رژیم صهیونیستی

رئیس موساد با انتقاد از رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی، اظهارات وی علیه ایران را نظر شخصی او عنوان کرد.

به گزارش مشرق، وطن امروز در مطلبی با عنوان " گرخیدن! " نوشت: موضع جنجال‌برانگیز رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی درباره ایران به بالا گرفتن اختلافات در نهادهای امنیتی سرزمین‌های اشغالی منجر شد.

شامگاه سه‌شنبه هفته گذشته بود که «آویو کوخاوی» رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی، با تهدیدات پوشالی علیه ایران، مدعی شده بود آماده ارتقای برنامه‌های عملیاتی برای حمله احتمالی به تاسیسات هسته‌ای ایران است.

بیشتر بخوانید:

رئیس ستاد ارتش اسرائیل در کنفرانس سالانه موسسه مطالعات امنیت مستقر در تل‌آویو گفت: ارتش در حال به‌روزرسانی و ارتقای برنامه‌های عملیاتی خود است تا در صورت تصمیم اسرائیل برای حمله به تأسیسات هسته‌ای ایران، آمادگی لازم را داشته باشد. ژنرال صهیونیست توضیح داد: «ما با دقت روی آنها کار می‌کنیم و آنها را سال آینده توسعه خواهیم داد».کوخاوی همچنین افزود: بازگشت جامعه بین‌المللی به توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ با ایران، حتی اگر این توافق اصلاح شود، تصمیمی اشتباه است. اگرچه او درباره «جامعه بین‌المللی» صحبت می‌کرد اما منظور او به وضوح ایالات‌متحده و رئیس‌جمهور جدید آن، جو بایدن بود.

آویو کوخاوی در ادامه مدعی شده بود ارتش اسرائیل در تمام نقاط خاورمیانه از جمله ایران فعالیت دارد. ژنرال صهیونیست همچنین گفته بود اسرائیل توانسته است یک ائتلاف منطقه‌ای ضد ایرانی از یونان گرفته تا مصر، اردن، کشورهای حوزه خلیج‌فارس و خود تل‌آویو تشکیل دهد.

این اظهارات ضدایرانی اما با انتقادات گسترده در فلسطین اشغالی مواجه شد تا جایی که رئیس موساد این اظهارات را خودسرانه نامید. در این رابطه وبگاه خبری «فلسطین الیوم» به نقل از رادیو ارتش رژیم صهیونیستی موسوم به «گلگتز»، گزارش داد «یوسی کوهن» رئیس دستگاه جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد) به اظهارات اخیر «آویو کوخاوی» رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی علیه ایران واکنش نشان داده و از آن انتقاد کرده است. بر اساس این گزارش، یوسی کوهن در این باره گفت: «اظهارات کوخاوی مسؤولانه نیست». رئیس موساد در ادامه با اشاره به این موضوع که این اظهارات تنها نظر شخصی کوخاوی بوده، گفت: «اظهارات [او] به‌مثابه رفتاری خودسرانه است».

دامنه انتقادات نسبت به تهدید ایران توسط کوخاوی محدود به رئیس موساد نماند. «یائیر لاپید» رئیس حزب یش‌عتید و رهبر احزاب اپوزیسیون در پارلمان رژیم صهیونیستی نیز در این باره گفت: باید از اظهاراتی که دولت جدید آمریکا را خشمگین می‌کند، پرهیز شود. روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» نیز در واکنش به این اظهارات نوشته بود «اسرائیل» با تکرار اشتباهات ۵ سال قبل و تهدیدات توخالی علیه ایران، نتیجه عکس خواهد گرفت.

در بخشی از گزارش این روزنامه آمده: «آویو کوخاوی، رئیس ستاد ارتش روز سه‌شنبه فرستاده شد تا این مساله را روشن کند که با رئیسش – نتانیاهو- هم‌عقیده است. او در سخنرانی خود در موسسه مطالعات امنیت دانشگاه تل‌آویو نه‌تنها موضع خود را با نخست‌وزیر انطباق داد، بلکه این گزینه را مطرح کرد که حمله نظامی اسرائیل به ایران باید مورد تضمین قرار گیرد».

این مطلب در ادامه می‌افزاید: «یک ناظر بدبین، ممکن است فکر کند حرف‌های تحریک‌آمیز کوخاوی بخشی از کارزار نظامیان برای دریافت بودجه از خزانه دولت باشد اما حتی فردی که چنین بدبینی‌هایی نداشته باشد باید با خود فکر کند آیا اشاره به حمله نظامی، حرکت تاکتیکی عاقلانه‌ای بود؟»خودسرانه خواندن تهدید ضدایرانی کوخاوی توسط دیگر مقامات بلندپایه امنیتی رژیم صهیونیستی یک عقب‌نشینی آشکار از سوی سران این رژیم است، به نحوی که تهدید نظامی رسمی ایران توسط رئیس ستاد ارتش می‌تواند پیامدهای جدی امنیتی برای تل‌آویو در پی داشته باشد، این در حالی است که ایران هنوز پرونده انتقام ترور محسن فخری‌زاده، دانشمند هسته‌ای و دفاعی کشور را باز نگه داشته و از دستور کار خارج نکرده است. مقامات امنیتی اسرائیل با علم به این موضوع تلاش می‌کنند موضع نسنجیده کوخاوی که متحد نتانیاهو است را تعدیل کنند تا تل‌آویو بیش از این در مخمصه امنیتی قرار نگیرد، از طرف دیگر سران رژیم صهیونیستی می‌دانند اظهاراتی از این دست دولت جدید آمریکا را هم در مواجهه با ایران در تنگنای بیشتری قرار می‌دهد.

 * سفر قریب‌الوقوع رئیس موساد به آمریکا

گفتنی است کانال ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی شامگاه جمعه گزارش داد یوسی کوهن، رئیس دستگاه جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد) بزودی به واشنگتن سفر خواهد کرد. وبگاه شبکه صهیونیستی «آی۲۴» به نقل از کانال ۱۳ تلویزیون این رژیم گزارش داد رئیس موساد در حال برنامه‌ریزی‌های پایانی برای سفر به آمریکاست. در ادامه این گزارش آمده است یوسی کوهن با «جیک سالیوان» مشاور امنیت ملی و «ویلیام برنز» رئیس آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) دیدار خواهد کرد.

این کانال خبری همچنین خبر داد احتمال دارد یوسی کوهن با «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا نیز دیدار کند اما این دیدار هنوز تأیید نشده است. طبق گزارش  این کانال تلویزیون رژیم صهیونیستی، کوهن و تیم وی در این سفر تمام اطلاعاتی را که تل‌آویو درباره برنامه هسته‌ای ایران به دست آورده، در اختیار دولت بایدن قرار خواهد داد. «آی۲۴» نیز در این باره اعلام کرد مطابق گزارش‌ها، خواسته‌های تل‌آویو از آمریکا شامل متوقف شدن حمایت ایران از آنچه گروه‌های تروریستی منطقه خوانده شده و خروج ایران از سوریه، عراق و یمن خواهد بود.

در همین حال «بنی گانتس» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در مصاحبه با شبکه مصری «الغد» گفت اسرائیل هدفی مشخص و روشن دارد و آن ممانعت از دستیابی ایران به توانمندی‌های هسته‌ای است. وی در ادامه مدعی شد این تنها به نفع این رژیم نیست و نخستین و مهم‌ترین مصلحت جهانی و منطقه‌ای است.

وی مدعی شد: ایران هسته‌ای منجر به مسابقه تسلیحات اتمی در منطقه خواهد شد. وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در بخش دیگری از این مصاحبه به روابط آمریکا و رژیم صهیونیستی در دولت جدید آمریکا هم پرداخت و گفت حمایت واشنگتن از اسرائیل فراتر از خطوط حزبی است. گانتس گفت: روابط ما عمیق و نزدیک است. مطمئنم تلاش خواهیم کرد اطمینان یابیم روابط با دولت بایدن بخوبی روابط با دولت‌های پیش خواهد بود. همکاری بین تشکیلات نظامی ما در همه سطوح عالی است، از برنامه‌ریزی اطلاعاتی تا برنامه‌ریزی استراتژیک.

 * تأکید دوباره بلینکن بر شرط‌های آمریکا درباره برجام

وزیر خارجه آمریکا در یک مصاحبه به اتهام‌زنی علیه برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران پرداخت. «آنتونی بلینکن» در این باره مدعی شد: «تهران ماه‌ها با دستیابی به مواد شکافت‌پذیر مورد نیاز برای ساخت یک سلاح هسته‌ای فاصله دارد [اما] اگر به برداشتن محدودیت‌ها در توافق هسته‌ای ادامه دهد این مساله می‌تواند ظرف چند هفته اتفاق بیفتد». وی در ادامه ادعاهایش افزود: اگر ایران به پایبندی به تعهدات ذیل برجام برگردد آمریکا مایل است به تعهد به توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ بازگردد و سپس با متحدان و شرکای خود روی دستیابی به توافقی «طولانی‌تر و محکم‌تر» که شامل مسائل دیگر نیز می‌شود، همکاری کند.

 * توصیه آبرامز به بایدن برای استفاده از اهرم فشار علیه ایران

نماینده پیشین آمریکا در امور ایران گفت امیدوار است بایدن به توافق هسته‌ای بازنگردد. به نوشته روزنامه هاآرتص، الیوت آبرامز، نماینده آمریکا در امور ایران در دوران ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ، تشدید تحریم‌های اقتصادی و حفظ فشار علیه ایران، بویژه در روزهای پایانی کار دولت ترامپ را از دستاوردهای او برشمرد و گفت در همان زمان نیز دولت با ایجاد بازدارندگی از هر گونه تقابل با ایران جلوگیری کرده است.

وی ابراز امیدواری کرد جو بایدن از اهرم فشار ایجادشده علیه ایران استفاده کند و به توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ بازنگردد اما گفت مهم است رفع تحریم‌های ایران در ازای آزادی تمام زندانیان آمریکایی در ایران انجام شود. این مقام پیشین آمریکایی که اکنون به اندیشکده شورای روابط خارجی بازگشته است، در پایان یادآور شد مذاکره با متحدان واشنگتن و ایران برای بازگشت به توافق هسته‌ای ممکن است زمانبر باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 25
 • در انتظار بررسی: 6
 • غیر قابل انتشار: 11
 • IR ۰۰:۰۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۴
  48 7
  خیسیدن
 • IR ۰۰:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۴
  31 4
  گرخیدن مال یه عمرنحسشونه بیشرفهای نجس!
 • IR ۰۱:۳۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۴
  2 1
  مطمئنا اونا که این تهدید کردن نقشهایی در سر دارن قبلا نباید در هیچ شرایطی تهدید دشمن را تو خالی فرض کردمقامات صهیونیست در گذشته میگفتن ایران در فلان جا در سوریه موشک انبار کرده بعد مدتی بمباران میکردن اون محل را العان هم همین نقشه را دارن میکشن افکار عمومی جهان آماده میکنن اگر کشور ما یک پاسخ در آوری بده به صهیونیستهامطمئنا در محاسبات انها تاثیر دارد وجلوی خیلی از ماجراجویی های انها را در آینده می گیرد
 • جعفر تیموری IR ۰۳:۴۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۴
  2 0
  سازمان ملل از خواب بیدار شو و عاقبت جانبداری از آمریکا را ببین.چطور مردم جهان باور کنند کسی که تعهد داده و از تعهد خارج شده حالا دوباره میخواد به توافق برگرده به طرف تعهد میگه اول تو باید تعهداتت را انجام بدی بعد من وارد توافق بشم و به تعهدم عمل کنم. چرا سازمان ملل سکوت کرده؟ آیا هنوز هم می خواهد دنیا را بیشتر از این به سازمان ملل بدبین تر کند؟
 • جعفر تیموری IR ۰۳:۵۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۴
  6 0
  من همین قدر میدانم ایران هسته ای را به اتمی برسونه و ادامه بده وبه آمریکا و اروپا هم اصلا خوشبین نباشه.چون هیچ غلطی نمیتوانند بکنند.همانطور که هند و پاکستان هسته ای شدن ایران هم باید هسته ای بشه.
 • IR ۰۴:۰۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۴
  3 0
  ما چرا از این اظهارت به نفع خودمان بهره نمی گیریم. این سخنان را باید پررنگ کنیم و با اّو تاب در دنیا پخش کنیم که تولید سلاح و موشک ما ما توجیه دارد. اسرائیل و ائتلافی که می گوید به فکر نابودی ما هستند و ناگزیر و ناگریز به قدرتمند شدن هستیم. همان کاری که اسراییل و دگیران دررابطه با ما انجام می دهند.
 • صالح وملورین IR ۰۶:۱۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۴
  0 0
  آخه لاشخور ها زمان حاج قاسم توکدوم سوراخ بودی که همه شبها مثل چندشب مایی بی بی لازم بودید
 • امراله مهماندوست IR ۰۷:۲۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۴
  4 0
  اسرائیل باید از بین برود
 • IR ۰۷:۴۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۴
  0 0
  ایندفعه فرق فکوله ایندفعه گرخریدن
 • حامد IR ۰۷:۵۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۴
  0 0
  و چه سنجیده گفت: "آمریکا نظامی نمی آورد"
 • تبریز IR ۰۸:۰۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۴
  0 1
  قرخیدن نه گرخیدن
 • فرزاد IR ۰۸:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۴
  2 0
  ما دیگه به برجام برنمیگردیم.تقصیر خودتون بود
 • هادی IR ۰۸:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۴
  0 0
  قرآن کریم: بَأْسُهُمْ بَيْنَهُمْ شَدِيدٌ ۚ تَحْسَبُهُمْ جَمِيعًا وَقُلُوبُهُمْ شَتَّىٰ درگيرى آنان ميان خودشان سخت است، تو آنان را متّحد مى‌پندارى در حالى كه دل‌هايشان پراكنده است.
 • IR ۰۸:۴۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۴
  2 0
  خوب ما باید زودتر از اونها دست بکار شویم و حمله نظامی کنیم
 • IR ۰۸:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۴
  0 0
  زرد کردن مثل کله ترامپ
 • IR ۰۹:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۴
  2 0
  تو طبس شن های بیابان ما را نجات داد و الان با اینکه قدرت نظامی پیشرفته داریم ولی اگر اتفاقی بیفتد خداوند بار دیگر ما را یاری خواهد کرد چون ما در راه خدا می جنگیم و حق یار ماست
 • IR ۰۹:۵۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۴
  1 0
  این جنگ هیچوقت اتفاق نمیوفته درسته که این پسترین قوم بمب اتم داره ولی خوب خوب توان نطامی ایران میشناسه و میدونه این جنگ به قیمت محو شدن خودشون از روی زمین تموم میشه در صورتیکه ایران دوباره سرپا میشه همونطوریکه تو تمام این هزارن سال سرپا بوده اگه اسراییل درخودش توان پیروزی میدید حتی ی لحظم فرصت از دست نمیداد
 • میثم IR ۱۰:۳۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۴
  2 0
  اوضاع صهیونیست ها وخیم تر از اونیه که فکرش رو بکنین. از جنگ ۵۰ روزه با اعراب رسیدن به جنگ دو روزه با حماس. اصولا طاقت جنگ و سختی ندارن. پایان صهیونیست ها بسیار بسیار نزدیک است.
 • رضا (انقلابی) IR ۱۰:۵۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۴
  0 0
  اینها تعارفه.بخواید یا ن ان شالله همین رکزها باید غزل خدافظی رو برای رفتن بخونید ویروس های خاورمیانه
 • IR ۱۱:۱۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۴
  0 0
  گرخیدن نه قرخیدن درسته .ترکها به ق میگن گ
 • IR ۱۱:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۴
  0 0
  گورخیدن چیه خودشونو خیس کردن
 • IR ۱۱:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۴
  0 0
  جمهوری اسلامی نگران مردم ساکن درسرزمین اشغالی هست نگران اسیب دیدن مردم هست وگرنه رژیم اشغالگرزودترازاینها بایدناپدیدمیشداسلام اجازه نمیدهدخون بیگناهی ریخته شودبرای همین منتظرزمان مناسب برای پایان اشغالغری تروریست دولتی میباشدورژیم اشغالگربداندباتحریک ایران به پایان عمرش نزدیکترمیشود
 • IR ۱۳:۱۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۴
  0 0
  لطفا از اصطلاحات من دراوردی پرهیز شود
 • .... IR ۱۳:۲۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۴
  0 2
  اونا گرخیدن ما به گدایی افتادیم دمتون گرم شما خیلی خوبین
 • کمیته مجازات IR ۲۰:۲۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۴
  0 0
  ایران هسته ای خیلی طول بکشد پنج سال دیگه اتفاق می افته...مگر ماچی کمتر از هند و پاکستان داریم

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس