0
  اعتماد به نفس افساد طلبها رو یونجه اگر داشت سالی سه بار زعفرون میداد آخه لعنتی خدا وکیلی چی تو خودتون میبینید که همه فحشتون میدن اما همچنان میگی ما خوبیم
  • IR ۱۴:۲۷ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۵
   3 0
   بي حيايي دارند
  • DE ۱۰:۲۷ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۷
   1 0
   اعتماد به نفس افساد طلبها رو یونجه اگر داشت سالی سه بار زعفرون میداد +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ دمت گرم عالی بود خوردم به جدول کنار خیابون اینترنت وگرنه بیشتر + میزدم ...عالی بود کیف کردم
 • IR ۰۷:۲۰ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۵
  6 0
  مقاومت خوب دولت روحانی ؟ در برابر چه چیز مقاومت کرد ؟ او که همه چی رو بخشید ! این کجاش مقاومته ؟ دولت آقای رئیسی فقط اشتباهاتی که دولت روحانی کرد را مرتکب نمی شود . این رمز پیروزی ایشان است . پای روحانی را هم از زندگی مردم ببرید بیرون . هشت سال بدبختی و فلاکت دولتش را تحمل کردیم ، بس نیست ؟ با یاد آوری خاطرات دولت روحانی هی نون مردم را به زهر می زنید . شما که معتقیدید او این همه حسن داشت آستین بالا بزنید و هم صدای با مردم درخواست محاکمه اش را داشته باشید . توی دادگاه محاسن دولت بنفش را هر چقدر خواستید بگویید . در غیر اینصورت جان وجدانی که ندارید دیگر اسمش را نبرید .اَه
 • IR ۰۷:۵۳ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۵
  5 0
  ننگ بر این اصلاح طلبان که جز دغل و دروغ خیانت و وطن فروشی و بی مدیریتی و بی مردمی و یی دینی چیز دیگری از اینها سراغ نداریم
 • IR ۰۸:۰۰ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۵
  4 0
  با سلام شیرزاد و امثال وی در محضر ۸۰ میلیون جمعیت کشور و وسایل ارتباط جمعی و همچنین بیش از ۲۰۰ کشور به راحتی و گستاخانه دروغ پردازی کرده و شب رو به اسم روز به خورد مردم می دهد. آخه چه نسبتی بین روحانی و مقاومت هست؟ اگر این نسبت وجود داشت الان نباید وضعیت ملت و کشور این باشد؟ روحانی صراحتا از نظریه کدخدا تبعیت می کند و جلب نظر آمریکا را تنها راه درست سیاست ورزی در ایران علیرغم پرداخت هر هزینه ای می داند‌‌. ایشان از هزینه کردن دین، انقلاب اسلامی، میراث شیعی، محور مقاومت، اقتصاد و منافع ملی، مردم و ملت و هر چه که فکرش را بکنید ، بعد این آدم توسط شیرزاد می شود مقاوم! این اظهار نظرها نشانه توحید و سنت الهی است. اینقدر این حرف شیرزاد زور داره که حد ندارن و تنها با یاد معاد و پل صراط انسان آرامش پیدا می کنه.
 • امیررضا IR ۰۸:۰۵ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۵
  6 0
  فقط پرروئی نجومی و وقاحت و ...سیاسی برازنده طیف اصلاح طلب است.
 • IR ۰۹:۴۹ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۵
  5 0
  اصلاحات = افسادات
 • IR ۱۱:۳۰ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۵
  3 1
  جدای از بحثای سیاسی. خداییش این حمایت از حقوق زنان و کودکان و مبارزه با خشونت خانگی رو جدی بگیرید. هر ساله اتفاقات زیادی به خاطر این خلا قانونی در کشور میفته که امنیت روانی جامعه رو به هم میریزه و از لحاظ تبلیغاتی برای کشور هزینه زاست. پیشگیری باید بشه
 • IR ۱۲:۱۸ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۵
  2 0
  همه اشتباه متوجه شده اید. امکان ندارد که کسی بتواند به اندازه روزنامه آرمان بی...و دروغگو و وارونه گو باشد. به قطع یقین منظور جناب آقای شیرزاد از "مقاومت روحانی" مقاومت حسن روحانی در مقابل حق و حقیقت و عدالت اجتماعی و مردمداری و ولایتمداری و در یک کلام انقلاب اسلامی است. در مورد ظریف هم درست می گویند. همانطور که هزار سال باید بگذرد تا قاسم سلیمانی دیگری بیاید، در ضدیت و در تقابل با سردار سلیمانی و هر آنچه سردار دلها به آن اعتقاد داشت و برای آن جنگید، بلکه ده هزار سال دیگر هم که بگذرد شاید دیگر مانند ظریفی به وجود نیاید.
 • محمد IR ۱۳:۱۵ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۵
  3 0
  امثال شیرزاد باید خذعبلات خود را فقط از طریق روزنامه های اینچنینی نشر دهند(که طیف مخاطبانش فامیلی وطایفه ای هستند ودر واقع روزنامه رابصورت خرید وپولی از کیوسک تهیه نمیکنند بلکه سهمیه دارند) برو بابا بذار باد بیاد؟!
 • عماد IR ۰۱:۴۴ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۶
  0 0
  « کسی که انصاف ندارد، شرف ندارد. » کاش بعضی ها در اظهارات خود انصاف داشتند، آنوقت دارای چیزهای دیگری هم میبودند.
 • IR ۱۱:۱۲ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۶
  1 0
  بانیان وحامیان وضع موجود به جای پاسخگویی طلبکار شده اند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • رضا IR ۱۶:۴۴ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۶
  1 0
  نوکری دشمن که سیاه و سفید نداره ، مسلمان و غیر مسلمان نداره ، وقتی در خدمت صهیونیزم باشی چه مسلمان ، چه مسیحی یا اصلاح طلب
 • IR ۱۷:۲۹ - ۱۴۰۰/۱۲/۰۷
  0 0
  مقاومت درپرداخت یارانه وچپاول سهام عدالت .نابودی بورس صحیخ است

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس