رژیم اسرائیل|از کسری بودجه بی‌سابقه رژیم اشغالگر تا جولان شرکت‌های اسرائیلی در امارات

ساعاتی پس از آنکه وزیر خارجه آمریکا به جولان اشغالی سوریه رفت، سازمان ملل در قطعنامه‌ای بر سوری بودن جولان اشغالی تاکید کرد.

به گزارش مشرق، مجمع عمومی سازمان ملل در قطعنامه ای بر حاکمیت دائمی سوری‌ها بر جولان اشغالی سوریه تاکید کرد.

 مجمع عمومی سازمان ملل متحد حاکمیت همیشگی ملت سوریه بر جولان اشغالی این کشور با ۱۵۳ رای موافق تصویب کرده است.

بر اساس این گزارش؛ مجمع عمومی سازمان ملل از صهیونیست‌ها خواست که از بهره برداری بی رویه، نابودی و از میان بردن منابع طبیعی در جولان اشغالی و نیز اراضی فلسطینی از جمله قدس خودداری کنند.

مجمع عمومی سازمان ملل در قطعنامه خود از اشغالگران خواست که همه اقدامات زیانبار به محیط زیست از جمله  اقداماتی که شهرک نشینان انجام می دهند و زباله‌های خود را در جولان اشغالی سوریه می‌ریزند، و نیز آنچه در اراضی فلسطین اشغالی انجام می دهند، را پایان دهند.

سازمان ملل این اقدامات را برای برای منابع آبی خطرناک توصیف کرده و آنرا برای سلامت غیرنظامیان زیانبار برشمرده است.

تصویب این قطعنامه پس از آن رخ می دهد که مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا، در اقدامی بی سابقه که ناقض همه قوانین و کنواسیون‌های بین المللی است، به عنوان نخستین وزیر امور خارجه آمریکا و از زمان اشغال بلندی‌های جولان در سال ۱۹۶۷ به این منطقه سفر کرد و مدعی شد: این منطقه برای همیشه متعلق به اسرائیل است.

وزارت امور خارجه سوریه در واکنش به این اقدام پمپئو آنرا اقدامی تحریک آمیز پیش از پایان دوره زمامداری ترامپ و نقض آشکار حاکمیت سوریه دانست.

احمد ابوالغیط دبیرکل اتحادیه عرب هم بازدید وزیر خارجه آمریکا از شهرک‌های صهیونیست نشین در کرانه باختری و بلندی‌های جولان اشغالی سوریه را محکوم کرده بود.

منبع: تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس