شورای عالی انقلاب فرهنگی نمایه

دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور بیانیه‌ای اقدام نشریه هتاک فرانسوی در بازنشر کاریکاتورهای موهن به پیامبر اکرم(ص) و قرآن کریم را محکوم کرد.

به گزارش مشرق به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور بیانیه‌ای اقدام نشریه هتاک فرانسوی در بازنشر کاریکاتورهای موهن به پیامبر اکرم(ص) و قرآن کریم را محکوم کرد و تاکید کرد که این اقدام موهن ناشی از ضعف دشمنان ادیان الهی در مقابله استدلالی و عقلانی با پیام رسول مکرم اسلام حضرت محمد(ص) بوده و این اقدامات و دشمنی‌های خشونت‌آمیز راه به‌جایی نخواهد برد.

یرِیدُونَ لِیطْفِؤُا نُورَ الله بِأَفْواهِهِمْ وَاللهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کرِهَ الْکافِرُونَ

انسان‌های فاخر با ارزش‌های انسانی بر خواسته از فطرت الهی، هرگز به حریم و حقوق دیگران تعرض نمی‌کنند. بی‌احترامی به پیامبر اسلام(ص) و قرآن کتاب آسمانی مشترک نزدیک به دو میلیارد مسلمان که دربردارنده همه تعالیم ادیان الهی است و به‌نوعی ارزش‌های مشترک همه جامعه بشری محسوب می‌شود و بی‌احترامی به کل جامعه انسانی است. رنجاندن در سنت الهی بزرگ‌ترین گناه و برطرف کردن رنج از دیگران بزرگ‌ترین پاداش‌های الهی را به دنبال دارد.

بیشتر بخوانید:

پشت پرده توهین مجله «شارلی ابدو» به پیامبر اسلام

متأسفانه نشریه شارلی ابدو فرانسه بار دیگر به بهانه واهی آزادی بیان اقدام به بازنشر کاریکاتورهای موهن خود به ساحت مقدس رسول گرامی اسلام(ص) کرد که این کار در واقع توهینی به همه مسلمانان و همه پیروان ادیان الهی در سراسر جهان است.

عناصر تندرو و وابسته به جریان‌های ضد دینی در کشورهای اروپایی برای ایجاد هراس از اسلام و مسلمانی به بهانه‌های مختلف به تخریب و توهین به مقدسات مسلمانان جهان می‌پردازند و البته این توهین نه‌تنها موجب کاهش توسعه اسلام در فرانسه و سایر نقاط جهان نمی‌شود بلکه عاملی برای تقویت توجه به متن قرآن کریم و تعالیم الهی خواهد شد.

ادعای آزادی بیان در کشور فرانسه در حالی بیان می‌شود که روژه گارودی روزنامه‌نگار فرانسوی به دلیل عدم تحمل دیدگاه‌هایش توسط آن‌ها، به زندان و پرداخت جریمه محکوم شد. دولت فرانسه همچنین در موضوع حجاب،  بانوان محجبه را از حقوق اولیه انسانی مانند تحصیل محروم کرد و اقدامات ناعادلانه کشورهای اروپایی در ایجاد استانداردهای دوگانه علی‌رغم شعارهای به‌ظاهر انسانی همه و همه باهدف جلوگیری از گرایش مردم اروپا به دین اسلام است. روزی از طریق اسلام هراسی و روزی با برچسب تروریسم و روز دیگر با سیاست‌های یکپارچگی اجتماعی و حتی سیاست‌های شبیه‌سازی و یکسان‌سازی به دنبال ادغام جامعه دینی و به‌طور خاص جامعه مسلمانان در فرهنگ لائیک و سکولار هستند.

قطعاً این‌گونه اقدامات برای ایجاد عصبانیت میان مسلمانان و پیروان ادیان الهی و تخریب چهره نورانی آخرین فرستاده خدا؛ ناشی از ضعف دشمنان ادیان الهی در مقابله استدلالی و عقلانی با پیام رسول مکرم اسلام حضرت محمد(ص) که رحمت خداوند برای تمام بشریت هستند بوده و طبق وعده خدا این نور مقدس هرروز فروزان‌تر خواهد شد و این اقدامات و دشمنی‌های خشونت‌آمیز راه به‌جایی نخواهد برد.

دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن دعوت از رهبران دینی جهان برای محکوم کردن این‌گونه اقدامات ضد دینی و البته تضعیف‌کننده حقوق بشر به بهانه‌های واهی در جهان و تخریب چهره‌های مقدس الهی، از وزارت محترم امور خارجه درخواست دارد که با ورود جدی خود به این موضوع مانع از تکرار این اقدامات خشونت‌آمیز، غیرمنطقی و نابخردانه در کشورهای مدعی آزادی بیان شود.

وَمَا أَرْسَلْنَاکَ إِلَّا رَحْمَةً لِلْعَالَمِینَ

در پایان بر این مبنا تأکید می‌شود که پیامبری که رحمت بود برای همه بشریت، سزاوار احترام جاودانه است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس