نمایی از سبک زندگی شهری/ ایرانی‌ها 11 ساعت می‌خوابند و 6 ساعت کار می‌کنند

نگاهی سبک زندگی شهری ایرانی‌ها نشان می‌دهد افراد باسواد در طول ۲۴ ساعت ۱۱ ساعت می خوابند و ۶ ساعت کار می‌کنند.

به گزارش مشرق، مرکز آمار ایران اطلاعات گذران وقت جمعیت ۱۵ ساله و بیشتر ساکن در نقاط شهری برحسب به وضع سواد (دقیقه و ساعت) را اعلام کرد. این طرح مربوط به گذراندن وقت در مناطق شهری برای پاییز ۹۸ به ثبت رسیده نشان می‌دهد که در آن نشان می‌دهد افراد با سواد حدود ۳ ساعت و افراد بیسواد حدود یک ساعت زمان خود را برای اشتغال و فعالیت های مرتبط برای بدست آوردن مزد گذاشته‌اند.

همچنین این شهروندان افراد بیسواد پنج دقیقه و افراد باسواد ۴ دقیقه وقت خود را برای تولید کالا به منظور استفاده نهایی خودشان صرف کرده‌اند. این گزارش نشان می‌دهد مخاطبان جامعه آماری پرسش شده در قشر بی‌سواد ۱۲ ساعت و ۱۷ دقیقه و افراد باسواد ۱۱ ساعت و ۸ دقیقه وقت خود را برای رسیدگی و خودمراقبتی (خواب) گذاشته‌اند.

برای برآورد فعالیت‌های اشتغال زا و مرتبط با آن (بدون مزد و بامزد)، باید «خدمات خانگی بدون مزد برای اعضای خانوار» و «خدمات مراقبتی بدون مزد برای اعضای خانوار و خانواده» را به آن افزود. چراکه این خدمات علیرغم آنکه بدون مزد هستند اما منجر به ارزش افزوده می‌شوند. بنابراین مجموع ساعت این سه موضوع برای افراد با سواد ۶ ساعت و ۱۴ دقیقه و برای افراد بی سواد ۴ ساعت و ۳۶ دقیقه است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 3
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 1
 • عبدالله مومن IR ۱۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۴
  10 2
  چشم مدیریت افساداتی. روش ان باد
 • CA ۱۰:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۴
  5 1
  شامل حال امسال من نمیشه چون شبی 2-3 ساعت بیشتر نمیخوابم
 • IR ۱۷:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۴
  0 0
  اصلا کو کار؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس