ویژه ها

از نگاه طیف تندرو اصلاح طلب،در سیاست خارجی هیچ چیز حیثیتی نیست؛نه خون حاج قاسم،نه قدرت دفاعی و توان موشکی،نه دانش هسته ای،نه مبارزه با تروریسم در منطقه؛از نگاه این طیف، ما رعیت هستیم و آمریکا کدخداست!

سرویس سیاست مشرق - روزانه می‌توان از لابه‌لای گزارش‌ها و عناوین خبری رسانه‌های مکتوب و حتی غیر مکتوب، نکات قابل‌توجهی استخراج کرد؛ موضوعاتی که می‌تواند برای مخاطبین قابل‌استفاده و محوری برای تحلیل باشد، در گزارش روزانه "ویژه‌های مشرق" نکات و تأملات قابل‌استخراج از رسانه‌ها برای مخاطبین عرضه خواهد شد؛ با   «ویژه‌های مشرق» همراه شوید.

*******

**واعظی:تاریخ به احترام ظریف و زنگنه خواهد ایستاد

«محمود واعظی» رئیس دفتر رئیس جمهور در یادداشتی در روزنامه ایران با عنوان «تحریم زنگنه، استیصال و عصبیت آمریکا» نوشت: «آنچه اخیراً از تحریم وزیر نفت کشورمان و برخی دیگر از فعالان صنعت نفت گفته شده، همچون تحریم وزیر امور خارجه کشورمان که مقامات امریکا قبلاً آن را مرتکب شدند، یقیناً از همین سنخ تحریم‌های نمایشی و بدون اثر واقعی است...این تحریم‌ها در عین نمایشی و بی‌اثر بودن البته نشانه عمق عصبانیت و کینه کاخ سفید از دو عضو مؤثر کابینه تدبیر و امید نیز هست...اگرچه از لحظه آغاز دور جدید تحریم‌های ایالات متحده علیه کشورمان، دولت جمهوری اسلامی ایران و سایر ارکان حاکمیتی به‌طور یکپارچه برای غلبه بر این تحریم‌ها فعالیت کرده‌اند اما پیشقراولان این مواجهه دشوار و سرنوشت‌ساز دکتر محمدجواد ظریف و مهندس بیژن زنگنه وزرای امور خارجه و نفت بوده‌اند».

واعظی در ادامه نوشت: «دکتر ظریف کارزار بسیار مؤثر مقابله روانی با تحریم‌های امریکا را در سطح افکار عمومی جهان راهبری و تحریم‌گران را بیش از همیشه رسوا و بی‌آبرو کرده است...بال مهم دیگر دولت برای مقابله عملیاتی با تحریم‌های ظالمانه، مجموعه مهندس زنگنه بوده است...در چنین شرایطی، طبیعی است که دولت امریکا نتواند خشم خود را از دو چهره‌ای که جانانه با تحریم جنگیده‌اند پنهان کند و تحریم دو ژنرال ضدتحریم ایران، در این چارچوب قابل تحلیل است. این «افتخار دولت» است که ظریف و زنگنه، دو سرباز وطن در خط مقدم دفاع از ایران، توسط ضدایرانی‌ترین دولت ایالات متحده تحریم می‌شوند».

رئیس دفتر رئیس جمهور در ادامه تصریح کرد: «این تحریم، مدال‌ افتخار این عزیزان هم هست. بدون تردید، دشمن، بهتر و دقیق‌تر از هر کسی می‌داند که این دو چقدر آزارش داده‌اند و چقدر در مقابل هدف‌گذاری‌هایش ایستادگی کرده‌اند؛ حتی اگر دیگرانی در داخل بر آنها ناجوانمردانه بتازند، تحریم امریکا خود گواه همه چیز است. به شخصه از اینکه همکار این دو عزیز در این دولت هستم، احساس سرافرازی می‌کنم.بی‌گمان با گذشت زمان و آن وقت که بتوانیم با بازگو کردن حقایق، «روایت راستین تحریم» را بازگو کنیم، تاریخ به احترام آنها خواهد ایستاد».

واعظی تاکید کرده است که «تاریخ به احترام ظریف و زنگنه خواهد ایستاد». این اظهارنظر عجیب و تأمل برانگیز در حالی است که این دو وزیر در دولت روحانی، کارنامه بسیار ضعیفی ارائه کرده اند.

برای نمونه، زنگنه با حذف کارت سوخت، حدود ۱۵۰ هزارمیلیاردتومان به کشور خسارت زد. آقای زنگنه علیرغم ارائه دلایل فنی و کارشناسی از سوی کارشناسان و صاحبنظران مبنی بر سابقه سیاه شرکت فرانسوی توتال، با این شرکت بدسابقه قرارداد بست و در نهایت، توتال پس از گرفتن اطلاعات سرّی وزارت نفت درباره پارس جنوبی، در اقدامی مسبوق به سابقه، بدون پرداخت هیچ خسارتی، قرارداد را یکطرفه فسخ کرد و با اطلاعات دقیق‌تر، به غارت مخازن مشترک با قطر اقدام کرد.

توتال متهم است که در مقطع وزارت زنگنه در دولت اصلاحات، به تیمی که «مهدی هاشمی» در رأس مدیریت آن قرار داشته، رشوه ۳۰ میلیون دلاری داده است. توتال به همین دلیل در دادگاه فرانسه به جریمه ۵۰۰ هزار یورویی محکوم شد.

علاوه بر این، زنگنه نقش بسیار مهمی در قرارداد خارت بار کرسنت دارد. ایران در پرونده کرسنت تا مرز جریمه شدن ۱۴ میلیارد دلاری پیش رفته است. صادرات گاز مجانی به ترکیه، تنها یکی از نتایج خسارت بار و البته حقارت بار قرارداد کرسنت در زمان وزارت زنگنه است.

مخالفت های گسترده زنگنه با ساخت پالایشگاه و مخالفت با «خودکفایی در تولید بنزین» یکی دیگر از برگ های کارنامه بسیار ضعیف زنگنه در وزارت نفت است.

از سوی دیگر ظریف نیز در وزارت امور خارجه کارنامه بسیار ضعیفی ارائه کرده است. آقای ظریف همان وزیری است که در سال ۹۴ گفت «با برجام همه تحریم ها لغو خواهد شد» و در سالهای بعد در اظهارنظری عجیب گفت «هدف از برجام اصلا اقتصادی نبود»!

ظریف همان وزیری است که در اوج مذاکرات هسته ای و در مقطعی که طرفین باید به دنبال امتیازگیری حداکثری باشند، در اظهارنظری عجیب گفت «امضای هر توافق، بهتر از عدم توافق است».

آقای ظریف همان وزیری است که اصلا متن برجام را کامل نخوانده بود و در پاسخ به سوال یک نماینده مجلس گفته بود «من این بخش ها را در برجام ندیده بودم»! ؛ این در حالی است که بخش های مذکور از جمله بخش های بسیار مهم در توافق و درباره مسئله لغو تحریم ها بود. همان مسئله ای که دولت با وعده ای که درباره آن داد، در قلب راکتور هسته ای بتن ریخت!

بتن ریزی در قلب راکتور هسته ای و از حرکت ایستادن چرخ سانتریفیوژها و امضای قراردادهای کرسنت و توتال و برجام و مرغ ۲۶ هزارتومانی و پراید ۱۶۰ میلیونی و «تضمین نامیدن امضای کری» و...همگی نتایج  مدیریت آقایان ظریف و زنگنه است؛ به نظر شما تاریخ به احترام این افراد خواهد ایستاد!؟

** میردامادی:در سیاست خارجی هیچ چیز حیثیتی نیست

«محسن میردامادی» دبیرکل سابق حزب منحله مشارکت و از دستگیرشدگان فتنه ۸۸ و رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس ششم در مصاحبه با روزنامه شرق در پاسخ به این سوال که «به عقیده شما از فرصت برجام به‌خوبی استفاده شد؟ نمی‌توانستیم برخی دیگر از مشکلات را در دوره زمانی بعد از برجام با آمریکایی‌ها حل کنیم؟ مثلا موضوع منطقه‌ای را؟» گفت: «از نظر قدرت‌های خارجی، برجام گام اول برای نرمال‌سازی روابط آن کشورها با ایران بود و تلقی این بود که این گام  به عنوان نمونه و مدلی که می‌تواند منافع و خواسته‌های طرف‌های مختلف را که خواسته‌های متفاوتی دارند به نقطه مشترک برساند، مدلی برای موضوعات دیگر شود، ولی ایران نپذیرفت که گام‌های بعدی را ادامه دهد».

میردامادی در ادامه گفت: «این انتظار در طرف‌های مقابل ایران بود که بعد از آن این مسیر به عنوان یک مدل ادامه داشته باشد...مثلا در مورد سوریه...و مسئله یمن و امثال آن هم...اگر مذاکره‌ای شود، هیچ طرفی نمی‌تواند انتظار داشته باشد همه خواسته‌هایش پذیرفته شود و هیچ‌یک از خواسته‌های طرف مقابل را نپذیرد...ایران نپذیرفت که گام‌های بعدی را ادامه دهد و یک‌سری از حساسیت‌های منطقه‌ای را که نسبت به ایران به وجود آمده بود، با مذاکره رفع کند؛ به‌خصوص اختلافات بین عربستان و ایران که بسیار مهم بود و باعث می‌شد روی سیاست‌های کشورهای غربی با ما هم تا حدی تأثیر داشته باشد، اینها تعدیل نشد...این دو عامل؛ یعنی متوقف‌ماندن توافق در حد برجام و ایجادنکردن چارچوب‌های دیگر مذاکراتی در جهت کاهش تنش‌های منطقه‌ای و آمدن ترامپ، برجام را به بن‌بست رساند و نه‌تنها برای ایران مشکلاتی جدی به وجود آورد، بلکه برای مردم ایران گران تمام شد».

این فعال فتنه ۸۸ در بخش دیگری از این مصاحبه در پاسخ به این سوال که «اگر مذاکره‌ای صورت می‌گرفت باید اولویت را به کدام موضوع اختصاص می‌دادیم؟ حل‌وفصل کدام ادعا؟ مسائل منطقه‌ای؟ حقوق بشر، تروریسم، خطر اشاعه تسلیحات اتمی؟» گفت: « اینکه بعد از برجام اولویت با حل‌وفصل کدام مسائل بود، به نظرم آنچه برای ما اهمیت داشت و می‌توانستیم آن را به نحوی حل‌وفصل کنیم، مسائل منطقه‌ای بود...طبعا در این مسئله که بعد از ۴۰ سال از انقلاب هنوز نتوانسته‌ایم روابط نرمال و متعارف با دنیا برقرار کنیم، قدرت‌های خارجی تأثیرگذار بوده‌اند، تردیدی نیست، اما به نظرم ما هم نقش بسیار مهمی در عدم عادی‌سازی روابط داشته‌ایم».

میردامادی تاکید کرد: «در روابط خارجی مسائل را تا حد زیادی سیاه و سفید و صفر و صدی می‌دانیم و این‌طور نگاه می‌کنیم. به نظرم در دوران هیجانات انقلابی که نوعا در انقلاب‌ها شکل می‌گیرد، تا حدی طبیعی است که در دوران انقلاب چنین نگاهی باشد و انقلابیون قدرت‌های خارجی را دشمنان خودشان تلقی کنند، ولی اینکه همیشه در چنین تصوری باقی بمانیم و همیشه نگاهمان این‌طور باشد، طبیعتا نتیجه‌اش بن‌بست‌هایی می‌شود که تا به حال داشته‌ایم...در سیاست خارجی هیچ موضوعی برایمان حیثیتی نیست و مبنای تصمیم‌گیری منافع ملی و نتایج سیاست‌های اتخاذشده برای کشور و آثارش بر روی مردم است».

این فعال اصلاح طلب در ادامه گفت: «درصورتی‌که بایدن در انتخابات پیروز شود، نباید انتظار تغییر ناگهانی داشته باشیم و تصور کنیم سیاست آمریکا با آمدن بایدن به دوران قبل از ترامپ برمی‌گردد و به شرایط دوران اوباما خواهد رسید. به نظرم چنین اتفاقی نخواهد افتاد...بایدن هم الان احساس می‌کند با تحریم‌هایی که ترامپ نسبت به ایران اعمال کرده، ابزار فشار مهمی در اختیارش هست و قاعدتا به این سمت نمی‌رود که این ابزار را زمین بگذارد و بدون استفاده از این ابزار بگوید بدون هیچ خواسته‌ای به برجام برمی‌گردم. به نظرم هر رئیس دولتی باشد چنین ابزاری را رها نخواهد کرد، بلکه از ابزار کارآمد استفاده می‌کند تا وارد بده‌بستان شود و اگر امتیازی می‌دهد، در قبالش امتیازی هم بگیرد».

چندی پیش «ابراهیم اصغرزاده» فعال سیاسی اصلاح طلب و از دانشجویان تسخیرکننده لانه جاسوسی که پیش از این گفته بود  «عذرخواهی از آمریکا کاری انسانی است»! در مصاحبه با روزنامه شرق گفته بود: «در فضاهای رادیکال و تند که منافع ملی فقط بر اساس ایدئولوژی ترسیم می‌شود، منافع ملی منافع ایدئولوژیک خواهد بود که در آن شرایط قدرت مانور برای ملت خیلی فراهم نخواهد بود...یک سیاست‌مدار انگلیسی گفته بود ما متحدان و دشمنان همیشگی نداریم، تنها منافع ملی ماست که همیشگی و دائمی است و وظیفه دولت هم دنبال‌کردن این منافع است».

همچنین «میر محمود موسوی» دیپلمات سابق و برادر یکی از سران فتنه پیش از این گفته بود: «کشورها روابط خارجی خود را براساس اصول تعیین می کنند. ممکن است یکی از این اصول آرمان ها و ارزش ها باشد که در جای خود بسیار مهم و محترم است، اما آرمان ها و ارزش ها در تفسیرها و نظریه پردازی های اکثر بزرگان حوزه سیاسی زیرمجموعه منافع ملی قرار می گیرد...آرمان حمایت از فلسطینی ها یا مخالفت با اسرائیل در طول سالیان گذشته در این چارچوب تعریف می شود».

امثال میردامادی و اصغرزاده و موسوی می گویند ایران باید در سیاست خارجی، به صورت کامل از آمریکا تبعیت کرده و به هیچ چیزی نگاه حیثیتی نداشته باشد. آمریکا می گوید ایران حق ندارد توان دفاعی و قدرت موشکی داشته باشد؛ ایران حق ندارد با تروریسم در منطقه مبارزه کند؛ ایران حق ندارد از دانش هسته ای برای درمان بیماری ها و تأمین برق برای شهروندان خود بهره مند شود؛ ایران حق ندارد ماهواره به فضا پرتاب کرده و از مزیت های اقتصادی و امنیتی آن استفاده کند؛ ایران به هیچ عنوان نباید فاکتورهای قدرت ساز داشته باشد.

از نگاه طیف تندرو اصلاح طلب، در سیاست خارجی هیچ چیز حیثیتی نیست؛ نه خون حاج قاسم، نه قدرت دفاعی و توان موشکی، نه دانش هسته ای، نه مبارزه با تروریسم در منطقه و...از نگاه این طیف، ما رعیت هستیم و آمریکا کدخداست؛ حال چه ترامپ در کاح سفید باشد، چه بایدن.

چندی پیش یکی از فعالین اصلاح طلب گفته بود: «جمهوری خواهان و دموکرات ها هیچگاه درباره منافع ملی خود و ارزش های آمریکایی، معامله نمی کنند».

**جریان اصلاحات نهایت ازخودگذشتگی را برای دولت روحانی انجام داد

«سهیلا جلودارزاده» نماینده عضو فراکسیون امید مجلس دهم که علیرغم تبلیغات گسترده و پرحجم در انتخابات مجلس یازدهم با ۶۷ هزار رأی از راهیابی به مجلس بازماند، در مصاحبه با روزنامه آرمان گفت: «جریان اصلاحات نهایت ازخودگذشتگی را برای دولت حسن روحانی انجام داده است و افکار عمومی جامعه نیز این مسأله را مشاهده کرده‌اند. هدف اصلی اصلاح‌طلبان حمایت از یک چهره معتدل و عقلایی برای حفظ و اعتلای نظام بوده است. اصلاحات دارای اصول و قواعد خاص خود است. بدون‌تردید اگر این اصول را رعایت نکنیم موفق نخواهد شد. کاری که اصلاح‌طلبان انجام دادند این بود که با دادن خون به یک بیمار بدحال وی را نجات دادند».

جلودارزاده در ادامه گفت: «جریان اصلاحات بیش از این توانایی ندارد. این در حالی است که در سال‌های اخیر جریان اصلاحات با موانع و فشارهای گسترده بیرونی نیز مواجه بوده است. تاریخ درباره همه قضاوت خواهد کرد...واقعیت این است که اصلاح‌طلبان از اینکه همه توانایی و ظرفیت‌های خود را به میدان آورده‌اند اما نتیجه مطلوب به دست نیاورده‌اند، خسته شده‌اند.در طول سال‌های گذشته اصلاح‌طلبان نه موفق شده‌اند احزاب خود را تقویت کنند و نه موفق شده‌اند در کشور توسعه سیاسی ایجاد کنند. اغلب این مسائل نیز به دلیل فشارهای بیرونی و فراهم نبودن زمینه‌ها بوده است».

گویا از نگاه اصلاح طلبان، تصاحب اکثریت مطلق دولت از معاون اولی رئیس جمهور گرفته تا وزارت نفت و صنعت و اقتصاد و بانک مرکزی و استانداری کلانشهرها و ریاست سازمان برنامه و بودجه و هیات مدیره شرکت های زیرمجموعه شستا و ...همگی مصداق ازخودگذشتگی و ایثار است!

البته از طیفی که مدیران نجومی بگیر را ذخایر نظام جا می زند، اصلا بعید نیست که تصاحب پست های ارشد مدیریتی و صندلی های هیات مدیره شرکت های بزرگ اقتصادی را نیز ازخودگذشتگی بنامد.

اصلاح طلبان باید ضمن عذرخواهی از مردم برای جبران خسارت ها و تغییر رویه تلاش کنند، اما فعالین این طیف اصرار دارند که با توهین به فهم و شعور جامعه، بر زخم های مردم نمک بپاشند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 138
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 26
 • IR ۱۴:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  51 1
  چرا بخواد واسه این دوتا به احترام بایسته !!!!
  • IR ۱۶:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
   6 64
   تاریخ برای امیرکبیر معاصر و ژنرال زنگنه، تمام قد خواهد ایستاد
  • وطن پرست DE ۱۸:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
   17 0
   خبر ندارید نه تنها تاریخ که بلکه کل ملت همه ایستاده اند و فقط ایشون به همراه دوستان شما تمام قد ایستاده اند. دیگه صندلی نزاشتید که ملت بخوان بشینن.
  • IR ۱۸:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
   18 0
   خواهد ایستاد !!! خخخخخ
  • مهدی IR ۲۰:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
   30 0
   فقط كرسنت وبرجام باز بشه معلوم ميشه چکاره هستند .
  • IR ۲۱:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
   6 37
   درود بیکران بر دکتر ظریف بزرگ امیر کبیر زمانه و دکتر زنگنه مصدق زمانه
  • IR ۱۲:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۱
   5 2
   همونقدر که تاریخ برای ناصرالدین شاخ و فتحعلی شاه ایستاده برای این دو تا ویرانگر هم می ایسته
  • IR ۱۴:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۱
   2 0
   اسلاهات خودشون خوب می دونند جایشان در زباله دان تاریخ است و تا حالا به مردم نه تنها خدمتی نکرده اند بلکه برای مردم مشکلات معیشتی و اقتصادی ایجاد کردند که مصداق خدمت نبوده است
  • IR ۱۴:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۱
   2 0
   منافقین کمپ لیبرتی از آلبانی برای حمایت از افساد طلبان در این صفحه نظرات زیادی داده اند. دلیل حمایت منافقین از افساد طلبان و برجام چیست؟
  • IR ۱۴:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۱
   0 0
   آیا چنین نظراتی قابل احترام است؟ "آخرین یافته‌های مکتب اقتصادی تدبیر و امید رونمایی شد: لعن به گرانی و دعا برای ارزانی!" مردم از شما کار خواسته اند نه سرکار گذاشتن مردم با لعن و دعا کردن فریبکارانه
  • US ۱۴:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۴
   0 0
   شما جماعت خودفروخته غرب پرست ...
 • MD ۱۴:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  64 1
  تاریخ خیلی بیجا می کنه برای وزیری که میگه تا مردم طاقت دارند گران میکنیم بیایسته
  • IR ۱۹:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
   15 2
   من حاضرم واسه ناصرالدین شاه (که در زمان حکومتش ایران دقیقا نصف شد) پاشم وایستم اما واسه این... لااله الا الله
  • IR ۲۰:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
   20 1
   جلودارزاده چقدر حرف مفت میزنه
 • ارزو IR ۱۴:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  31 1
  خیر قطعا این کار رو نخواهد کرد!
 • IR ۱۴:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  25 1
  در تاریخ خواهند گفت دولت برجام
  • IR ۲۱:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
   2 11
   چه افتخاری از این بزرگتر
 • مسعود IR ۱۴:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  44 1
  انعقاد کرسنت 53 میلیارد دلار به کشور خسارت وارد کرد و برجام بی فرجام صنعت 30 میلیارد دلاری هسته ای ایران را نابود کرد
 • علی IR ۱۴:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  26 2
  تاریخ را وارد بازی ات نکن
  • تاریخ IR ۱۹:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
   22 1
   اگر واعظی وزنگنه وظریف خودشان تاریخ نویس باشند تاریخ را وادار به احترام خودشان کنند ولی دیگران که تاریخ نویسند یا به خاطر دارند این هشت سال بدترین دوران تاریخ خواهند یاد کرد
 • IR ۱۴:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  35 0
  اقای واعظی با این حرفها هویج هم دستت نمیدن
 • ناشناش US ۱۴:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  2 42
  اقای ظریف وزنگه بالیاقت ترین وزیر هاست اصلاح طلبان خودشان پشیزی ارزش ندارند
  • IR ۱۷:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
   15 1
   اشتباها مثبت زدم
  • سعید IR ۱۹:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
   14 0
   برادر ناشناس به گمانم شما به شغل شریف دباغی یا کفاشی اشتغال داشته باشی چون چر م مرغوب را خوب تشخیص میدهی!!!
 • IR ۱۴:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  34 6
  به احترام سپاه که خلیج فارس ساخت خواهد ایستاد
 • مجید آقا IR ۱۴:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  2 5
  من هم با آقای واعظی موافقم چون یقینا جای این دو نفر در صنعت نفت و و یا دیپلماسی و ریاضی که نباید باشد
 • IR ۱۴:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  40 0
  آقای واعظی درحال قهرمان سازی از ظریف و زنگنه ای هستند که وضعیت فعلی نتیجه عملکرد اونهاست
 • IR ۱۴:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  31 1
  اسرائیل وقتی می گوید اصلاح طلبان سرمایه های ما در ایران هستند. حتما یک چیزی می دانسته است.
 • IR ۱۴:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  23 0
  آقای واعظی-همانطوربراى شماکه دردوره وزارت خدمان موبایلهاراضعیف وگران کردیدووضعیت مجازی رارهاوشبکه ملی را.
 • ایرانی IR ۱۴:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  13 0
  تاریخ به احترام این ها می ایستد؟
 • IR ۱۴:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  20 0
  تاریخ کجا؟، ولی تاریخ ایران نه
 • IR ۱۴:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  16 0
  حالا این نوع احترام چگونه خواهد بود سیب وگلابی هم درکار خواهد بود شیرینی چه
 • محید DE ۱۵:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  19 0
  همان ظریفی که گفته بود قول جان کری ....تضمین برجام است
 • فرید IR ۱۵:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  27 1
  آفای واعظی بچه ها چند بار باید یادآوری کنن که...
 • IR ۱۵:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  29 0
  خاااک بر سر چنین تاریخی
 • محمد IR ۱۵:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  25 0
  فقط برین و برنگردین
 • IR ۱۵:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  11 0
  کجایی بابا ؟؟؟
 • علی IR ۱۵:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  11 0
  دولت تدبیر و امید؟؟؟؟ واقعا خجالت نمی کشید؟؟ کدام تدبیر؟؟ کدام امید؟؟
 • IR ۱۵:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  24 3
  واعظی اینقدر حرف نزن. تاریخ به احترام سردار سلیمانمی ایستاده . خودتونم میدونین. حالا بسوز . با حلوا حلوا دهن شیرین نمیشه
 • علی IR ۱۵:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  20 3
  وقتی ما با کل دنیا رابطه نداریم وزیر خارجه برا چی میخایم.وقتی نفت نمیفروشیم وزیر نفت چیکار میکنه.خود واعظی کارش چی هست تو این مملکت؟
 • IR ۱۵:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  23 1
  تاریخ به احترام ظریف و زنگنه خواهد نشست.
 • IR ۱۵:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  13 2
  به احترام واعظی هم خواهد
  • IR ۱۹:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
   8 1
   خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخیلی با حال بود
 • حامد IR ۱۵:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  15 0
  مگه تاریخ دیگه اهل مریخی جایی باشه!
 • احسان قادری DE ۱۵:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  7 1
  فکر کنم اشتباه میکنید.بایدن نمیره کاخ سفید.
 • IR ۱۵:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  15 2
  فعلا که شما نشستین و بلند هم نمیشین!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • DE ۱۵:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  13 1
  واعظی: قلب تاریخ به احترام شهدا از دست ظریف و زنگنه خواهد ایستاد/ میردامادی: در سیاست خارجی هیچ چیز حیثیتی نیست مگر مسایلی که موجب تضعیف وجهه اصلاحاتچی ها گردد و دست آنها را رو کند.
 • IR ۱۶:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  18 1
  فقط بپا موقعی که تاریخ ایستاد نخوره زمین
 • IR ۱۶:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  12 3
  برای وزیر جبهه نرفته کسی تره خیر. اما برای شهدا و حاج قاسم همه به احترام ایستادند و ستودند
 • IR ۱۶:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  14 0
  پس اون تاریخ که آقای واعظی می گن حتما تاریخ تحریف شده است
 • IR ۱۶:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  14 1
  تاریخ که هیچ وقت این کار رو نمی کند!
 • حسين DE ۱۶:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  14 0
  آقاى واعظى الكى وعظ نكن ،پسر جان مگه با دسته كورها طرفى؟ كارنامه ژنرال و ديپلمات تو ننگينتر از آن است كه بتوان در موردش گفتگو كرد،مطمئن باش ملت بزرگ ايران هرگز تاريخ را فراموش نخواهد كرد و در آينده نه چندان دور ژنرال و ديپلمات هم بايد پاسخ گو باشيد ، آنروز دير نيست .
 • احمدخواجوند IR ۱۶:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  14 1
  عجب نوشابه ای برای خودشان باز کردن
 • IR ۱۷:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  15 0
  خیلی ها ازشدت علاقه هر روز دارن مجسمه این دوتا وسایردولتیها وخود واعظی رو درست میکنن!
  • IR ۲۰:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
   5 1
   اونم چه مجسمه هایی!!!
 • IR ۱۷:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  8 0
  تاریخ تنبل است ! به این سادگیها از جایش تکان نمیخورد
 • محمد IR ۱۸:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  10 2
  انگار حضرت استادجوادی آملی چندسال پیش این روزهارا پیشبینی کرده بودندکه بحث دیاثت را مطرح کردند
 • IR ۱۸:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  14 1
  تاریخ به احترام این دو نفر بیخ دیوار خواهد ایستاد و خود رو خواهد کشت.
 • IR ۱۸:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  7 0
  واعظی ، شما در ایران زندگی می کنید ؟
 • IR ۱۸:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  10 1
  واعظی جان؛میشه بگی چی زدی....... تاریخ چی هست، لطفاً اول تعریفش کن؟؟؟؟
 • FR ۱۸:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  7 0
  در سیاست داخلی چطور؟ آنجا اصلاح طلبان حیثیت سرشان میشود ؟ یاکماکان فتنه گری و نفاق را افتخار میدانند
 • IR ۱۸:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  12 0
  یه تست اعتیاد بده بهتره
 • عبداله IR ۱۸:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  8 0
  الهی بشکند دست و پای آن تاریخی که بخواهد به احترام این دونفر دوستدار تحریم بایستد.
 • بنیامین IR ۱۸:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  15 0
  تاریخ دراز هم نمی‌کشه واسه این دوتا
 • IR ۱۸:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  6 0
  تاریخ به احترام کسانی خواهد ایستاد درمقابل ظلم وستم ایستاده اند وکمر سلطه گران شکسته اند قهرمانانی چون سلیمانی ها مهدی مهندس ها عماد مغنینه هاحسن تهرانی مقدم ها ونه کسانی که داشته کشور به تاراج دشمن نهاده اند
 • میثم IR ۱۸:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  1 0
  آقای میر دامادی حتی...........
 • IR ۱۸:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  16 0
  ای وای از این تاریخ سازها .. که اقای واعظی هم یکی از انهاست
 • میثم IR ۱۸:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  11 0
  آقای واعظی کدام تاریخ، تاریخی که از حاج قاسم ها می نویسد. و از خود گذشتگی ها و باج ندادن به دشمنان سخن می گوید. یا تاریخی که افتخارش به تقی زاده ها و آقاخان ها و امثال فروغی ها می باشد. کدام تاریخ؟
 • IR ۱۸:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  25 0
  تاریخ استفراغ خواهد کرد
 • IR ۱۸:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  6 0
  آقای واعظی لطفاً سکوت
 • IR ۱۸:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  5 0
  معلومه طیف ساده لوح خودشون رو برای ارباب جدید آماده میکنن.
 • حمید IR ۱۹:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  3 0
  البته از تعجب خواهد ایستاد
 • کمال IR ۱۹:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  8 0
  البته که تاریخ ایران هرگز برای این دونفر نخواهد ایستاد
 • IR ۱۹:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  5 0
  تاریخ مصرف گذشته شما منظورت است
 • علی‌مرد IR ۱۹:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  10 0
  اینکه‌امریکا‌این‌دو‌را‌تخریم‌کرد‌یک‌تر‌فند‌سیاسی‌در‌حهت‌محبوب‌کردن‌این‌دواست‌
 • IR ۱۹:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  3 0
  ان شا... عدالت بایستن
 • IR ۱۹:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  3 0
  ارزش حرف ندارد
 • رضا IR ۱۹:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  3 0
  حتما تاریخ آمریکا و اسرائیل رو گفته
 • IR ۱۹:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  2 0
  درسته می ایسته ولی به احترام اینا نیست
 • علیرضا IR ۱۹:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  3 0
  تاریخ چرا برای این دونفر باید وایسه
 • علیرضا IR ۱۹:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  1 0
  آقای واعظی احتمالا آخه چرا این حرف را زده
 • IR ۲۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  2 0
  همچنین به افتخار خودت و ...
 • IR ۲۰:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  10 0
  آخه از این جلودارزاده بی سواد چیزی ننویسید خدا رحمت کنه فاطمه رهبرو چجوری فیتیله پچش کرد تو مناظره
 • علی کوثری IR ۲۰:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  9 0
  مخصوصاً برای شاهکار ظریف در برجام و غفلت محرز از حفظ منافع ملی حسب خطوط۸ گانه موکد رهبری و زنگنه هم برای قرداد عجیب وپر ابهام استات اویل و کرسنت و عدم باور به توان داخلی، از دیدگاه اصلاح طلبان فریب هرچند بیشتر ارزش مدالش بالاتر
 • DE ۲۰:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  2 0
  با سلام ابتدا باید هر دوجناح تعریف مورد وثوق از مفهوم ومصادیقه منافعه ملی ارائه دهند وه مورد وثوقشان باشد.انجه ما تاکنون بسیاری از اقدامات ونتایجه دولته فعلی شاهدیم با منافعه ملی که مل از ان میفهمیم منطبق نیست.وهر روز اثار منفی ان به کشور لطمات لیشتری میزند
 • مهماندار هواپیما IR ۲۰:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  1 0
  چی بگم که منظورمو برسونه ولی قابل انتشار هم باشه؟
 • IR ۲۰:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  2 0
  به تماشای این همه تاریخ متعجبانه قیام خواهد کرد
 • arya haghnazar IR ۲۰:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  0 2
  نظر میردامادی به نظر و منفعت مردم نزدبکتره
 • IR ۲۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  3 0
  آقای واعظی دست از این پاچه خواری ها بردار، مملکت و... با این آویزون شدنها به غرب
 • علی کوثری IR ۲۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  9 0
  باسلام واعظی خود از مسببان مصائب آکتون گریبانگیر ملت بوده وقطعا باید محاکمه شود واما زنگنه وظریف هر دو عامل هستند و درجای خود باید پاسخگو باشند ،
 • محسن IR ۲۰:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  3 0
  فکرنکنم پایی برای تاریخ بمونه که بخواد بلند بشه
 • IR ۲۰:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  2 0
  نه عزیزم تاریخ خوابه
 • IR ۲۰:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  4 0
  با این دست فرمون اقایان باید به فکر نجات تاریخ باشیم وگرنه اجرای سند ۲۰۳۰ فرهنگ و ایرانیت ما را هم به تاراج میده
 • IR ۲۰:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  2 1
  تاریخ فقط برای جان برکفان دین وکشور وشهدای مقاومت شهیدسلیمانی وهمه همرزمانش خواهدایستادوبرسدکنندگان راه انها لعنت خواهدفرستاد
 • جلیل IR ۲۰:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  4 0
  جوک نگو . مردم اعصاب شما رو ندارن . شرم و حیاء ؟!
 • علی کوثری IR ۲۰:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  2 0
  بصیرت بصیرت بصیرت
 • IR ۲۰:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  1 0
  چرا تاریخ همین الا تو بدنمون جا برای نشستن نمونده با دلار هزار تومنی برجامی....
 • IR ۲۰:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  4 0
  انشاالله صبح پیروزی نزدیک است وخزعبلات امثال ایشان را مردم درسال اتی جواب خواهندداد بالاخره پست وقدرت شیرین!!
 • سیداسماعیل.هاشمی IR ۲۰:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  1 0
  البته.مثل.اقاخان.نوری.که.تاریخ.اسمشان.ثبت.کرده
 • IR ۲۰:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  2 0
  زاررررررررررررررررررررررررررت
 • IR ۲۰:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  3 0
  تاریخ حتما از شاهکارهای روحانی و یارانش خواهد گفت. شما بترسید از یوم تبلی السرائر
 • IR ۲۱:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  4 0
  اين بابا راست ميگه!! حتى تاريخ عقب گرد هم كرده ، اما اين بابا نمى فهمد
 • IR ۲۱:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  3 0
  واعظی: تاریخ به احترام ظریف و زنگنه خواهد ایستاد اما کجا خواهند ایستاد مهم است. ؟؟؟!!! ممکن است جایی باشد که خوشایند شان نباشد.
 • IR ۲۱:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  2 0
  کشک
 • عبدالله IR ۲۱:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  3 0
  جناب آقای میردامادی! کل زندگی یک انسان ، حیثیتی است. انسان با شرافت ، در همه حال ، حیثیت خود را حفظ می کند و آن را با متاع هیچ کل دنیا معاوضه نمی کند چه برسد به متاع بسیار اندک. خدای متعال ، این جهان را برای امتحان و آزمایش آفریده است و مطمئنا راه سعادت و بهشت از سختی ها و حفظ حیثیت ها می گذرد نه از حیثیت فروشی ها! خدا شما را به راه راست هدایت فرماید انشاء الله.
 • IR ۲۱:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  3 0
  تاریخ با توی واعظی
 • رضا IR ۲۱:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  7 0
  ایندگان به جز ناامیدی چیزی از این ها به یاد نخواهد اورد.
 • IR ۲۱:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  5 0
  خاک بر سر تو و آن تاریخ
 • پاشنه طلا IR ۲۱:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  5 0
  مجموعه دولت بی تدبیر و ناامید
 • احمد IR ۲۲:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  10 0
  این اعتماد به نفس واعظی خیلی جالبه!! 8 سال است مملکت را به فنا داده اند آنوقت انتظار تشکر و قدردانی هم دارند!! جل الخالق!
 • IR ۲۲:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  6 0
  واعظان کاین جلوه در محراب و منبر میکنند, چون بخلوت میروند آن کار دیگر میکنند
 • IR ۲۲:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  3 0
  تاریخ می ایسته چیکار کنه ؟ برای خیلی از کارها باید ایستاد
 • IR ۲۲:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  4 0
  ان شا الله که اقای واعظی حالش خوب باشه و به حرفی که میزنه اعتقاد داشته باشه. فقط یک سوال ایشان چه خیری در این ۲ نفر دیدند که ۸۰ میلیون ایرانی ندیدن؟
 • احمد IR ۲۲:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  0 4
  جمع کن مشرق. برو دل جامعه ببین چند درصد از افکار امثال شما حمایت میکنن. واقعیت تلخ است. البته بهت حق میدم یه لقمه نون از دل همین چیزا در میاد
  • IR ۰۶:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۱
   1 0
   یا از البانی هستی یا اصلاح طلبی.
 • م.ن IR ۲۳:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
  0 0
  تاریخ برای رنگنه وظریف می ایستد ولی همچون مترسک روی چوبی خشک که خم نشود
 • IR ۰۰:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۱
  1 0
  تاریخ اینجاایستاده است -وقتى کدخدابه شمالگدپرانی کردشماقدرت مقاومت را به رخ کدخداکشاندیدوالا تادوسال قبل ارزش حاج قاسم راپوشانده بودید.
 • IR ۰۰:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۱
  3 0
  متاسفم...!!!
 • دلفاردی IR ۰۳:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۱
  0 1
  سلام و درود خدا بر دکتر ظریف
 • IR ۰۴:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۱
  1 0
  خود گویی و خود خندی عجب مرد هنرمندی شماها همیشه از خود متشکر بودید و همیشه هم امتیاز دادید و گند زدید وضعیت فعلی نتیجه عملکرد سی و چند ساله شما هاشمی چی هاست
 • مجید مومیوند IR ۰۴:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۱
  0 1
  نویسنده نا محترم،کاش تو به جای ظریف بودی مشخص می شد چه می کردی!؟ خیلی دوست دارم از نزدیک باهات مناظره می کردم.
 • مجید مومیوند IR ۰۴:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۱
  0 1
  فقط یه سوال،اگر برجام به ضرر ایران بود چرا ترامپ از آن خارج شد؟!
 • IR ۰۵:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۱
  0 0
  شما کمر تاریخ ورو شکستید بعد از شما همه چیز دوباره نوشته خواهد شد و آبروی برای شما نخواهد ماند
 • IR ۰۵:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۱
  0 0
  نه بابا؟؟؟؟؟
 • جواد IR ۰۵:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۱
  0 1
  من همین الان هم به افتخار ظریف ایستاده ام زنده باد کسانی که دلشون برای کشور ایران می تپد
 • IR ۰۷:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۱
  0 0
  این آقای میردامادی که دانشجوی دانشگاه امیرکبیر بود از سران دانشجویان پیرو خط امام بود که سفارت آمریکا را اشغال کردند.
 • محمد IR ۰۷:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۱
  1 0
  خاک بر سر راوی این چنین تاریخی بشکند قلم چنین تاریخی ننگ بر چنین تاریخی ننگ بر چنین وزرائی.
 • IR ۰۹:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۱
  0 0
  ننه رستم هم از رستم خيلي تعريف ميكرد تا جايي از بردن نام رستم ميترسيد.
 • IR ۱۰:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۱
  1 0
  حتما تاریخ غرب...!!!
 • علی IR ۱۰:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۱
  1 0
  امیدوارم تاریخ بعد از اینکه به پای زنگنه و ظریف ایستاد فحش و ناسزا نثارشون نکنه. البته من که بعید میدونم فحش نده چون کاری جز دشمن شادی نکردن
 • IR ۱۰:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۱
  1 0
  جناب اقای واعظی / همیشه تاریخ چنان نیست که حاکمان مینویسند و بازگو میکنند . اگر اینگونه بود امروز ملت ما میبایست بانیان قراردادهای ننگین ترکمنچای و ... که بخشهای مهم از سر زمین عزیز مارا به بیگانگان دادند را هم تعظیم کنند . در خوشبینانه ترین صورت تاریخ قصور و تقصیر و خطا و خطیئه اقایان ظریف و زنگنه و روحانی را هیچگاه فراموش نخواهد کرد .
 • IR ۱۱:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۱
  1 0
  اگر تاریخ به احترام بازرگان و یزدی و قطب زاده ایستاد به احترام زنگنه و ظریف و نعمت زاده و... هم خواهد ایستاد .
 • میثم IR ۱۲:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۱
  2 0
  خیلی خیلی توهم ایچاد کرده///////
 • ی-ح IR ۱۴:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۱
  2 0
  جناب آقای واعظی برای کل دولت آقای روحانی شرمنده خواهیم شد وبخصوص آقای ظریف وزنگنه این قضیه نیز زیر سرخودشماست
 • IR ۱۹:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۱
  2 0
  ابن دو تا هیچ کاره اند
 • DE ۲۱:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۱
  2 0
  زنگ تفریح برو بچ - خودمانی- واعظی: تاریخ به احترام ظریف و زنگنه خواهد ایستاد/ گردون ﺗﺎﺝ..ظریف حاج..بیژن واج...واعظ ٬چه بد کردﻫﻤﻪ ﺭﺍ ﺩﺭﺑﺪﺭ ﮐﺮﺩ مارو ﺧﻮﻧﯿﻦ ﺟﮕﺮ ﮐﺮﺩ ﺩﯾﮕﻪ ﺣﺎﻟﯽ ﺑﻪ ﺁﺩﻡ ﻣﯿﻤﻮﻧﻪ ﻧﻪ ﻭﺍﻻ ! ﺍﺣﻮﺍﻟﯽ ﺑﻪ ﺁﺩﻡ ﻣﯿﻤﻮﻧﻪ نه بِ الا. واعظی..واعظی..واعظی دیدم که فابریک..ریک...ریک فک میکرد-اشتباهی روی تاریخ..ریخ ..ریخ ..ریخ فکر میکرد...- بازم رفتی تو فک ﮐﺮﺩﯼ ﻫﻤﻪ ﺭﺍ ﺩﺭﺑﺪﺭ ﮐﺮﺩﯼ ﺍﺯ ﻭﻗﺘﯽ تو فک ﮐﺮﺩﯼ ﻣﻨﻮ ﺧﻮﻧﯿﻦ ﺟﮕﺮ ﮐﺮﺩﯼ ﻫﻤﻪ ﺭﺍ ﺩﺳﺖ ﺑﻪ ﺳﺮ ﮐﺮﺩﯼ ما رو ﺁﺷﻔﺘﻪ ﺗﺮ ﮐﺮﺩﯼ ﺍﮔﻪ ﺭﻓﻊ ﺑﻼ ﮐﺮﺩﯼ ﻓﮑﺮ ﮐﺮﺩﯼ ﺧﯿﺎﻝ ﮐﺮﺩﯼ ! ﺍﮔﻪ ﺗﻮ ﺩﻓﻊ ﺷﺮ ﮐﺮﺩﯼ ﺍﯾﻨﻮ ﺑﺪﻭﻥ ﺿﺮﺭ ﮐﺮﺩﯼ برو ﮔِل بگیر کلامت چرا گرفته حالت؟
  • DE ۲۲:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۲
   2 0
   بابا از دست شما مشرقی ها .این مخصوص زنگ تفریح برو بچ خودتون بید . مخلصیم
 • FR ۰۸:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۳
  0 1
  تاریخ برای همتون خواهد ایستاد!؟! از دم تا دم!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس