خاتمی بهزاد نبوی

جریان اصلاحات برای رسیدن به اهدافش، با دشمنان انقلاب هم به ائتلاف خواهد رسید و در این میدان، فرقی میان منافقین یا نهضت آزادی یا هیچ کس دیگر نیست.

سرویس سیاسی مشرق - روزنامه اعتماد متعلق به حزب تندرو اعتماد ملی با ذوق و شوق به استقبال یک انتصاب درکمپین انتخاباتی اصلاح‌طلبان رفته است. این روزنامه با تیتر «ریاست چریک پیر بر ناسا» خبر از انتخاب بهزاد نبوی بر سازوکار جدید تصمیم‌گیری در جریان اصلاحات داده بود. دوشب پیش حسینیه جماران به‌صورت رسمی این انتخاب تأیید و حالا یکی از رادیکال‌ترین چهره‌های اصلاح‌طلب برنهاد تصمیم گیر اصلاحات تکیه زده است.

بیشتر بخوانید:

پای لیبرال‌ها بعد از ۳۳ سال به حسینیه جماران باز شد

اصلاح‌طلبان در مسیر تقی شهرام قرار گرفتند

اما در شرایطی که محبوبیت دولت وابسته به اصلاح‌طلبان بنابر ادعای خودشان به زیر ۱۰ درصد رسیده؛ چرا جریان اصلاحات به سراغ تندروترین بخش خود رفته و او را به میان معرکه کشانده است؟

پاسخ ساده است! پدرخوانده‌های افراطی مدعی اصلاح‌طلبی هر وقت به نقطه پایان خود نزدیک شده و خود را در آستانه باخت می‌بینند بلافاصله دست به رفتارهای انتحاری می‌زنند.

در همان دوره بهار اصلاحات و شعار هر ۹ روز یک بحران سازی برای حاکمیت؛ وقتی بی‌کفایتی در مدیریت اقتصادی خاتمی صدای بخش زیادی از جامعه را درآورد، ناگهان‌ همین مجلس ششمی‌ها با سردستگی بهزاد نبوی طرح خروج از حاکمیت را روی میز کروبی قرار داده و یک عملیات ویژه برای انحراف جامعه از یک کارنامه تهی از دستاورد را روی میز گذاشتند!

در آن روزگار رفتارهای افراطی اصلاحات مانند اکبر موسوی خوئینی و فاطمه حقیقت‌جو و نورالدین پیرمؤذن که برحسب اتفاق هر سه حالا پادویی آمریکایی‌ها را می‌کنند، با سروصدا در پایین تریبون را در اختیار نایب‌رئیس یعنی بهزاد نبوی قرار داده تا او با القاء هر شبه ای به‌نظام خوراک لازم را به سرویس خارجی بدهند.

بازگشت بهزاد نبوی به میدان آن ‌هم؛ در دورانی که حتی یک نفر از درون جریان اصلاحات حاضر نیست مسئولیت یک روز از دولت روحانی را بر عهده بگیرد؛ نشان از بازسازی یک تاکتیک قدیمی دارد.

اصلاح‌طلبان با هدایت نبوی در مجلس ششم و نیز بازی‌گردانی مطبوعات زنجیره‌ای از پروژه اصلاحات خونین به رفراندوم علیه نظام رسیده و درنهایت به بهانه رد صلاحیت انتخابات مجلس هفتم تئوری نافرمانی مدنی را به خورد جامعه داده و به‌صورت علنی به جنگ با نظام رفتند!

سعید حجاریان تئوریسین جریان اصلاحات در پاسخ به پرسشی پیرامون نافرمانی مدنی می‌گوید: به جنس بنجل تن نمی‌دهیم!

او در ادامه در تفسیر این موضوع استفاده از عملیات روانی نافرمانی مدنی پرده برداشته و ادامه می‌دهد:

"نافرمانی مدنی نیاز به اصلاح‌طلبان دارد، نافرمانی مدنی در خلاء شکل نمی‌گیرد. پیش از آن، ابتدا باید تجمع سلولی داشت و اقداماتی مانند کتاب‌خوانی، جزوه خوانی و… صورت داد و سپس تجمع‌های موضوعی و بعد هم تجمع‌های سراسری انجام شود.

بعد از این‌هاست که نوبت نافرمانی فرامی‌رسد. در نافرمانی مدنی، افراد با علم به جریمه شدن دست به عمل می‌زنند. مثلاً حکومت رفتن به یک مجلس ختم را منع می‌کند، ولی همگی به شکل سازمان‌مند به مجلس می‌روند به قیمت آنکه همگی دو ماه زندان بروند و آزاد شوند. این‌ها همچنان در ظرف پروژه اصلاحات می‌گنجد ولی شرط آن ابتکار، سازمان‌مندی و تحلیل درست از شرایط است. دختران خیابان انقلاب نافرمانی مدنی می‌کنند اما چون سازمان ندارند و سراسری نیستند، به نتیجه‌ای نمی‌رسند. اکنون، کف هزینه سیاسی تغییر کرده است؛ پیش‌تر ترس از ستاره‌دار شدن وجود داشت و هنوز هم رگه‌هایی از آن وجود دارد ولی می‌توان به کمک مجرب‌ترین و باکیفیت‌ترین اساتید، کلاس آنلاین رایگان برگزار کرد و فارغ‌التحصیلان را برای ادامه تحصیل به دانشگاه‌های معتبر خارجی معرفی کرد[۱]"

این سخنان به‌سادگی از رخ ماکیاولیستی اصلاح‌طلبان را نمایان می‌کند. روی کار آمدن چریک پیر که متخصص در جنگ ایذایی است نشان می‌دهد که اصلاح‌طلبان رادیکال ورق اصلی را رو کرده و با توجیه ساختن بدنه به دستورات قبلی؛ انتخابات آتی را وعده نهایی برای جنگ تن‌به‌تن با نظام قرار داده‌اند.

تیتر بازگشت چریک پیر از سوی رسانه‌های اصلاح‌طلب؛ فقط تمثیلی جذاب در یادآوری سابقه سیاسی نبوی در پیش از انقلاب نیست.

عضو رده پایین منصورون پس از سال‌ها تجربه‌اندوزی این بار لباس رزم بر تن کرده و به‌جای دادن میدان به اصلاح‌طلبان درجه‌دو و اغلب میانه‌رو (به تعبیر رادیکال‌ها ترسو) خود وارد عرصه شده است،؛ از سوی دیگر، اصلاحات به میدان آوردن گروهک نهضت آزادی در حسینیه جماران آن هم بعد از ۳۳ سال از حکم قطعی امام درباره ارتداد این گروه سیاسی و غیرمذهبی، این تابلو را در دست گرفته است که جریان اصلاحات برای رسیدن به اهدافش، با دشمنان انقلاب هم به ائتلاف خواهد رسید و در این میدان، فرقی میان منافقین یا نهضت آزادی یا هیچ کس دیگر نیست، لذا فائزه هاشمی از ترامپ و تحریم‌های ترامپ حمایت می‌کند و حجاریان همچون مریم رجوی نظام را تهدید به عملیات و جنگ مسلحانه می کند...

گعده امنیتی خاتمی در خانه عبدالله نوری، از چریک پیر! برای جوانان اصلاح‌طلب نمادی از مقاومت ساخته، بدون آنکه از وضعیت تخلف ۸ میلیارد دلاری و اسرار مگو محتشمی پور در شرکت پتروپارس گزارشی داده باشد[۲]. اغلب این جوانان در ناسا با اشتیاق منتظر دستورات ستادی نبوی هستند‍!

اصلاح‌طلبان با اعلام رمز از سوی بهزاد نبوی، آماده حمله به حاکمیت هستند، آن‌ها دیگر نمی‌خواهند زیر آوار یک نامزد نیابتی دفن شوند. برای آن‌ها بلند کردن علم یک نامزد رد صلاحیت شده و آشوب سازی خیابانی بسیار جذاب‌تر از یک فعالیت سیاسی مشخص و تن دادن به قانون است. این چرخ برای اصلاح‌طلبان رادیکال این روزها می‌چرخد؛ اما مشخص نیست آن‌ها تا کجا می‌توانند این بازی مصنوعی در بحران‌آفرینی را ادامه دهند!


[1] https://basirat.ir/fa/news/313130

[2] https://www.mashreghnews.ir/news/994816

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 31
 • در انتظار بررسی: 5
 • غیر قابل انتشار: 20
 • سید US ۱۱:۳۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۸
  28 4
  اصلاح طلبان برانداز تهوع آور خس و خاشاکی بیش نیستند! حداکثر توانایی و افتخارشان همان است که شیون پرز و نتانیاهو از ایشان می گویند: سربازان صهیون ها!!!!!
 • IR ۱۱:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۸
  42 4
  وضعیت اسلاحتلبان مانند خر در گل است
 • IR ۱۲:۲۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۸
  30 2
  بیشرف تر از حجاریان وطن فروش شیاد وجود نداره. حتی بهزاد نبوی بقدر حجاریان بیشرف نیست.
 • IR ۱۲:۳۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۸
  28 2
  بازی دیگه تمومه اقایون افساد طلب دیگه کسی تره براتون خورد نمیکنه
 • ننگ بر اصلاح طلبان اشرافی IR ۱۲:۳۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۸
  24 2
  بحدی اوضاع اقتصاد کشور بحرانی و وحشتناک شده که دیگه راهی نمونده جز کشیدن سیفون روی فرقه ضاله اصلاح طلبی و فرستادنشون به قعر جایی که بهش تعلق دارن . البته ننگنامه برجامشون خیلی وقته تو قعر فاضلاب جا خوش کرده
 • IR ۱۳:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۸
  36 3
  خدا لعنت کنه اصلاحات رو
  • IR ۱۳:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۸
   28 2
   اصلاح طلبان در 8 سال گذشته مملکت را به قهقرا بردند و ارزش پول ملی را به یک دهم تقلیل دادند و باید از سیاست کناره گیری کنند.
 • IR ۱۳:۲۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۸
  27 2
  واقعا برای من سوال است وقتی ما مردم میدانیم افسادطلبان قصد براندازی و رفتارهای داعشی را برعلیه مردم و کشور دارند چرا نهادهای نظارتی و امنیتی که قبل از ما از این اتفاقات باخبر هستند حرکتی مؤثر در جهت مقابله و پیشگیری از خسارت زدنهای این دشمنان مردم و کشور انجام نمی دهند و اینقدر دست این خائنین در آسیب زدن به منافع ملی باز است؟
 • IR ۱۳:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۸
  27 2
  رجوی هم ابتدا اعضا را به جزوه خوانی وبولتن خوانی و کتاب خوانی و بعد خانه های تیمی شروع کرد وچون نیتش قبضه قدرت بود باجمع آوری سلاح وآموزش نظامی وارد فازهموطن کشی شد .شباهت طرحها کاملا واضح است آنها نابودخواهندشد .
 • SE ۱۳:۴۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۸
  26 1
  جریان اصلاحات برای قبضه کردن قدرت از امریکا هم خبیثتر است
 • IR ۱۳:۴۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۸
  37 2
  نقش بهزاد نبوی در نفوذ دادن کشمیری به دولت و شهادت شهید رجایی هنوز در هاله ای از ابهام قرار دارد.
 • IR ۱۳:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۸
  27 1
  اگر بهزاد نبوی رئیس اصلاح طلبان بشود چه شود !!! خخ
 • IR ۱۴:۰۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۸
  24 4
  برو بچه های انقلابی هم باید زودتر خودشون را جمع و جور کنند و ستاد ها را با قدرت شکل بدهند.این بار دیگه باید از خیلی چیز ها دفاع کنیم
 • FR ۱۴:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۸
  2 15
  کلا توی توهم توطئه هستی...احمدی نژاد بیسترر هزینه درست کرد با مشاییی معاوت دولت بقایی یا اصلاحاتیااا
 • علی IR ۱۴:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۸
  25 1
  شمارا به قرآن سر این مار را بکوبید وله کنید.
 • IR ۱۴:۰۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۸
  22 1
  سلام، به نظر من مردم باید بصیرتشان بالا ببرید و گرنه این افراد فسیلی اصلاحات همیشه هستند و همیشه هم خائن و مزدور.
 • DE ۱۴:۱۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۸
  35 0
  جریان اصلاحات برای رسیدن به اهدافش، با دشمنان انقلاب هم سالهاست به ائتلاف رسیده است و در این میدان، فرقی میان منافقین یا نهضت آزادی یا هیچ کس دیگر نبوده است.// فکر میکنید تازه گی داره وقتی نتانیابو .سیا اف بی ای رژیم سفاک امریکا دربار سعودی و تمام رژیمهای سرسپرده غربی عبری عربی از اصلاح طلبان دفاع میکنند خب ضد انقلاب و منافقین و غربگداها و دشمنان اسلام و انقلاب ببو گلابی که نیستند سریع میفهمند باید به چه کسی رای دهند بنگاه سخن پراکنی بی بی سی و بی بی چل و بی بی خل برای همین روزها سرهم شده اند . بخاطر همین است که خود اصلاحاتچی ها همیشه از انتخابات رنگارنگ و از سیاهی لشکر دفاع کرده و سود برده اند .چرا فرج ُلا حاج دباغ سردوش تاکید بر اسلام رحمانی یا همان اسلام امریکایی دارد برای جمع کردن سیاهی لشکر و تعدد آراء حال به هر قیمتی شده.تا بزن بکوب و لات بازی و رانتخواری و رقاصی و اوباشگری و داداچ بازی در ایران است اصلاحات رای کم نمی آورد. لذا مبارزه با فساد و بی دینی و رانتخواری و دزدی و رفیق بازی و بی لیاقتی عین مبارزه با اصلاحات است.
 • IR ۱۴:۲۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۸
  10 1
  مه فشاند نور و سگ عوعو کند این انقلاب به تعبیر روح خدا انفجار نور بود و انشاالله متصل به ظهور خواهد شد ا گر بخواهند دین ما را خراب کنند دنیایشان را بر سرشان خراب خواهیم کرد .
 • IR ۱۷:۲۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۸
  3 0
  خدا هدایتشون کنه و اگه قابل هدایت نیستند شرشون رو به خودشون برگردونه
 • IR ۱۷:۴۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۸
  2 0
  باید پایان دوره ا صلاحطلبان این گروه خطرناک یاگروههای مشابه خطرناک حکومت و مردم روبرای همیشه از بین برد واسمی هم در تاریخ از این افرادنباشه در غیر اینصورت آنها هستند که خواسته خودشان را عملی میکنند.
 • IR ۱۷:۵۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۸
  2 0
  اصلاحاتی کاذب سرانجام به تخریب واقعی روی می آورد.
 • DE ۱۹:۴۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۸
  3 0
  اقای حجاریان جنس بنجول به عینه امثال شما نئولیبرال های نوکیسه هستند که ساقط کردن اقتصاد ایرانی رو هدف قرار دادید!
 • بابک IR ۲۲:۵۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۸
  3 0
  جمع کنید بابا اصلاحات دیگه تمومه این ها مهره های سوخته هستن نه مردم قبول شان دارن نه حتی دولت
 • حمیدرضا IR ۲۳:۱۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۸
  2 0
  سلام بهتر ظاهرو باطن یکی شد مثل ترامپ
 • IR ۰۰:۵۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۹
  0 2
  جانم فدای خاتمی مرد بزرگ اصلاحات
 • بیچاره IR ۰۱:۲۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۹
  0 0
  نه قوم خوبه نه کاشون لعنت به هر دوتاشون، دعوای هردو سر باقی مانده لحاف مردم بیچاره است،۲۴۴
 • IR ۰۶:۲۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۹
  0 0
  چندریئس جمهورامدندو رفتندهیچکدامتان شهطدرجایی نمیشودانسانی خاکی بی ریامظلوم واخرش هم شهیدشدچرا می دانستندکه اوکشوررانجات می ددولی شماهاچی برویددنبال ثروتمندمردم رافقط برای رای مس هواهیدنه بزاس خدمت به انها
 • IR ۰۶:۴۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۹
  2 0
  چه اصلاح طلب چه اصول گرا بابد کشور را خوب اداره کرد واکثریت مردم راضی باشند چیزی که امروز نیست
 • IR ۰۹:۲۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۹
  0 0
  درود بر خاتمی سالمترین مسئول در جمهوری اسلامی تاحالا
 • ساسان IR ۰۹:۴۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۹
  0 0
  من نظر شخصی خودم را میگم واقعیت جامعه کاری هم به اصلاحات واصول گرا ندارم چون همن باعث دودسته گی شده خدا وکیلی 80 تا 90 درصد جامعه فکر اصلاح طلبی دارند شما مردم را دست کم گرفتید همین الان نوشتید که اینا نوکران امریکایند چرا شما لحظه شماری میکنید که بایدن بیاید واز همه زودتر با اوکنار بیایید ودارید لحظه شماری میکنید همین شما نبودید که چندین ساله ملت را تحت تحریم بدبختکردید ونگذاشتین دولت کارشو بکنه مگر مردم را چی فرض کردید که گناه را به گردن دیگران میندازید بزار بگم کارتن خوابها میدانند سیاست پشت پرده چیست وحکومت دست کیا هست باورکنید کارشکنی های شما فقط بخاطر قدرته ولی اگر حاکمی بر این مردم ظلم کنه خداوند نخواهد بخشید حالاهم مردم میفهمند گره کار کجاست والا رای نمیدن به شخص بخصوص جانم
 • IR ۲۰:۵۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
  0 0
  بهزاد نبوی رفیق گرمابه و گلستان کشمیری قاتل شهید رجایی است

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس