حسین کمالی وزیر اسبق کار

ستاد اصلاحات و اعضای "هسته سخت" این جریان عملا وارد فضای رادیکالیزم و مقابله با نظام شده‌اند اما گویا چپ‌های نجیب هنوز در جریان این تغییر ایدئولوژی سازمان اصلاحات نیستند!

سرویس سیاست مشرق - «وبلاگ مشرق» خوانشی روزانه در لابه‌لای اخبار و مطالب رسانه‌های کشور است. ما درباره این خوانش البته تحلیل‌ها و پیشینه‌هایی را نیز در اختیار مخاطبان محترم می‌گذاریم. هر روز ۰۷:۳۰ با بسته ویژه خبری-تحلیلی مشرق همراه باشید.

*** 

بلاتکلیفی "چپ‌های نجیب" در تغییر ایدئولوژی سازمان اصلاحات

حسین کمالی، فعال چپ و دبیر حزب اسلامی کار در بخشی از مصاحبه با شماره شنبه گذشته روزنامه آرمان ملی پیرامون گفتمان اصلاح‌طلبی گفته است:

"بعضی از برخی طیف‌های اصلاح‌طلب به عنوان طیف رادیکال نام می‌برند که صحیح نیست و جریان اصلاحات دارای طیف رادیکال نیست. در اندیشه و گفتمان اصلاحات رادیکالیسم جایگاهی ندارد. در نتیجه نمی‌توان دو اصطلاح رادیکال و اصلاح‌طلب را در کنار اصلاح‌طلبی قرار داد. کسانی که رادیکال خوانده می‌شوند و به دنبال براندازی هستند خود به خود از دایره اصلاح‌طلبی خارج می‌شوند. اصلاحات در مرحله نخست به دنبال حفظ اساس نظام است. در مراحل بعدی به دنبال اصلاح‌گری و بازسازی است. در چنین رویکردی نیز رادیکالیسم جایگاهی ندارد و مورد نظر نیست. "[۱]

*آقای کمالی مثل مسافری هستند که از قطار جا مانده اما در حال توصیف مناظر طول مسیر است! و البته ایکاش صحبت‌های ایشان درست بود و ما در سپهر سیاسی ایران، چنین جریانی را هم می‌داشتیم تا سوپاپ‌های سیاسی کشور بهتر حرکت کند...

دبیر حزب اسلامی کار حکما در جریان نیست که اصلاح‌طلبان رسما و علنا انتخابات مجلس یازدهم را تحریم کرده‌اند و بدین واسطه اگرچه هنوز مورد توبیخ و استنطاق نظام قرار نگرفته‌اند اما عملا از نظام خارج شده و زره اپوزسیون پوشیده‌اند.

کسانی از ستادی‌های آنها همچنین بر خلاف اظهارات کمالی صراحتاً اعلام کرده‌اند که به سمت رادیکالیسم حرکت می‌کنند [۲] و در این راه دست به تقدیس خشونت و تشویق راهبندان و اعتراض خیابانی هم زده‌اند. [۳]

در ادامه باید بیان کرد که حرف‌های "علیرضا علوی‌تبار" از آنچه که حسین کمالی درباره عزم چپ‌ها برای حفظ نظام گفته؛ شنیدنی‌تر است که چند هفته قبل تأکید کرده بود: "هدف اصلاحات، حفظ حکومت نیست"! [۴]

با توجه به این تغییر ایدئولوژی علنی شده ستاد اصلاحات و عزم آنها برای رویارویی با نظام و مردم؛ توصیه مشفقانه به چپ‌های سنتی و نجبای اردوگاه اصلاحات این است که دین خود را به دنیای ستاد اصلاحات نفروشند و با توبه و اصلاح و تبیین در پیشگاه مردم و نظام؛ جلوی آسیب بیش از این هم‌مسلکان خود به امنیت و اقتصاد کشور را بگیرند.

آسیبی که پیش‌لرزه آن در آبان ۹۸ جلوه‌گر شد و قصد دارد در "فتنه اقتصادی" حرکت بزرگتری را رقم بزند.

***

فروزنده: ‌رحم به آشوبگران آبان ۹۸ ترّحم بر پلنگ تیزدندان است

"لطف‌ا... فروزنده"، فعال اصولگرا در مصاحبه با خبرگزاری رسا ضمن اشاره به اهمیت مسأله امنیت در پیشبرد اهداف کشور گفت: اگر امنیت وجود نداشته باشد بدون شک هیچ‌گونه فعالیتی به ویژه فعالیت‌های اقتصادی را نمی‌توان در کشور انجام داد.

او با اشاره به اینکه قوه قضائیه باید مُرّ قانون را با قوت و قدرت اجرا کند، اظهار کرد: کسانی که در کشور از هر طریقی اخلال در امنیت می‌کنند باید قاطعانه مورد برخورد قانونی قرار گیرند.

فروزنده افزود:‌ امروز دشمنان به ویژه منافقان و گروه های انحرافی درصدد ایجاد آشوب در کشور هستند و قوه قضائیه باید با عوامل این گروه های انحرافی برخورد قاطع داشته باشد.

او با اشاره به اینکه کشور ما به برکت تلاش‌های ایثارگرانه نیروهای امنیتی از کشورهای امن در سراسر جهان محسوب می شود؛ درباره حواشی پیرامون ۳ مجرم آبان ۹۸ یادآور شد: رحم بر کسانی که در آبان ماه سال گذشته کشور را به آشوب کشیده و امنیت ملی را خدشه دار کردند، به منزله ترحم بر پلنگ تیزدندان است. [۵]

*دقت شود که هیچ عقل سلیم و دوستدار انقلابی از زندانی یا اعدام شدن حتی یک نفر هم استقبال نمی‌کند. اما وقتی که مسئله امنیت بعنوان اصلی‌ترین نیاز جامعه در میان باشد؛ بایستی با همین نگاه عقلانی و رئوفانه خواستار مجازات اخلالگران و بر هم زنندگان نظم و امنیت جامعه شد.

ماجرای آبان ۹۸ نیز یکی از رخدادهای به شدت ضد امنیتی بود که فرماندهان کنترل از راه دور آن همچنان اصرار به تکرار آن دارند. [۶]

از این منظر، مطالبه از قوه قضائیه برای صدور احکام عادلانه برای مجرمان این رخداد بسیار جدیست و انتظار می‌رود قوه قضائیه تحت تأثیر جریانات توییتری و هشتگ اعدام نکنید در این رابطه قرار نگیرد و به مُرّ قانون عمل کند.

قانونی که اگر عمل نشود یا تحت تأثیر جریانات توییتری به مسلخ برود؛ یقینا بایستی شاهد تکرار حوادثی شبیه به آبان ۹۸ و البته در سطحی وسیع‌تر و خونبارتر باشیم.

لازم به توضیح است که "فرماندهان فتنه اقتصادی" مدتی است که از خونبار بودن حوادث پیش رو نیز سخن می‌گویند! [۷]

***

همه تشویق‌های یک جامعه‌شناس اصلاح‌طلب:

منتظر "اشغال خیابان‌ها" باشید! کنشگری هشتگی و جنبش خیابانی تعارضی ندارند

سعید مدنی، جامعه‌شناس اصلاح‌طلب و فردی که روزنامه اعتماد او را " تحلیلگر خوشنام مسائل اجتماعی" نامیده، در مصاحبه با شماره شنبه گذشته این روزنامه پیرامون اعتراض توییتری به حکم اعدام ۳ آشوبگر آبان ۹۸ اظهار کرده است:

"در جریان صدور حکم ۳ جوان مورد اشاره و هشتگ «اعدام نکنید» چند عامل دیگر نیز به کمک تکنولوژی آمد؛ اول و مهم‌ترین مساله اینکه جامعه ایران در وضعیت جنبشی است و لذا نارضایتی‌ها خیلی زود تبدیل به اعتراض می‌شود. دوم اینکه موضوع اعتراض در این کنش بسیار روشن و شفاف و خالی از ابهام بود. به عبارت دیگر همه به سادگی می‌دانستند علیه چه چیزی و با چه مطالبه‌ای اعتراض می‌کنند. سوم اینکه به‌ لحاظ ارزش‌های اجتماعی مظلوم بودن ۳ نفر و ظالمانه بودن حکم بسیار بدیهی بود. یعنی روشن بود که در این پرونده موضوع اجرای حکم اعدام کسانی است که بی‌تردید شایسته چنین حکمی نیستند. در واقع نوعی اجماع شکل گرفت که بر اساس آن حتی اگر حضور در اعتراضات آبان‌ماه ۹۸ جرم محسوب شود، مجازات آن اعدام نیست. بنابراین ارزش‌ها، نگرش‌ها و دانش جمعی مشوق شرکت در کنش جمعی بود. به همه اینها ریسک پایین نوع کنش را هم اضافه کنیم. در مقایسه با تظاهرات خیابانی یا اعتصاب یا هر تاکتیک دیگری روش هشتگ کم‌هزینه بود، بنابراین مساعد مشارکت جمع بزرگ‌تری بود. "

او در بخش دیگری از اظهارات خود نیز برای تشویق تجمعات خیابانی تأکید می‌کند: البته خطای بزرگی است اگر تصور شود تعامل و ارتباط در فضای مجازی بدون ارتباط رودررو در فضای حقیقی و اشغال فضای شهری کاری از پیش خواهند برد. گاهی حتی نگرانی نظام‌های مستقر از ورود جمعیت به خیابان موجب می‌شود تا برابر بسیج در فضای مجازی عقب‌نشینی کنند و مطالبات را بپذیرند.

مدنی افزوده است: کنشگری هشتگی و جنبش کف خیابان در تعارض و رقیب یکدیگر نیستند، بلکه مکمل و در تعامل با یکدیگرند.

این فرد همچنین در ادامه تأکیدات خود بر تجمعات خیابانی تصریح می‌کند:

"حکومت‌ها بخواهند یا نخواهند خیابان جزیی انکارناپذیر از اعتراض است. شبکه‌ای شدن نه‌تنها مانع از خیابانی شدن نمی‌شود، بلکه تسهیل‌کننده حضور خیابانی است. تصمیم با دولت‌هاست یا باید امکان حضور قانونمند خیابانی را فراهم کنند یا منتظر باشند تا خیابان‌ها اشغال شوند. وقتی بحران سراسر ساختارهای موجود را فرا گرفته، وقتی فساد تا قله دماوند پیشروی کرده، وقتی فقر و نابرابری رنج و فلاکت را دوچندان کرده و کاهش ارزش پول ملی فقرا را فقیرتر و پولدارها را پولدارتر کرده، وقتی بوی مشمئزکننده تبعیض و رانت سراسر یک جامعه را دچار نفرت کرده، پیش‌بینی آینده چندان دشوار نیست. "

در خطوط پایانی صحبت‌های این فرد نیز می‌خوانیم:‌ در جنبش‌های اعتراضی روابط و پیوند معترضان بسیار اهمیت دارد. شبکه‌های مجازی این پیوندها را به بهترین نحو ممکن فراهم می‌کنند. اما نه برای نیامدن به خیابان، بلکه برعکس برای آمدن به خیابان. هر کنشگری اعم از مجازی یا حقیقی تمرینی است برای ایجاد فضای خودمختار و آمادگی برای کنش جمعی و اشغال خیابان. مگر اعتراضات آبان‌ماه ۹۸ را همین چندماه پیش ندیدید؟ با وجود تداوم بحران‌ها و ناتوانی نظام حکمرانی در کاهش و حل بحران‌های ساختاری کنونی کنشگری جمعی- چه مجازی و چه حقیقی- پایانی ندارد؛ همان‌طور که بارها گفته‌ام تا اطلاع ثانوی جامعه ایران در وضعیت جنبشی است.

"روزنامه اعتماد برای تیتر این مصاحبه از عبارت "جامعه ایران در وضعیت جنبشی است و نارضایتی سریعا به اعتراض بدل می‌شود" استفاده کرده است. [۸]

*ما قضاوت درباره تشویقات این فرد برای "اغتشاش خیابانی" و اینکه او یک جامعه‌شناس است یا تئوریسین اغتشاش! را بر عهده مخاطبان محترم وامی‌گذاریم.

روزنامه اعتماد و گردانندگان اصلاح‌طلب آن چندی قبل نیز صحبت‌های عمادالدین باقی از تئوریسین‌های اصلاح‌طلب پیرامون "حق براندازی" را منتشر کردند که البته این اقدام میلیتاریزه! با یک تذکر آرام از سوی وزارت ارشاد نیز همراه شد. [۹]

 صحبت‌های جامعه‌شناس فوق‌الذکر به روشنی نشان می‌دهد که اگر با عوامل آشوب آبان ۹۸ برخورد مناسب صورت نگیرید و برهم‌زنندگان امنیت کشور مجازات نشوند؛ چگونه راه اغتشاش خیابانی در فتنه اقتصادی (که پیش از این در شمارگان مختلف وبلاگ مشرق توضیحاتی مبسوطی را پیرامون آن ارائه کرده‌ایم) هموارتر می‌شود!

قبل از مدنی، برخی دیگر از فعالان اصلاح‌طلب از جمله مصطفی تاجزاده تأکید کرده‌اند که اغتشاشات آبان با خشونت بیشتری تکرار خواهد شد.

جالب است که در اظهارات بالا حتی یک جمله مبنی بر اینکه "اغتشاش" راه حل مسئله نیست، "اشغال خیابان" کار اشرار است، ناامنی مشکلات اقتصادی را بیشتر می‌کند و راه حل در صندوق رأی" است نه در خیابان! نیز به چشم نمی‌خورد.

 برای چندمین بار این سؤال تحلیلی را بیان می‌کنیم که "آیا عدم مذمت اغتشاش خیابانی از سوی رجال و تریبون‌های اصلاح‌طلب به معنی تقلای آنها برای فرماندهی فتنه آینده نیست!؟ "

لازم به تأکید است که اگر منویات اخیر مقام معظم رهبری در زمینه نظارت بر قیمت‌ها و ورود اطلاعاتی و امنیتی به پرونده کارشکنی‌های عامدانه در بازار عملیاتی نشود، اگر فضای کشور و جریان تحریف مورد روشنگری خواص قرار نگیرد و اگر تحرکات فرماندهان فتنه که یک بخش کوچک آن را در بالا دیدیم مورد تأملات امنیتی قرار نگیرد؛ بسا که فتنه‌ای بزرگتر از فتنه سال ۸۸ و آبان ۹۸ دامنگیر مردم و نظام اسلامی شود.

***

1_ http://www.armanmeli.ir/fa/print/main/293778

2_ mshrgh.ir/1068702

3_ mshrgh.ir/1083718

4_ mshrgh.ir/1087092

5_ rasanews.ir/002lWL

6_ mshrgh.ir/1095931

7_ mshrgh.ir/1080836

8_ http://www.etemadnewspaper.ir/fa/main/detail/152102

9_ mshrgh.ir/1093380

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 100
 • در انتظار بررسی: 10
 • غیر قابل انتشار: 27
 • DE ۰۷:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
  کسی نیست با روزنامه اعتماد و این معاندین برخورد جدی کنه؟رسما قوه قضاییه رو محکوم کرد که حکم ظالمانه داده و از چندتا هشتک منافقا و خود همین معاندین ترسیده که حکم رو به تجدیدنظر فرستاده! چند نفر اوباش رو مردم خونده و دیکته های بی بی سی و صدای آمریکا رو تکرار کرده! تحریف واقعیتها به همین راحتی!
  • IR ۰۹:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
   76 58
   ریشه اصلی مشکلات رو خوب میدونی اما خودفریبی میکنی! گربه هم وقتی همه درها روش بسته بشه می پره رو صورت. مردم ما در این وضعند چون گرسنه اند! اما تو ظاهرا جزء اون اقلیتی هستی که عاشق شرایط موجودی چون شکم خودت و زن و بچت رو سیر می کنه! حالا هی بگو معاند و منافق و اوباش و ...
  • به 9.36 IR ۱۰:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
   80 30
   دروغ می گویی. مردم عادی شاید عصبانی شوند اما اینطور حرفه ای آتش نمی زنند و غارت نمی کنند. مردم عادی بلد یستند روی آدمی بنزین بریزند و او را بسوزانند. مردم عادی بلد نیستند شعار آزادی زندانی سیاسی بدهند. مردم اگر روزی شرش کنند می روند خیابان فرشته و پورشه و بوگاتی های شما را آتش می زنند. نه آمبولانس و ماشین آتش نشانی را شما مردم نیستند. شما حرامزادگان یک مشت جنایتکار حرفه ای تعلیم دیده هستید.
  • IR ۱۰:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
   22 29
   پرت و پلا نگو افراطی
  • محمد IR ۱۱:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
   54 18
   ریشه اصلی همه مشکلات شما و امثال شما و دولت منتخب شماست و همچنان شما در حال تحریف واقعیات هستید
  • IR ۱۱:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
   32 4
   دست 9:36 ها دیگه برا ملت ایران رو شده همون سلطان گندم ها و کاسبان دزدهایی چون سامسونگ و الجی و کره و برجام و مذاکره و همان کاسبان تحریم که تمام جنایاتشان را به اسن مومنین و انقلابیون دلسوز مینویسند همان دزدان ارزهای صادراتی و جهانگیری و سکه سیف
  • DE ۱۴:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
   12 5
   جواب 9:36 حامیان اوباش و سلبریدی های آمریکا پرست چرا به تعرض تروریستای آمریکایی به هواپیمای مسافری ایران معترض نشدند؟! درد این بی وطنها فقط نوکری آمریکا و دهن کجب به دین خداست همین! باید بهشون گفت شتر در خواب بیند پنبه دانه
  • DE ۱۴:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
   9 4
   جواب 9:36 حامیان اوباش و سلبریدی های آمریکا پرست چرا به تعرض تروریستای آمریکایی به هواپیمای مسافری ایران معترض نشدند؟! درد این بی وطنها فقط نوکری آمریکا و دهن کجی به دین خداست همین! باید بهشون گفت شتر در خواب بیند پنبه دانه
  • IR ۱۵:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
   0 11
   دو کلام از مادر کچل عروس!
  • علی IR ۱۵:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
   10 5
   اوباش آموزش دیده که کشور رو آتش بزنن از مردم نیستن. مردم توی تشییع مسیلیونی سردار بودن.فقط کافیه یک دهم مردمی که تشییع میلیونی شهید حاج قاسم رو برگذار کردن به میدون بیان همه مزدورهای آمریکا و اسراییل دنبال سوراخ موش بگردن
  • AU ۲۱:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
   3 4
   خجالت نمیکش تواین شرایط بد روحی مردم شاخ وشونه میکشی
  • IR ۰۲:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
   4 1
   ریشه ی اصلی مشکلات دمدمی مزاجی و بوقلمون صفتی عده ای در پای صندوق رای است . که نگاه می کنند ببینند چه کسی با نظام و جمهوری اسلامی زاویه داره به همو رای می دهند بلکه مشکلاتشان حل شود !!!! بعد که طرف دلار ۳۵۰۰ تومانی را در سال ۹۲ تحویل گرفت و احتمالا سی هزار تومان در ۱۴۰۰ تحویل داد ! بد و بیراهی را که به سبب انتخاب نادرست باید به خود بدهند به نظام می دهند !!! بابا ، پدرتان خوب مادرتان خوب انصافتو شکر !!! برو مطالبه تو از کسی بخواه که بهش رای دادی . از اونی پاسخگویی بخواه که قبولش داشتی . ما که به رئیسی رای دادیم . همونی که شماها گفتید دلار و می کنه ۵۰۰۰ تومن . می دونم خیلیییی دلت می خواست الان دلار ۵۰۰۰ تومن باشه نه ؟ اشتباه کردی دیگه حالا بکش
  • IR ۲۲:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۰
   0 0
   آره 10:53 مردم عادی اگه عصبانی شوند به اهداف مزدوری چون تو توجه ندارند و فقط عصبانی می شوند!
 • SE ۰۷:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
  36 24
  بزیگر مگر قاضی است که فضولی در کار قضاوت میکند
  • IR ۱۲:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
   20 7
   ترحم بر پلنگ تیز دندان / ستمکاری بود بر گوسفندان
  • IR ۱۹:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
   7 5
   مشرق دقیقا نقش معاون صدام رو بازی مکنه که وقتی امریکاییها تو فرودگاه بودن میگفت همه چی ارومه.بعد نفراول فلنگ رو بست.
 • RO ۰۸:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
  49 42
  به این جنایتکارلن که امنیت مردم را سلب کردند نباید ترحم کرد توجهی هم به بازی های رسلنه ای اوشون نداشته باشید.
  • رضا IR ۱۴:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
   11 8
   چکار کردیم تا جنایتکار شدند مگر همینها نبودند که پدانشان جبهه ها را پر می کردند و خیابانها را برای دفاع از انقلاب راهپمایی می کردن
  • به رضا IR ۱۵:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
   12 11
   عموما خیر. نبودند. گردانندگان این به اصطلاح اعتراضات از همان فرزندان اعدامی های منافقین اول انقلاب و سال 67 و ایل و تبارشان هستند.
 • IR ۰۸:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
  56 37
  این ننه قمرها دلشان برای هیچکس نسوخته فقط قصدشان مخالفت با نظامه
 • سید IR ۰۸:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
  35 24
  احتمالاً سعید مدنی ربطی به تیمسار مدنی متوفا ندارد؟! به هر حال تیمسار مدنی خائن هم چیزی از اصلاح طلبان تهوع آور کم نداشت!!
 • اصلاحات تنها راه نجات IR ۰۸:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
  15 77
  ما باید هر چه سریعتر بستر را برای استقرار نیرو های آمریکایی در شهر ها فراهم کنیم .
  • پیرو رهبری IR ۱۰:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
   38 13
   دازززززززززززززز اصلاحاتچی عوضی مگه ایران میراث پدری آمریکاست که جا واسه حضور نیروهای تروریستیشون تو خاک کشورمون باز کنیم نیروهایی که خون مردمان عراق و سوریه و یمن را مثل خون آشام مکیدند این آرزو را به گور می بری تو کشوری که سپاه داره ارتش داره بسیجی داره به چه دلیل نیروهای آشغال آمریکایی را تو کشور راه بدیم سال های آخرتونه منتظر باشین سال دیگه تو خیابون با شما قیام خواهیم کرد چون مردم روی شما را دیگه فهمیده اند دیوونه نیستیم بریم واسه شما تو خیابون ها اعتراض کنیم چون این اعتراض ها هیچ ارزشی نداره نمی خواهیم رسانه های معاند اعتراضمان را علیه حکومت جلوه بدهند می خواهیم بفهمند که مثل سگ از کشور دارین فرار میکنین
  • حسن IR ۱۰:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
   22 19
   پیرو رهبری خودت مطلب از طرف چپیها مینویسی بعد میای جواب خودت رو میدی خخخخخخخخخ خسته نباشی دلاور خیلی تابلوئه
  • پیرو رهبری IR ۱۱:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
   20 2
   حسن خان احمق من خودم مخالف جریان چپ و اصلاحاتچیها هستم چرا نظر رو به دقت نمیخونی کله پوک که گفتم سال های آخر اصلاحاته سال دیگه با غده سرطانی اصلاحات تو خیابون ها کار داریم و آنها را با رذالت از کشور بیرون میکنیم هم از سیاست هم از حکومت و در استقرار نیروهای تروریستی آمریکایی هم که معلومه هیچ کدوم از ما نمی خواهیم پاهاشونو تو ایران دراز کنند که چنین غلطی پیامد خطرناکی به یانکیها به دنبال داره نه تنها من بلکه شما هم راضی نیستین یانکیها تو مسائل داخلیمون دخالت کنند پس قبل از نظر دادن پوفیوز اول با دقت بخون بعد نظر بده که در نظرم فتنه گری و تشویق به شورش های خشونت آمیز اصلاحات رو محکوم کردم
  • IR ۱۱:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
   14 1
   توباید بری بمیری ودیگه نظر ندهی.!!! خائن.
  • IR ۱۱:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
   15 0
   توخدای بالای سرت رو می بینی نظر میدی؟! باید جواب این حرفات را قیامت پیش خدا بدهی حواست باشه. الکی نظر نده. خدا قیامت وجهنم را در نظر داشته باش بعد نظر بده.!!!
  • IR ۱۱:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
   14 3
   فقط شیطان می‌تواند مثل توحرف بزند توحتما یکی از شیاطین هستی.!!!!!
  • اصول گرایی تنها راه نجات IR ۱۳:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
   1 5
   باید بستر را برای استقرار هر چی زود تر نیروهای آمریکایی در ایران آماده کنیم. این با اون در.
  • FR ۱۴:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
   9 1
   ارزو را به گور میبری .....از اول هم به اسم اصلاحات همین هدف را داشتید
  • فاتحان بختیاری تهران IR ۱۴:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
   10 1
   زارت مگه مردم مرده باشن که دشمن بی شرفی مثل آمریکا بیاد ایران. تو هم انشاالله نابود می شی،در حالی که سرت رو بختیاری ها می برن.
  • IR ۲۱:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
   1 0
   خودت بسترت را برای حضور آمریکایی ها فراهم کن فقط خودت.!!!
  • IR ۲۲:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
   0 0
   اصلاحات تنها راه ذلت واسارت. خیلی کم داری خودت رو خیلی تحویل نگیر.!!!
  • IR ۰۸:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
   0 0
   مشرق جان کسیکه ایران را بستر حضور آمریکا می‌داند باید گفت بستر خودش را برای حضور آمریکایی ها فراهم کند. ببیند خوبه وطاقت حضور آمریکایی ها را دارد... خیلی حرف وحشتناکی زده
  • IR ۱۷:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
   0 0
   مرحبا به پیرو رهبری.!
  • IR ۰۸:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۵
   1 2
   اسمت رو گذاشتی پیرو رهبری و بعد با وقیح ترین ادبیات مینویسی! شرم بر تو باد که الفبای ادب و تربیت رو نمی دونی و با لجن پراکنی حیثیت رهبری رو هم می بری! جای تو در دارالتادیب هست!
 • محمدرضا کیانفر IR ۰۸:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
  9 50
  حسین کمالی اصلاح‌طلب گفت: جریان اصلاحات رادیکال نیست بلکه حافظ نظام است. آقای کمالی، فقط مخالفان نظام رادیکال نیستند زیرا نظام حاصل انقلاب می‌باشد انقلاب یعنی رادیکالیسم چگونه حافظش می‌تواند رادیکال نباشد؟ سرور گرامی، تنها راه نجات میهن اتحاد ماست که هم‌صدا جمهوری اسلامی را تشویق به انجام دو فوریت نماییم: 1- مذاکره با آقای ترامپ برای دفع تهدیدات خارجی، 2- به رسمیت شناختن حق آزادی بیان مصوب قانون اساسی جهت حل مشکلات داخلی، با تشکر از توجه شما،
  • IR ۰۹:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
   23 14
   ازاسمت خجالت بکش حضرت محمد هیچگاه با کفار ودشمنان خدا مذاکره نمی کرد تولی وتبری
  • IR ۰۹:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
   15 13
   زاسمت خجالت بکش حضرت محمد هیچگاه با کفار ودشمنان خدا مذاکره نمی کرد تولی وتبری
  • بهلول IR ۰۹:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
   22 8
   به قول مرحوم امام خمینی: "خیلی خری" فقط همین
  • IR ۰۹:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
   15 9
   تزویر به شما وامثال تو امان می دهد تا مقاوتتان بشکند وشمارا به میز مذاکره بکشاند و هم چنین نکند مذاکره شبیه با شوروی باشد که آذربایجان و … از ایران جدا شد
  • IR ۱۰:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
   20 4
   ما با قاتل حاج قاسم هیچوقت مذاکره نمیکنیم در ضمن تو گفتی با مذاکره با ترامپ ایران را از تهدیدات خارجی حفظ میکنیم ابلهههههههههه ترامپ خودش تهدید خارجیه مذاکره با چنین کفتاری سایه جنگ و تهدیدات خارجی را تو کشور زیاد میکنه تا کی این مطلبو تو ذهن کله پوکت جا میدی
  • به IR ۰۹:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ IR ۱۰:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
   15 2
   پیامبر مذاکره می کرد. اما نه بر سر امور داخلی مدینه و اساس اسلام.
  • IR ۱۲:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
   12 2
   برجام نشان داد که مذاکره با دشمن نه تنها سودی ندارد بلکه باعث خسران و زیان فراوان برای کشور می شود.
  • IR ۱۸:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
   5 1
   به پاسخ 9:19 :پیامبر مذاکره میکرد ؟؟!!ولی خدا میگه با کافران بجنگید وبه آن ها رحم نکنید اتفاقا اونا مذاکراتشون همینه که اصول اسلام نباشه فهمیدی!!
 • IR ۰۸:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
  37 6
  از نظر سلبریتی های عیاش گران شدن دو هزار تومنی بنزین می تواند توجیهی باشد برای به اتش کشاندن بانکها و ماشین و ایجاد رعب و وحشت و نباید اعدام شود اما از نظر همین افراد،هرزگی و فراری دادن دختر و بی ابرو کردن پدر زحمتکش و به ریش پدر خندیدن در فضای مجازی و بی خبری 5 روزه از وضع دختر، دلیلی نمی شود برای جنون انی پدر، و از نظر سلبریتی ها پدر باید اعدام شود
 • IR ۰۸:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
  38 11
  مردم باید احمق باشن که خیابونها را اشغال کنند چون در اینصورت هم پست و ریاست به آشغال ها و امثال سعید مدنی و .... می رسد و دردسرش برای مردم می ماند. مردم باید دقت کنن به امثال اینها رای ندن که مثل حجاریان تز دموکراسی بدهند و بعد با واردات گندم کمر کشاورزان را بشکنند
 • IR ۰۸:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
  24 10
  قوه قضائیه به سلیبرتی های خائن ووطن فروش رحم نکند
  • IR ۱۰:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
   3 23
   شلبریتی ها رو دوست دهرم چون مثل خار تو چشماتونن
  • IR ۱۴:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
   8 1
   سلبریتیها اگر ضد امریکاییها موضع بگیرن گرین کارتشون باطل میشه
 • IR ۰۹:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
  21 6
  ادم واقعا ناراحت می شود وقتی به این دلقک ها هنر مند می گویید از وقتی که به توالت ها گفته شد سرویس دست شویی به این دلقک های هرزه هم گفته شد هنرمند اخه اینها جز دلقک بازی چه هنری دارند ایا تعریف هنر این است که اینها دارند خاک بر سر این هنری که به این بی هنران دلقک هرمند گفته شود.
 • IR ۰۹:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
  18 2
  دشنه بدستهای ممل آمریکائی وسا واک وسیا را در بهمن 57 با دست خالی بیرون ریختیم بنی صدر لیدر همینها بود - اینها پسماند های آنها هستند به اشاره ای بند هستند اگر پلیس نمی تواند یک اشاره تا طومارشان بوسیله سیل مردم پیچیده شود یا مثل آدم شهروند و تابع قانون انضباط و امنیت جامعه باشند و گرنه با رجوی و صدام و بنی صدر و شاه آدمکش هیچ فرقی ندارند علاجشان مرگشان است.
 • شاپور IR ۰۹:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
  16 8
  سلام خرابکاری و آشوب به هر دلیلی پسندیده نیست ولی آیا خرابکاری در اقتصاد ، در اصل نظام ، پذیرش ننگین برجام نافرجام ، fatf ، و ... هزاران خیانت از این دولت کثیف و خاین آشوب محسوب نمی شود ؟
 • م IR ۰۹:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
  13 9
  اشوبگر خودتی خوبه ما هم یه شما بگیم مفسد باید اعدام شود که البته شما ها از ان نوع هستن
 • حمید US ۱۰:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
  14 22
  آدم حالش بهم میخوره وقتی بعضی هاازبی رحمی صحبت میکنند اونم واسه هموطن خودش بایستی مخالفین راتحمل کنیم وباعمل خودمون هدایتشون کنیم تازمانی که اشتباه خودمون وهم حزبی خودمون رالاپوشانی کنیم وازفسادش دفاع کنیم وضع مملکت همین هست اعتراض مسالمت آمیز تحمل نشه تبدیل به خشونت خواهد شد
  • IR ۱۲:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
   1 0
   شما خودتان چقدر حاضرید یک انقلابی و حزب اللهی زا تحمل کنید؟ چقدر تهدید کردید؟ . چه تعداد تهدید را عملی کردید؟ مخالفت شما با چیست؟ با اسلام. با استقلال. چگونه مخالفت خود را ابراز می کنید؟ با آتش و غارت و جنایت. والله بالله تالله ترحم بر شما جنایت در حق ملت است.
 • میلاد IR ۱۰:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
  11 3
  ای کاش درد جامعه اغتشاشگران بودن چرا اختلاسگران و مدیران بی لیاقت رو اعدام نمی کنید اونا خون شون رنگی تره
 • محمد IR ۱۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
  12 1
  بر هیچکس پوشیده نیست که مردم در تنگنای اقتصادی قرار دارند و با اسلام عجین هستند.ولی این شیوه حکومتداری همون سرمایه داریه در پوشش اسلامی.یعنی همه چیز به کام اغنیا و نزدیکان.مردم انقلاب نکردند که فساد و رانت دوره رضا پهلوی را در پوشش اسلامی نظاره گر باشند.خود شما هم میفرمایید فتنه اقتصادی آینده.یعنی چنین اتفاقی قریب الوقوع است.آهااااای مسئولین....آهااااای گوش شنوایی هست؟
 • حامد IR ۱۰:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
  13 10
  مرگ براهل روزنامه اعتماد اسراییلی نننگ براو باد کاغذ مچاله امریکایی
 • حامد IR ۱۰:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
  18 12
  مرگ بر اعتماد امریکای دستما ننگ بر تو حامیان تو اسلام همیشه پیروز است روباه صفتان
 • عبدالله IR ۱۰:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
  17 6
  این افرادی که هشتک اعدام نکنید را در مورد آشوبگران وجنایتکاران به مردم وکشورراه انداخته وحمایت می کنند بیشترشان ازاصل ماجرا و قضیه بی خبرند وتحت تاثیر جو روانی قراردارند وفکر می کنند کلمه ویا نفس اعدام همیشه خدا وهمه جا بد است در صورتی که قرآن قصاص نفس قاتل وجنایتکاران را موجب حیات و زندگی برای جامعه می داند و اگر فتنه گران ونا امن کنندگان جامعه ومحاربین اعدام نشوند سنگ روی سنگ بند نمی شود ونا امنی بوجود می آید اما برخی سلبریتی ها که به اصطلاح خود راهنرمند می نامند وظاهرا بازیگر سینمایند متاسفانه اما نه سواد دارند ونه هنر و نه وطن دوستی فقط می خواهند خودی نشان دهند سلبریتی ها افرادی هستند که حتی خودشان نیز نیستند وحتی هویتی ندارند نه وطن دارند و نه حیا دارند ونه به چیزی پایبند فقط موقعیت خودشان را می بینند.سواد ندارند چون احکام دین را نمی‌دانند و قانون را نمی دانند .هنر ندارند چون همیشه در جهت خلاف جامعه خدایی حرکت کرده‌اند وکسی را به سوی خدا هدایت نکرده اند.وطن دوستی ندارند چون همیشه سنگ دیگران را به سینه می زنند پدر عمل کاری برای وطن نمی‌کنند که هیچ حتی از وطن فروشان حمایت کرده اند حیا ندارند چون قانون دینی را در مورد محرم و نامحرم و....رعایت نمی کنند و نه به سکولاریسم اعتقاد دارند و نه به جامعه خدایی ودینی چون زندگی و رفتار وکردارشان به هیچکدام نمی خورد به نوعی خواهان جمع بستن بین حق (خدا)وباطل (شیطان )هستند که این هم از اضداد ونشد است پس این هم از اعتقاداتشان .فقط می ماند که خودشان را مطرح کنند و به آمال و آرزوی خود به هر وسیله وقیمتی برسند .
 • IR ۱۰:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
  17 3
  نارضایتی در جامعه بیداد می کنه مسئولین باید به فکر حل مشکلات معیشتی مردم باشند این همه نقل قول و تفسیر از جناح ها مشکلی حل نخواهد کرد چپ و راست دیگه از دیدگاه مردم امتحانشان پس دادند باید به فکر چاره بود
 • مصطفی IR ۱۰:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
  15 13
  جناب اقای فروزند هیچ کس در این مملکت نه براندازه نه منافق اگر هم اعتراضی است به خاطر وجود امسال شماست که کشوررا به این روز انداخته واین شمایید که با تفکرات ارتجاعی وضع را هرروز بدتر از دیروز می کنید و امید است در افکارتان تجدید نظر نمایید نه سرکوب خواسته های بحق مردم را
  • IR ۱۰:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
   13 5
   دروغ می گویی. کسانی که شعار علیه اصانظام می دهند و حتی یک مطالبه اقتصادی ندارند قطعا براندازند.
  • IR ۱۸:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
   3 0
   تفکر ارتجاعی دقیقاً مال امثال شماست! که شعار تکرار شدن سر میدادید و تا ۱۴۰۰ می خواستید بروید با برجام، حل مشکلات در ۱۰۰ روز و نشاط اقتصادی، و دلار هزار تومانی و هزار وعده بیجا که هیچ، اقتصاد مملکت رو فلج کردن، واحد‌های تولیدی رو نابود کردن، هپکو، هفت تپه، نجومی بگیرانتان، هزار دروغ و تهمت به طرف مقابل سرهم کردید تا مردم رو گول بزنید برای رای آوردن برای چپاول بی حد و حصر بالاسری هاتون که الان یه کم از اونها تازه داره رو میشه تو دوره آقای رئیسی، مرتجع واقعی شمایید که تو تک تک روزنامه هاتون از اهانت به اهل بیت علیهم السلام یک ذره هم کم نمی گذارید!
 • حسين DE ۱۰:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
  6 1
  آقاى حسين كمالى،شما هم مانند ساير كله گنده هاى اصلاح طلبان از هر گونه كمالاتى بى بهره ائى ،البته از اصلاح طلبان كسى توقع شعور و معرفت و فهم و درك سياسى ندارد،يك نگاه به گذشته بيست سال پيش اصلاح طلبان تا بامروز ماهيت وعملكرد خشونت آميز و خائنانه شما بخوبى كارآكتر پليد و كثيف شما را نشان ميدهد،بارها و بارها كله خرهاى اصلاح طلب يعنى اون باصطلاح تئوريسيانهاتون در چرندياتى كه چاپ ميكردند و ميكنند مردم را تحريك به اعمال خشونت نموده و بعد از آن بعنوان دفاع شخص نام ميبردند،تمامى جريانات اصلاح طلب در بهترين حالت دفتر سياسى گروهك تروريستى منافقين هستند نه بيشتر، شماها در وجدان تاريخى ملت بزرگ ايران نه تنها هيچ گونه جايگاهى نداريد بلكه ملت بدرستى از شماها متنفر است.
 • .. IR ۱۰:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
  16 2
  اگر قرار اینا رو اعدام کنین، هیچ فرقی میان آشوب گرها و اختلاس گرا نزارید.. خیلی از مردم هم از دل خوشی نیومدن تو خیابون، واقعا یه جووون باید چیکاره بشه تو این وضع الان چجور زندگی کنه
 • IR ۱۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
  12 3
  فکر کردند نیروهای امنیتی می ایستند تماشا می‌کنند که خیابان‌ها اشغال شود همه را دستگیر می‌کنند وروانه زندان می کنند چون بدنبال فتنه وآشوب وازبین بردن کشور هستند.!!!
 • IR ۱۱:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
  15 5
  اصلا نباید رجم کنند قوه قضائیه نترسد
 • Ff IR ۱۱:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
  8 4
  لطفا اول،قوه قضاییه دزدهاواختلاصگران راکه مخل اقتصاد کشور هستند راقطع ید نماید.بعد مردم را بکشد.
 • حسین IR ۱۱:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
  11 2
  البته این مزدوران و نفوذیها در حال آماده کردن فتنه بزرگی هستند و مماشات وزارت اطلاعات که عمدی میباشد باعث افسار پاره کردن این جماعت شده علی الخصوص مدیر روزنامه اعتماد که به خاطر رد صلاحیت در حال انتقام گرفتن از نظام است و اما در مورد این سه جوان اعدامی که از مسببین اغتشاشات هسنند باید گفت که باید طبق قانون عمل کرد ولی مسبب اصلی اغتشاشات که دولت است باید محاکمه شود ومجازات شود.
 • kid IR ۱۱:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
  4 11
  ی تعریف درست از آشوبگر و اغتشاشگر بیان کنید،اگه کسی ضد حکومت باشه یا عصبانی باشه برای وضع معیشتیش آشوبگره
  • IR ۲۰:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
   3 3
   تعریف دقیقش دو نفر هستند. اول کسی که آشوب راه می اندازد و آتش می زند و غارت می کند. دوم تو و امثال تو که این جانیان حرفه ای و آموزش دیده را معترض می نامید.
 • کارگر IR ۱۲:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
  5 2
  رحم به مسئولین بی عرضه ای مثل تو یعنی همینی که الان میبینیم اختلاس دزدی قاچاق آدم ربایی تجاوز اعتیاد طلاق فقر بی فرهنگی بیکاری فساد فساد فساد
 • IR ۱۲:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
  8 4
  بر پدر و مادر این روزنامه اعتماد لعنت لعنت لعنت
 • IR ۱۲:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
  12 6
  حرف سید علی حرف و عمل منه این سید هرچی میگه چشم بسته انجام میدم چون با خداست چون دنبال دادن حق به مظلومه منافق جای تو ایران نداری امنیت زن و بچه ام با هزاران خلوار طلا عوض نمیکنم شیعه واقعی حافظ جان و مال مردمه نه راه رابر زن بردار ببنده و آتش بزنن انسان بی گناهی را جانم فدای مکتب علی ع اعدام حق کسانی هست که مخل امنیت مردم هستن
 • ع IR ۱۲:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
  4 5
  فروزنده غلط کرد۸۸۴۷
 • دانیال IR ۱۲:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
  10 2
  اگر اعدام نشن سنگ رو سنگ بند نمیشه ! کسی که آشوب و سرقت و وحشت بین مردم و .... نو جرائمش هست باید اعدام بشه
 • نظری IR ۱۳:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
  5 2
  این محترمین فیل شان یاد واشنگتن کرده از وجنات شان پیداست که در صف قراردارن.فی امان الله.
 • IR ۱۳:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
  7 1
  عرضه طلا وارز یک جنایت بود وهست برای ملت مسببین باید محاکمه شوند ارزش پول ملی را به سقوط کشاندند ودر نتیجه مردم بدبخت شدند علی برکت الله.
 • IR ۱۳:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
  3 0
  استادمدنی شماکه بایدفرق بین اعتراض بااغتشاش واشوب روخوب بدانی اغتشاشگران بایداعدام شوندبرای عبرت بقیه اغتشاشگران نه معترضین
 • IR ۱۳:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
  11 3
  به پرچم مقدس ما که مزین به آرم الله والله اکبر است بیشرمانه جسارت کردند!
  • IR ۰۰:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
   2 0
   مرگ بر افساد طلبان.
 • سید IR ۱۳:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
  3 6
  آقای فروزنده اگر مسلمانی شرف داری برو اختلاس گران را اعدام .عدالت را در جامعه ایجاد بعد اگر کسی مخالف بود . به خودت اجازه حرف زدن بده .
 • Mehdi IR ۱۳:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
  1 3
  فروزنده ام حالا شد قاضی به وضعیت معیشت و بی کاری و اقتصاد مملکت برسید تا همه در رفاه و اسایش باشن تا مردم پشتیبان ولایت فقیه باشن
 • IR ۱۳:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
  28 3
  آشوب گر شما اهریمننان و مرتجعان مشرق نیوز و رجانیوز و اعوان انصار هستید
 • DE ۱۴:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
  3 1
  جواب 9:36 حامیان اوباش و سلبریدی های آمریکا پرست چرا به تعرض تروریستای آمریکایی به هواپیمای مسافری ایران معترض نشدند؟! درد این بی وطنها فقط نوکری آمریکا و دهن کجی به دین خداست همین! باید بهشون گفت شتر در خواب بیند پنبه دانه
 • رضا IR ۱۴:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
  4 4
  سلام مشرق جان مردم کشور و انقلاب را دوست دارند ولی حکومت هم باید شغل و رفاه اولیه مردم را باید تامین کند زمانی که در عرض یکماه قیمت مسکن 10% اضافه میشود و یا در هرخانه یک نفر حداقل بیکار است یا در هر سه ماه قیمت ماشین بالا میرود مثل اینستکه پس گردن مردم بزنیم که یالله برو تو خیابان آشوب کن و الا مردم نه مریض هستند نه آشوب طلب فقط کافی است یک دولت واقعا خدمتگزار سرکار باشد که مردم احساس کنند فردایشان بهتر خواهد شد یادمان باشد همین مردم بچه هایشان را کفن پوشاندند و به جنگ ضد انقلاب داخلی و دشمن خارجی فرستادند مردم عوض نشده اند مسئولین عوض شده اند و یادشان رفته که امام و رهبر انقلاب ساده زیست بوده و هستند
  • IR ۱۵:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
   7 2
   من حتی یک شعار اقتصادی از این مردم نشنیدم. آتش زدن آمبولانس و ماشین آتش نشانی و مسجد و کتابحانه و اموال مردم ریطی به بی کفایتی دولت ندارد. صرفا نتیجه برنامه گسترده اصلاح طلبان برای لیبی سازی از ایران است.
 • امنه IR ۱۴:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
  6 1
  بهترین کار این است ک مجازات شوند چونکه تو خیابان ما بچه داشت خفه میشد اتش نشانان امدند ک اتش را خاموش کنند ولی معترضین راننده زدند نزاشتند اتش را خاموش کنند انوقت یک عده نادان میگن اعدام نکنین
 • دکترای روابط بین الملل IR ۱۵:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
  12 1
  هدف اصلی تحریم ها شورش خیابانی و نهایتا جنگ مسلحانه با نظام هست اینهایی که در داخل نه به اعدام می گن عملا دارن مردم رو تحریک می کنن که به سمت اقدامات مسلحانه و گرم با نظام حرکت کنن در ادامه حتی پان ها و قومیت طلب ها هم وارد این جنگ مسلحانه میشن....
 • IR ۱۵:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
  4 0
  مردک بی وجود بی غیرت متل مردم خور
 • IR ۱۵:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
  8 0
  مرگ بر افساد طلبان.
 • خوزستان IR ۱۶:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
  2 4
  چیه شکمت پرشده هرچی حرف چرت پرت مفت داری مینویسی میفرستی خیلی به خودت میباری خودت مثل همونایی فرصت طلبی
 • IR ۰۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
  2 2
  اینهه خیابانها درتسخیرشماست هیچکاری نکردید حالا کمی درتسخیر مردم وپلنگ تیزدندان باشه،مشکل داره حرف دلشونو بزنند-اگر هم دوست نداشتی بشنوی،بعد بزن بکششون
 • Zarei IR ۰۴:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
  1 2
  شخصی درهمین پیج مثل اغتشاشگران را به مثل گربه ای تشبیه کرد که اگر همه درها به رویش بسته باشد به صورت صاحبخانه چنگ میزند ،،!!! عزیزم گربه گرسنه که تفنگ ساچمه زن وکوکتل مولوتوف وچماق ندارد ،فقط لطف کن مثل رو خراب نکن ،سیصد وپنجاه مامورکشته شدند ،ودویست وپنجاه نفر هم اغتشاشگر ولی یک نفر دادخواه شده ،والا همه خانواده ها میدانستند که فرزند یا آقایشان چه تفکروعملکردی داشته اند ،ازهمه اینها که بگذریم درتمام کشورها آدمکش اغتشاشگر حکمش قصاص است ،نه لوز باقلوا..
 • ع IR ۱۲:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
  0 2
  مشرق در اوج تبعيض است واي بر شما و تفكرتان كه نظر ها را منعكس نمي كني
  • IR ۱۶:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
   0 0
   تبعیض جوک نگو تبعیض چند بخس شما فاسد ها چه اصول گرا وچه اصلاح طلب باید نابودشید
 • DE ۱۳:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
  1 0
  سعید نافرمانی مدنی جامعه‌شناس اصلاح‌طلب:منتظر "اشغال خیابان‌ها" باشید! زیرا ما الان مدتهاست داریم با سطل آشغالهای شهری کَل کَل میکنیم که یا جای شماست روبروی هر خانه ای یا جای ماست و اگر به نتیجه نرسیم و با سطل آشغالها به توافق نرسیم , به سطل آشغالها اعلام جنگ خواهیم کرد و آنها را آتش میزنیم......
 • مرتضی محسنی IR ۱۸:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
  2 0
  سلام این تحلیل درسته بخش تند روهای جبهه اصلاحات وارد فاز جدیدی شدند که یاد اور حوادث خرداد 60 و اعلاه فاز نظامی منافقین است

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس