بانیان وضع موجود پروژه «ناامیدسازی افکارعمومی» را کلید زدند

یاس آفرینی و ناامیدکردن مردم بخشی از دستورالعمل دائمی جریان اصلاح‌طلب است. جریانی که خود مسبب و بانی اصلی وضع موجود است ولی بجای عذرخواهی و تلاش برای جبران خسارت‌ها، بذر ناامیدی می‌پاشد.

سرویس سیاست مشرق - این روزها و همزمان با روی کارآمدن دولت سیزدهم، جریان اصلاح طلب به عنوان بانی اصلی وضع موجود، پروژه ناامیدسازی افکارعمومی و القای بغرنج شدن اوضاع در آینده نزدیک را کلید زده است.

در همین رابطه در هفته های گذشته «صادق زیباکلام» فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: «من شانس زیادی برای آقای رئیسی نمی‌بینم. برای اینکه آقای رئیسی قرار است چکار کند. وقتی بودجه و اعتبار نیست وزیر نیروی آقای رئیسی باید چه کند و از کجا اعتبار بیاورد...رئیسی چه معجزه ای می تواند بکند؟».

پروژه بانیان وضع موجود علیه رئیسی/ اصلاح‌طلبان «ناامیدسازی افکارعمومی» را کلید زدند

همچنین «محمدرضا تاجیک» مشاور «محمد خاتمی» در روزهای گذشته گفت: «در این سال‌ها همه دولت‌هایی که روی کار آمده‌اند، با سلام و صلوات آمده‌اند؛ چون در آغاز هیچ فاصله‌ای از خودشان نشان ندادند، اما به‌ مرور که در ساحت قدرت بودند و بازیگری داشتند، همه با آه و ناله و به ‌صورت «دیگری رادیکال» از فضا خارج شدند...دولت رئیسی نیز از این قاعده مستثنا نخواهد بود. امروز که نامه‌ها برایش می‌نویسند، حتی مجلسی که قرار است به وزرای دولت‌ها رأی دهد، ابتدا از دولت استقبال می‌کند اما فردا در مقابلش موضع می‌گیرد. این وضعیت دولت‌ها در جامعه ماست؛ دولت‌های کم‌حوصله و زودگذری که پایان خوشی ندارند».

پروژه بانیان وضع موجود علیه رئیسی/ اصلاح‌طلبان «ناامیدسازی افکارعمومی» را کلید زدند

«عباس عبدی» فعال سیاسی اصلاح طلب نیز در مطلبی نوشت: «امروز که مدیریت اجرایی در حال انتقال است، تا چه حد شاهد این شور و نشاط عمومی یا امیدواری نسبت به آینده هستیم؟...تعداد قابل توجهی از مردم هستند که گمان می‌کنند اوضاع یا تغییری نمی‌کند یا نه‌تنها بهتر نمی‌شود که احتمالا بدتر هم می‌شود این همان نامیدی و یأسی است که در جریان انتخابات هم دیده شد».

عبدی در ادامه تاکید کرد: «قصدم این است که به آقای رییسی و دیگر همفکران یا دوستان اصولگرای آنان بگویم که وضعیت برای آغاز کار اصلا مساعد نیست. البته این را خودتان انتخاب کردید و وعده‌هایی هم داده‌اید که طبعا انجام شدنی نیست».

پروژه بانیان وضع موجود علیه رئیسی/ اصلاح‌طلبان «ناامیدسازی افکارعمومی» را کلید زدند

«مصطفی هاشمی طباء» کاندیدای اصلاح طلب در انتخابات ریاست جمهوری 96 نیز در هفته های گذشته در پاسخ به این سوال که «با تغییر دولت فکر می‌کنید رویکردهای حاکم  و عملکردها به طور کلی تغییر کند یا اینکه برخی رویه‌ها به قوت خود باقی خواهد ماند؟ » گفت: «...من معتقدم در کلیت موضوع تغییری حاصل نمی‌شود... اگر هم تصمیم بگیریم جراحی کنیم خیلی مواقع بیمار زیر دست جراح از دست رفته یا به کما فرو می‌رود...درمجموع اتفاق خاصی نخواهد افتاد مگر در حرف».

علاوه بر این روزنامه اعتماد چندی پیش در مطلبی نوشت: «آقای روحانی هم رفت. ارزیابی دقیق و منصفانه عملکرد دوره هشت ساله او اکنون ممکن نیست. به ویژه اینکه ما منتظریم که ارزیابی عملکرد را با آینده‌ای که هنوز نیامده است مقایسه کنیم! در حقیقت باید گفت که در آینده همچون دفعات پیش، مردم حسرت گذشته را خواهند خورد. شاید فقط در دوره اصلاحات بود که چنین حسرتی مشاهده نشد».

پروژه بانیان وضع موجود علیه رئیسی/ اصلاح‌طلبان «ناامیدسازی افکارعمومی» را کلید زدند

این روزنامه اصلاح طلب در ادامه نوشت: «در تاریخ جدید ایران سراغ ندارم، یک نفر مسوول که از مردم هم رای گرفته باشد تا این حد تحت فشار و توهین و چوب گذاشتن لای چرخش باشد...روحانی...خوش‌شانس است که عملکرد دولت پس از این، به احتمال فراوان او را به نوستالژی مردم ایران تبدیل خواهد کرد».

همچنین «محمد عطریانفر» عضو حزب کارگزاران در مصاحبه با روزنامه شرق گفت: «اگر وضعیت به همین منوال باقی بماند و اتفاق مثبتی در عرصه جهانی و در ارتباط با کشورهای قدرتمند رخ ندهد، بعد از گذشت شش‌ماه از کار دولت جدید، همین منتقدان به ستایش عملکرد دولت آقای روحانی خواهند پرداخت. نقدهایی که امروز علیه دولت آقای روحانی می‌شنویم یا ناشی از عدم اطلاع منتقدان از شیوه حکمرانی و کشورداری‌ یا عاری از انصاف است».

پروژه بانیان وضع موجود علیه رئیسی/ اصلاح‌طلبان «ناامیدسازی افکارعمومی» را کلید زدند

«مهدی پازوکی» فعال سیاسی اصلاح طلب که در دولت روحانی مشاور نوبخت در سازمان برنامه و بودجه بوده است نیز در هفته های گذشته در یادداشتی در روزنامه آرمان با عنوان «برجام؛ سد راه ونزوئلایی‌شدن اقتصاد ایران» نوشت: «باید به این توجه داشت که هر روز عقب افتادن پذیرش برجام برای کشور و مردم به‌ویژه توده‌های آسیب‌پذیر هزینه دارد».

پازوکی در ادامه نوشت: «اگر همچنان رقابت بین افزایش تورم و دستمزد را ادامه بدهیم قطعا می‌تواند تبعات منفی‌ای همچون ونزوئلایی‌شدن داشته باشد. در ونزوئلا یک‌باره ارزش پول ملی در مقابل ارزهای رایج بین‌المللی کاهش پیدا کرد و به این حال و روز افتاد، قطعا دولت رئیسی اگر برجام را نپذیرد به شدت ارز پول ملی دچار خدشه خواهد شد».

پروژه بانیان وضع موجود علیه رئیسی/ اصلاح‌طلبان «ناامیدسازی افکارعمومی» را کلید زدند

جریان اصلاح طلب و رسانه های این طیف همزمان با آغاز به کار دولت رئیسی، ضمن تطهیر کارنامه غیرقابل دفاع دولت تدبیر و امید به یأس آفرینی و ناامیدکردن افکارعمومی مشغول هستند.

نکته قابل توجه اینجاست که طیفی که در هفته های اخیر به ناامیدکردن مردم مشغول است، همان جریانی است که در سال ۹۶ تاکید داشت که با روحانی به عقب برنمی گردیم و اگر رئیسی یا قالیباف به ریاست جمهوری برسند، دلار ۵ هزارتومان شده و شرایط کشور بحرانی می شود.

به عبارت دیگر بانیان فتنه ۸۸ و مدافعان غائله آبان ۹۸ و حامیان برجام و مدافعان کرسنت و توتال و فساد صندوق ذخیره فرهنگیان و حامیان مدیران نجومی بگیر و مفسدان گردن کلفت اقتصادی، ژست کارشناس و تحلیلگر به خود گرفته و آدرس غلط به افکارعمومی می دهند.

یاس آفرینی و ناامیدکردن مردم بخشی از دستورالعمل دائمی جریان تندرو اصلاح طلب است. جریانی که خود مسبب و بانی اصلی وضع موجود است ولی بجای عذرخواهی و تلاش برای جبران خسارت ها، بذر ناامیدی پاشیده و طوری القاء می کند که گویی هیچ روزنه امیدی وجود نداشته و اداره کشور با بن بست مواجه شده است.

جریانی که این روزها مشغول مایوس کردن مردم است، همان طیفی است که در سال ۸۸ جنبه شکست در انتخابات را نداشتند و با دروغ تقلب، چندین ماه کشور را دچار آشوب و التهاب کرده و سفره مردم را کوچک کرد.

این طیف از سال ۹۲ تا ۱۴۰۰ نیز علیرغم تصاحب قوه مجریه با امکانات و اختیارات گسترده، ظرفیت پیروزی در انتخابات را نداشته و باز هم با سوءمدیریت، سفره مردم را کوچک کرد.

رهبر معظم انقلاب در بخشی از بیانیه گام دوم انقلاب تاکید کردند: «در طول این چهل سال - و اکنون مانند همیشه - سیاست تبلیغی و رسانه‌ای دشمن و فعّال‌ترین برنامه‌های آن، مأیوس‌سازی مردم و حتّی مسئولان و مدیران ما از آینده است. خبرهای دروغ، تحلیل‌های مغرضانه، وارونه نشان دادن واقعیّت‌ها، پنهان کردن جلوه‌های امیدبخش، بزرگ کردن عیوب کوچک و کوچک نشان دادن یا انکار محسّنات بزرگ، برنامه همیشگی هزاران رسانه‌ صوتی و تصویری و اینترنتی دشمنان ملّت ایران است؛ و البتّه دنباله‌های آنان در داخل کشور نیز قابل مشاهده‌اند که با استفاده از آزادی‌ها در خدمت دشمن حرکت می‌کنند».

پروژه بانیان وضع موجود علیه رئیسی/ اصلاح‌طلبان «ناامیدسازی افکارعمومی» را کلید زدند

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور، در مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری سیزدهم  با بیان اینکه سند ماندگار بیانیه گام دوم، مستند اقدامات دولت خواهد بود، عنوان کرد: «در این سند که رهبری فرزانه انقلاب آن را بسیار حکیمانه نوشتند، هم وضع موجود به خوبی تبیین شده است و هم وضع مطلوب. ما باید وضع موجود و مطلوب را دقیق ببینیم و فاصله وضع موجود و مطلوب را کمتر و کمتر کنیم و بتوانیم به وضعیت مورد انتظار مردم یعنی تحقق فرازهای بلند بیانیه گام دوم برسیم».

رئیسی در بخش دیگری از اظهارات خود تاکید کرد: «در این تحول ضروری، لازم است همه فرهیختگان، اندیشمندان، مسئولان و دغدغه مندان نقش آفرینی کنند و همه مردم مشارکت کنند و به میدان بیایند، این کار انجام شدنی است. ما حتماً به دنبال رفع تحریم‌های ظالمانه خواهیم بود اما حتماً سفره مردم و اقتصاد را شرطی نخواهیم کرد».

وی در ادامه اظهار داشت: «ما یک برنامه تحولی آنی و فوری، کوتاه مدت با نگاه به مسائل پیش رو تنظیم کردیم...مسائل شناسایی شده است و به مردم امیدواری می‌دهم که هم مسأله خوب شناسایی شده و هم از راهکارهای مسائل از نگاه کارشناسان و خبرگان بهره مند شدیم و ان شاءالله این کار با قوت و به صورت فوری و آنی دنبال می‌شود».

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 77
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 17
 • محمد IR ۰۰:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۹
  37 9
  کی باید کسانی رو که یک ملت هشتاد میلیونی رو ناامید میکنند به دار بکشه و آویزون کنه .
  • مصطفی IR ۰۸:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۹
   22 2
   تو هیچ کشوری اجازه نمیدن کسی روی افکار عمومی علیه حاکمیت مانور بده الا ایران. من نمی دونم تا کی باید این تحفه ها رو تحمل کنیم.
  • سوخته IR ۱۲:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۹
   13 2
   این جریان اراضل برای مردم دست شان رو شده و در زبالدان قرار گرفتند
  • IR ۱۳:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۹
   3 3
   نحوه ی حرف زدنت نشان از امیدواری و سلامت روحی دارد!
 • IR ۰۰:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۹
  20 7
  فعلا که پسر آقای مخبر مدیرعامل یک هولدینگ متعلق به بانیان وضع موجوده!!!
  • IR ۰۸:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۹
   9 6
   تهمت ناحق از قتل نفس بدتر است. پاسخ محبر را چرا نخواندی؟
  • امیرو IR ۱۴:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۹
   2 3
   اون چیزی که توی سرت وجود دارد نامش مغز است تو رو بخدا یه ذره از آکبندیش در بیاور! میخوای دست نخورده تحویل خاک بدی؟ دلایل و قرائن را هم مطالعه کن.
 • مهرداد IR ۰۰:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۹
  22 2
  یه مشت سیاست باز قدرت طلب از خدا بیخبر دارند نظر میدن!!!!!!!!!
 • DE ۰۰:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۹
  28 2
  اقای ... کلام شما اصلاحاتچی ها جنود شیطان هستید .خیلی جای تعجبه که هنوز اقای رئیسی کارش رو رسما با کابینه شروع نکرده دوباره ایه یاس خونی تون رو شروع کردید.
 • DE ۰۰:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۹
  18 2
  اصلاحاتچی هاسرمایه های اسرائیل جنایتکار بهتره برای همیشه سکوت کنن که باعث رکود کشور شدند. اقای رئیسی و مردم به اتون نشون می دن که تولید داخلی وشکستن تحریم ها به تجربه تاریخ شدنی است.
 • IR ۰۰:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۹
  7 8
  ما باید قبول کنیم تورم ۴۰ درصد ۴ درصد نمیشود پراید دیگه ۷ میلیون نمیشود دلار هزارتومان نمیشود پس مردم را زیادی خوشبین نکنیم که چند سال بعد دوباره و دوباره و دوباره
  • IR ۱۲:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۹
   7 3
   پس ناامیدم نکنید شما ساکت شید روحانی گند زد
  • IR ۱۲:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۹
   1 3
   دلار بکن 3500تمام مشکلات حل میشه
  • IR ۱۸:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۹
   0 0
   هیچ کس انتظار معجزه ندارد! بله! پراید 7 میلیون نمی شود اما می توان جلوی افزایش افسارگسیخته قیمت آن و سایر گرانی های بی حساب و کتاب را گرفت یا حداقل سرعت آن را کم کرد. به عبارت دقیق تر فاصله تورم و جیب مردم را کمتر کرد و به نوعی قدرت خرید مردم را تا حد امکان افزایش داد. کاری که دولت بنفش هیچوقت نکرد.
 • امیر IR ۰۰:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۹
  12 6
  بعضیا را جون به جونشون کنی توی ژن شون غرب پرستی موج میزنه
 • FR ۰۰:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۹
  16 1
  دیدن قیافه هاشون کفاره می‌خواد !
 • mojtaba SE ۰۰:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۹
  12 0
  برای این جماعت آنارشیست با هر ظاهری ،اصلا درست یا غلط مهم نیست .تنها مخالفت و هرح و مرج مهم است ..و برای جاسوسها فقط گسترش فقر و جنگ داخلی که سیاست امریکا در منطقه و ایران است..پاینده ابر قدرت ایران پاینده رهبر...اینها رو فقط باید ریخت تو کویر نمک مشرق جون..
 • CA ۰۱:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۹
  13 26
  حرفشون زیاد بیراه نیست، اگر رئیسی نتونه یک پیشنهاد خوب تو شهریور برای مذاکرات آماده کنه و مذاکرات شکست بخوره باید بگم دیگه خیلی کاری از دستش بر نمیاد
  • IR ۰۲:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۹
   9 3
   دولت تدبیر و امید روحانی هشت سال تمام با آمریکا و کشورهای اروپایی مذاکرات و مذاکره صورت گرفت چه سود و چه حاصل و دستاوردی برای ایران و ایرانیان داشت ؟ جز تحریم های بیشتر ؟ فشار حداکثری ؟ جز نابودی صنعت هسته ای کشور ؟ بخدا قسم من اصولگرا نیستم اتفاقا" با کمال شرمندگی به دولت روحانی رای دادم !!! ولی امروز نادم و پشیمانم ! مذاکرات لعنتی با آمریکا چه حاصلی برای ایران دارد ؟ جز زیان و ضرر ! راه حل نجات ایران آگاهی دادن به ملت ایران راه حل خنثی کردن تحریم‌های غیر انسانی آمریکا ( یهود بین المللی ) هست
  • ناشناس IR ۰۲:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۹
   26 2
   ببخشید نتوانستند مثل شما کدخدا پرستان دهانشان را تا بناگوش باز کنند وبخندند وبرای گرفتن حق مردم از ظالم التماس بکنند جواب اونها همون بود که آقای رئیس داد دولت غربگرا ۸ سال بالبخند چکار کرد بغیر از اینکه اقتصاد را نابود کرد
  • IR ۰۳:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۹
   9 2
   رئیسی اگرراهشوروبه خداگره بزنه قطعاموفق میشه.ان تنصروالله ینصرکم.ماتنهاکشورشیعه جهانیم خدامیخوادکه ماموفق بشیم به شرطی که خودمونم بخوایم.چیزی که دردولتهای قبل اتفاق نیفتاد.حلال مشکلات ماکاربراساس توکل برخداست نه شکست ی مذاکره که ازاول هم ضعفهای عمیقی داشت.
  • DE ۰۴:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۹
   7 1
   این عقل کل ها اصلاحاتچی ها اگر طبیب بودند دراین هشت سال سر خود درمان می کردند . اینا انیهمه جلو ارباب بزرگ شون امریکا از روی ذلت و سستی وجود اینهمه دولا راست شدند همه مذاکراتشون با شکست روبرو شد و هیچی بدست نیاوردند.این دلواپسانه امریکا ! تاحالا هر نسخه ای دادندبه همه چی گند زدند بهتره این بیسوادها که هیچ الترناتیوی قابل قبولی نداشتن ساکت باشن بذارن دولت جدید کارش رو انجام بده. خدارو چه دیدی ؟ اومد اقای رئیسی کاری کرد کارستان، که این طلبکارهای پرمدعا و متکبر انگشت به دهان موندند!
  • IR ۰۸:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۹
   8 0
   چرا فکر می کنید آمریکا وقتی دارد با تحریم به هدفش می رسد می آید با مذاکره آن را بر می دارد؟ تا امید آمریکا به براندازی باقیست به تحریم ادامه خواهد داد و اگر هم فرضا به اسم مذاکره تحریمی را بردارد به بهانه ای دیگر آن را بر می گرداند.
 • رضا IR ۰۱:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۹
  8 3
  اقای رییس جمهور محترم سید خدا اولاد پیامبر میدانم در کارنامه تان مانند جدتان حسین (ع)از مظلومان دفاع کردید و میکنید . من بعنوان یک عضو کوچک این ملت یک پیشنهاد بزرگی دارم . یک کمیته ای بیطرف تشکیل بدهید اموال و دارایی های افرادی ( وزیران ،معاونین ،مدیران ،نمایندگان ،و ..)که در طول این 42سال از عمر این انقلاب میگذرد مسئولیتی داشتن ویا دارن را شفاف کنن اگر مشروع بود نوش جان خود و خانواده شان اگر هم خدای نکرده نامشروع بود به بیت المال برگردانند . نصف مشکلات اقتصادی و رانت بازی کشور حل میشود .
 • فرزاد IR ۰۱:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۹
  7 1
  اصلاح طلبان تماما خجالت نمی کشند.
 • سید فروزان CH ۰۲:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۹
  5 2
  خدایی قیافه عباس عبدی با آن ساعت تمام طلا و تن پوش قرمز آستین کوتاه ، بد است کتابهای پشت سرش هم یا راجع به مارکسیست است یا خاطرات افرادمثل خودش
 • ناشناس IR ۰۲:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۹
  6 1
  ما مردم تو این سالهی گذشته تمام مسئولان را خوب شناخته ایم اصلاح طلبان همشون نه بعضیها انقلاب اسلامی حمایت کرده اند ومیکنند ولی اکثراً غربگرا و کدخداپرست هستند وبه منابع داخلی و به جوانهای خودمان اعتماد ندارند و حتی به خدواند هم اعتقاد ندارند تا این اصلاح طلبان از قدرت کنار نروند و ریشه کن نشوند نمی گذارند مردم ایران بروی پای خود بایستند همیشه دوست دارند متکی به غرب باشیم تقصیر ندارند چون پرورش یافته غرب هستند وباید دستورات آنها را اجرا کنند مردم ایران ماشاالله اینقدر با بصیرت هستند که به حرف این کسانی که مردم را ناامید میکنند گوش نمیدهند و دوست و دشمن را تشخیص میدهند
 • محسن TR ۰۲:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۹
  6 10
  مشرق محترم! واقعیت این است که دولت قبل، هر چه بود، تمام شد و رفت و از حالا به بعد مردم آقای رییسی و دولتش را می بینند نه دولت قبل را. حالا دیگر هر چقدر بگویید دولت قبل چکار کرد و چکار نکرد، دیگر کسی توجه نمی کند. حالا باید هر روز و هفته و ماه که بگذرد، بگویید دولت رییسی چکار کرده است.
  • DE ۱۴:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۲۰
   0 0
   این حرف وقتی درسته که اصلاحاتچی ها این سرمایه های اسرائیل با اینهمه شکست های استراتژیکی ذلت باره بدخواهانه پاپیچ دولت اقای رئیسی نشن و هی با بهانه های بنی اسرائیل جلو فعالیت و خدمت رسانی اقای رئیسی رو سد نکنن و اسباب نفرت مردم علیه خودشون رو بیشتر فراهم نکنن. بعنوان شکست خورد بشینن کنار و از روش جهادی دولت انقلابی درس و عبرت بگیرندو دررویکردهای شکست خورده خود اگر عاقل باشن تجدید نظر اساسی خواهند کرد و دست از بچه بازی می کشن.
 • Shahrokh IR ۰۳:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۹
  7 2
  یکی بگه این جماعت اصلاحاتچی نان به نرخ روزخور که در بینشان از وطنفروش زندان رفته تا حامی منافقین وجود داره در این ۴۲ سال خدا وکیل کدام کار مثبت جز خیانت در کارنامه اشان کجود تا ما هم بدانیم
 • علی IR ۰۳:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۹
  10 2
  خائنین بایدهمگی محاکمه شوند
 • KR ۰۴:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۹
  2 1
  این تیتر مال 16 سال پیشه نه الان
 • IR ۰۶:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۹
  9 1
  نوميدي مردم حاصل سؤ عملكرد اصلاح طلبان بود.اميدواريم با عملكرد عالي جناب رئيسي ودولت ايشون تير فتنه گران و بخصوص مديران جنگ رواني اين جريان به قلب خودشان اصابت كند آمين رب العالمين
 • IR ۰۶:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۹
  6 1
  واي از اين جماعت خودشيفته ، چهره هاي منحوس ،قلب هاي آلوده ومغزهاي دلداه به بيگانگان !!!!!!!!!!!
 • IR ۰۶:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۹
  5 1
  منافقین و سلطنت طلبان مانند زیبا کلام، چه زمانی به نفع مردم حرف زده اند که حالا دومش باشد. لطفا اراجیف این طیف را پخش نکنید. بوی نامطبوع شان هوای سالم جامعه را آلوده می کند.
 • SE ۰۶:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۹
  7 1
  افکار و گفتار زیباکلام یادآور اکوان دیو است
 • IR ۰۷:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۹
  8 0
  ساعیان اشرافیگری و فقیر زدایی .
 • azad IR ۰۷:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۹
  3 0
  بزرگترین مشکل وضع موجود دروغ است .نرخ بالای تورم ..خالی بودن خزانه ...بدهکاری های عظیم ..عدم فروش مناسب نفت و...حقیقت محض است .
 • سام IR ۰۸:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۹
  2 0
  ناامیدی درنگاه همه این بی مصرف های اصلاح طلب موج میزندکه دیگردرمیان ملت رشیدایران جایگاهی نداشتن ونه خواهندداشت
 • رامین IR ۰۸:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۹
  6 1
  مردم خودشان خواهند فهمید که ایا دولت کارامد است یا نه برا مردم مهم گرانی و کار ومعیشت است که قطعا خود مردم بهترین کارشناس هستند
 • IR ۰۸:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۹
  9 0
  به سران کفر نفاق بیشتر شبیه هستند تا اصلاحات
 • كريم IR ۱۲:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۹
  6 0
  اينها مکان دعا را گم كرده اند. خداوند مدام در قرآن كريم مي فرمايد عبادت من اما اينها هي مي گويند آمريكا و آمريكا و آمريكا. آيا براستي اين افساد طلبان قرآن مي خوانند تا بدانند براي چه كاري به دنيا آمده اند.
 • IR ۱۲:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۹
  7 1
  ما اقای رئیسی را دوست داریم ایشان تلاش خودش را می کند
 • IR ۱۲:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۹
  4 0
  هزار بار گفتیم باید نفت فروخت و پولش را گرفت و خرج تولید کرد.....باید مواد اولیه وارد کردبایدکار کار وبازکار کرد وکار امروز را به فردا نینداخت فردا کار خودش را داردبه غیر از این هر کاری باطله هرکس هم سنگ می اندازد باید طردش کرد
 • مهدی IR ۱۲:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۹
  7 0
  بدتر از تحریم های آمریکا و اروپا و خرابکاری های اسرائیل و شیوخ وهابی منطقه این افساد طلبان از خدا بی خبر هستند که بلای جان و اعصاب مردم شده اند خداوند لعنت کند تمام لیبرال های غرب گدا را
 • IR ۱۳:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۹
  6 0
  فعلا كه جلوى معرفى كابينه به مجلس را گرفته اند وهمه چيز را دركشور به صورت معلق دراورده اند
 • امیرو IR ۱۴:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۹
  3 0
  دیدن جون کندن این روزهای اصلاح طلبها چه لدتی دارد
 • IR ۱۴:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۹
  4 0
  ای خدا لعنتتان کند حیا هم خوبی چیزیه
 • بهنام IR ۱۴:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۹
  2 0
  مشکلات طبقه محروم آنقدر زیاد و کمر شکن است که نیازی نیست کسی بیاد آنها را نا امید بکند
 • IR ۱۴:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۹
  0 2
  ایا این امکان وجود دارد شخصی هم دارای افکار اصلاح طلبانه باشد و بزرگان اصلاحات را دوست داشته باشد و هم بزرگان اصول گرا و انقلابیون را دوست داشته باشد ؟ از نظر من همه خوبند و همه دوست داشتنی هستند و اشکالات را باید رفع کرد نه شخصیتها را .بلی یکی را بیشتر دوست دارم یکی را کمتر و از همه بیشتر سید بزرگوار رئیسی را دوست دارم .ما همه برادریم و عاشق علی ع و عاشق امام حسین ع .بیایید دوستانه با وفاق و همدلی کشور را اباد کنیم.
  • مهران IR ۱۹:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۹
   3 0
   خوش خیالی
 • IR ۱۴:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۹
  2 0
  بر مزدورانی که بذر نامیدی و یاس در مملکت میپاشند لعنتت
 • IR ۱۵:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۹
  2 0
  اف بر بزرگان جریان اصلاحات در این چهل دوسال انقلاب تنها یاس و نا امیدی به مردم جامعه تزریق کردند گویا اصلی ترین دشمن مردم همین اصلاح طلب ها میباشند
 • IR ۱۵:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۹
  0 3
  نظر خودشان را گفته اند شنونده باید عاقل باشد همین آقای زیباکلام تابحال چندین بار پیشبینی اشتباه کرده است. اگر جدی بگیرید اینطور عصبانی می شوید. شما هم نظر خودتان را داشته باشید و امیدوار بر آن.
 • IR ۱۷:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۹
  1 0
  لالان هشت سال گذشته زبان درآوردند!!!!!!!!!
 • IR ۱۷:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۹
  1 0
  هنوز باور ندارند كه در نظر مردم اين جماعت مردود مرده اند!!!!صداي سيلي مردم را بر گونه هاي خود يا نشنيده اند يا خود را به نشنيدن زده اند!!!!
 • مجتبی از زنجان IR ۱۸:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۹
  0 0
  آقای جهانگیری خیلی بهانه گیر بودی کشور هند با بیش از۲۰هزار اقلیت کجاست مملکت ما کجاست
 • IR ۱۸:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۹
  1 0
  به اموالشان رسیدگی کنید همه آنها ساکت می شوند ثروتشان را بگیرید می میرند
 • IR ۱۸:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۹
  1 1
  لعنت خدا و رسول خدا بر فتنه گران
 • محمدایوب IR ۱۹:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۹
  1 0
  این جماعت کسانی هستند که اگر درزمان حضرت امام حسین ع بودند درلشگر یزید بودند. و نیاز به یک مختار که.... ویا الان که زمان. دیگری است یک اردوغان نیاز است
 • IR ۱۹:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۹
  1 0
  این موسی اشعری ها و اشعث ابن قیصها کی مرن کانادا .تو دزدخانه جهان
 • IR ۲۰:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۹
  0 1
  قرار بود اول هفته لیست کابینه رو تحویل بده اما نشد
 • علی IR ۲۲:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۹
  1 0
  یا اشباح الرجال ولا رجال خیانت بس است دست از توطئه علیه مملکت بر دارید ای کاش به دنیا نمی آمدید
 • علی IR ۲۳:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۹
  1 0
  این جماعت بالاترین جنایت وخیانت را به ملت ایران کردند که هرگز از ذهن تاریخ ملت نمی رود برای پاک کردن خباثت خودشان دست پیش می گیرند
 • محمود IR ۰۴:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۵/۲۰
  0 2
  برای وضع فعلی فقط .....بدرد ایران میخوره بس، مرد دوران فقط ....
 • IR ۰۶:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۲۰
  1 0
  اينها بانيان بي عدالتي ،فاصله طبقاتي وتحقير ملت بزرگ ايران در برابر آمريكا وكشورهاي دنباله رو آن هستند!!!؟؟؟
 • IR ۰۶:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۵/۲۰
  1 0
  جماعت حرفه اي در فرار به جلو كم نميارن
 • IR ۰۶:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۲۰
  1 0
  رو كه نيست سنگ پاي قزوينه
 • IR ۰۶:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۲۰
  1 0
  اينها با بيش از سي سال حضور ونفوذ در دولت ،مثل سرطان بدخيم ،سلول هاي اعتماد مردم به جمهوري اسلامي را نابود كردندو هميشه هم طلبكار ودر جايگاه اپوزيسيون نشسته اند
 • IR ۰۶:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۵/۲۰
  3 0
  مدعيان خط امام !!!!!!!! و سوپر انقلابي هاي سابق كه به به طور افراطي ليبرال شده ودل در منافع كدخدا دارند
 • IR ۰۶:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۲۰
  2 0
  پونز كوبان ديروز به پيشاني دختران بد حجاب و آزاد انديشان امروز!!؟؟
 • IR ۰۶:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۲۰
  1 0
  خيلي از همين ها در اوايل انقلاب به استادان دانشگاه هتاكي كرده و حتى كتك زدند وخواستار تفكيك كلاس هاي دو جنسيتي با پرده و ديوار بودند!!!واما حالشان الان خيلي جالب! است!!
 • IR ۰۸:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۲۰
  1 0
  دكتر سروش خودشان !!در وصف صادق زيبا كلام گفته بود:ايشان نه صادق است ونه كلامي زيبا دارد!!!!!!!!!!!!!!
 • IR ۱۶:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۲۰
  0 0
  دست خدا بالای همه دستهاست به امید خدا روسیاه میشوید
 • سینا IR ۱۳:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۸
  0 0
  سرتاپای اصلاح طلبان بوی خیانت میده.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس