ویژه ها

اگر واقعا رئیس جمهور در ایران هیچ اختیاراتی ندارد و صرفا تدارکاتچی است و همه امور در دست دولت پنهان است، پس چرا روز به روز بر تعداد کاندیداهای ریاست جمهوری در طیف اصلاح طلب افزوده می شود!؟

سرویس سیاست مشرق - روزانه می‌توان از لابه‌لای گزارش‌ها و عناوین خبری رسانه‌های مکتوب و حتی غیر مکتوب، نکات قابل‌توجهی استخراج کرد؛ موضوعاتی که می‌تواند برای مخاطبین قابل‌ استفاده و محوری برای تحلیل باشد، در گزارش روزانه "ویژه‌های مشرق" نکات و تأملات قابل‌استخراج از رسانه‌ها برای مخاطبین عرضه خواهد شد؛ با  «ویژه‌های مشرق» همراه شوید.

*******

** باید تغییر در برجام را بپذیریم

روزنامه آرمان در مطلبی نوشت: «مشکل ندارد در جزئیات برجام گفت‌وگو کنیم. نباید برجام به گونه‌ای باشد که هر لحظه که اراده می‌کنند آن را برهم بزنند و مکانیزم ماشه را فعال کنند. آنها نیز در این میان شاید بخواهند نکاتی را تغییر دهند. می‌توان در جزئیات برجام گفت‌وگو کرد و تغییراتی ایجاد کرد و این هیچ مشکلی ندارد و نباید در مقابل این مورد سفت و سخت ایستاد. باید کاملا مراقب ترفندهای دشمنان خود باشیم تا این فضا را عوض نکنند و کار سخت‌تر نشود. ایران باید تمام تلاش خود را انجام دهد تا پرونده به شورای امنیت ارجاع داده نشود».

این روزنامه اصلاح طلب در ادامه نوشت: «بعید به نظر می‌رسد آمریکا بتواند اجماع جهانی را علیه ایران ایجاد کند و قطعنامه‌های شورای امنیت را فعال کند اما باید ایران محتاطانه عمل کند؛ زیرا دشمنان ایران ممکن است دست به هر اقدامی بزند. البته ایران بیش از تمام بازرسی‌های آژانس در کشورهای دیگر با این نهاد همکاری کرده و اجازه بازرسی کامل داده است. باید کار به گونه‌ای ترسیم شود که در مدت 3 ماه باقی‌مانده گفتمان جای تنش‌های گذشته را گرفته و با یک روند گام به گام بار دیگر برجام را احیا کرد».

باید تغییر در برجام را بپذیریم/ علی مطهری: به‌خاطر توانایی‌هایم کاندیدای ریاست جمهوری شدم

این روزنامه اصلاح طلب مدعی شده است که باید تغییر در برجام را بپذیریم. این در حالی است که مقامات دولت بایدن دقیقا با تکرار ادعاهای دولت ترامپ مدعی شده اند که باید محدودیت های هسته ای ایران در برجام دائمی شده و توانایی موشکی و قدرت منطقه ای کشورمان نیز به متن توافق ضمیمه شود.

در سوی مقابل طرف آمریکایی و اروپایی به نقض تعهدات خود و لزوم لغو تحریم ها هیچ اشاره ای نمی کند. آیا بر این اساس ما باید تغییرات در برجام را بپذیریم!؟ آیا باید در صنعت موشکی خود بتن بریزیم!؟

در هفته های گذشته پایگاه خبری آمریکایی فارین پالیسی در گزارشی نوشت: «با بازگشت آمریکا به برجام(بدون لغو تحریم ها) ایالات متحده هم می‌تواند تاثیر مخرب تحریم‌های اقتصادی را حفظ کند و هم از گذر دیپلماسی پایدار نتایج مطلوب سیاسی کسب نماید. همچنین دولت بایدن در موقعیت بسیار قوی‌تری برای آغاز گفت‌وگوهای بعدی قرار خواهد گرفت.»

رهبر معظم انقلاب - 19 دی 99- فرمودند: «این بحث را مطرح می‌کنند که آمریکا به برجام برگردد یا برنگردد؟ جمهوری اسلامی هیچ اصرار و عجله‌ای برای بازگشت آمریکا به برجام ندارد، بلکه مطالبه منطقی ما رفع تحریم‌ها و بازگرداندن حق غصب‌ شده ملت است که این وظیفه آمریکا و اروپایی‌های دنباله‌رو آن است».

با اینکه رسانه های خارجی صراحتا اذعان کرده اند که اقدامات مقتدرانه و منطقی ایران در توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی، می‌تواند اهرم فشاری علیه واشنگتن برای برداشتن تحریم‌ها باشد و از سوی دیگر این رسانه ها اعتراف کرده اند که بایدن دقیقا در حال پیمودن مسیر ترامپ علیه ایران است، افراطیون اصلاح طلب در نقش «کاسبان تحریم» در مسیر اقدام مقتدرانه ایران سنگ اندازی می کنند.

** علی مطهری: بخاطر توانایی هایم کاندیدای ریاست جمهوری شدم

روزنامه شرق در مطلبی نوشت: «علی مطهری که چند سالی است در موضوعات سیاسی نزدیک به اصلاح‌طلبان شناخته می‌شود، پنجشنبه در نشست خبری، نامزدی خود را برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ اعلام کرد. او درباره دلیل نامزدشدنش در انتخابات، گفت:"کشور در شرایط ویژه‌ای قرار دارد و با توجه به تجربه‌ای که دارم و توانایی که در خودم احساس می‌کنم، لازم دیدم که وارد این میدان شوم".».

روزنامه شرق همچنین در مطلبی با عنوان «آخرین وضعیت انتخاباتی جهانگیری به روایت عطریانفر» نوشت: «محمد عطریانفر، از اعضای حزب کارگزاران سازندگی، درباره نسبت اسحاق جهانگیری با حزب کارگزاران و نظر حزب درباره نامزدی او گفت:"جهانگیری از برجسته‌ترین نیروهای حزب است. اعضا به او تعلق‌خاطر زیادی دارند. مسلما اگر جبهه اصلاحات و شخص اسحاق جهانگیری موافق نامزدی در انتخابات ۲۸خرداد ۱۴۰۰ ریاست‌جمهوری باشد، بی‌تردید جزء گزینه‌های حزب کارگزاران سازندگی خواهد بود".»

این روزنامه اصلاح طلب در ادامه به نقل از عطریانفر نوشت: «متوجهم چرا جهانگیری کمتر علاقه‌ای به ورود نشان می‌دهد. او به مدت هفت سال به‌عنوان معاون اول بیشترین و سخت‌ترین شرایط را به دوش کشیده و متأسفانه در حق او جفای زیادی شده و خسته است. در شرایطی که سیاست‌هایی تحریمی همه ارکان اقتصادی کشور را به هم ریخته بود و قدرت خرید مردم به دلیل نابسامانی‌ها کم شده بود، جهانگیری در رأس سیاست‌های اقتصادی قرار گرفت و همه انتقادها و هجمه‌ها را به جان خرید».

باید تغییر در برجام را بپذیریم/ علی مطهری: به‌خاطر توانایی‌هایم کاندیدای ریاست جمهوری شدم

علی مطهری پیش از این گفته بود: «روحانی مقداری محجوب است، به همین دلیل حقش را از بین می برند»!. اصلاح طلبان در سالهای اخیر هروقت که افکارعمومی پیگیر کارنامه دولت می شد، با ادعاهای دروغ همچون «اختیارات محدود رئیس جمهور» و «دولت پنهان» و...سعی در به حاشیه بردن مطالبه گری از دولت داشته است.

اگر واقعا رئیس جمهور در ایران هیچ اختیاراتی ندارد و صرفا تدارکاتچی است و همه امور در دست دولت پنهان است، پس چرا روز به روز بر تعداد کاندیداهای ریاست جمهوری در طیف اصلاح طلب افزوده می شود!؟

علی مطهری تاکید کرده است که بخاطر توانایی هایی که دارد، کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری شده است. سوال اینجاست که چرا وی در مقطعی که نماینده مجلس بود و از جمله در طول فعالیت مجلس دهم هیچگاه از این توانایی ها استفاده نکرد.

لازم است که آقای مطهری توضیح دهد که در سالهایی که نماینده مردم در مجلس بوده و به خصوص در مجلس دهم برای معیشت مردم چه کارهایی انجام داده است!؟ برای مسکن مردم- برای مثال در اخذ مالیات از واحدهای خالی-، برای اشتغال جوانان، برای مقابله با فساد اقتصادی چطور، برای ملزم کردن دولت در اجرای اقتصاد مقاومتی، برای مقابله با تحریم ها چطور و...

آقای مطهری چندبار دولت را به دلیل کارنامه غیرقابل قبول در مدیریت امور اقتصادی مورد خطاب قرار داد!؟ آیا علی مطهری دولت آمریکا را به دلیل تحریم داروی بیماران خاص در ایران و از جمله تحریم داروی کودکان مبتلا به بیماری پروانه ای، مورد خطاب قرار داد!؟

علی مطهری درباره خسارت های برجام، خسارت های توتال، خسارت های دلار 4200 تومانی و...چه مواضعی اتخاذ کرد!؟

اسحاق جهانگیری در سال 96 تاکید کرده بود که اگر روحانی مجددا در انتخابات پیروز شود هیچ کارتن خوابی وجود نخواهد داشت و هیچکس سر گرسنه بر زمین نخواهد گذاشت و کاری می شود کارستان، لازم است وی بجای اظهارنظر برای کاندیداتوری در انتخابات 1400 صرفا پاسخ دهد که آیا این وعده عملی شد یا نه؟

آقای جهانگیری یکی از مقصران اصلی دلار 4200 تومانی است. تصمیمی اشتباه و غیرکارشناسی که منجر به ازدست‌رفتن ۲۵ تا ۳۰ میلیارد دلار و حدود ۷۰ تا ۸۰ تن طلا شد.

** آقای ربیعی؛ با پیوستن به FATF اقتصاد ملی شکوفا نمی شود

«علی ربیعی» سخنگوی دولت و وزیر کار سابق در دولت روحانی که به دلیل عملکرد بسیار ضعیف توسط مجلس دهم استیضاح شد، در یادداشتی در روزنامه ایران نوشت: «مسأله سیاست خارجی و شیوه تعامل با جهان و نوع سیاست‌ورزی بر تمامی عرصه‌های زیست داخلی و اقتصادی کشور تأثیرگذاری بیشتری پیدا کرده است. بدون هیچ تردیدی موضوع تحریم علیه مردم و جنگ اقتصادی در درجه اول و با فاصله‌ای در درجه دوم مسأله قرار گرفتن در لیست سیاه ‌ «اف‌ای‌تی‌اف» از اساسی‌ترین مسائل بین‌عرصه‌ای در ایران است. تأثیر این دو مسأله از سیاست خارجی فراتر رفته، امروز آثار آن بر عرصه اقتصاد به روشنی دیده می‌شود».

ربیعی در ادامه نوشت: «استراتژی دولت طی سالیان اخیر نه تنها گسیختن زنجیر تحریم‌ها از پای اقتصاد ایران بلکه اجتناب از خودتحریمی برای شکوفا شدن اقتصاد ملی در دنیایی است که بدون برخورداری از برون‌گرایی در اقتصاد و تعامل سازنده در ارتباطات بین‌المللی و یافتن جایگاه مناسب و دریافت سهم بیشتر در شبکه تجارت جهانی، امکان جهش‌های بزرگ در اقتصاد یک کشور امکانپذیر نیست».

باید تغییر در برجام را بپذیریم/ علی مطهری: به‌خاطر توانایی‌هایم کاندیدای ریاست جمهوری شدم

متاسفانه دولتمردان همچنان رفع مشکلات اقتصادی را به مسائلی همچون FATF گره می زنند. این در حالی است که پیش از این محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه حداقل دو بار صراحتا اعلام کرده است که تضمین نمی دهیم که با پیوستن به FATF مشکلات حل شود.

دولت روحانی در سالهای اخیر حدود 95 درصد دستورات FATF را اجرا کرده است، اما این تبعیت، نه تنها موجب گشایش اقتصادی نشده، بلکه به التهاب بازار ارز نیز دامن زد و مردم را دچار خسارت کرد.

سازمان FATF صراحتا اعلام کرده است که یکی از اهداف اصلی این سازمان، بستن مسیرهای دورزدن تحریم ها توسط ایران و هوشمندسازی تحریم های آمریکا علیه مردم ایران است.

بر فرض اگر ایران لوایح پالرمو و سی اف تی را هم بپذیرد، اف ای تی اف در گام بعدی، بهانه جدیدی را مطرح کرده و دستورات جدید در حوزه محدودیت های موشکی و دفاعی را مطرح می کند. حتی اگر بر فرض محال ایران دستورات اف ای تی اف در حوزه موشکی را هم بپذیرد، این سازمان در گام بعد وارد حوزه های دیگر از جمله مقابله ایران با گروهک های تروریستی در منطقه و موضوع حقوق بشر خواهد شد و...این روند همچنان ادامه دارد؛ اقدامات نقد ایران در مقابل وعده های نسیه FATF.

مردم اکنون از وضعیت خرید و اجاره بهای مسکن، بورس، خودرو، دلار، قیمت اقلام خوراکی، قیمت لوازم خانگی و به طور کلی درباره مسائل معیشتی گلایه مند هستند و این موارد هیچ ربطی به عدم نپیوستن به FATF ندارد.

متاسفانه دولت در اجرای دقیق اقتصاد مقاومتی و بی اثرکردن تحریم ها اقدام قابل توجهی انجام نداده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 106
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 69
 • IR ۱۶:۴۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  47 1
  چند نمونه از توانایی های علی مطهری، کف گرگی زدن، فحاشی در صحن علنی مجلس
  • IR ۱۸:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
   15 0
   شما بخاطره همان توانائی رد صلاحیت خواهید شد
  • ارش IR ۱۸:۴۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
   30 1
   امیدوارم مطهری رد صلاحیت نشه،، اون وقت میتونیم به تعداد آرای مطهری، سیر بخندیم،خخخخ
  • IR ۲۰:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
   18 0
   مثل تعداد ارای کروبی در انتخابات 88
  • IR ۲۲:۰۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
   13 0
   ای بدبخت ملت ایران که بعد از حسن روحانی برجام زاده علی مطهری بخواهد رئیس جمهور بشه
 • IR ۱۶:۴۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  34 0
  خخخخخ توانایی؟یه موی مرحوم پدرش در وجودش نیست
  • IR ۰۵:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
   9 1
   علی مطهری وغیره ندارد اسهال طلبان همه خرابکارند
 • شهریار IR ۱۶:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  24 0
  آقا جان اف ای تی اف رو امضا کنید آقازاده ها گرین کارت ثروت اونطرف اب اصلاح طلبان در خطره.درضمن سریال دادستان رو جدی بگیرید همچین مافیایی (بازی بزرگان) وجود داره.ملکه شون هم کسی نیست جز فائزه
  • IR ۱۰:۲۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
   0 0
   بله درست گفتید این بازی اصلاحات است از همین رو هم هست که میگن باید تغییرات در برجام را هم بپذریم کلا فقط فکر منافع شخصی قبیله ای خودشون هستند منافع ملی میهنی هیچ جایگاهی برای اصلاح طلبان ندارد اول گفتن برجام ، بعد متن برجام رو نخوانده به برجام رای دادن حالا هم میگن باید تغییرات در برجام رو بپذیریم بعد هم خواهند گفت تغییرات در جغرافیای ایران را بپذریم همین طور کشور دست اینا باشه باید فاتحه ایران و ... خواند
 • خازاب IR ۱۷:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  11 0
  نکات بالا به کنار اما این همتی جالبه که اول در مورد لوایح طور دیگری میگفت الان شده ملیجکی برای تصویب لوایح اینجاست که باید گفت برخیها مغازه دونبش باز میکنند البته همتی هم کارگزارانیه دیگه.
 • IR ۱۷:۲۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  17 0
  شایسته کاندیداریاست جمهوری نیستی
 • US ۱۷:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  30 0
  خیلی ها تواناهیشان از شما بیشتر از ولی چون فامیل کسی نیستند به جای در کشور نمیرسند
 • مهرناز IR ۱۷:۴۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  20 0
  مطهری گویند: پدر تو بود فاضل " از فضل پدر ترا چه حاصل "هیچ.
 • انصاری IR ۱۷:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  30 1
  آقای مطهری اولا مردم به احترام پدر عزیزتان به شما رای میدهند و الا بزهاشون را برای چرا بردن دست شما نمیدن
 • سید IR ۱۸:۰۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  20 0
  اصلاح طلبان بود و نبود و حیات و ممات شان را به حمایت غرب و به ویژه آمریکا از فرقه تهوع آورشان گره زده اند و چنانچه قوه مجریه را از دست دهند که از ظواهر امر چنین برمی آید، مرگ سیاسی و اجتماعی محتومی در انتظارشان است! پس اگر مردم سعادت خود و کشور را می خواهند باید در انتخابات پیش رو یک بار برای همیشه کشور را از لوث این نحله تهوع آور پاک کنند و بپالایند!!!
 • ناشناس IR ۱۸:۰۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  23 2
  آقای مطهری تومثل همیشه غلط می‌کنی که نظرمیدی تغییردربرجام داده شود آخه تو چه هستی که نظرمیدی
  • حامی IR ۱۸:۱۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
   4 3
   مرد ناحسابی درست متنو بخون روزنامه آرمان از تغییر در برجام حرف زده.
  • حسین IR ۲۰:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
   2 4
   حامی... توظالم هستی که این حرف رومی زنی... تغییرتوچی... باباشما چرایکم تفکرنمی کنی... اول فکرکن بعدحرف بزن
  • عباس IR ۲۲:۱۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
   1 2
   حسین با کی کار داری اصلا نظر حامی رو خوندی که اینطوری چرند به هم می‌بافی داره میگه روزنامه آرمان گفته نه مطهری بعد تو دری وری در مورد برجام میگی آخه چه ربطی داره.
 • IR ۱۸:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  42 0
  اصلاح طلبان سه سال بعد پس از به باد دادن کلیه امکانات دفاعی و هسته ای کشور: باید خوزستان را بدهیم چاره ای نیست آمریکا بد بین هست. ‌پنج سال بعد آذربایجان ده سال بعد کردستان و... ما مردم نخواهیم گذاشت کشورمون رو به پای بوالهوسی های سیاسی و خائنانه تون به حراج بزارید
 • IR ۱۸:۰۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  20 0
  کسی که فقط فقط دنبال رفع حصر اندازه گاو هم حالیش نیست تو چه میدونی تولید اقتصاد چیه
 • US ۱۸:۱۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  28 0
  تا وقتی همه تحریمها لغو نشده گوش به حرف ستون پنجم آمریکا ندین اینا دنبال تسلیم ایرانند.نه fatf و نه هر گفتگویی با آمریکای زورگو که داخل برجام هم نیست.ربیعی پاسخ بده کانادا عضو fatf هست یا نه خاوری رو چرا تحویل نمیده فرانسه چی سازمان منافقین و تروریستها در فرانسه چه میکنند و بقیه کشورهای غربی؟!
 • IR ۱۸:۱۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  5 0
  خیلی توانایی ی کم ب دولت مطبوعت کمک میکردی؟ ای شیطون نگه داشتی توی دولت خودت بکار ببری؟ بلا نیومده مارو کشتی
 • IR ۱۸:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  7 0
  حالاباچه رویی عده ای اومدید کاندیدشدید خدا میدونه...
 • CA ۱۸:۲۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  8 0
  فقط بخندیم در دوره رباست جمهوری مطهری
 • IR ۱۸:۵۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  7 0
  توانائی. دو. ..دو. کردن ایشان در مجلس بسیار زیاداست واز انجا ک با لاریجانی ها نسبتی. دارن .. د ر قرق .. ریاست هم توانائ د ارند
 • IR ۱۸:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  10 0
  به نظر من علی مطهری بهتره که بره بشینه وبا خودش فکر کنه اگر فرزند شهطد مطهری نبود الان به چه کاری مشغول بود
  • IR ۰۷:۵۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
   1 0
   لبو فروشی
 • IR ۱۸:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  6 0
  والا این مطهری و جماعت هم رای ایشون نباید بز بدی بچرونن. نمیدونم کدوم احمقها یی بخاطر اینکه پدرش شخصیت برجسته ایی بوده ایشون رو فرستادن مجلس و نمایندهٔ تهران‌ کردند. اصلن در طول نمایندگی چکار کردی که حرف از توانایی میزنی.
 • جعفر IR ۱۹:۰۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  6 0
  حالا معلوم شد،چرا آقای مطهری همش حرفای بی بی سی رو تکرار میکنه،اقای مطهری،زهی خیال باطل،سر برجام هم همفکران همین حرفا زدن،بعد گقتن،سپاه موشک هوا کرد،سپاه به زلزله زدها کمک کرد،سپاه رفت سیل امد،خونه مردم درست کرد،برحام نشد،دلار شد سی تومن،این دفعه مردم گول نمیخورن،ما نمیزاریم تو رییس جمهور بشی،مملکت بفروشی،هیچ چیز هم گریمون نیاد،با رای دادن،نمیزاریم،زرشک
 • تقی IR ۱۹:۰۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  6 0
  هر چی بیسوادتر باشه بیشتر پسند داره .چون اکثریت بیسوادن و درک درستی ندارن.ا
 • IR ۱۹:۰۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  9 0
  بله در گند زدن خیلی توانا هستی بشین سر جات پسرک ناخلف
 • IR ۱۹:۰۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  9 0
  بهتر از این نمیشه و این شیرین عقل هم توهم زده! خیلی کاری به کارش نداشته باشید و اعصابتونو خرد نکنید، فقط سعی کنید با دیدن خودش و حرفاش مثل نگاه کردن به یه کی، فقط باعث سرگرمیتون بشه و بهش بخندید
 • DE ۱۹:۰۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  8 0
  علی مطهری: به‌خاطر توانایی‌هایم کاندیدای ریاست جمهوری شدم. من که باغباغور میکنم برات تخم های بلور میکنم برات بگذارم برم؟؟ نه بابا تو هم بیا داخل فقط درب رو نببند دنبالت صف کشیدند اونها هم بیان داخل. من که باغباغور میکنم برات برجام رو 20 دقیقه جور میکنم برات بگذارم برم .نه بابا گفتم که بیا داخل .گوشهاش هم درست نمیشنوه بیا توو بابا .
 • احمد IR ۱۹:۱۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  4 0
  به به چه توانایی هایی !!! کلی خندیدم به جان بچم . و بعدش فکر که کردم خیلی به خودم امیدوار شدم تازه فهمیدم چه توانایی هایی را من دارم که مستحق رییس جمهوری به بالا هستم و خبر نداشتم و استعدادم کشف نشده است
 • محمدجان IR ۱۹:۱۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  2 6
  باپیوستن به FATFوضع بهترنمی شدولی بانپیوستن به آن شاهدبدترشدنوضع هستیم ولی کسی مسئولیت قبول نمی کندوهمچنان مردم نامحرم هستند
 • ایرانی IR ۱۹:۱۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  0 2
  کمی بیشترفکرکن.مگرکاندیدای ریس جمهوربرای خدمت به مردم تلاش میکنندکه اختیارداشته یانداشته باشد.
 • احد IR ۱۹:۱۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  6 0
  علت وادادگی غیرت ایران و ایرانی اصلاح طلبان وابسته به غرب می‌باشند ، فساد در اندیشه سیاسی این قوم موج میزند
 • عبدالله IR ۱۹:۱۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  6 0
  از کی تا حالا فحاشی وتوهین جزو توانایی ها محسوب می‌شوند...؟؟؟!!!
 • IR ۱۹:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  4 0
  اقای مطهری شما اگر مثل بابای محرمتان بودی قبول میکردیم ولی نیستی بابا تون ندیدم ولی شنید خیلی به فکردم مردم بخصوص طبقه پایین بود
 • احمد IR ۱۹:۴۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  2 3
  نه چپ ونه راست هیچکدامشون مطمعن باشید مشکلی را حل نمیکنن
 • IR ۱۹:۴۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  4 0
  به نظر آقایون تو فضا سیر میکنن، یعنی تواناییهای مطهری چی میتونه باشه در بهترین حالت میتونه تو برنامه عصرجدید با جهانگیری رقابت کنه.
 • یه نفر RO ۱۹:۴۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  3 0
  راست میگه ، خوب بلده کف گرگی بزنه و فحش و متلک بندازه اونم از نوع ناموسیش به دختران دانشجو (قرص تجویز کنه )
 • سید IR ۱۹:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  7 0
  قحط الرجال شده مگه؟؟!!
 • IR ۱۹:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  4 0
  علی خوان دوزار بده آس به همین خیال باش به قول معروف امثال شما خوب گویید خوب خندید خوب مرد هنرمندید شما ازخودتان تفریف نکنید ملت بکنند امثال شما هارا ملت زیر بمتان راخکب شناخته اند شما بگویید ف ملت می گوبند که فرزاد کجاست
 • IR ۲۰:۰۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  3 0
  شرافتا زیر بار زور و زورگو نرید مگه از این هم بدتر میشه . دستاوردهای هسته ای وعلم بدست امده را در اختیار کلیه کشورهای اسلامی داده شود تا همه مجهز به این علم شده و وابسته به زورگویان نباشند .
 • نیما IR ۲۰:۲۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  3 0
  سلام ترابخدا یک میزوصندلی هم بدیدعلی آقاباعنوان *رئیس جمهوریدکی* بلکه دست ازاین افاضات روزانه بردارد
 • IR ۲۰:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  4 0
  خوب است که علی مطهری ردصلاحیت نشود و در مناظره هابه بینیمش و ایندفعه به چه کسی کف گرگی فحاشی وووومیکند بخندیم آخه چند وقتی است که دلمان برای اراجیف کف گرگی ها جوک ها و فحاشی هایش تنگ شده است
 • رضا IR ۲۰:۴۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  0 1
  تعامل بادنیا وتلاش برای رفع تحریمهاوپیوستن بهFATFبرای کشورحیاتی است تاکی بایدبادنیاسرجنگ داشته باشیم بااین موضع ایران کشورهای مسلمان ازماگریزانند
  • IR ۰۵:۳۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
   2 0
   برای رفع تحریم ها مگه تلاش نشد؟ دنیاجونتون زد زیر تعهداتش. یعنی چند بار باید تو یه چاله بیفتین که ببینینش؟
 • SE ۲۰:۴۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  6 0
  کی میره اینهمه راه رو علی آقا
 • محمد IR ۲۰:۴۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  0 2
  شماکه حاضرنیستید کوچکترین انتقادی بپذیریدومطالبی که خلاف نظرشماست پخش نمکنید
 • ا. ع IR ۲۰:۵۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  0 0
  سلام، آقای مطهری شاید شما توانمنترین رجلی باشید که این کشور به خود دیده اما رجلی مثل پدربزرگ اجرتان؟!
 • IR ۲۰:۵۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  3 0
  توانایی شمارا درمجلس دیدیم. بگذارید کسی بیاید مملکتو ازگرانی نجات دهد
 • IR ۲۱:۰۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  2 0
  توانایی شمارا درمجلس دیدیم. بزا کسی بیاد بتونه کشوررا نجات بده
 • ش. AE ۲۱:۰۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  3 0
  هشت سال با این تواناییها تون مملکت به نابودی کشاندید سایه خدا و اهل بیت بر سر این مملکت نبود تا الان از ایران اسمی هم نگذاشته بودید
 • قاسم IR ۲۱:۱۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  3 0
  سلام اقای مطهری خدا رحمت کند پدرت را و خدا به خودت رحم کند خیلی عجیب و با سرعت تمایل دارید خود را در صحنه سیاسی ایران نابود و بد نام کنید و اصلا فکر عاقبت بخیری خود نیستید... ما گفتیم..، بسیجی
 • IR ۲۱:۲۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  3 0
  به قول خودت. تو یک پهلوان پنبه ای
 • ابراهیم اعظمی IR ۲۱:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  3 0
  حتما هم با این عقیده و تفکر رای هم خواهید آورد .مردم از امثال تو دیگر خسته شدن .شما بهتر به دنبال تصویب تعدد زوجین در افراد پولدار باشید .مگه میشه صلاحیت امثال تو را بدن؟؟؟
 • رسول IR ۲۱:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  3 0
  من به عنوان یک ایرانی همچنان منتظر به محکمه کشاندن این افراد که فقط شعار دادند و باعث خدشه دار شدن اقتدار و ننافع ملی. و نابودی اقتصاد خانواده ها شدند هستم.این حزب در طی 42 سال ثابت کردند زنبور بی عسلند و فقط سخنان زیبا می گویند و مردم فقیر که به لطف ایشان در طول این 8 سال عمده مردم فقیر شده اند کمترین اهمیتی برایشان ندارد
 • مهدی IR ۲۱:۴۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  3 1
  در شرایط امروز دنیا باید بصیرت خاصی داشت و فقط هر چی آقا دستور بدهند باید سرباز باشیم
 • ابراهیم IR ۲۱:۴۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  2 0
  حیف ان پدر بزرگوارا ان معلم بزرگ اخلاق وانسانیت اقای مطهری کارنامه شما وان برخورد بد شما برای همگان اشناست
 • IR ۲۲:۰۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  4 0
  آقای مطهری باید در حیطه دارو و درمان ناباروری فعالیت کنید.
 • IR ۲۲:۱۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  3 0
  کف گرگی و خفه شو بتمرگ از همون توانایی های شماست که شایست ریاست جمهوری مادام العمر میکنه
 • وطن دوست IR ۲۲:۳۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  3 0
  علی مطهری:بخاطر توانایی‌هایم کاندیدای ریاست جمهوری شدم. :)))))))))))))))
 • IR ۲۲:۳۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  4 0
  علی مطهری دردنیای دیگری زندگی می کند، ایشان از دنیای امروز و موقعیت کشورمان بی اطلاع است. جای ایشان در این دولت خالی است.
 • IR ۲۲:۴۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  3 0
  خب جناب مطهری منم به خاطر تواناییهات بهت رای نمیدم
 • IR ۲۲:۴۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  3 0
  توانایی مشاوره برای تنظیم و تحدید خانواده وپیشنهاد مصرف قرص جلوگیری به مردان از عهده ی هیچکی جز این علی مطهری برنمیاد.اعتماد به سقف این بشر ما را کشته .
 • شمس الله قمری IR ۲۲:۵۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  4 0
  تو چه توانای داری درمجلس بودی چه کردی یک فرد غربگرا هستی واز پدرت سوء استفاده میکنی
 • محمدرضا IR ۲۲:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  0 6
  بااین کاندیداهایی که امثال داریم رای بی رای.. فقط آقای احمدی نژاد تمام.. من رای نمی دهم
 • IR ۲۲:۵۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  0 10
  چرا ازمطهری اینقدرترسیدین،واین همه توهینچرا؟
  • IR ۰۵:۴۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
   7 0
   چون اگه رئیس جمهور بشه به مملکت آسیب میزنه.
 • عباس صبا IR ۲۳:۱۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  4 0
  مطهری کاندیدای ریاست جمهوری خ خ خ خ خ خ خ خ خ خ خ خ خ خ خ من هم تک رای می دهم
 • جمشید IR ۲۳:۵۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  4 0
  همین توانایی که داری منو کشته....ولی یادمه گفته بودی رئیس جمهور هیچکاره هست
 • IR ۲۳:۵۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  6 0
  دست وپامیزنن رئیس جمهوربشن وقتی میشن میبینن عرضه ندارن میگن نمیذارن کارکنیم اختیاراتمون کمه.۸۳۵۴
 • ۲۷۵۳۴۰۷۲۴۱ IR ۰۰:۱۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
  5 0
  آقای مطهری جنابعالی وهمردیفانشما چندسالی است برای بهبود وضع معیشت مردم واقتصاد مملکت تلاش فرمودین نتیجه کار همین است که می بینی فکر نکنم شماها شخصا اقدام به خرید مایحتاج کرده باشین‌واز وضع گرانی وتورم مثل بنده وامثالهم آگاهی داشته باشید بنده مستمری بگیر تامین اجتماعی بی صاحب هستم با ۳۵۱۲۰۰۰ تومن باهفت سرعائله با مشگلات مبارزه میکنم به اجبار کاردوم در سن ۷۰ سالگی دارم که خجالت میکشم بیان کنم لذا لطفااجازه بدهید از شما جوانتر وتوانمندتر سر کارتشریف بیاورد
 • سرباز IR ۰۰:۱۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
  4 2
  گوسفند بدید بچرونه
 • IR ۰۰:۱۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
  3 3
  مطهری بیا کاندیدای شورای شهر سگز آباد شو
 • GB ۰۰:۲۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
  2 0
  مقصودتون فحاشی و تهدید تو گونی کردندهست. چه توانایی یی
 • نورعلی معافی IR ۰۰:۳۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
  1 5
  اتفاقا بر خلاف نظرکاربر محترم اعتقاد دارم تنهانماینده واقعی که طی این چند سال در مجلس بدرستی به وظایفش عمل کرد مطهری بود .بیشتر مردم ایران وقشر تحصیل کرده که دل با انقلاب دارند مطهری را فردی شجاع بادانش کافی وسیاستمدار معتدل وعاقل ومدیر ومتعهد میدانند .شاید بدرد ریاست جمهوری نخورد ولی برای نمایندگی مجلس حرف نداشت .
  • محمد IR ۰۵:۳۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
   0 4
   احسنت
  • محمد IR ۰۸:۵۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
   0 0
   مثل اینکه از غار اصحاب کهف اومدی . برو دست و صورتتو یه آب بزن خواب از سرت بپره بعد اظهار نظر کن . ضرب المثل دنیارو آب ببره شمارو خواب میبره . خیانت و وطن فروشی و نوکر اجانب بودن مطهری و اصلاح طلبان به همه مردم ایران ثابت شده
 • مجید IR ۰۱:۰۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
  4 0
  کم بود جن وپری،علی از دریچه پرید
 • عوام IR ۰۱:۱۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
  1 0
  هم برای هسته ای شدن آخرین فرصته هم برای مذاکرات آخرین فرصته پس یکی ازین ۲ راهو شما آقایون کاندید انتخاب کنیدو روش شعار بدید شعار دادنو که خوب بلدین . با تشکر از مشرق نیوز
 • DE ۰۱:۲۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
  4 0
  ما هم باید در تایید برخی از روزنامه های کشور تغییراتی انجام دهیم و این دهن این خائنان غربزده داخلی را برای همیشه گل و ماسه بگیریم تا جرات نکنند دیگه چرندیات در جرایدشون بنویسند ، باید هر چه زودتر در این گونه جراید خیانتکار رو تخته کرد تا غلط زیادی نکنند . مرگ بر امریکا و غربزدگان و نوکران داخلی ،
 • مجید م IR ۰۱:۴۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
  2 0
  سلام . به این آقا بگید نظر شما با دوره شاه و عربستان امروزی خیلی شبیه است .گاو شیرده غرب بشیم ؟؟؟!!
 • DE ۰۴:۵۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
  4 0
  علی مطهری: به‌خاطر روداری ها و پرورئیم که سنگ پا قزوین جلوش لُنگ میندازه کاندیدای ریاست جمهوری شدم
 • Amirkhan IR ۰۷:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
  3 0
  برای ملت زجر کشیده ایران دیگر کلمه بایدی وجود ندارد که تیتر خورده باید تغئیر برجام را بپذیریم،!!!مگر مقام معظم رهبری نفرمودند که دیگر مذاکره ای بنام برجام وجود ندارد ؟؟؟؟ پس چرا عناد میکنید و تمکین نمیکنید؟؟؟
 • IR ۰۸:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
  1 0
  ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست......
 • DE ۰۹:۰۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
  3 0
  بجز شهرت پدر چی داری .جز الت دست کدخدا طلبان شدن
 • IR ۰۹:۰۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
  2 0
  از همه انتقاد می کند اما خودش یک ذره تحمل انتقاد ندارد اگه رئیس جمهور بشود فحش دادن تو جامعه را عادی می کند
 • IR ۰۹:۲۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
  2 0
  آقای مخرب حنای شما برای مردم رنج کشیده از مدیریت ناکارآمد ، رنگی ندارد هم کیشان شما نابود کردند کشور را بنام انقلاب . حیفم آمد اسم شما بیاورم که هیچ همخوانی با عمل شما ندارد و حیفم آمد نام ببرم فامیل شما را که درسها آموختیم از پدر گرامیتان و تطهیر بودند از نفاق و دو روئی . پسر نوح با بدان بنشین و ...
 • DE ۰۹:۳۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
  2 0
  کدوم توانائی. جناب ابن البرجام. طوطی دس اموز بی بی سی
 • IR ۰۹:۵۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
  1 0
  چند نفر تریاکی داشتند تریاک می کشیدند یکنفرشان گفت اکر صلاح میدونید همین امشب بریم کربلا بقیه قبول کردند راه افتادند یک مقداریکهراه رفتند براثر خستگی بدنشان شروع کرد به عرق ریختن یکیشان گفت رفقا همینجا بخوابیم یکوقت از کربلا رد نشیم خوابیدند صبح که بیدار شدند دیدند توی باغهای روستایشان هستند حالا علی مطهری را بگیرید از کربلا ردنشه
 • IR ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
  1 0
  یکی از تواناییهای آقا حذف آثار پدر بود که موفق عمل کرد
  • IR ۱۳:۴۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
   0 0
   خیلی خوب گفتی دقیقا همین گونه هست
 • ایران دوست IR ۱۰:۱۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
  1 0
  واقعا دشمنی آشکار برخی از داخلیها در حال خفه کردن ایران و ایرانی است . شما را قسم میدهم به اعتقاداتتان اگر با انقلاب نیستید در گوشه ای بنشینید و سکوت محض را در پیش بگیرید. این برای دنیا و آخرتتان هم بسیار خوب است.اگر ما بخواهیم آمریکا را مچاله کنیم شما را هم له خواهیم کرد.
 • مهراد IR ۱۰:۴۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
  1 0
  ما نیاز ب مذاکره با حیوان وحشی امثال بایدن ترامپ وغیره اش نداریم همین ک خائن ها دستشون از تاسیسات هسته ای کوتاه شود کافیست
 • IR ۱۱:۲۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
  1 0
  ملت تورا نمخواد تمامش کنید
 • حمید اصلانی IR ۱۴:۲۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
  0 0
  نه آقای علی مطهری ونه آنهای دیگر کدامشان برای مردم کاری کردنند ؟ لطفا بیایید در رسانه توضیح دهید وآنهایی را که برای مردم کاری کردند معرفی کنید تا ازش قدر دانی شود؟!!!!!!
 • IR ۱۶:۵۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
  0 0
  شماها که واقعا توی این چهل سال حسابی برای خودتان توانمند شده اید ولی نه برای مردم مردم شورتان ببرد جاهلی هم هست که به شما رای بدهد
 • IR ۱۷:۴۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
  0 0
  بهتر از مطهری نداریم
 • محمد IR ۱۷:۵۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
  0 0
  اقای مطهری از شما یه کار مثبت تا حالا نشنیدیم اینم که داری تو نظام اینور اونور میری داری نون بابا جونتو میخوری وگرنه شما هیج سلاحیتی نداری اینو نه من بلکه کل ملت میگن
 • محمد IR ۱۷:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
  0 0
  مطمین باشید باهمین دست وفرمان جلوبروید بدبختی مردم ایران تمامی ندارد اصلا تا این سیستم کی بود کی بود من نبودم ادامه دا رد که همه مردم میدونن مقصر کیه این کشور ومردم روزگارشون سیاهه
 • متین IR ۰۳:۱۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۱
  0 0
  کدوم توانایی توهم زدی ما بابات و دوست داشتیم اینقدر گندزدی که از پدر خداببامرزت هم دورشذیم و به شک افتادیم لااقل آبروی پدرت ونبر
 • متین IR ۰۳:۱۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۱
  0 0
  کدوم توانایی توهم زدی ما بابات و دوست داشتیم اینقدر گندزدی که از پدر خداببامرزت هم دورشذیم و به شک افتادیم لااقل آبروی پدرت ونبر

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس