کد خبر 1338632
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۳
مهدی فضائلی نمایه

دشمنان تا کنون هر چه از دستشان برآمده کوتاهی نکرده و ثابت کرده اند بنایی بر کوتاهی و کم گذاشتن هم ندارند. در چنین شرایطی ما چه باید بکنیم؟

به گزارش مشرق، «مهدی فضائلی» طی یادداشتی نوشت:

چه بخواهیم و چه نخواهیم و چه باور داشته باشیم چه نداشته باشیم، ما دشمن داریم و دشمن بدون کمترین تعلل و ترحمی، علیه ما یعنی هم علیه نظام ما و هم علیه مردم ما مشغول دشمنی است.

تا کنون هر چه از دستشان برآمده کوتاهی نکرده و ثابت کرده اند بنایی بر کوتاهی و کم گذاشتن هم ندارند.

در چنین شرایطی ما چه باید بکنیم؟

تسلیم شویم؟ هرگز! چون دشمنی تمام نمی شود و تازه اول تقاص پس دادن و باج دادن است.

بی تفاوت باشیم؟ نه! چون با بی تفاوتی ما دشمن بی تفاوت نمی‌شود و تازه غفلت و بی تفاوتی ما موجب گستاخی بیشتر او و آسیب پذیری بیشتر ما خواهد شد. 

یک راه بیشتر نداریم و آن مقاومت است.

البته مقاومت بمعنای دفاع تنها نیست بلکه مقاومت فعال،ترکیبی از دفاع و تهاجم است.

دفاع و تهاجم ما در برابر دشمن طبیعتا" باید نسبتی با رفتار دشمن داشته باشد؛ نمی شود او جبهه ای عمل کند و ما پراکنده؛ نمی شود او در همه عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، امنیتی و رسانه ای تهاجم کند و ما فقط در یک‌ یا دو عرصه، لذا عقلانیت حکم می کند ما نیز یک " تهاجم ترکیبی" را در دستور کار قرار بدهیم، آن هم با سازماندهی جبهه ای.

باید جبهه ای گسترده در همه عرصه ها تشکیل شود و هر کس که می تواند در هر بخشی از این جبهه، نقش آفرینی جهادی داشته باشد. 

آنان که می توانند با علم و دانش جهاد کنند با این سلاح، آنانی که با تولید و فعالیت اقتصادی می توانند با سلاح تولید، افرادی که با قلم و بیان توان صف آرایی مقابل دشمن دارند با سلاح قلم و زبان و ...

البته مادر همه این جهادها،" جهاد تبیین " است چرا که اگر تبیین بدرستی تحقق پیدا کند هر کس به وظیفه و مسئولیت خویش آشنا می شود و در عرصه ای که توان دارد اثرگذار خواهد شد.

فرمان " تهاجم ترکیبی" به دشمن در این مقطع را می توان ناشی از سه  واقعیت دانست؛ نخست؛ تحرک روزافزون و گسترده دشمن علیه انقلاب اسلامی، دوم، ضعیف شدن و رو به افول بودن دشمن و سوم، افزایش توانمندی ها و اقتدار جمهوری اسلامی ایران 

و یکبار دیگر مرور این قسمت از بیانات رهبر حکیم انقلاب اسلامی:

《حرف آخر من این است که دشمنان ما، جبهه‌ی دشمن -چون دشمن یک جبهه است؛ یک جبهه‌ی عظیم است- امروز دست زده به یک تهاجم ترکیبی؛ تهاجم دشمن یک تهاجم ترکیبی است؛ یعنی جنبه‌ی اقتصادی در آن هست، جنبه‌ی سیاسی در آن هست، جنبه‌ی امنیّتی در آن هست، جنبه‌ی رسانه‌ای در آن هست، جنبه‌ی دیپلماسی در آن هست -از همه جهت یک حمله‌ی ترکیبیِ دسته‌جمعی را شروع کرده‌اند- ما هم در مقابل بایستی حرکتمان حرکت ترکیبی باشد؛ از همه جهت بایستی تلاش کنیم. البتّه دفاع باید بکنیم امّا همیشه در موضع دفاعی نمیتوانیم بمانیم؛ این را باید توجّه داشت. این که من میگویم باید دفاع کنیم، خب دفاع یک کار لازم است امّا همیشه نمیشود در موضع دفاعی ماند؛ دشمن تهاجم میکند، ما هم باید تهاجم داشته باشیم؛ در زمینه‌های مختلف؛ هم در زمینه‌های رسانه‌ای، هم در زمینه‌های اقتصادی، هم در زمینه‌های امنیّتی. اهل فکر در این زمینه‌ها مسئولند؛ کسانی که اهل فکرند، ‌اهل کار و اقدامند، بخصوص مسئولان، در هر کدام از این عرصه‌ها که میتوانند بایستی تلاش کنند و ان‌شاءالله همچنان که بر خلاف خواسته‌ی دشمن و بر خلاف گمانهای آشفته‌ی دشمن، جمهوری اسلامی بیش از چهار دهه، با قدرت پیش رفته و روزبه‌روز بحمدالله مستحکم‌تر و ریشه‌دارتر شده، در آینده هم همین حرکت ادامه پیدا خواهد کرد؛ به نظر من و ان‌شاءالله به توفیق الهی از گذشته هم بهتر حرکت خواهیم کرد و پیش خواهیم رفت و دشمن ناکام خواهد شد؛ منتها باید هر کدام وظیفه‌ی خودمان را در هر بخشی بدانیم.》

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 8
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • US ۱۱:۰۹ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۳
  11 3
  یه راه دیگه هم هست
  • IR ۱۳:۳۵ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۳
   2 4
   اون راه مخصوص فقط خودت هست. به سلامت رهسپارش شو
 • IR ۱۱:۱۱ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۳
  4 5
  از مهمترین حربه های دشمن ، ایحاد نقاط ضعف و سپس دست گذاشتن روی این نقاط و تبلیغ و هوچی گری بر روی آن است ! ،
 • IR ۱۱:۳۹ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۳
  5 2
  دشمان هر چه توانسته اند کرده اند و کوتاه نیامده اند
 • IR ۱۲:۱۸ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۳
  1 5
  یک راه موثر دیکر هم هست تشکیل شبکه‌های بزرگ رسانه ای که‌ بتواند هجمه‌های غول رسانه ای غرب خنثی کرده وافکار وذهن ملت ها رابیدار کند
 • IR ۱۳:۲۰ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۳
  1 2
  در عظمت حکمت این سخن رهبری شکی نیست.
 • رضا IR ۱۷:۰۳ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۳
  0 2
  ملت ميفهمند رهبرشون چى ميگه
 • IR ۲۰:۰۲ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۴
  0 0
  امام خامنه‌ای فرمودند جبهه‌ی دشمن امروز دست به یک تهاجم ترکیبی با جنبه‌های اقتصادی، سیاسی، امنیتی، رسانه‌ای و دیپلماسی زده است، ما هم باید در زمینه‌های رسانه‌ای، اقتصادی و امنیتی تهاجم داشته باشیم؛ اهل فکر، اهل کار و اقدام و به‌خصوص مسئولان در این زمینه‌ها مسئولند. متأسفانه به‌جز صدا و سیما که دارای شبکه‌های برون‌مرزی محدودی است، سایت‌های خبرگزاری ایرانی برون‌مرزی به‌ندرت دیده می‌شود، و با این وصف بستر مناسب برای تهاجم رسانه‌ای بسیار ضعیف به‌نظر می‌رسد. وجود سایت‌هایی مثل فارس‌نیوز یا مشرق‌نیوز به زبان‌های انگلیسی و عربی با قابلیت ارسال نظرات مخاطبان، یا پیام‌رسان‌هایی مثل ایتا که در خارج از کشور هم قابل استفاده باشد، بسیار ضروری می‌باشد. لذا از شورای عالی فضای مجازی، شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و تمامی مسئولان سایت‌های ارزشی و پیام‌رسان‌های داخلی می‌خواهیم این بستر مهم برای تهاجم رسانه‌ای به دیکتاتورهای رسانه‌ای غرب را فراهم سازند.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس