قالیباف نمایه

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ادعاهای مطرح شده در قطعنامه آژانس انرژی اتمی قانونی نیست و روسیه نیز در این مورد موضع قاطعی داشت.

به گزارش مشرق، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدارِ "لوان جاگاریان" سفیر فدراتیو روسیه در جمهوری اسلامی ایران بر ضرورت همکاری‌های همه‌جانبه و به ویژه توسعه مناسبات اقتصادی تأکید کرد.

قالیباف در دیدارِ سفیر روسیه که بعد از ظهر امروز (دوشنبه، دوم تیر) برگزار شد، ضمن قدردانی از موضع اصولی روسیه نسبت به ایران در جلسه شورای حکام آژانس بین‌المللی اتمی گفت: بی‌تردید همکاری پارلمانی دومای روسیه با مجلس شورای اسلامی در حوزه مباحث اقتصادی با سرعت و دقت بیشتری تداوم یابد و این مهم در اولویت برنامه‌ها قرار گیرد.

بیشتر بخوانید:

قالیباف: دوران کوتاه آمدن‌ها گذشته است

وی افزود: ادعاهای مطرح شده در قطعنامه آژانس قانونی نیست و روسیه نیز در این مورد موضع قاطعی داشت.

رئیس مجلس با اشاره به اهمیت تمرکز بر وضعیت سوریه از رایزنی‌های مشترک ایران و روسیه ابراز خرسندی کرد و افزود: حل موضوع سوریه صرفا راه‌حل سیاسی دارد و برگزاری نشست سه‌جانبه مجازی و یا حضوری سران ایران، روسیه و ترکیه به تحقق آن کمک مؤثری خواهد کرد.

رئیس قوه‌مقننه همچنین بر ضرورت برگزاری نشست‌های بعدی کمیسیون عالی مشترک همکاری‌های دوما و مجلس شورای اسلامی و پیگیری مباحث اقتصادی از طریق کمیته‌های متعدد آن تأکید کرد.

همچنین، در جریان این دیدار، سفیر روسیه پیام تبریک رؤسای مجالس دوما و سنای این کشور را به قالیباف تقدیم کرد.

"لوان جاگاریان" همچنین ضمن ابراز خرسندی از ملاقات با رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: این افتخار بزرگی است که به عنوان اولین مهمان خارجی خدمت جنابعالی رسیدم و امیدوارم همچون گذشته در آینده نیز روابط دوجانبه بین کشور دوست ایران و روسیه بیش از پیش ارتقاء یابد که این به نفع هر دو کشور است و پارلمان‌های ایران و روسیه نقش مهمی در این زمینه دارند.

وی یادآور شد: ما همکاری دوجانبه بین دومای روسیه و مجلس شورای اسلامی را مهم می‌دانیم و امیدواریم در آینده این نوع همکاری‌ها ادامه داشته باشد.

سفیر روسیه در ایران با بیان اینکه ادعاهای ضدایرانی مطرح شده در آژانس بین‌المللی اتمی و شورای حکام خلاف قانون بوده است، تأکید کرد: حمایت از ایران توسط روسیه و کشور دوست چین در این حوزه ادامه خواهد داشت.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس