سلطانی فر وزیر ورزش

خسارت ۱۷۰ میلیاردی که از تأیید و بستن قرارداد ننگین با مارک ویلموتس تازه ترین موردی است که وزیر ورزش باید درباره اش توضیح بدهد و بگوید چرا چنین قراردادی را از سوی فدراسیون فوتبال تأیید کرده است.

سرویس ورزش مشرق – در حالی که واژه کرونا در تاریخ رسانه جهان رکورد تکرار شدن را شکسته در رسانه های ورزشی ایران هم بی شک اسم مسعود سلطانی فر رکورددار تکرار به ویژه در اخبار منفی است! از روزی که استاندار سابق گیلان به سمت وزارت ورزش و جوانان منصوب شده دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در بخش مدیریت یک آب خوش از گلوی شان پایین نرفته است. شاید تعدد تغییر مدیر در بخش عامل و هیأت مدیره در این مدت در هر دو باشگاه به خودی خود رکورد این موضوع را شکسته باشد.

تعدد مهاجرت ورزشکاران در همین دوران رخ داده و بسیاری از مدال آوران المپیکی و غیرالمپیکی کشورمان در رشته های مختلف راهی کشورهای خارج شده و تابعیت غیرایرانی گرفته اند. موضوعی که نشان دهنده اوضاع بد رسیدگی به ورزشکاران را نشان می دهد.

البته این همه موارد نیست و در بحث جوانان نیز مرزبندی برای پرداخت وام به جوانان و سختگیری هایی که در این زمینه انجام می شود موضوع دیگری است که به خاطرش باید از مسعود سلطانی فر سئوال شود.

اما موضوع روز جامعه بحث محکومیت سنگین فوتبال ایران در پرونده مارک ویلموتس بلژیکی است. با مرور صحبتهای برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی می توان دریافت حالا موضوع تبانی هم در موضوع پرونده ویلموتس مثل انتخاب برخی کارگزاری ها برای دو باشگاه استقلال و پرسپولیس مطرح است.

خسارت ۱۷۰ میلیاردی که از تأیید و بستن قرارداد ننگین با مارک ویلموتس تازه ترین موردی است که وزیر ورزش باید درباره اش توضیح بدهد و بگوید چرا چنین قراردادی را از سوی فدراسیون فوتبال تأیید کرده است. البته ظاهرا آقای سلطانی فر خود جای شاکی نشسته و خواستار برخورد با مسببان این قرارداد شده است!

ماجراهایی که در این مدت بین طرفداران دو تیم استقلال و پرسپولیس رخ داد هم بخش دیگری از این مشکلات است که هر بار به نوعی با بروز اشتباهات در اداره این دو باشگاه طرفداران دو تیم وزارت خانه را مقصر اصلی بروز ایراد در تیم های خود می دیدند و موجب شده بود جبهه گیری هایی علیه یکدیگر در فضای مجازی داشته باشند و در نهایت بداخلاقی هایی را در این زمینه شاهد باشیم.

درباره موضوع استیضاح وزیر ورزش پیش از این و در دوران نمایندگان قبلی مجلس بارها عنوان شد که هر بار با لابی هایی که صورت می گرفت و یا ارادتی که برخی نمایندگان به رییس دولت داشتند هر بار از زیر استیضاح وزیر ورزش و جوانان شانه خالی می کردند و نمی خواستند در جهت مخالف با دولت حرکت کنند اما حالا که نمایندگان جدید به مجلس آمده اند چطور؟ آیا باز هم نباید چنین وزیری را استیضاح کرد؟ خسارت و سرافکندگی تا کجا؟ چه خسارت هنگفت دیگری باید به کشور تحمیل شود تا بشود وزیر ورزش را به مجلس کشاند؟

از روزی که این وزیر به ریاست وزارتخانه اش درآمده دهها مصاحبه از نمایندگان مجلس دیده و شنیده ایم که نسبت به عملکردش در وزارت ورزش و جوانان معترض بودند ولی هرگز کسی در این وزارتخانه بازخواست نشده است. "دو صد گفته چون نیمِ کردار نیست". امید است به نیمی از این همه مصاحبه، تهدید، بازخواست و انتقاد عمل شده و اهالی خانه ملت، مسببان را شناسایی و معرفی کنند تا در محاکم قضائی محاکمه شوند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 18
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 6
 • واقع بین IR ۱۵:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۹
  26 6
  احتمالا فراکسیون ورزش پرسپولیسی هستند
  • SE ۱۷:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۹
   10 0
   فامیلی شان که با تاج و سلطان و پیوند خورده
 • دیده بان IR ۱۶:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۹
  16 0
  مسعود سلطانی فر اولین استاندار مستعفی در دوران مجلس ششم و در اعتراض به عدم موافقت مقام معظم رهبری برای تعویق انتخابات بود که البته استعفا داد و اندکی بعد ذلیلانه استعفایش را پس گرفت. او همچنان بازوی کمکی مدیرکل صدا و سیمای گیلان در دوران استانداری اش بود که به او کمک می کرد تا بچه حزب اللهی های صدا و سیمای گیلان را قل... کند. سوابق درخشان ترش را می توانید
 • علی IR ۱۶:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۹
  20 0
  از قوه محترم قضائیه درخواست داریم تمام کسانی را که در بستن این قرارداد ننگین دخالت داشتند از وزیر گرفته تا ... محاکمه و اموالشان را مصادره کنند .
 • IR ۱۶:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۹
  18 0
  این مجلس هم فقط شو دارد . مرد عمل نیست . فقط سرگرم توئیتر بازی هستند.
 • دیده بان IR ۱۶:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۹
  7 0
  این تیتر را هم در گوگل سرچ کنید بد نیست: وقتی آقای استاندار در حادثه سال 83 مشغول تحصیل در خارج کشور بود
 • بوکسور کهنه کار IR ۱۶:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۹
  10 0
  چقدر بدبختیم ما
 • داود IR ۱۶:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۹
  20 0
  این وزیر بی لیاقت و تاج بی لیاقت را حتما محاکمه کنید
 • SE ۱۷:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۹
  16 0
  وزیر ورزش تلاش کرده که در خفت دادن کشور از برجامیان عقب نمونه
 • سوسان IR ۱۷:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۹
  22 2
  کی روش خیلی حرفه ای درد فوتبال رو گفته. هواپیمای چارتر برای اونا. مافیا غارت. دزدی. حرام لقمگی .جامهای اسنپی. دلالی. رانت .بدبختی یک ملت
 • IR ۱۸:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۹
  3 2
  هر چی اصلاح طلب تر خودت بگو ..... تر
 • FR ۱۹:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۹
  6 2
  البته رکورد دار اصلی جناب روحانی ست که معلوم نیست بر چه اساسی امثال این آقایان را وزیر کرده است .....بنظرم تک وتوک وزیر درست وحسابی از دست جناب شیخ در رفته
 • IR ۲۰:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۹
  9 0
  استیضاح و معرفی به قوه قضاییه
 • IR ۰۰:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۰
  11 0
  همه جای مملکت بخوربخور است نه لقمه لقمه حلال بلکه میلیاردمیلیارد انگاردرخزانه مملکت نکهبان وامانتدارصالحی وجودنداردوگوشت دردست گربه است...خدایاخودت نگهدارایران باد
 • بختیاری IR ۰۸:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۰
  11 0
  آقای وزیر ورزشی که تاحالا توپ را یکبار لمس نکرده ای .این چه ظلم آشکاری است که درحق ملت ایران کرده اید .دانش آموز یک خانواده کارگری بخاطر نداشتن مایحتاج اولیه زندگی خود درکلاس درس بخاطرضعف بدنی از حا ل می رود وافرادی چون شما که مسئولیت دارید بدون توجه به این مردم ستمدیده قرار داده های چندصدمیلیاردی از جیب ملت می بندید اولین کسی که باید در این کشورمحاکمه شود خودوزیر ورزش وشخص تاج می باشد که با هزاران زدوبند سرمایه وارز مملکت را به فنا داده اید .خدا جای حق نشسته واین حق را از گلوی بچه هایتان بیرون خواهد کشید .آیا می دانید با همین پول چه امکاناتی را می توان برای جوانان ونوجوانان محیا کرد آیا میدانید بیش از یک سوم دانش آموزان بخاطر بیماری کرونا توانائی خرید یک تبلت دویست هزارتومانی وهزینه اینترنت آن را ندارند .انشالله تاوان این ظلم ها راپس بدهید مربی هایی درهمین کشوروجود دارند که توانایی خارق العاده ای درزمینه مربی گری دارند با یک سوم مبلغ قرار داد همین مربی ایرانی یک دنیا را شگفت زده خواهد کرد .بخود بیائید ای ظالمان پشت ریش وپشم
 • IR ۲۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۰
  0 0
  نمیدونم چرا همه 2 میلیون یورو اولیه رو گزاشتن کنار در حالیه تو یکماه اول 2 میلیون یورو گرفته یعنی یه قرارداد اقای وزیر و تاج بستن ویلموتس یکماه ایران بوده 8 میلیون یورور هم میخاد بگیره
 • IR ۱۸:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۵
  0 0
  متاسفم...
 • سجاد IR ۱۷:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
  0 0
  هرچه سریعتر وزیر ورزش رو استضاح کنند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس