روسیه

سخنگوی کرملین گفت که روابط روسیه و ترکیه نمونه‌ای از ایجاد روابط سازنده با کشورهای عضو ناتو است.

به گزارش مشرق، سخنگوی کرملین (کاخ ریاست جمهوری روسیه) یکشنبه گفت روابط روسیه و ترکیه نمونه‌ای از چگونگی ایجاد روابط سازنده با کشورهای عضو ناتو است.

به گزارش خبرگزاری «تاس» «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین گفت: «ترکیه یک کشور ناتو است، اما به طور همزمان، روابط ما با ترکیه مثالی است که نشان می‌دهد روابط حتی با کشورهای ناتو را می‌توان ساخت.»

سخنگوی کرملین ابراز امیدواری کرد که وضعیت روابط روسیه با کشورهای ناتو با وجود اقدامات آمریکا در منطقه می‌تواند بهبود یابد و روابط مسکو با آنکارا نمونه‌ای خوب از این مسئله است.

وی افزود: «این روابط برای منطقه ما نسبتاً پایدار است. هرچند که ناتو ائتلافی است که برای مقابله ایجاد شده است.»

سخنگوی کرملین  همچنین نسبت به اقدام غیر قانونی ناو انگلیسی و حوادث مشابه محتمل در آینده هشدار داد.

پسکوف گفت که ورود غیر قانونی یک فروند ناو جنگی انگلیس به آبهای سرزمینی روسیه نزدیک کریمه اقدام تحریک آمیز بوده و تکرار مشابه آن واکنش سخت روسیه را به دنبال خواهد داشت.

«ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه نیز  در خصوص اقدام ناوشکن انگلیسی در تجاوز به آب‌های سرزمینی روسیه گفت  که یقین دارد که این اقدام بدون دریافت تایید از سوی آمریکا انجام نشده است.

رسانه‌های بین‌المللی چهارشنبه گذشته گزارش دادند یک ناو روسیه‌ای برای بیرون راندن این ناو جنگی انگلیسی از آب‌های سرزمینی روسیه در نزدیکی شبه‌جزیره کریمه مجبور به شلیک اخطار شده است. از سوی دیگر یک جنگنده روسی مسیر حرکت این ناو انگلیسی را بمباران کرد.

با این حال «بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس یک روز بعد در دفاع از این اقدام متجاوزانه گفت از آنجا که این کشور الحاق کریمه به روسیه را به رسمیت نمی‌شناسد معتقد است ناوشکن انگلیسی وارد حریم آبی روسیه نشده بود.

شبه‌جزیره کریمه در سال ۲۰۱۴ و پس از برگزاری یک همه‌پرسی، به خاک روسیه ملحق شد اما آمریکا و متحدانش از به رسمیت شناختن آن خودداری کرده‌اند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس