دیدار رئیس سازمان بهداشت جهانی و وزیر بهداشت طالبان در ژنو

رئیس سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که در دیدار با وزیر بهداشت طالبان درباره وضعیت وخیم بهداشتی و بحران بشری در افغانستان گفت‌وگو کرده است.

به گزارش مشرق، «تدروس ادهانوم گیبریسوس» رئیس سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که با «قلندر عباد» وزیر بهداشت طالبان  برای گفت‌وگو درباره وضعیت وخیم بهداشتی و بحران بشری در افغانستان دیدار کرده است.

بیشتر بخوانید:

ریچاردز: دولت طالبان به رسمیت شناخته شود

عباد عضو هیئت طالبان است که به ژنو سفر کرده است و قرار است این هیئت با نمایندگان سازمان‌های غیر دولتی در مورد دسترسی به کمک‌های بشردوستانه و مسایل مربوط به حقوق بشر صحبت کند.

رئیس سازمان بهداشت جهانی در سپتامبر سال ۲۰۲۱ نیز در کابل با وزیر بهداشت طالبان دیدار کرده بود.

به گزارش «الجزیره»، تدروس گفت که پس از نخستین ملاقاتش با عباد، ارائه خدمات بهداشتی در افغانستان اندکی بهبود یافته، اما فراهم کردن خدمات بهداشتی در این کشور هنوز هم در وضعیت بسیار وخیم قرار دارد و بحران بشری در افغانستان هنوز هم جان انسان‌ها را با خطر مواجه می‌کند.

وی افزود که دو طرف در این دیدار در مورد نیازهای بهداشتی افغانستان، تقویت نظام بهداشتی، آمادگی اضطراری و آموزش کادر درمان بویژه نقش محوری زنان در این زمینه بحث و تبادل نظر کردند.

رئیس سازمان بهداشت جهانی همچنین خاطرنشان کرد که افغانستان در حال حاضر نیاز جدی به وسایل تشخیص ویروس کرونا دارد، بخصوص در وضعیتی که سویه اومیکرون ویروس کرونا در سراسر جهان در حال افزایش است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس