ویژه ها

اصلاح طلبان با طرح دوگانه «ژنرال- سرباز صفر» از مدیران دولت روحانی تمجید کرده و اصل شایسته سالاری و چرخش مدیران را مورد هجمه قرار می دهند.

سرویس سیاست مشرق - روزانه می‌توان از لابه‌لای گزارش‌ها و عناوین خبری رسانه‌های مکتوب و حتی غیر مکتوب، نکات قابل‌توجهی استخراج کرد؛ موضوعاتی که می‌تواند برای مخاطبین قابل‌ استفاده و محوری برای تحلیل باشد، در گزارش روزانه "ویژه‌های مشرق" نکات و تأملات قابل‌استخراج از رسانه‌ها برای مخاطبین عرضه خواهد شد؛ با   «ویژه‌های مشرق» همراه شوید.

********

** وضعیت ایران بحرانی است، رئیسی باید سراغ برجام جدید برود

روزنامه اعتماد در یادداشتی به قلم «قاسم محبعلی» فعال اصلاح طلب و دیپلمات سابق نوشت: «کشور ما در حال حاضر درگیر سلسله‌ای از بحران‌های حاد و مزمن است که حل‌وفصل آنها عموما با رویکردهای جاری و سنتی سیاست و خصوصا سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران گره خورده است. حادترین و بحرانی‌ترین موضوعات در حال حاضر دو موضوع سلامت و معیشت مردم است که عبور از آنها یا حداقل کاهش آنها به نحو بسیار بارزی به مناسبات خارجی و معضل رفع تحریم‌های بین‌المللی و به ویژه امریکایی مرتبط است».

این روزنامه اصلاح طلب در ادامه نوشت: «طبعا نمی‌توان انتظار داشت که بازگشت به برجام بنا به متنی که در سال 2015 حول آن توافق شده بود به رفع کامل کلیه تحریم‌های موجود و فعال علیه کشور منجر شود...طرفین نیازمند آن هستند برای حل‌وفصل کامل این مناقشه و عادی شدن آن از دیدگاه جامعه بین‌المللی مجددا وارد مرحله‌ای تازه از مذاکرات و گفت‌وگوهای جدید شوند که تنها به برنامه هسته‌ای محدود نخواهد شد».

نویسنده یادداشت مذکور در ادامه تصریح کرد: «باید پذیرفت که تضادی جدی بین ادامه این مناقشه و توسعه اقتصادی کشور شکل گرفته و تجربه نشان داده است تا وقتی برند ایران، برندی امنیتی باشد، امکان جذب سرمایه و تکنولوژی به‌روز و همکاری با کشورها و شرکت‌هایی که می‌توانند در امر حل معضلات متعدد کشور در بخش‌های نفت و گاز، برق و دیگر بخش‌های صنعتی موثر باشند میسر نخواهد بود».

همچنین «علی جنتی» فعال اصلاح طلب و وزیر- مستعفی(و به عبارتی برکنارشده) - ارشاد در دولت روحانی در یادداشتی در روزنامه اعتماد نوشت: «با توجه به انبوه مشکلات اقتصادی در کشور و پیامدهای فرهنگی و اجتماعی آن‌ که بخشی از آن ساختاری بوده و بخشی دیگر به دلیل اعمال سیاست‌های نادرست در طول چهار دهه گذشته انباشته شده و در حال حاضر کشور از رکود تولید، تورم افسار گسیخته، رکود کسب و کار، بیکاری، و نارضایتی عمومی ناشی از مشکلات معیشتی رنج می‌برد...لذا مهم‌ترین و ضروری‌ترین اقدام در سیاست خارجی برای کاهش مشکلات موجود تعیین تکلیف برجام و FATF است که امروزه اقتصاد کشور گروگان تعیین تکلیف آنها است».

جنتی در ادامه نوشت: «بدیهی‌ است بدون انجام توافق با غرب هیچ کشوری وارد همکاری جدید با ایران نخواهد شد و کشور همچنان جولانگاه دلالان و کاسبان تحریم خواهد بود...ایران نمی‌تواند به صورت جزیره‌ای جدای از نظام بین‌الملل به حیات خود ادامه دهد و استمرار وضعیت کنونی نتیجه‌ای جز اتلاف منابع و از دست رفتن فرصت‌های توسعه و تعمیق مشکلات داخلی و تحمیل هزینه‌های کلان به کشور دستاورد دیگری نخواهد داشت».

وضعیت ایران بحرانی است، رئیسی باید سراغ «برجام جدید» برود/ وزرای روحانی «ژنرال» بودند وزرای رئیسی «سرباز صفر» هستند

جریان اصلاح طلب در حوزه سیاست خارجی، مسائل را وارونه نمایش داده و صورت مسئله را پاک می کند.

این طیف طوری وانمود می کند که گویی از سال 92 تاکنون آقایان رئیسی یا قالیباف یا جلیلی قوه مجریه را در اختیار داشته و اصلا شخصی به نام روحانی رئیس جمهور نبوده و ظریف هم اصلا وزیر خارجه این مملکت نبوده است.

طیف اصلاح طلب یا دچار آلزایمر شده و یا مردم را احمق فرض کرده است. چرا که در دولت روحانی، رئیس جمهور آمریکا فردی مودب و باهوش خطاب شد و امضای وزیر خارجه آمریکا تضمین نامیده شد و روسای جمهوری ایران و آمریکا تلفنی صحبت کردند و وزرای خارجه دو کشور علاوه بر دیدارهای مکرر، با هم پیاده روی کردند.

نتیجه چه شد؛ دولت اوباما در اقدامی بی سابقه نماینده دولت روحانی در سازمان ملل را تروریست! نامید و از حضور وی در سازمان ملل ممانعت ایجاد کرد. دولت اوباما تحریم ویزا را امضا کرد. در پسابرجام تحریم کاتسا 2017 تصویب شد. آلمان در پسابرجام از سوخت رسانی به هواپیمای ظریف امتناع کرد.

فرانسه در پسابرجام از حضور ایران در نمایشگاه بین المللی در این کشور ممانعت ایجاد کرد و تنها 48 ساعت پس از سفر ظریف به این کشور، میتینگ منافقین در پاریس را برگزار کرد.

در دولت روحانی که با شعار تنش زدایی و تعامل با جهان و بستن با کدخدا روی کار آمد و تاکید کرد که اروپا پست ماست، از دلار 3 هزارتومانی رسیدیم به دلار 32 هزارتومانی.

در دولت روحانی 95 درصد دستورات FATF اجرا شد اما این اقدامات نقد نه تنها به گشایش در امور بانکی منجر نشد بلکه به التهاب بازار ارز دامن زد. جریان اصلاح طلب اصرار دارد که ایران در FATF مسیر کره شمالی را بپیماید.

ایران از 41 دستور این سازمان، 2 دستور را اجرا نکرده است. پالرمو و سی اف تی. مدیران FATF صراحتا اعلام کرده اند که اگر ایران این 2 دستور را هم اجرا کند، هیچ تضمینی برای گشایش در امور بانکی وجود ندارد.

پیش از این کره شمالی این دو دستور را اجرا کرد و اف ای تی اف اعلام کرد که این کشور باید در مرحله بعد سراغ مسائل موشکی و نظامی برود.

راه حل گشایش در امور اقتصادی و معیشت مردم، بی اعتمادی به دشمن، اعتماد به جوانان مومن و انقلابی و متخصص، تلاش برای رونق تولید و اهتمام در اجرای اقتصاد مقاومتی در کنار بکارگیری دیپلماسی مقتدرانه است.

** اعتراض حامیان نجفی به جای خالی زنان در کابینه

روزنامه شرق در مطلبی نوشت: «درحالی‌که بررسی صلاحیت کابینه دولت سیزدهم درجریان است، انتقادها به چیدمان وزرا ادامه دارد و در این بین اصولگرایان که در زمان انتخابات، رئیسی را حلال همه مشکلات معرفی کرده بودند، در حال زمینه‌چینی برای توجیه عدم موفقیت‌ها در آینده نزدیک هستند. این در حالی است که همچنان جناحی‌بودن کابینه و استفاده‌نکردن از نیروهای متخصص فراجناحی محل نقد است. از یک سو جای خالی زنان در کابینه کاملا مشهود است و از سویی دیگر از اقلیت‌های مذهبی و قومی استفاده نشده که این خلأ با واکنش نمایندگان مجلس نیز روبه‌رو شده است».

این روزنامه اصلاح طلب در ادامه نوشت: «به هر حال بررسی صلاحیت این کابینه نه‌چندان شناخته‌شده با برنامه‌هایی نه‌چندان قابل دفاع در مجلس در جریان است».

وضعیت ایران بحرانی است، رئیسی باید سراغ «برجام جدید» برود/ وزرای روحانی «ژنرال» بودند وزرای رئیسی «سرباز صفر» هستند

جریان اصلاح طلب برای حمله و تخریب دولت رئیسی به شدت بیقرار است. این طیف در اقدامی مسبوق به سابقه مجددا ژست حمایت از حقوق زنان به خود گرفته و فریاد وامصیبتا سر داده که چه نشسته اید که در کابینه آقای رئیسی خبری از زنان نیست.

تجربه ثابت کرده است که جریان اصلاح طلب به هیچ عنوان مدافع حقوق زنان نیست. این طیف در ماجرای قتل همسر دوم نجفی و همچنین در مسئله حضور زنان به عنوان تماشاچی در بازی مردان و پیشنهاد شرم آور عقیم سازی زنان کارتن خواب، عیار خود در مسئله حمایت از حقوق زنان را آشکار کرد.

جریان اصلاح طلب از تابستان 96 تا تابستان 1400 شورای شهر و شهرداری تهران را دربست در اختیار گرفت. اما هیچگاه یک زن را برای شهرداری پایتخت انتخاب نکرد. این طیف در دولت روحانی نیز اکثریت مطلق را در اختیار گرفت اما باز هم هیچ زنی را به عنوان وزیر انتخاب نکرد.

متاسفانه نگاه اکثریت جریان اصلاح طلب به زنان، نگاهی جنسیت زده و ابزاری است. همین نگاه و دیدگاه غلط سبب می شود که وقتی یک سیاستمدار مشهور اصلاح طلب، همسر دوم خود را با سلاح غیرمجاز به قتل می رساند، این طیف «قاتلِ یک زن» را تا حد قهرمان بالا برده و برای رهایی وی چندین میلیارد هزینه می کند.

** وزرای روحانی «ژنرال» بودند، وزرای رئیسی «سرباز صفر» هستند

«محمود صادقی» نماینده اصلاح طلب مجلس دهم در یادداشتی در روزنامه آرمان نوشت: «قبلا در کابینه آقای روحانی معروف بود که وزرا ژنرال هستند اما به نظر می‌آید برخی وزرای این کابینه درحد سرباز صفر هستند».

صادقی در ادامه نوشت: «به نظر می‌رسد که برای کابینه به دنبال افراد استخوان‌دار  که در حوزه خود شاخص بوده و حرفی برای گفتن داشته باشند نرفتند. نوعا اگر در نظر بگیریم اکثر قریب به اتفاق این وزرای پیشنهادی در خوشبینانه‌ترین حالت از افراد درجه 3 آن حوزه هستند و هیچ‌کدام درجه یک و دو نیستند. لذا در حوزه‌های مختلف افراد با تجربه‌ای که به خصوص این وضع فعلی را بتوانند پاسخگو باشند و مدیریت کنند مجموعا در بین آنها دیده نمی‌شود».

وضعیت ایران بحرانی است، رئیسی باید سراغ «برجام جدید» برود/ وزرای روحانی «ژنرال» بودند وزرای رئیسی «سرباز صفر» هستند

این روزها فعالین و رسانه های اصلاح طلب کابینه رئیسی را آماج تخریب و تخطئه قرار داده اند. این طیف با طرح دوگانه «ژنرال- سرباز صفر» از مدیران دولت روحانی تمجید کرده و اصل شایسته سالاری و چرخش مدیران را مورد هجمه قرار می دهند.

محمود صادقی که در این یادداشت از پاسخگویی و مدیریت سخن گفته، همان نماینده ای است که بجای رسیدگی به مطالبات مردم در اظهارنظری عجیب گفته بود: «در اهواز، زاهدان، کرمانشاه، ملایر، همدان، اصفهان و...منتظر بودم مردم از ریزگردها، فقر، بیکاری و...شِکوه کنند اما رفع حصر خواسته اصلی بود»!

در یک نمونه دیگر، در آبان ۹۸ و پس از اجرای طرح سهمیه بندی بنزین توسط دولت،   محمود صادقی در مجلس دهم بجای اینکه به وظیفه مهم خود در نظارت بر عملکرد دولت و سوال از دولتمردان عمل کرده و نقاط ضعف طرح مذکور را برطرف کند و با تشریح مزایای سهمیه بندی بنزین، افکار عمومی را قانع کرده و از التهابات بکاهد، با کاسب کاری، خواستار استعفا شد.

نکته قابل توجه اینجاست که همین نماینده که با بی مسئولیتی نمایش استعفا به راه انداخته بود، در ماههای بعد و در مقطع نام نویسی از کاندیداهای دوره یازدهم مجلس، در انتخابات ثبت نام کرد!

از نظر فعالین و رسانه های اصلاح طلب، امثال آخوندی و عیسی کلانتری و نعمت زاده و نجفی و ربیعی و زنگنه، مدیران متخصص و ژنرال هستند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 50
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 3
 • حیدر صالح IR ۰۰:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۲
  49 0
  تورم هتصد در صدی دوره ژنرالهای روحانی حکایت از یک سرباز وفادار به هزار ژنرال خائن می ارزد
  • احمد IR ۱۰:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۲
   34 0
   ژنرالهای روحانی همه تپه ها رو یکی پس از دیگری فتح کردند و همه رو گلکاری کردند. بخصوص ژنرال زنگنه، ژنرال آخوندی، ژنرال شریعتمداری و ژنرال عباد!!
  • a IR ۱۲:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۲
   16 1
   ژنرالهایی که فقط برا جیب خود ودوستان کار میکنند چه بسا یه سرباز با شرف از خیلی از این ژنرالها بیشتر خدمت کنه اینا با این همه خیانت میگن ما ژنرالیم سردار دلها با 40 سال مبارزه و جانفشانی افتخار میکرد یک سرباز است
 • IR ۰۰:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۲
  30 0
  فعلا وضعیت شما عسلاحاتچیا بحرانیه باید دنبال کار جدید بگردین!!!! خخخخخخخخ
 • یاور انقلاب IR ۰۰:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۲
  24 0
  اقای صادقی با ژنرال هایتان چه گلی بسر این مملکت زدید که وزرائ معرفی شده فعلی را سرباز صفر مینامید ؟ شما بروید با همان هم مجلسی هایتان عکس سلفی بگیرید ، راستی حالا که بیکار شدید در خلوت خود سری به عملکرد کثیف خود و ژنرال هایتان بزنید ، کی از رو میروید ؟ اقای محبعلی شما ارزوی توافق غیر برجامی را بگور میبرید . با این رفتار امریکا در افغانستان هنوز کاسه لیس غرب هستید ، بابا رو را برم .
 • علی IR ۰۰:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۲
  20 0
  دولت روحانی= بهشت نفوذی‌ها‌‌ و جاسوسان +رانت‌خواران‌+ اختلاس‌گران‌+دزدان+خودمونی‌سازان+ نجومی‌بگیران+ تاراج کنندگان بیت‌المال‌+ ورشکسته‌سازان کارخانجات و تولیدکنندگان و....!
 • IR ۰۰:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۲
  12 0
  وضعیت بحرانی امروز کشور حاصل مدیریت اصلاح طلبان غربگرا است با سازش مملکت را درست نکردید با مذاکره مملکت درست نکردید با برجام مملکت را درست نکردید حالا دیگه چه حرفی برای گفتن دارید نمی خواهید خفقان بگیرید ؟
 • عمار US ۰۱:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۲
  20 0
  ژنرال های !!!!!بی عرضه
 • IR ۰۱:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۲
  19 0
  احمقا ونزوئلا نه هسته ای ه موشکی نه با اسرایئل مشکل داره نه نیرو در منطقه ولی باز تحریم عضو اف ای تی اف هم هست چرا اینا نمی فهمن
 • IR ۰۱:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۲
  21 0
  ژنرال های شما را دیدیم . پولهای انها را در بورس دیدیم و نتیجه کارشون را داریم می بینیم . گرانی و تورم . به نظر من اگه وزیر اینده فردی جهادی و انقلابی باشه و دزد نباشه همه کارها درست می شود . مشکل ژنرال ها این بود که دستشون تو جیب مردم و بیت المال مسلمین بود .
 • IR ۰۱:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۲
  6 4
  پس خدا به داد برسه
 • DE ۰۱:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۲
  21 0
  وضعیت سیاسی ما اصلاح طلبکارها در ایران بحرانی است، یک عمر خوردیم و بردیم ناگهان میخوان همه اش را قطع کنند تا ما مجبور شویم بجای دلالی و شیتیل و رانتخواری کاری پیدا کنیم
 • خسرو IR ۰۱:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۲
  29 0
  خدا کند این ژنرالها که ماموریتشان برای انگلیس تمام شده هر چه زودتر ویزای آنها آماده شود و بروند گورشان را گم کنند و ما را با سربازان تنها بگذارند و خود مملکت را بدون رذالتهای انگلیس و آمریکا خواهیم ساخت
 • IR ۰۱:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۲
  3 0
  همه شون
 • IR ۰۲:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۲
  8 0
  ژنرال پشت میز نشین . اگر کاری میتوانست . تا کنون کرده بودند .. حتی به سخنان دیگر توجهی نمیشد.
 • SE ۰۴:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۲
  20 0
  یک موی سرباز جان برکف می ارزد به صدها ژنرال واداده بیگانه پرست
 • GB ۰۴:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۲
  14 0
  ژنرال در خیانت وچپاول
 • IR ۰۴:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۲
  5 3
  ژنرال و سرباز صفر و انقلابی و غیرانقلابی و جوان گام دومی و گام اولی و اینا مهم نیست، ملاک وضعیت اقتصاد مملکت و جیب مردم خصوصا قشر آسیب پذیر است که هر روز اوضاع در حال بدتر شدن است
 • مهرناز IR ۰۵:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۲
  11 0
  اصلاح طلبان " با ژنرال های ناکارامد" بی مسئولیت و فاسد خودتان " پدر اقتصاد کشور ومردم را به مدت 8سال دراوردید " صبوری کنید " منتظر تشکیل دولت جدید و عملکردهای سربازهای صفر بمانید " بعدا اظهار فضل دانشی که خالی از صداقت وراستگوئی است را " به رخ مردم بکشید.
 • IR ۰۶:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۲
  12 0
  ای ننگ بر ژنرالی بودنشان کشور و ملت را به خاک سیاه کشیدن،
 • روح الله IR ۰۶:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۲
  12 0
  اسم خودشون رو گذاشتن ژنرال چون خوب میدونستن قراره مملکت رو با همین ژنرالها _بخوانید پهلوان پنبه ها_ نابود کنن باخودشون گفتن ما خودمون میدونیم بی عرضه و بی کفایت هستیم حداقل یه قمپز در کرده باشیم
 • قاسم IR ۰۷:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۲
  10 0
  به نظر میرسد این صادقی کذاب از قماش سرباز آش خور ستون پنچم باشد۸سال زبانش بند آمده بود
 • علی IR ۰۷:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۲
  21 0
  محمود، سرباز صفر ولی اهل کار و تلاش و خدمت بهتره؟ یا ژنرال خائن و جاسوس و تنبل و بی‌خاصیت و دزد و...
 • IR ۰۷:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۲
  11 0
  سلام جناب اقای صادقی اگر وزرای قبلی ژنرال بودن پس هر چی ژنرال است مرد ی تیکه وضع فلاکت بار مردم را نمیبینی یا کوری اصلا چرا تو توی زندان نیستی برو دعا کن بجان پدر شهید ت
 • مجید IR ۰۷:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۲
  21 0
  سرباز وطن پرست، بهتر از ژنرال بیگانگان پرست است... ولی خوب بعضی ها نمی فهمند...
 • میلاد IR ۰۸:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۲
  22 1
  دوستان اصلاح طلب واصول گراکه توهین میکنن به هم..بهترنیست همه مملکت یکی بشه زیرسایه اقابهترین ایران بسازه بخدامردم ماحق زندگی خوب دارن. خداکمک کنه
 • IR ۰۸:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۲
  9 0
  ب همین خاطر وزارای زمان ریاست روحانی حقوق ژنرالی میگرفتن اکنون مسؤلین بایست حقوق سرباز صفری بگیرند....
 • علی IR ۰۸:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۲
  39 0
  وزرای روحانی توی فساد و دزدی و رانت و جاسوسی ژنرال بودن ولی توی کارکردن برای مردم موشی بیش نبودند.
 • حسین IR ۰۸:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۲
  10 0
  آقای صادقی ساکت
 • سید IR ۰۸:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۲
  27 0
  با به انزوا رفتن اصلاح طلبان تهـ... آور و بر سر کار آمدن دولنی انقلابی بار دیگر لطف ایزد شامل این ملت شده است و تحلیل های آبکی ایشان از جمله نوشته های محمود صادقی را که برآمده از ناکامی ها و آرزوهای برباد رفته شان است نباید جدی گرفت! بگذارید هرچه دل تنگ شان می خواهد بگویند!
 • IR ۰۹:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۲
  40 0
  همون به قول شما ژنرالها کشور رو به این روز انداختن .ژنرالی که از بالا به مردم نگاه کنه و خودش رو بالاتر از مردم بدونه به درد نمیخوره .این کشور سربازهایی میخواد که تا پای جان برای مردم خدمت کنند
 • IR ۰۹:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۲
  17 0
  واقعاً این ژنرال ها؛ ژنرال های واقعی در از بین بردن عزّت ملّت و دست بوسی غرب بودند. ولی وزرای معرّفی شده ی آقای رئیسی این نوع تخصّص را ندارند.
 • IR ۰۹:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۲
  2 2
  تورم خیلی بدجور در حال تاخت و تازه . دیگه رمقی برای مردم نمونده
  • IR ۱۳:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۲
   3 0
   نظرت چیه بریم موشکی رو بدیم ؟؟؟ هان ؛ فکر کردی بارباج وضعمون بهتر مشه
 • IR ۰۹:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۲
  11 0
  تفاوت ژنرال هاي دولت روحانی وسربازهای دولت رئیسی ==ژنرالهای روحانی بنده زر وزیور وخدمت به کدخدا بودند اما سربازان رئیسی خدمت گزار ملت وکشور خود هستند
 • قاسم IR ۱۰:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۲
  7 0
  روزنامه اعتماد لطفا ساکت شو
 • مهران JP ۱۰:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۲
  8 0
  با سلام از چه زمانی یک مشت افراد دزد و رانت ده و رانت گیرغربگرا را ژنرال و یکدست افراد ولایی متخصص را سرباز صفر می نامند؟ آقای محمود صادقی که به مقتضیات شرایط خود لباس عوض کرده ایی و کت و شلوار پوش شده ایی، مسببان وضعیت موجود همین کسانی هستند که شما آنها را ژنرال نامیده ای.
 • FR ۱۱:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۲
  6 0
  این غرب است که باید موفق به پذیرش قرارداد ایران شود .. جمهوری اسلامی ایران تنها کشوری ست که غرب برای امنیتش می‌تواند به آن امید داشته باشد
 • FR ۱۱:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۲
  6 0
  خب راست میگه منتها ژنرال ارتش امریکا و انگلیس بودند !
 • IR ۱۱:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۲
  4 0
  ژنرالهای بی عرضه کشوررا فروختند .ولی به سربازان صفر امید هست.
 • IR ۱۱:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۲
  4 0
  همه این اسلاح طلبان
 • IR ۱۳:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۲
  26 0
  اونکه ژنرال واقعی بود خودش رو سرباز میدونست با افتخار سربازی به فیض شهادت نائل شد ، با این ادا و اصولای الکی تون پدر مردم رو درآورید و افکار عمومی رو به هم ریختید . یه مشت دروغگو و اختلاس گر و وطن فروش.... فرماندهان جنگ ما هم مثل شهید باقری و جوونای از این دست همگی افتخار میکردند سربازن و منش سربازی داشتند .
 • DE ۱۳:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۲
  5 0
  وزرای روحانی «ژنرال» بودند وزرای رئیسی «سرباز صفر» هستند// اونوقت وقتی کسی وزراش ژنرال باشند حتما خودش ارتشبد هست نه . اونوقت این چه ارتشبدی بیده بوده که از ترسش نه مجلس میومد نه میان مردم نه در اجتماعات ....فقط جرات میکرد صبح جمعه با ماسک و ملاحظات و رعایت مسایل امنیتی و بهداشتی با احتیاط وارد تیتر رسانه ها بشه ....ولی واقعا ژنرالهاش قدرتمند بودند در جنگ با معیشت و زندگی و استقلال و آینده ...مردم خود امریکا اینطور ایران را خصوصا از لحاظ فرهنگی خراب نمیکرد که ارتش چند ده نفری اصلاحاتچی ها و روحانی کردند.
 • IR ۰۰:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۳
  0 0
  این بنده خدا اگه یه ذره عقل داشت اصلآ این موضوعو مطرح نمیکرد،چون آشکارا داره اعتراف میکنه که ژنرالها گند زدن ،با گفتن وضعیت موجود، کدوم وضعیت؟ همین وضعیتی که ایشون روش نمیشه بگه و توضیح بده، خوب آدم بی عقل مسبب این وضعیت کیه؟ ژنرالها!!! ژنرالها که گند زدن دیگه چرا دوباره میخوای از ژنرالها استفاده بشه؟ تو را بخدا اصلآ میفهمی که چی میگی؟
 • IR ۱۰:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۳
  1 0
  وزیر اقتصاد حالا هرکه سریعتر انتخاب بشه برجام پیشکش فکر بورس تورم تولید باشید زودتر
 • IR ۱۰:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۳
  3 0
  ما سربازان پاک دست را به ژنرالهای دزد، اختلاسگر،خائن و جاسوس ترجیح میدیم........
 • كريم IR ۱۲:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۳
  0 0
  بله حتماً همين طور است چون ژنرالهاي دولت گذشته توانستند ايران را در مقام اول وابسته بودن به آمريكا و اسرائيل و تمام دشمنان جمهوري اسلامي و مردم شريف ايران همواره ياري و كمك و به همگي آنها چراغ سبز نشان بدهند. مرگ بر تمامي افساد طلبان خائن.
 • IR ۰۸:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۴
  0 0
  شما اگر هنری داشتید در دوره حاکمیتتان صرف میکردید نیازی به کارشناسی ذلت افرین شما نیست ساکت شوید
 • کارشناس IR ۲۳:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۴
  0 0
  عجب! وزرای روحانی ژنرال بودند پس خود رئیس جمهور چی بود تمامی کارخانجات حساس به بخش خصوصی واگذار و سپس ورشکست و نابود شدند.و صدها مورد دیگه. اختلاس و نابودی سرمایه های ملی بماند
 • شهروند IR ۱۱:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۵
  1 0
  ژنرالی که درطول جنگ خبری ازخط مقدم جنگ نداشته باشد به درد هیچ کشوری نمیخورد مثل ژنرالهای جیره خور اشرف غنی .سرباز باشرفی مثل حاج قاسم .به از هزار ژنرال بی شرف .مثل ژنرالهای دولت روحانی

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس