اصلاح طلبان نمایه

عضو مرکزیت حزب اتحاد ملت تصریح کرد روحانی دلش برای اصلاح‌طلبان نسوخته است.

به گزارش مشرق، روزنامه «کیهان» در ویژه‌های خود نوشت:

جلال جلالی‌زاده به روزنامه اعتماد گفت: همواره مجموعه یا دولتی موفق است که از هدف واحد برخوردار و همدلی در آن جریان داشته باشد. همچنین مدیر یا مدیرانی که یک مجموعه را هدایت می‌کند، توانمندی جهت دادن به اعضای مجموعه را داشته باشد. یک مجموعه یا دولت باید از وحدت فکری عقیدتی و استراتژی برخوردار باشد. متأسفانه دولت آقای روحانی، دولت یکدست نبود.

بیشتر بخوانید:

از سلفی حقارت در مجلس دهم تا لباس خاکی قالیباف در مجلس یازدهم

وی افزود: آقای روحانی موجب شده نوعی نارضایتی و ناخشنودی از جانب مردم و رأی‌دهندگان به او ایجاد شود. دولت روحانی در سطح ملی موفق نبوده است. اگر اعضای یک دولت با رئیس‌جمهوری همراه نباشند، دلسوز نباشند، رئیس‌جمهوری ترسو باشد یا قاطعیت نداشته باشد یا به وعده‌هایش عمل نکند، نتیجه خوبی نخواهد گرفت.

این نماینده مجلس ششم همچنین گفته است: آقای روحانی شاید در بین رؤسای جمهور، ضعیف‌ترین و کم‌اقبال‌ترین رئیس‌جمهوری است که دوران حضورش بر مسند قوه مجریه را به آخر می‌رساند.

وی گفت: در واقع اگر روحانی بخواهد در مورد مسائل داخلی و سیاست داخلی گزارش عملکردی ارایه کند، نقاط روشن اندکی در این کارنامه به چشم می‌خورد، گویی یا کلا در این حوزه دولت را رها کرده و کاری به کار وزرا ندارد یا به دلیل مصلحت‌اندیشی‌ها و آینده‌نگری‌های شخصی در این زمینه ورود چندانی نداشته است. متأسفم که کسی از این همه سرمایه اصلاح‌طلبانه استفاده کرد اما به لحاظ اخلاقی خود را مدیون و وام‌دار حامیان خود نداند.

جلالی‌زاده همچنین درباره انتظار اصلاح‌طلبان از روحانی برای تسهیل روابط‌شان با حاکمیت اظهار داشت: روحانی که دلش به حال اصلاح‌طلبان و اصلاح‌طلبی نمی‌سوزد. متأسفانه یکی از ضعف‌های اصلاح‌طلبان این است که بدون نقشه و تدبیر و دوراندیشی وارد کارزار انتخابات می‌شوند،‌مردم را تشویق و تهییج می‌کنند اما پس از آن همان فرد یا گروهی که حاصل آرای بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان هستند، اصلاح‌طلبان و اصلاح‌طلبی را فراموش می‌کنند. روحانی هم دچار چنین معضلی شد. او حتی یک بار هم در مورد اقداماتی که در راستای رفع حصر که مطالبه مهم اصلاح‌طلبان بود،‌توضیح نداد که چه کرده و چه نکرده است. البته این معضل در مورد سایر مطالبات اصلاح‌طلبان نیز وجود داشته و دارد. روحانی حاضر نشد در این زمینه گزارشی به مردم ارایه کند. متأسفانه خصایص فردی روحانی خیلی به او ضربه زده و موجب شده او از پایگاه مردمی که قبلاً داشت، محروم شود. حتی حامیان درجه یک روحانی هم از او گلایه‌مند هستند. او حتی حاضر نشد در این دوران به روسای ستادهای انتخاباتی‌اش وعده ملاقات بدهد.

اخیراً پیشنهاد تشکیل دولت مصالحه ملی مطرح و تأکید شد حالا که گفت‌وگوی ملی و  آشتی ملی محقق نشده، دست‌کم دولت به دنبال مصالحه ملی باشد. به نظر شما دولت روحانی در فرصت باقیمانده می‌تواند در این راه گام‌های مؤثری بردارد؟

فرصت چندانی که باقی نمانده است. ضمن اینکه با شرایط شیوع کرونا و درهم‌ریختگی اقتصادی و آشفتگی موجود احتمالاً دولت کاری از پیش نخواهد برد. زمان در این ماه‌های پایانی به سرعت می‌گذرد که اگر تصمیمی هم وجود داشته باشد به نتیجه نمی‌رسد.

عضو حزب اتحاد ملت در پاسخ این سؤال که آیا محبوبیت روحانی در ماه‌های پایانی از وضعیت سایر رؤسای جمهور مثل احمدی‌نژاد، خاتمی و به خصوص هاشمی رفسنجانی وخیم‌تر است؟، گفت: بله، بسیار زیاد! فکر می‌کنم حتی احمدی‌نژاد چند برابر روحانی میان مردم محبوبیت داشته باشد و اگر روحانی و احمدی‌نژاد با هم رقابت کنند، کفه‌ترازو به سمت احمدی‌نژاد سنگین‌تر خواهد بود.

گفتنی است حمله به روحانی و رفع اتهام از خود، چند ماهی است که تبدیل به تاکتیک جدید مدعیان اصلاح‌طلبی شده تا در انتخابات ریاست‌جمهوری بتوانند از شکست مطلق فرار کنند و مسئولیت ناکارآمدی در دولت را از سر خود بازکنند.

ادعای این که دل روحانی برای اصلاح‌طلبان نسوخته در حالی است که همین طیف روحانی و دولتش را نامزد اجاره‌ای و دولت اجاره‌ای توصیف می‌کردند و او را نردبان گذار تلقی می‌کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس