انتخابات آمریکا

دیوان عالی ایالتی پنسیلوانیا، دادخواست حزب جمهوری‌خواه برای ابطال نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری در این ایالت را رد کرد.

به گزارش مشرق، در ادامه شکست تلاش‌های جمهوری‌خواهان و ستاد «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا برای جلوگیری از پیروزی احتمالی رقیب دموکرات خود در انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور، شکایت آنها در ایالت پنسیلوانیا باز هم رد شد.

بیشتر بخوانید:

برنامه انتخاباتی ۲۰۲۴ ترامپ در روز تحلیف بایدن

شبکه «الجزیره» به نقل از منابع محلی گزارش داد، دیوان عالی ایالتی در پنسیلوانیا، دادخواست حزب جمهوری‌خواه برای ابطال نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری در این ایالت را رد کرده است.

بر این اساس، چند نفر از نمایندگان جمهوری‌خواه این ایالت در کنگره آمریکا از جمله «مایک کِلی»، شکایتی را مبنی بر ابطال «رأی‌گیری غیابی» و همچنین عدم تایید نتایج انتخابات در پنسیلوانیا به دادگاه ارائه کرده بودند.

بیشتر بخوانید:

ترامپ: مجمع برگزینندگان به بایدن رای دهدکاخ سفید را ترک می کنم

پیش از این نیز، دادگاه تجدیدنظر فدرال فرجام خواهی تیم حقوقی رئیس جمهور آمریکا در مورد آرای پنسیلوانیا را به علت ناکافی بودن دلایل رد کرد.

این رویداد ۴ روز پس از آن صورت می‌گیرد که مقامات پنسیلوانیا نتیجه شمارش آرا در این ایالت را که به نفع «جو بایدن» بوده مورد تایید قرار دادند.

شمارش آرا در آمریکا نشان می دهد که بایدن توانسته بیش از ۸۰ میلیون رای را بدست بیاورد که رکوردی در تاریخ آمریکا به شمار می‌آید.

انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا روز سوم نوامبر برگزار شد. برآورد رسانه‌ها حاکی است جو بایدن با ۳۰۶ رأی الکترال به عنوان رئیس‌جمهور بعدی آمریکا انتخاب شده است. ترامپ ۲۳۲ رأی الکترال به دست آورد. ترامپ از پذیرش نتیجه انتخابات خودداری کرده و شکایت‌هایی را درباره تقلب در فرایند رأی‌گیری در چند ایالت کلیدی مطرح کرد. اکثر این شکایت‌ها رد شده‌اند.

روز چهارشنبه نیز، «سیدنی پاول» وکیل سابق رئیس‌جمهور آمریکا با ارائه شکایتی به دادگاه‌های میشیگان و جورجیا، مدعی وقوع تقلب و مشکلات انتخاباتی در این دو ایالت شد. 

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس