گزارش// کمبود شدید پزشک متخصص در ایران؛ چه کسانی از "انحصار در حوزه پزشکی" سود می‌برند؟!/ افزایش فشار کاری کادر درمان و نارضایتی مردم از کیفیت خدمات + نمودار

مدیرعامل بانک تخصصی بخش مسکن و رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تفاهم نامه احداث ۳ هزار واحد مسکونی برای کادر درمان امضا کردند.

به گزارش مشرق به نقل از بانک عامل بخش مسکن تفاهم نامه همکاری این بانک و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با حضور محمود شایان و علیرضا زالی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به منظور تأمین تسهیلات ساخت ۳ هزار واحد مسکونی ویژه دانشگاهیان و کارکنان این دانشگاه در محل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران امضا شد.

بیشتر بخوانید:

در دفاع مقدس چه بر مدافعان سلامت می‌گذشت؟

محمود شایان در آئین امضای این تفاهم نامه گفت: انتظار همکاری همه دستگاه‌ها با کارکنان، کادر درمان و همکاران وزارت بهداشت و درمان در سطوح مختلف که حدود ۱۵ ماه در خط مقدم مقابله با این ویروس قرار دارند، به حق و به جا است. ما در بانک مذکور هم وظیفه قانونی و هم وظیفه اجتماعی خود می‌دانیم، در این شرایط سختی که کادر درمان و کارکنان دانشگاه‌های علوم پزشکی با این ویروس منحوس کرونا دست و پنجه نرم می‌کنند و از جان خود به عنوان با ارزش ترین سرمایه هر انسان می‌گذرند، در کنار آنها باشیم.

وی با بیان اینکه همکاری بانک برای تأمین مالی ساخت مسکن برای کارکنان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی یک قدم کوچک در برابر این همه از خودگذشتگی مدافعان سلامت است، تاکید کرد: یکی از دغدغه‌های کارکنان هر سازمان که بخش عمده‌ای از هزینه را در سبد خانوار دارد، مسکن است.

مدیرعامل بانک تخصص بخش مسکن گفت: اگر ما بتوانیم مشکل مسکن کارکنان یک سازمان را برطرف کنیم عملاً توانستیم به درآمدزایی خانوار کمک کنیم چرا که اگر سبد هزینه کاهش یابد، سبد درآمد خانوار افزایش پیدا می‌کند.

شایان افزود: بانک با توجه به وظیفه تخصصی خود در حوزه مسکن و همچنین تکلیف و مسئولیت اجتماعی، بر خود واجب دانست تا سهمی از بابت تشکر و قدردانی داشته باشد.

وی ادامه داد: در قالب این تفاهم نامه تسهیلات ساخت ۳ هزار واحد مسکونی برای کارکنان دانشگاه تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان برای هر واحد از طرف بانک تأمین می‌شود، اما فارغ از این تفاهم نامه، دانشگاه علوم پزشکی می‌تواند از تسهیلات ۴۵۰ میلیون تومانی ساخت مشروط به استفاده از فناوری‌های نوین در فرایند ساخت بهره مند شود.

مدیرعامل این بانک با اشاره به دستورالعمل اخیر بانک برای افزایش سقف تسهیلات ساخت مسکن به روش فناوری‌های نوین با هدف صرفه‌جویی در انرژی گفت: بر اساس این دستورالعمل انبوه سازانی که از فناوری‌های نوین ساخت استفاده کنند می‌توانند تا سقف ۴۵۰ میلیون تومان برای هر واحد تسهیلات دریافت کنند در حالی که تسهیلات ساخت برای واحدهای مسکونی عادی ۲۰۰ میلیون تومان است. به عبارتی بانک در شرایط تنگنای مالی سقف تسهیلات ساخت به روش فناوری‌های نوین را بیش از ۱۰۰ درصد افزایش داده است.

شایان گفت: این قول را به شما می‌دهیم اگر دانشگاه علوم پزشکی برای ساخت مسکن از پیمانکارانی استفاده کند که از فناوری‌های نوین در فرایند ساخت بهره ببرند، علاوه بر تسهیلات ۳۰۰ میلیون تومانی تفاهم نامه، می‌توانند از مابه‌التفاوت تا سقف تسهیلات ۴۵۰ میلیون تومان برای هر واحد هم استفاده کنند.

مدیرعامل بانک گفت: هدف ما این است که در قالب شهرک سازی با رایزنی با وزارت راه و شهرسازی همکاری لازم را با دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی داشته باشیم.

در این جلسه علیرضا زالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به قدر مطلق بالای خدمات بهداشتی و درمانی ارائه شده توسط این دانشگاه به ویژه در دوران شیوع کرونا، اظهار کرد: خوشبختانه بسیاری از دستگاه‌های مختلف کشور با نگاهی مبتنی بر مسئولیت اجتماعی، در تلاش‌اند سهمی در جبران زحمات کادر بهداشت و درمان داشته باشند و ما روزهای سخت کرونایی شاهد فزونی یافتن سرمایه اجتماعی همکاران بهداشتی و درمانی هستیم.

وی در ادامه همکاری دانشگاه علوم‌پزشکی شهید بهشتی با بانک را فرصت مغتنمی برای رفع بخشی از دغدغه‌های مربوط به مسکن کارکنان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی دانست و گفت: بانک در حوزه مسکن و فعالیت‌های تخصصی سابقه درخشان دارد و داشتن مسکن استاندارد یکی از دل مشغولی‌های اصلی حوزه شهروندی و از مطالبات اجتماعی است.

زالی با بیان اینکه افزایش جمعیت و رشد چشمگیر شهر تهران تأمین مسکن را به چالشی جدی برای شهروندان تبدیل کرده است، گفت: جمعیت مستأجران شهر تهران در ۱۰ سال اخیر افزایش یافته است و هم اکنون استان‌های تهران، البرز، قم و کرمانشاه بیشترین جمعیت مستاجرین کشور را دارند.

وی با بیان اینکه بیشترین ساکنان خانه‌های زیر ۷۵ متر، در تهران زندگی می‌کنند، گفت: خرید مسکن در تهران با توجه به سطح درآمدها، تورم و نوسانات اقتصادی کار بسیار پیچیده‌ای است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه بانک عامل بخش مسکن مملو از راه‌های کارشناسی و ابتکارات در حوزه مسکن است، افزود: همکاری با این بانک گام بلندی در حوزه تأمین مسکن کارکنان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 2
  • ابراهیم قاسمی زاده IR ۱۸:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۳
    1 0
    برای بازنشستگان تامین اجتماعی هم فکری کنید کمرمون شکست

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس