رژیم اسرائیل|درخواست تل‌آویو از دولت بایدن درباره کشورهای عربی/ پیش‌بینی کوهین درباره آینده عادی‌سازی روابط

منابع خبری رژیم صهیونیستی از هشدار مسئولان ارشد دستگاههای امنیتی این رژیم به دولت جدید آمریکا به ریاست جو بایدن درباره فشار بر حکومتهای عربی حاشیه خلیج فارس خبر داده‌اند.

به گزارش مشرق، سایت عبری واللا روز پنجشنبه نوشت مسئولان ارشد دستگاههای امنیتی اسرائیل به دولت جدید آمریکا به ریاست جو بایدن درباره فشار بر کشورهای عربی هشدار داده اند.

این رسانه نوشت دولت اسرائیل از دولت آتی آمریکا خواهد خواست تا حکومتهای مصر، عربستان و امارات را تحت فشار قرار ندهد و برای تقویت روابط با آنها تلاش کند و وارد رویارویی و اختلاف با آنها درباره جنگ یمن یا نقض حقوق بشر نشود.

بیشتر بخوانید:

وزیر صهیونیست: بایدن اجازه هسته‌ای شدن را به ایران نمی‌دهد

بر اساس گزارش این رسانه رژیم صهیونیستی، ارزیابی ها و برآوردهای امنیتی تل آویو نشان می دهد که دولت باید سیاستهای خود در خصوص جنگ یمن را به شکل گسترده ای تغییر خواهد داد به ویژه پس از پوششی که ترامپ به سعودیها برای این جنگ داد و از آنها به خاطر حمله به غیرنظامیان در یمن انتقاد نکرد، به ویژه اینکه بایدن در خلال مبارزات انتخاباتی خود تعهد داده است به حقوق بشر اهتمام نشان دهد و آن را در صدر اولویتهای خود قرار دهد.

بیشتر بخوانید:

تعلیق خلبان تونسی برای مخالفت با پرواز به تل آویو

یک مقام بلندپایه امنیتی رژیم صهیونیستی گفته است اسرائیل روابط امنیتی و اطلاعاتی میان خود و کشورهای عربستان، مصر و امارات را عامل اصلی برای مهار ایران و عنصر مهمی برای امنیت منطقه‌ای به زعم خود می داند و از بازگشت به توافق هسته ای با این کشور وحشت دارد.

این مقام صهیونیست مدعی شد توافق هسته ای منجر به افزایش نفوذ ایران در یمن خواهد شد و احتمال حمله حوثی ها به کشتی های اسرائیلی که از دریای سرخ عبور می کنند، افزایش خواهد داد.

پیش‌بینی وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی درباره آینده عادی‌سازی روابط

ایلی کوهین وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی پیش بینی کرده است که به زودی سه کشور عربی دیگر حاشیه خلیج فارس روابط خود را با رژیم اشغالگر عادی کنند.

ایلی کوهین در گفتگو با روزنامه عبری یدیعوت آحارانوت گفت انتظار دارد که به زودی توافق صلح(سازش) با کشورهای عربستان، سلطان نشین عمان و قطر امضا شود. وی افزود نزدیک شدن قطر و عربستان به یکدیگر فرصتهای عادی‌سازی روابط با اسرائیل را افزایش می دهد.

این مقام صهیونیست مدعی شد که در برهه آتی، چهار کشور دیگر توافقات عادی سازی روابط را با تل آویو امضا خواهند کرد، وی به زمان امضای این توافقات ننگین اشاره نکرد، اما گفت البته پیش بینی می کنیم که توافقات بیشتری امضا شود که از جمله شامل عربستان،‌سلطان نشین عمان، موریتانی و نیجر می شود که طی ماههای آینده امضا خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

آغاز اعتراف تل‌آویو به فروپاشی از درون

این در حالی است که حکومتهای امارات و بحرین پانزدهم سپتامبر ۲۰۲۰( شهریور ۱۳۹۹) توافق سازش و عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی امضا کرده بودند و پس از آنها، حکومتهای سودان و مغرب روابط خود را با اشغالگران قدس عادی کردند، این توافقات با فشارهای فزاینده دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و در راستای امتیازدهی حداکثری به غاصبان قدس و سرزمین فلسطین صورت گرفته است.

ادعای آماده شدن طرحهایی در ارتش رژیم صهیونیستی علیه ایران

خبر دیگر اینکه کانال هفتم تلویزیون رژیم صهیونیستی در گزارشی که روز پنجشنبه پخش کرد، مدعی شد که ارتش اسرائیل سه طرح جدید برای مقابله با برنامه هسته ای ایران آماده کرده است.

بر اساس این گزارش، آوی کوخاوی رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل دستورات خود را به طرفهای ذیربط در ارتش برای آماده کردن طرحهای عملیاتی جدید با هدف مقابله با برنامه هسته ای ایران صادر کرده است.

این رسانه به نقل از منابع خود افزود این طرحها به مثابه سه طرح جایگزین است که در برهه آتی آماده و به مقامات سیاسی اسرائیل ارائه خواهد شد.

دستورات کوخاوی همزمان با سخنانی مطرح شده که از تصمیم بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای تشکیل تیمی برای دستیابی به موضعی در خصوص ایران و آماده کردن دیدگاهی برای تعامل با دولت جدید آمریکا حکایت می کند در سایه سخنانی که از احتمال بازگشت آن به توافق هسته ای با ایران گفته می شود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس