صالحی

در صورت صحت ادعای زاکانی، این حد از بی‌کفایتی و بی درایتی، مرزهای «قصور» را می‌درد و به شدت شائبه «تقصیر» به میان می‌کشد.

سرویس سیاست مشرق-  در پی دومین انفجار بزرگ در تاسیسات هسته‌ای نطنز در کم‌تر از یک سال، خط رسانه‌ای که علی اکبر صالحی، در همسویی کامل با ظریف در پیش گرفته، تلویحا به این معناست که "حالا خیلی هم بد نشد که منفجر شد، بهترش را می سازیم و اصلا انگیزه ما بالا می رود! "

«سیستم عامل» معیوب سازمان انرژی اتمی و خطاهای فاحشِ ویرانگر/ باز هم «گفتاردرمانی» به سبک صالحی +تصاویر

«سیستم عامل» معیوب سازمان انرژی اتمی و خطاهای فاحشِ ویرانگر/ باز هم «گفتاردرمانی» به سبک صالحی +تصاویر

البته «گفتاردرمانی» و تلاش لفاظانه برای «عادی‌نمایی»، یک سیاست کلی در دولت روحانی در هشت سال گذشته بوده است و این مساله به ویژه در بخش «سیاست خارجی» و «هسته‌ای» ما نمود یافته است. «سخنوران» و «خطیبان» دولت روحانی، با راهبرد «بهترین دفاع، حمله است»، همواره در پی توجیه «قصورها» و «تقصیرها» بوده‌اند و این کار را با حمله گازانبری به منتقدان و نواختن ایشان با القابی چون «کم سواد»، «عقب‌مانده»، «سیاه نما»، «تخریب‌گر»، «عصر حجری» و... و. تکمیل می شود. [1]

حالا هم صالحی کما فی السابق، حاضر نیست به اصل ماجرا بپردازد، یعنی رخنه‌ای چنین هولناک به قلب صنعت هسته‌ای، آن هم در فاصله کم‌تر از یک سال و درست زمانی که قانون هسته‌ای مجلس (حتی با اجرای افتان و خیزان و نه چندان جدی آن توسط دولت حسن روحانی) دست نظام و کشور را در مواجهه با زیاده‌خواهی و زورگویی آمریکایی‌ها پر کرده بود.

شامگاه 23 فروردین، علیرضا زاکانی، نماینده قم و رییس مرکز پژوهش‌های مجلس، در برنامه «جهان آرا» حاضر شد و سخنان بسیار قابل تاملی درباره مذاکرات هسته‌ای، برجام و وضعیت صنعت هسته‌ای در دولت حسن روحانی بیان کرد. اما یکی از نکات بسیار تکان‌دهنده که زاکانی مطرح کرد، به تنهایی نشانگر اوضاع حوزه‌های راهبردی کشور به ویژه بخش «امنیت» و «صنعت هسته‌ای» بود. زاکانی گفت که سازمان انرژی اتمی یک بخش از تاسیسات غنی‌سازی نطنز را برای تعمیر به «خارج» ارسال کرد و در بازگشت، حدود «300 پوند» مواد منفجره در مجموعه تعمیر شده جاسازی شده بود، بدون آن که مسوولان امنیتی سازمان انرژی اتمی متوجه شوند! همین بمب 300 پوندی در تیرماه سال گذشته منفجر شد و سوله مونتاژ سانتریفیوژهای نسل جدید ما را منهدم کرد.

به عبارت دیگر، طبق ادعای زاکانی، دو خطای فاحش و وحشتناک توسط مجموعه سازمان انرژی اتمی (به ریاست صالحی) صورت گرفت: یک، در حالی که نزدیک به دو دهه است که همه تلاش نظام سلطه برای نابودی کامل صنعت هسته‌ای ماست و باراک اوباما به صراحت اعلام کرده بود که اگر بتواند حتی یک پیچ از صنعت هسته‌ای ایران باقی نمی گذارد، مسوولان سازمان انرژی اتمی بخشی مهم از تاسیسات غنی‌سازی ما را به خارج از کشور ارسال کردند. و به اصطلاح عوام، «گوشت را به گربه سپردند»! دوم، در بازگشت این مجموعه از خارج از کشور، «300 پوند» معادل 137 کیلوگرم ماده منفجره در آن جاسازی شده بود که مسوولان امنیتی و فنی سازمان انرژی اتمی متوجه آن نشدند!

در صورت صحت ادعای زاکانی، این حد از بی‌کفایتی و بی درایتی، حقیقتا مرزهای «قصور» را می درد و به شدت شائبه «تقصیر»   به میان می کشد.

البته برای کسی که در جریان مذاکرات هسته‌ای، مفتخرانه از شاگردی خود در دوره تحصیل زیر دست «ارنست مونیز»، مذاکره‌کننده فنی آمریکایی‌ها در مذاکرات، حرف می‌زد و رضایت و خرسندی از دیدار با طرف آمریکایی، در تک تک تصاویر منتشر شده از آن دیدارها روشن بود، خوش بینی و حسن ظن به دشمن ظاهرا تبدیل به عادت شده است.   وی در مجلس نهم، در پاسخ به نمایندگانی که دلسوزانه درباره توقف صنعت هسته‌ای ذیل برجام ابراز نگرانی می کردند، با رگ گردن برآمده و صدای گرفته فریاد می زد و قسم جلاله می خورد، ظاهرا در مذاکره با «استاد» سابق خود، ارنست مونیز، به همزبانی و همدلی رسیده بود!

«سیستم عامل» معیوب سازمان انرژی اتمی و خطاهای فاحشِ ویرانگر/ باز هم «گفتاردرمانی» به سبک صالحی +تصاویر

«سیستم عامل» معیوب سازمان انرژی اتمی و خطاهای فاحشِ ویرانگر/ باز هم «گفتاردرمانی» به سبک صالحی +تصاویر

«سیستم عامل» معیوب سازمان انرژی اتمی و خطاهای فاحشِ ویرانگر/ باز هم «گفتاردرمانی» به سبک صالحی +تصاویر

صالحی در مصاحبه‌ای با سایت انتخاب(1 دی 99)، حرف‌هایی زد که اهل فن را در همان مقطع به شدت نگران کرد. او گفت:

" از همکاری های فنی آژانس ما کلی داریم استفاده می کنیم. در هرسال چه قدر کارگاههای آموزشی برقرار می شود. مهندسان و کارشناسان ما هر سال چند بار به اژآنس می روند به کشورهای مختلف می روند. بسترش را آژانس فراهم کرده که آموزش ببینند و خدمت کنند. "

به بیان ساده‌تر، دانشمندان و کارشناسان هسته‌ای ما، طبق گفته صالحی، نه تنها برای جاسوس‌خانهٔ آژانس انرژی اتمی آشنا هستند، که حتی برای دوره دیدن به آن‌جا اعزام می‌شوند!

او در ادامه، به صراحت گفت که جاسوس بودن ناظران آژانس را اصلا قبول ندارد:

" ادعای مصاحبه بازرسان آژانس با شهید فخری زاده کذب است؛ اگر سند دارید منتشر کنید / اینکه می گویند بازرسان آژانس جاسوسند را قبول ندارم / اخراج بازرسان آژانس؟ با این روش ها که نمی شود کشورداری کرد / نمی شود که خود را معزول از دنیا کنیم / از همکاری های فنی آژانس ما کلی داریم استفاده می کنیم / این تعریف زندگی بین المللی نیست که از همه جا بیرون بیاییم و و هر چه می خواهیم باید اجرا شود و هر چه خواستند را رد کنیم. "

اما روز دوشنبه(23 فروردین)، مصاحبه‌ای از یکی از مسوولان سازمان انرژی اتمی در دولت دهم(که خود مشمول حذف‌های اتوبوسی صالحی در همان هفته‌های نخست انتصاب به مدیریت سازمان انرژی اتمی در 92 شد)، منتشر شد که به نوبه خود، دلیلی بسیار مهم را برای افزایش چشمگیر ضربات دشمن به تاسیسات هسته‌ای مطرح کرد.

گزارش پیشین مشرق درباره صالحی را اینجا بخوانید:

مروری بر اظهارات سال‌های اخیر علی اکبر صالحی درباره صنعت هسته‌ای/ چرا یک مقام ارشد پیغام «نمی‌توانیم» می‌دهد؟ +فیلم و عکس

حسین آبنیکی، رئیس مرکز توسعه و فناوری اطلاعات سازمان انرژی اتمی دولت دهم و از یاران شهید احمدی روشن به پایگاه خبری 598 گفت:

" در طول سالهای 1388 تا 1392 که دوستان شهید احمدی روشن هنوز از سازمان انرژی اتمی اخراج نشده بودند؛ اقدام به خرابکاری و حملات سایبری به صنعت هسته‌ای ایران اصلا موثر نبود و کار خیلی خوب جلو می‌رفت. در این دوره نقاط ضعف صنعت هسته‌ای ایران به خوبی شناسایی و از فروش قطعات و به کارگیری تجهیزات دستکاری شده، حملات سایبری و ... پیشگیری شد.

«سیستم عامل» معیوب سازمان انرژی اتمی و خطاهای فاحشِ ویرانگر/ باز هم «گفتاردرمانی» به سبک صالحی +تصاویر

آبنیکی خاطرنشان کرد:

" در سال 1392 با تغییر دولت و بازگشت دکتر صالحی به سازمان انرژی اتمی، دوستان و همکاران شهید احمدی روشن از سازمان اخراج شدند. ما آن موقع به ایشان تذکر دادیم که خوب است به جهت استفاده ازتجربیات، این عزیزان در صنعت هسته‌ای ایران باقی بماند؛ اما متاسفانه این‌طور نشد. "

«سیستم عامل» معیوب سازمان انرژی اتمی و خطاهای فاحشِ ویرانگر/ باز هم «گفتاردرمانی» به سبک صالحی +تصاویر

آبنیکی نتیجه گرفت:

" طبیعی است وقتی شما نیروهای کلیدی مقابله با غرب در حوزه خرابکاری‌ها را اخراج می‌کنید؛ در واقع دارید آمادگی تخریب را فراهم می‌کنید. "

وقتی یکی از برجسته‌ترین دانشمندان ما در دوران اوج‌گیری صنعت هسته‌ای در دهه 80(مسوول اسبق نطنز و فردو)، به قهر و غضب صالحی در همان هفته‌های نخست بازگشت صالحی به انرژی اتمی دچار شد و به کل از صنعت هسته‌ای منفک گردید و امروز تجهیزات آب و فاضلاب در کارگاه خود تولید می کند؛ وقتی تیم نخبه‌ای که ویروس بسیار پیچیدهٔ «استاکس نت» را از تاسیسات نطنز پاکسازی کرد، با پیگری شخص صالحی از انرژی اتمی اخراج شدند؛ وقتی قرارگاه دفاع سایبری سازمان انرژی اتمی عملا تعطیل شد[2] و...باید هم این‌چنین تاسیسات فوق حساس صنعت هسته‌ای ما آسیب‌پذیر شود.

البته، پیدا کردن «300 پوند» مواد منفجره کار هر تیم حفاظتی است که مبانی و اصول پایه چک و خنثی را آموخته باشد و وقتی تیم حفاظت تاسیسات نطنز این حجم از مواد منفجره را کشف نکرده، آن‌گاه باید در کل «سیستم عامل» مدیریت سازمان انرژی اتمی به چشم تردید جدی نگریست.

 

[1] https://sobheqazvin.ir/news/216831

[2] https://www.mashreghnews.ir/news/708243


پاسخ سازمان انرژی اتمی به گزارش مشرق در ادامه عینا منتشر می‌شود:

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 118
 • در انتظار بررسی: 14
 • غیر قابل انتشار: 42
 • IR ۱۰:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  92 8
  یکبار یرای همیشه صنعت هسته ای رو بسپارید به دستان دکتر عباسی و دیگر هرگز به این نفوذیها اجازه ی کار در هیچ ارگانی داده نشود تا کی مسامحه؟ تا کی قصور؟ ما دیگر جای صبر و بردباری در رابطه با عوامل داخلی دشمن نه داریم و نه میتوانیم داشته باشیم.
  • IR ۱۳:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
   60 0
   اصل ونسب وریشه تاریخی مسئولان را برای مردم شفاف سازی کنید تا مردم بدانند از کجا مییخورند
  • IR ۱۳:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
   54 1
   بعد آقای صالحی میاد برای ما رگ گردن کلفت می کنه و قسم جلاله می خوره که در مسایل هسته‌ای نه با کندی رو به رو خواهیم شد، نه با توقف. آب سنگین ما خواهد بود، تحقیقات ما سرجای خود خواهد بود. غنی سازی خواهد بود و اجرا خواهیم کرد. "واقعا ذره ای خجالت نکشیدی جناب صالحی؟!
  • IR ۱۴:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
   61 1
   حتی اگر این رخدادهای نطنز هم پیش نمی آمد ، انبوهِ رفتارهای مشکوک اعضای تیم ریاست جمهوری چنان آشکارا و بی پروایانه آسیب زا بوده اند و هستند که تقریبا" جای هیچ شک و شبهه ای باقی نمی ماند که آنها .....
  • IR ۱۴:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
   30 3
   شما فکر کردید کل سازمان انرژی اتمی همگی افرادی مثل احمدی روشن هستند؟؟؟ زهی خیال باطل. برخی فقط ادعا دارند. دوست عزیز شما فقط دقت کن غیر از احمدی روشن چرا باقی شهدای هسته ای بخش دانشگاهی یا وزارت دفاع هستن نه سازمان!!!
  • IR ۱۴:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
   43 1
   قرار نیست که از آغوش MI6 به آغوش موساد سقوط بکنیم. این همه حزب اللهی درجه یک دانش آموخته با سواد داریم. نیازی به این فسیل های معتاد و جاسوس نیست.
  • IR ۱۴:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
   52 0
   اینکه مواد منفجره را جاسازی می کنند با اطمینان از اینکه ، دوستان بسیار پُرنفوذ و قدرتمندی دارند که این « مواد منفجره ی جاساز شده » را از بازرسی ها عبور خواهند داد و اجازه ی کشف شدنشان را نخواهند داد ، معنی اش این است که می بایست بسیار نگران بود .
  • IR ۱۵:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
   32 0
   شکی نیست ناظرین آژانس بین المللی انرژی هسته ای تو این خرابکاریها نقش دارن . ننگنامه برجام یک فاجعه به تمام معنی برای کشور بود
  • IR ۱۵:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
   41 11
   موضوع فقط اومدن آقای عباسی نیست بلکه باید کل رویکرد دولت در همه بخشها عوض بشه و انقلابی بشه.اونم فقط با وجود فردی مانند احمدی نژاد در راس قوه مجریه امکان پذیره.منظورم انتخاباتی نیست و باید فردی آگاه به تمام امور و دانا و توانمند و مقاوم در برابر هر فشاری در راس قرار بگیره تا انقدر خون به دل همه ملت نشه.ای کاش یه روزی از کوتاه نظری و جانب گرایی دور بشیم...
  • DE ۱۶:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
   22 0
   بخاطر خسارت بار بودن مذاکرات قبلی با تیم مذاکره کننده با جاسوس های زیاد و افزایش تحریم ها بعد از برجام و نابود کردن دستاوردهای هسته ای بعد از برجام بدون داشتن منفعتی برای نظام، عراقچی و ظریف صلاحیت ادامه مذاکرات را ندارند.
 • IR ۱۰:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  32 2
  اینجا پر از نفوذی است نیاز به پاکسازی
 • فرید IR ۱۰:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  33 0
  الهی و ربی شر این ها رو از سر این ملت کم کن !
 • US ۱۰:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  2 9
  این همه صغری کبری ویدیو آخرش حقیقت رو ؟
 • IR ۱۰:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  36 0
  در خیانت افراد نام برده هیچ شکی نیست تعجب است که چرا این افراد در راس کار هستند وبرخودی باشون صورت نمی گیره
  • IR ۱۳:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
   26 0
   به نوعی دارم به یقین می رسم که اگر سازمان انرژی اتمی از نو پایه گذاری نشه و یه خونه تکونی بزرگ انجام ندیم، دشمن بدون شلیک بمب اتم به ما حمله ی اتمی خواهد کرد. این حرفا اسمش کوتاهی! نیست. با مجموع این اتفاقات یک فاجعه ی هسته ای در پیش خواهیم داشت.
 • IR ۱۰:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  16 0
  همه مشکلات ما عدم توکل و اطمینان به خداست. به این برمیگرده که فکر میکنیم تعامل ما با دنیا باید کوتاه اومدن از حقمون برای رسیدن به حق دیگری از حقوقمون باشه. در واقع از حقوقمون خرج میکنیم برای رضایت طرفهای غربی . در حالی که اگه ما حقی داشته باشیم باید با اصرار و مقاومت و قلدری بگیریمش . فکر نکنید دنیا دنیای گفتگو هستش ، دنیا دنیای قدرت و عرض اندامه. ما درحالی که اسلام نرم افزار قدرت رو تمام و کمال در اختیارمون قرار داده داریم درجا میزنیم چون دولتمردامون مومن نیستن که بفهمن مدضع قدرت چی هست و همین میشه که از کربلا درس مذاکره میگیرن. خدا هیچوقت راضی نیست مسلمون ذلیل بشه و کسی بهش بخنده. ضمنا هیچ راه برتری برای کفار بر مسلمونا رو قبول نداره. البته امثال صالحی دست خودشون نیست اینطور نباشن اینا تربیت شده های مکاتب غربی هستن. همه تلاشمون این باشه انتخاب درست انجام بدیم . هوایی انتخاب کنیم همین اش و همین کاسه
 • CA ۱۰:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  6 31
  حرف صالحی اشتباه نبود اصلا، قسم خورد میتوانیم زود برگردیم به حالت قبل که برگشتیم، مقصر اصلی این اتفاقات تنها نیروهای اطلاعاتی و امنیتی هستن که به قول دکتر زاکانی وسطشون شده بهشت جواسیس، این نهاد ها میشینن سریال میسازن، بهتره یک بازنگری اساسی در این نهادها هر چه سریعتر صورت بگیرد
  • IR ۱۳:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
   31 1
   مقصر هم صالحی و هم افرادی مثل شما هستند که طرفدار چنین دولت فشلی هستند.صالحی نمی داند که ریاست چه سازمان مهمی را بر عهده دارد که هر آن احتمال خرابکاری در آن وجود دارد.نمی داند که کشور های غربی و اسرائیل با ایران هسته ای مشکل دارند و تمام تلاششان را برای توقف برنامه های هسته ای ما به کار می گیرند.اگر نمی‌داند پس شر را کم کند و به کارهای شخصی خود رسیدگی کند هر چه زود تر
  • IR ۱۴:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
   33 1
   اتفاقاً دولت الان شده بهشت جواسیس و خودش هم اجازه ورود به جاسوس های آژانس رو میده و اونا هم زحمت می کشند تمام اطلاعات رو در اختیار اربابان خود قرار می دهند
  • IR ۱۴:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
   24 1
   چرند نگو. مثلاً الآن دلسوز حکومت و منافع ملی شدی؟ تک تک رای دهندگان به این کاروان ... فردای قیامت باید پاسخگو باشند.
  • IR ۱۴:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
   21 1
   صالحی با پررویی تمام برگشت گفت که همکاران شهید احمدی روشن هر کدام یک گوشه کار را گرفته‌اند و مجموعه نطنز را سرپا کرده‌اند! ولی بعد معلوم شد که این افراد در صنعت فاضلاب و اداره اوقاف مشغول به کار شدند!
  • IR ۱۴:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
   15 1
   اون روز که صالحی قسم خورد که در صنعت هسته‌ای با کندی روبه‌رو نخواهیم شد و یادت نیست؟!پس چی شد!!چرا الان بعد از چند سال تازه باید غنی سازی ۶۰ درصدی رو شروع کنیم؟!
  • IR ۱۴:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
   20 1
   میدونی این که گفتی نیروی امنیتی برای ما داره سریال میسازه رو یک شبکه ضد انقلاب گفت که بودجش داره از پنتاگون تامین میشه.واقعا خجالت نمی کشید که حرفای اونا رو تکرار می کنید؟
  • IR ۱۴:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
   18 1
   ممنون از گاندوسازان بابت ساختن سریالی که باعث شد بنفش و طرفدارانش،شبکه های ضد انقلاب و ضد ایران و طرفدارانشان و همه‌ی براندازان و دشمنان خارجی دچار سوزش بشن
 • IR ۱۰:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  4 30
  احترام شخصیت علمی و تخصصی و دلسوزی صالحی را داشته باشید مشکل این است این افراد بشدت در گیر کار تخصصی هست و درک بالایی از حوزه نفوذ و امنیتی دشمن ندارند البته این مشکل بشکل بالاتر وگاها بی پروا در کل دولت روحانی است ولی بهرحال باید ضمن استفاده از ایشان مجموعه های دیگری به این سازمان اضافه کرد که بیشتر در اینگونه موارد دقت کنند با اختیار کامل و مجزا از حوزه ریاست
  • IR ۱۵:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
   11 4
   دکتر متخصصه ! ولی تا حالا خودش یک پیچ برای هسته ای ساخته ؟! تا جایی که ما دیدیم تخصصش در بتن ریزی اراک وپودر کردن بیست درصد وجمع اوری سانتریفیوژهائیست که، زحمتش رو بقیه کشیده اند.
  • IR ۲۲:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
   4 0
   باهات موافقم
  • IR ۲۲:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
   1 5
   ۱۵:۱۴بی انصافی نکن همین امروز غنی سازی ۶۰ درصد شروع شد
 • بهشتی IR ۱۰:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  8 1
  خدا هدایتشان کند
 • IR ۱۰:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  23 5
  یکی از نمایندگان مجلس پیشین بسیار پیشنهاد خوبی دادند.ظریف و صالحی را در رآکتور اتمی اراک دفن کنید.ممنون
  • IR ۲۲:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
   2 3
   مگه جنگل هست
 • IR ۱۰:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  24 0
  راستش صالحی مشکوکه...
 • سریال IR ۱۰:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  28 0
  این آقا ی صالحی از اقوام قرةالعین میباشد، من متعجبم چگونه سیستم‌های امنیتی اورا تایید کرد ه اند
 • IR ۱۰:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  17 0
  یکی از نمایندگان مجلس پیشین آقای حسینیان بسیار پیشنهاد خوبی دادند.ظریف و صالحی را در رآکتور اتمی اراک دفن کنید.ممنون
 • GB ۱۰:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  0 12
  همه مقصرند ...
 • IR ۱۰:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  8 0
  جناب صالحی خودشون ...
 • Ma IR ۱۰:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  14 0
  از یک آدم معاود چه انتظاری دارید؟ یکیش هم همین آقای صالحی هست به سر و صداش نگاه نکنید در دولت احمدی نژاد هم بود و ساز مخالف کوک می کرد بروید مواضع ایشان را در خصوص جنگ سوریه پیگیری کنید متوجه میشوید سرش تو کجا بنده
 • ahmad IR ۱۰:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  17 0
  چرا محاکمه نمیشه؟
 • IR ۱۰:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  14 0
  این دولت در صنعت هسته ای ....جز افتضاحات برجام وویروسها و خرابکاریها چیزی نداشته وانشمندان هسته ای ما الان در امارا ت و امریکا و کانادا. مسغول کارند
 • سروش IR ۱۰:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  14 0
  خدا لعنت کنه کسانی رو که اینچنین دستاوردهای انسان های شریف و مومن را بخاطر مقاصد سیاسی و منافع گروهی با اعتماد بیجا تقدیم دشمن می کنند قسم جلاله می خورند ولی از مسلمانی فقط پیشانی پینه بسته ذخیره کرده اند اگر کفایت ندارید که ندارید این میزها رو طلاق بدید
 • IR ۱۱:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  26 0
  البته اقای صالحی از جناب قره العین هم در صدا وسیمای جمهوری اسلامی حمایت کرده انشالله که در اینده ایشان نفوذی از کار در نیایند ولی واقعا این جریات خیلی مشکوکه
 • محمدایوب IR ۱۱:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  11 0
  آنوقت یک عده که ازواقعیت ها اطلاع ندارند می گویند اینها راجمع کنند میروند گاندو می‌سازند. عزیزان گاندو می‌سازند تا نشان دهند که دشمن تا دفتر ریاست جمهوری وطعم ادامسش واستفاده سمعی و بصری برخی نفوذ کرده. که گویی حافظان امنیت وجان برکفان عزیز. به جای ساخت فیلم از نشادور استفاده کرده که چنان سوزشی ایجاد کرده آشنا و عباس عبدی. اصلاح طلبان چنان جیغ بنفشی سردادند که موجب جلوگیری از پخش آن شد حال آشنای غریبه. ....
 • دلاوری IR ۱۱:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  8 0
  آقای عزیز اون موقع که صالحی داشت این کارا رو میکرد شما کجا بودین،چرا جلوشونو نگرفتین.خودتون هم مقصر هستین،دولت کشورمون رو به مرز نابودی نزدیک کرد ولی شما تازه الان دارین میگین که فلان کردن و بیصار کردند.آقا کمکاری کردیم.
  • سید IR ۲۱:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
   2 0
   دولت بنفش با هوچیگری و با حمایت افراد ساده لوح جلوی حرف زدن منتقدان را هم می گیره،چطور توقع دارید که جلوی خباثتشون رو بگیریم. در ضمن مباحث امنیتی تو این حوزه تحت اشراف وزارت اطلاعاته....
 • دلاوری IR ۱۱:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  5 0
  آقای عزیز اون موقع که صالحی داشت این کارا رو میکرد شما کجا بودین،چرا جلوشونو نگرفتین.خودتون هم مقصر هستین ،به خدا همه شماها ساده لوح هستین ،دولت روحانی کشورمون رو به مرز نابودی نزدیک کرد ولی شما تازه الان دارین میگین که فلان کردن و بیصار کردند.آقا کمکاری کردین.
 • محمد IR ۱۱:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  9 0
  دیگه باید چیکار کنن که نفوذی بودن امثالش ثابت بشه ؟!!! با صد دلیل میشه به این نتیجه رسید که دولت و سیاست هایش در راستای ...
 • محمد IR ۱۱:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  30 4
  البته این خرابکاری ها نه فقط تو بخش هسته ای در همه بخش ها اصلش نتیجه رای خود مردمه وقتی مردم ما با بصیرت رای ندن وضع میشه همین . خلایق هرچه لایق !
  • IR ۱۲:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
   3 13
   یک سوال از مشرق. شما که میگی قبل از صالحی خوب بوده (من از صالحی بنا به دلایلی اصلا خوشم نمیاد) برما چطور دانشمندان اون موقع ترور شدند؟ مثلا همین احمدی روشن
  • IR ۱۳:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
   11 0
   همون وقت هم همه ی این عزیزان از جمله دکتر عباسی ترور شدن جز شخص صالحی...بایست ورود کنن و امنیت سازمان رو بازنگری اساسی کنن..متاسفانه نفوذی های کاملا جدی دارن هر دو...و جالبه هر بار هم از طیف افراد محکم ایستاده در صحنه ترور ها انجام میشه نه امثال واداده ...مشکوک نیست؟
  • به ۱۲:۳۵ IR ۱۳:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
   12 0
   پاسخ شما واضحه فرزندم! جریان نفوذ.که البته در دولت بنفش این جریان خود گردانندگان کشور هستند
 • US ۱۱:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  10 0
  ط رسانه‌ای که علی اکبر صالحی، در همسویی کامل با ظریف در پیش گرفته، تلویحا به این معناست که "حالا خیلی هم بد نشد که منفجر شد، بهترش را می سازیم و اصلا انگیزه ما بالا می رود! "
 • IR ۱۱:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  4 0
  حفاظت اونجا ...؟
 • IR ۱۱:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  25 0
  تا وقتی حسابرسی نباشه همینه!!!!!!!
 • سید IR ۱۱:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  16 0
  آیا این دولت سهواً عوامل نفوذ را در مناسب مهم کشوری گنجانده است؟!
 • قریشی IR ۱۱:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  16 0
  اگر جریان ارسال تجهیزات که کشور ثانویه و برگشت آن با 300 پوند ماده منفجره صحت داشته باشد باید اولا نام این کشور خائن رو اعلام بفرمائید ضمنا باید از طریق مراجع قضایی داخلی و بین المللی پیگیری صورت بگیرد . قطعا ما با این کشور که تا این حد خودمانی است روابط تجاری دیگری هم داریم ، در این بین براحتی میتوانیم از طریق همین روابط برخوردی قاطع داشته باشیم ولی ظاهرا نفوذی های غرب در پروسه هسته ای همانهایی هستند که ملتمسانه پشت میز مذاکرات چمبره میزنند و نیازی نمی بینند اینکار را انجام دهند ... چه بسا این ارسال و دریافت و انفجار با هماهنگی خودشان صورت گرفته باشد!
 • رحیم IR ۱۱:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  33 0
  چه وضعیتی داریم در این دولت!
 • IR ۱۱:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  16 0
  حدود «300 پوند» مواد منفجره در مجموعه تعمیر شده جاسازی شده بود، بدون آن که مسوولان امنیتی سازمان انرژی اتمی متوجه شوند!.........این تقصیر را هم رد کرده وبوی تبانی وخیانت میدهد.
 • IR ۱۱:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  12 0
  مجتبی طالقانی در این گفتگو ضمن تاکید بر آشنایی خود با نهاوندیان در مدرسه علوی به تشریح فعالیت‌های سیاسی‌شان پرداخته و می‌گوید: «محمد نهاوندیان از دوستان صمیمی من بود، با اینکه از نظر فکری اختلاف داشتیم. به اضافه صادق کرداحمدی، عبدالله اسفندیاری، حسین دائرالاسلام که مجاهد شد و حسین فلسفی برادرزاده فلسفی واعظ نزدیک بودم. یکی از معلم‌ها دکتر رضا فیض بود که در ابتدا به ما خیلی نزدیک بود. جلساتمان را در خانه افراد می‌گذاشتیم، جلساتی با عنوان نهج‌البلاغه. مثلا بعضی از جلساتمان را در خانه محمد نهاوندیان که طرف‌های فرهنگ بود، می‌گذاشتیم. یعنی در واقع این جلسات از طرف ما، جلسات تحقیقاتی و پژوهشی بود ولی برای افرادی مثل دکتر توانا یک نوع یارگیری بود برای انجمن حجتیه. بعد هم که گرایش‌های مختلف پیش آمد، بخشی از بین ما به سمت حجتیه رفتند مثل محمد نهاوندیان.» جهان نیوز
 • IR ۱۱:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  14 0
  نقش صالحی در همه این سالها ،باز کردن پیچ ومهره های هسته ای ودر عوض وعده ساختن بیمارستان هسته ای بوده است.
 • IR ۱۱:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  17 2
  حواستان را جمع کنید که نکند یکمرتبه متوجه شوید که انجمن حجتیه‌ایها همه چیزتان را نابود کرده‌اند. » صحیفه امام خمینی » جلد 21 » صفحه 613
  • IR ۱۳:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
   10 2
   مثل مشایی
 • IR ۱۱:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  5 0
  صالحی...
 • IR ۱۱:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  2 15
  احمدی نژاد از پس صالحی می تواند بربیاید . منتظر حضور احمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری هستیم .
  • IR ۱۵:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
   4 2
   بله ارتقا داد منافقین را
 • رضا IR ۱۱:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  20 0
  ارنستو چگورا جمله زیبایی دارد که حال روز اصلاح طلبان و دوتابعیتی هااست..(اگر شما توانستید فرق بین زباله و گل را به مگس یاد بدهید می‌توانید به خانین هم یاد بدهید کشور بهتر از پول است.)
 • IR ۱۱:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  18 0
  با عرض سلام یک تحقیق و تفحص با مدیریت مجلس در سازمان انرژی اتمی صورت بگیرد،خوب است . به مدیریت آقای صالحی در سازمان نقد های جدی وارد است. یک مدیریت " بسته "در سازمان اعمال می شود.
 • IR ۱۱:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  8 0
  یادتون میاد حمله به پارلمان رو؟ به کدام کشور جهان چنین حمله ای شده بود؟
 • علی IR ۱۱:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  12 0
  ارنستو چگورا جمله زیبایی دارد که حال روز خاینین را خوب توصیف کرده است (اگر شما توانستید فرق بین زباله و گل را به مگس یاد بدهید می‌توانید به خانین هم یاد بدهید کشور بهتر از پول است.
 • وطن پرست DE ۱۲:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  15 0
  استاکس نت اولین ویروس صنعتی جهان بود که توجه همه رو به امنیت سایبری تاسیسات صنعتی جلب کرد. کارشناسان امنیت شبکه دنیا ارزو دارن با متخصصصانی که در مقابل این حمله عکس المعل نشان دادند ساعتی نشسته و گفتگو کنند ولی ما این جواهرات با ارزش رو با کنسرت معاوضه کردیم. وای بر ما.
 • IR ۱۲:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  13 0
  اگر واقعا کشور به قول دولتی ها در وضیعت جنگی هست اافراد جاسوس وخرابکار در هر رده شغلی باید در دادگاه نظامی محاکمه شوند
 • IR ۱۲:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  16 0
  بازم بهشون رای میدن که برن وایسن تو صف پای مرغ
 • IR ۱۲:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  8 2
  یک قطره از خون قرةالعین در خونش بود نمیذاشت اینقدر افتضا شود
 • IR ۱۲:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  16 0
  همه چی شده برجام لجن بازی و بنفش بازی . وقتی دشمن اینطور راحت خرابکاری میکنه چه ضمانتی برای عدم بروز حادثه ای مثل چرنوبیل هست ؟ مگر تشعشعات رادیواکتیو شوخیه ؟
 • IR ۱۲:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  10 0
  8 ساله ضعف یا بهتر بگم فقدان مدیریت تو همه چی بیداد میکنه . کشور و مردم هم تا به اینجا بهای بسیار سنگینی بابت این موضوع دادن . ای تف عالم تو سر تا پای برجام
 • IR ۱۲:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  13 0
  چرا ما نمی توانیم در امور اتمی اسرائیل نفوذ کنیم؟ چون ان ها صالحی ندارند
 • IR ۱۲:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  10 0
  هر چه زودتر باید تکلیف این خائنین به کشور و ملت روشن شود ضمنا همه این آقایان باید ممنوع الخروج شوند منظور هر مدیری که در هر دستگاهی حضور داشته برای چند ماهی خود و خانواده اشان ممنوع الخروج شده تا به مسائل مالی و ارتباطات آنان رسیدگی و بعد ادامه خدمت یا حق خروج از کشور را داشته باشند..
 • سعید IR ۱۲:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  14 0
  صالحی به خاطر مدیریت ضعیفش محاکمه بشه .
 • US ۱۲:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  16 0
  نشت رادیو اکتیو و جان میلیون ها انسان و دشمنی که تا مغز استخوان مملکت نفوذ کرده چالش امنیتی خطرناکیه و ناشی از سوراخ ریزهای نفوذه و عدم نظارته!
  • سعید IR ۱۴:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
   10 0
   البته دیگه به اینا نمیشه گفت سوراخ ریز، بیشتر به دروازه می خوره
 • US ۱۲:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  26 1
  همون وقت که با کلک آزادی حجاب و کنسرت و دنس به سبک غربی عده ایی مانیک هوسباز را به رقص در آوردند و از سبک مغزی های دوره احمدی نژاد کلاه نمد تدبیر و معجزه برای خود دوختن پیدا بود دیوار کج فرو خواهد ریخت و باطل سرانجامی نخواهد داشت و البته بعد کسب آرا لازم طبقه فرودست را به تیپا و تحقیر راندند و رئیس جمهور زرنگ ها و پولدارها شدند پیدا بود شکافی عمیق به نفع دشمن از این حماقت ها ایجاد می شود و بیچاره بقیه بی گناه درگیر شدن!
  • IR ۱۲:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
   12 0
   بسیار عالییییییییییییی
 • ناصر TR ۱۲:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  3 0
  خب ...مدیریت رو بدین به اون عباسی
  • IR ۱۴:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
   7 0
   چشم. لطفاً برای حل سایر معضلات مملکت هم دستور بفرمایید. مرد حسابی، امورات رو دادید دست لیبرال‌ها و دوتابعیتی‌ها حالا مهره جابجا می‌کنید؟
 • GB ۱۲:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  9 0
  دولت روحانی یه مشت وزیر وا داده و بی مسؤلیت داره از اون ظریف که تنها چیزی بلده 4 کلمه انگلیسی سر هم کردن و توییت کردن تا صالحی که اینجوری از زیر مسئولیت فرار میکنه. شما تا حالا دیدید یه عکس از تاسیسات اتمی کشورهای دیگه در تلویزیون یا مطبوعات باشه ولی نگاه کنید سایت اتمی نطز ما شده بازار توریستی هر که میخواد میاد عکس میگیره فیلم میگیره واقعآ هیچ کجای دنیا تاسیسات حساس شونو اینجوری واسه نمایش نمیگزارند. از ماست که بر ماست
 • Farhad US ۱۳:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  8 0
  برای پیدا کردن سر مار از خود همین اول شروع کنید به شما قول میده ام که به سرنخ بزرگی دست پیدا خواهید کرد.
 • IR ۱۳:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  16 0
  هرچه زودتر صالحی را باید عوض کنیداین بابا بوده که سالیان سال کشور را ازلحاظ غنی سازی 90درصد عقب انداخته
 • ایرانی IR ۱۳:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  12 0
  با تشکر از مقاله خوب مشرق. دیگه الان برای همه روشن شده که این دولت درست از روزی که سر کار آمد وضیفه اش نابودی و وابستگی اقتصادی و سیاسی به آمریکا و بانکدارهای غربی - صهیونیستی بود و هست. از خصوصی سازی ها و تعطیلی تولید - اشتغال - تورم - کاهش ارزش پول ملی گرفته تا نمایشی کردن چیزی به نام صنعت هسته ای تماما در پی درخواستهای غربی ها توسط عواملشان در ایران که منافع مالی گسترده ای از این همکاری نصیبشان میشود انجام میگیرد.
  • علی IR ۱۳:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
   13 0
   من کاملا با حرف شما موافقم. وظیفه این دولت فقط این شده که شبانه روز مواظب باشد که خدای نکرده امریکا و اروپا از ایران ناراحت نشوند. و بر اثر بیکفایتی در طول 8 سال ایران را به زمان قاجار بردند و هم چیز را نابود کردند
 • IR ۱۳:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  6 0
  صالحی چندین سال در 6 دولت مسئوله الان بد گردیده قبلا خوب بود کیا اوردن کیا تایید کردن؟
 • IR ۱۴:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  13 0
  شاید اگر صنعت هسته ای مثل صنایع موشکی از زیر دست دولتها بیرون بیاید، یا سیاست ثابت جمهوری اسلامی بشود ، و زیر نظر رهبری کار کند ، میتواند پیشرفت کند . والا با تغییر هر دولت ممکن است تمام تلاشهای دانشمندان پیشین از بین برود یا با معاهدات جدیدتر محدود شود.
 • IR ۱۴:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  15 0
  آقای صالحی بااخراج نیروهای جهادی صنعت هسته ای رانابودکردی
 • IR ۱۴:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  2 7
  فقط این رو متوجه نشدم اگر تیم قبلی خیلی کار بلد بودن چرا ویروس استاکس نت بهمون ضربه زد؟
  • SE ۱۷:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
   6 1
   استاکس نت هم درست بعد از رفتن صالحی به وزارت خارجه اتفاق افتاد و محصول مدیریت مشکوک خود او بود. دکتر عباسی به کمک نیروهای جهادی ۴ ماه شبانه روز در سایت نطنز عرق ریختند و زحمت کشیدند تا دوباره سایت را وارد فاز عملیاتی کردند و اضافه بر این کار غنی سازی در فردو را قوی تر از گذشته پیش بردند. سایت نطنز از زمان بازسازی بعد از استاکس نت دیگر بصورت نرم افزاری قابل ضربه پذیری نبود ولی با مدیریت دوباره صالحی و سیاست درهای باز و ولنگاری امنیتی اینبار بطور فیزیکی ۱۵۰ کیلو مواد منفجره وارد سایت شد تا بازسازیها و مجاهدت های دانشمندان ایران بعد از استاکس نت دوباره از بین برود!
 • IR ۱۴:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  2 5
  ..... 8 سال دولت پاک دستان به ریاست آقا محمود که روی ضد انقلاب را سفید کرد ماله کشی کردید حالا یکم این دولت ماله کشی کنه!!
 • IR ۱۴:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  4 0
  و مدیریت عامل معیوب ..
 • یاور انقلاب IR ۱۴:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  13 0
  خدایا ترا باین روزهای عزیز قسمت میدهیم ما را از شر دشمنان این ملت در امان بدار و دست غربگدایان و نوکران غرب را از سر این ملت کوتاه گردان.
 • IR ۱۴:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  9 0
  وقتی صالحی افراد کلیدی مقابله با غرب درحوزه خرابکاری اخراج می کند معلوم بوده که ریگی به کفش داره افراد خودشون سرکارمیاره چرا حالا بعد گذشت نزدیک به 8سال این را رو می کنید
 • IR ۱۴:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  9 0
  من هم با شما موافقم که از این همه قصور نمی توان گذشت! باید حتما مسئول حفاظت این اماکن جواب گو باشند
 • محمد IR ۱۴:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  11 0
  چه تلخ وجانگداز است صنعتی که باخون عزیزانی چون شهریاری ها به اینجا رسیده. طعمه موشها ی نفوذی شود
 • DE ۱۴:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  9 0
  «سیستم عامل» معیوب سازمان انرژی اتمی و خطاهای فاحشِ ویرانگر/ باز هم «گفتاردرمالی» به سبک صالحی // با زبده ترین روانشاس ها امریکا تیم مذاکره کننده ما را تا اعماق وجودشان شناسایی کرده است میداند از قبل چه میخواهند بگویند کوچکترین حرکت کنار ابروی آنها را هم تفسیر کرده اند لذا تیم مذاکرات و اتمی تعطیل و سریعا افراد زبده جدید جایگزین کنید.این تیم , کلا تیم سوخته است . بلوف میخورد لیکن بلوف بزند امریکا میخندد.
 • علی IR ۱۵:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  7 0
  دنبال قاتل بروسلی هستید برادران مدافع انقلاب خودشونو زدن کوچه علی چپ ..کور میخاد اینهمه خیانتو نبینید
 • IR ۱۵:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  8 0
  لطفاً نام اون کشور خائنی که تجهیزات هسته ای ما را به بهانه تعمیر بمب گزاری کرده و مسبب انفجار در نظنز بوده رو اعلام کنید
 • IR ۱۵:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  13 0
  هیاهوی دکتر صالحی فقط برای بردن نیروهای بی کفایت حفاظت وامنیت به جای امن هست باید شوارای امنیت ورود کند و محاکمه کند
 • DE ۱۶:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  11 0
  از همکاری های فنی آژانس کلی استفاده شده که درست است. استفاده اش تفریح در خارج دوستان به جیب ملت و خرابکاری و جاسوسی و مماشات با آنها ست.
 • IR ۱۶:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  5 0
  اگه نمیدونید بدونید بنا به گفته یکی از کارکنان انرژی اتمی نیروهای بازنشسته دیگه خیلی کم جایگزین می شوند و قراره کارها به صورت پیمانی و قرارداد با شرکتهای خصوصی انجام بشه.یعنی فلان خط لوله را میدیم به یک شرکت خصوصی انجام بده.یا فلان قطعه را میدیم بیرون بسازند.یعنی دیگه فاتحه هسته ای خونده میشه.از بس کیس الوده وارد مجموعه های هسته ای میشه.
 • IR ۱۶:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  8 0
  از نسل بهائیت و بابیت
  • IR ۱۸:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
   1 2
   چرا تهمت میزنی تو از کجا میدونی بهایی هست واقعا که
  • IR ۲۳:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
   4 0
   ۱۸:۰۲ - فاطمه زرین‌تاج برغانی قزوینی معروف به قره‌العین «عمه بزرگ» اعضای کنونی خاندان صالحی قزوین بشمار می‌رود. خاندان صالحی از نسل ملا محمد صالح، برادر ملا محمدتقی برغانی قزوینی (شهید ثالث)، است. قرهالعین از چهره‌های سرشناس اولیه بابیه بود.
 • SE ۱۷:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  14 0
  دوستی کامنت گذاشتند که "این آقا ی صالحی از اقوام قرةالعین میباشد، من متعجبم چگونه سیستم‌های امنیتی اورا تایید کرد ه اند" تعجب شما کاملا بجاست مخصوصا وقت که صالحی میاید در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران از طاهره قره العین تمام قد دفاع می‌کند!
 • کامران IR ۱۷:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  6 0
  چرا رییس سازمان انرژی اتمی که باید همزمان مدیری فنی و انقلابی باشد در نقش یک مذاکره کننده و سازشکار و در نهایت حامی تسلیم در برابر غرب ظاهر میشود؟!!!
 • IR ۱۷:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  10 0
  صالحی توقیف و از وی بازجویی شود تا اهداف خو وسایر عواملی که در خدمت بیگانه در سازمان انرژی اتنی هستند آشکار نماید و تمام دستگاههائیکه به نوعی برای تعمیر به خارج فرستاده شدند و یا بصورت جایگزین توسط آژانس نصب شدند دوباره مورد باز بینی قرار گیرند تا از عدم وجود مواد منفجره و سیستم ارتباط با ماهواره اطمینان حاصل شود کلیه متخصصانی که در دوره صالحی از سازمان انرژی اتمی اخراج شدند به کار بازگردانده شود و شخص دبگر جایگزین صالحی شود
 • IR ۱۷:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  1 0
  آروم بشید همدیگر رو نکشید !
 • SE ۱۷:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  8 3
  استاکس نت هم درست بعد از رفتن صالحی به وزارت خارجه اتفاق افتاد و محصول مدیریت مشکوک خود او بود. دکتر عباسی به کمک نیروهای جهادی ۴ ماه شبانه روز در سایت نطنز عرق ریختند و زحمت کشیدند تا دوباره سایت را وارد فاز عملیاتی کردند و اضافه بر این کار غنی سازی در فردو را قوی تر از گذشته پیش بردند. سایت نطنز از زمان بازسازی بعد از استاکس نت دیگر بصورت نرم افزاری قابل ضربه پذیری نبود ولی با مدیریت دوباره صالحی و سیاست درهای باز و ولنگاری امنیتی اینبار بطور فیزیکی ۱۵۰ کیلو مواد منفجره وارد سایت شد تا بازسازیها و مجاهدت های دانشمندان ایران بعد از استاکس نت دوباره از بین برود!
 • DE ۱۹:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  4 0
  ایرانی می گوید: شما با یک امضا ا برجام خارج شدید با یک امضا هم برگردید! ایرانی دیگر حوصله مذاکره با شما را ندارد
 • IR ۲۱:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  9 0
  بعضی ها چون پیرو ارزش های غربی هستند و غرب را الگو قرار دادند وقتی مسئولیتی هم بگیرند راه را برای نفوذ غرب هموار می کنند.
 • IR ۲۲:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  7 0
  از تربیت شده دانشگاه آمریکا انتظاری جز این نیست.!دشت ما گرگ اگر داشت نمی نالیدیم/نیمی از گله ی مارا سگ چوپان خورده
 • IR ۲۳:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  6 0
  اگر کشور ترکیه بود نمی گم کره شمالی و چین همین اتفاق در ترکیه می افتاد الان علی اکبر صالحی را صد بار تیر باران می کردند برو ببین چند سرلشکر و سپهبد در زندان های ترکیه بخاطر خیانت در سه سال گذشته کشته شده اند
 • کیایی IR ۲۳:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  5 0
  خدا خود فروخته ها رو هدایت کنه

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس