در مدت 19 ماه که از ماموریت مهدی هاشمی به لندن می گذرد وی ماهیانه بابت حقوق و حق ماموریت مبلغ 3200 پوند همراه با 4 میلیون تومان دریافت کرده است که با محاسبه قیمت پوند در بازار ارز تهران که بیش از 3هزار تومان است وی جمعا ماهانه حدود 14 میلیون تومان دریافت کرده است.

به گزارش خبرنگار سیاسی مشرق، حقوق مهدی هاشمی رفسنجانی رئیس دفتر هیئت امنای دانشگاه آزاد که از شهریور سال 88جهت بازدید و رسیدگی به دفاتر و شعبات دانشگاه آزاد در خارج از كشور از ایران خارج شده بود در سال 91 قطع شد.
پیش از این اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد در خصوص علت سفر پسرش به لندن گفته بود: "ما در دانشگاه آزاد اسلامی شش واحد در خارج از كشور داریم كه همه آنها مشكل دارند. می‌بایست كسی می‌رفت و رسیدگی می‌كرد. از لندن شروع كردیم و به لبنان رفتیم كه باید توسعه پیدا كند. واحد دوبی مشكلات خاصی دارد. در زنگبار زمین دادند كه هنوز نتوانستیم شروع كنیم. در ارمنستان و تاجیكستان هم واحد داریم. باید رسیدگی می‌كرد كه رفت. دلش می‌خواهد بیاید و من می‌گویم اول كارهایت را تمام كن و انجام بده و بعد بیا. از این طرف هم مرتب تهمت می‌زنند كه او هم همیشه جواب می‌دهد.
بر اساس این گزارش، در مدت 19 ماه که از ماموریت مهدی هاشمی به لندن می گذرد وی ماهیانه بابت حقوق و حق ماموریت مبلغ 3200 پوند همراه با 4 میلیون تومان دریافت کرده است که با محاسبه قیمت پوند در بازار ارز تهران که بیش از 3هزار تومان است وی جمعا ماهانه حدود 14 میلیون تومان دریافت کرده است.
بر اساس اخبار موثق در دوره مدیریت جدید دانشگاه آزاد حقوق و حق ماموریت مهدی هاشمی قطع گریده است.

ستاد مهدی هاشمی برای کنترل صحت انتخابات
مهدی هاشمی كه در انتخابات ریاست جمهوری سال 1388 از حامیان میرحسین موسوی بود در دانشگاه آزاد ستادی را برای كنترل صحت انتخابات ایجاد كرده‌بود.
با آغاز مطالبات مردمی برای محاكمه عوامل اغتشاشات و ناامنی‌ها در كشور پس از انتخابات 22 خرداد 88 كه بالتبع نام مهدی هاشمی را نیز بر سر زبان‌ها می‌انداخت، به ناگاه وی از كشور خارج شد.
با این وجود یكی از نزدیكان خانواده هاشمی رفسنجانی در همان روزها یعنی نهم شهریورماه سال 88 ضمن تأئید خبر سفر مهدی هاشمی به انگلیس گفت كه این سفر هیچ ارتباطی به شایعات مطرح شده درباره احتمال دستگیری مهدی هاشمی به اتهام طراحی و عملیاتی كردن اغتشاش‌های پس از انتخابات ندارد.

اعترافات باستانی و کرمی علیه مهدی هاشمی
شائبه‌ فرار مهدی هاشمی از كشور و ارتباط وی با اغتشاشات پبش آمده در ایام پس از انتخابات 22 خرداد 88 آنجا بیشتر تقویت شد كه در چهارمین جلسه رسیدگی به پرونده آشوب های پس از انتخابات، مسعود باستانی از روزنامه‌نگاران فعال دوم خردادی با اشاره به محورهایی كه از سوی مهدی هاشمی رفسنجانی به مدیریت سایت "جمهوریت " داده شده بود، گفت: حمله به عملكرد 4 ساله دولت و تضعیف نهادهای قانونی كشور(سپاه ،بسیج، شورای نگهبان و...) و القای تقلب و التهاب‌آفرینی در انتخابات جزو محورهایی بود كه دستور كار داشتیم.
همچنین حمزه كرمی مدیر سایت جمهوریت نیز در دادگاه اعلام كرد كه مهدی هاشمی در انتخابات پولشویی، سند سازی و از بیت‌المال هزینه می‌كرد.
اما پیرو این شائبه‌ها، دفتر هیئت‌امنای دانشگاه آزاد به دفاع از مهدی هاشمی (رئیس این دفتر) پرداخت و با صدور اطلاعیه‌ای سفر وی را یك "مأموریت سازمانی " عنوان كرد.
دفتر هیئت امنای دانشگاه آزاد در این اطلاعیه خود تصریح كرد كه مهدی هاشمی رئیس دفتر هیئت امنای دانشگاه آزاد جهت بازدید و رسیدگی دفاتر و شعبات دانشگاه آزاد در خارج از كشور، چندین روز قبل از دادگاه مورخ 3 شهریور 88 به خارج از كشور عزیمت كرده و قطعاً بعد از اتمام "مأموریت سازمانی " خویش جهت پاسخگویی به مطالب كذب مطرح شده در دادگاه به كشور بازخواهد گشت.

دفاع مجدد پدر از پسر
در همین اثنا اكبر هاشمی رفسنجانی پدر مهدی هاشمی نیز در دیدار با دانشجویان مشهدی كه 15 آذر سال 89 برگزار شد، در پاسخ به سوالات و اعتراضات دانشجویان راجع به سفر مهدی هاشمی به خارج از كشور پاسخ‌هایی ارائه كرد.
آنچنان كه در متن ارسالی از سوی دفتر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام از این دیدار آمده بود، هاشمی در پاسخ به سوالات دانشجویان درباره مهدی هاشمی رفسنجانی می‌گوید: "خیال مهدی از پرونده‌هایش راحت راحت است.
اما هاشمی رفسنجانی در ادامه به نقش مهدی هاشمی در كمیته غیرقانونی "صیانت از آرا " اشاره كرده و گفت:‌من مطمئنم مهدی در این انتخابات در هیچ بخشی دخالت نداشت، "جز در مسئله كمیته صیانت از آرا ". مهدی نه پولی دارد و نه به كسی پول داد. گفتند: او پول داده تا افرادی در اغتشاشات شركت كنند، در حالی كه از این كارها بیزار است.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص علت سفر پسرش به لندن هم اینچنین گفت كه: "ما در دانشگاه آزاد اسلامی شش واحد در خارج از كشور داریم كه همه آنها مشكل دارند. می‌بایست كسی می‌رفت و رسیدگی می‌كرد. از لندن شروع كردیم و به لبنان رفتیم كه باید توسعه پیدا كند. واحد دوبی مشكلات خاصی دارد. در زنگبار زمین دادند كه هنوز نتوانستیم شروع كنیم. در ارمنستان و تاجیكستان هم واحد داریم. باید رسیدگی می‌كرد كه رفت. دلش می‌خواهد بیاید و من می‌گویم اول كارهایت را تمام كن و انجام بده و بعد بیا. از این طرف هم مرتب تهمت می‌زنند كه او هم همیشه جواب می‌دهد.
با وجود اطلاعیه دفتر هیئت امنای دانشگاه آزاد كه ریاست آن بر عهده شخص مهدی هاشمی رفسنجانی است و همچنین اظهارات اكبر هاشمی رفسنجانی، كریم زارع طی مصاحبه‌ای در مورخ 27 دی درباره مأموریت مهدی هاشمی رفسنجانی از سوی دانشگاه آزاد گفت كه هنوز موضوع مأموریت آقای مهدی هاشمی برایش مشخص نشده. وی همچنین ادامه داد كه "من گفته‌ام كه موضوع مأموریت آقای هاشمی را به من بگویند ولی هنوز به من چیزی نگفته‌اند!
بنا بر این گزارش، سرانجام در پی موضع‌گیری‌های فعالان دانشجویی درباره حضور طولانی‌ مدت مهدی هاشمی در خارج از كشور به رغم اتهامات وی در جریان حوادث پس از انتخابات، وی پس از گذشت 6 ماه از خروج خود از كشور، علناً در این باره به ایراد توضیح پرداخت.

پاسخ مهدی هاشمی به اتهامات
مهدی هاشمی در تاریخ 28/11/88 و در پاسخ به گزارشی با عنوان "5 ماه از حضور مهدی هاشمی در لندن گذشت؛ مأموریتی كه مرد شماره 2 دانشگاه آزاد از جزئیات آن بی‌خبر است "، نوشت: " خبرگزاری فارس هر از چند گاهی به بهانه سفر تحصیلی اینجانب به خارج از كشور، آن را مستمسكی برای تكرار ادعاهای غیرقانونی برخی محكومین جریانات بعد از انتخابات در دادگاه قرار می‌دهد و لابد شخص، ارگان یا سازمان و مسئولین قضایی نیز به این سایت خبری به دلیل تكرار ادعاهای محكومین علیه اینجانب كه رهبری معظم انقلاب رسما در خطبه‌های نماز جمعه خود آن را بی‌اعتبار توصیف كردند، هیچ‌گونه اعتراض و یا بازخواستی نمی‌كند كه این گونه خود را در حاشیه امن آهنین می‌دانند؟!
همچنانكه كرارا اعلام شده است یكبار دیگر اعلام می‌كنم كه اینجانب برای ادامه تحصیل مقطع دكتری و رسیدگی به دفاتر و شعبات دانشگاه آزاد اسلامی در چندین شعب خارج از كشور به خارج سفر كرده‌ام و از حدود 5 ماه اقامت در خارج از كشور حدودا یك ماه، آن را در لندن به سر برده‌ام و مابقی این مدت در سایر كشورها در تردد و سركشی و ماموریت بوده‌ام و مانند یك شهروند عادی به دور از جنجال های ساختگی خبرگزاری فارس و سایر سایت‌های همسو و زنجیره‌ای به ادامه تحصیل در خارج از كشور ادامه می‌دهم.

جاسبی: ما به مهدی هاشمی ماموریت ندادیم خودش رفت
پس از آغاز انتقاداتی که به سفر وی صورت گرفت، دفتر رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد در اطلاعیه ای اعلام کرد که "آقای مهدی هاشمی بعنوان رییس دفتر هیات امنا برای بازرسی از عملکرد این دفاتر به تعدادی از کشورهای که دارای شعبه دانشگاه ازاد می باشند مسافرت نموده‌اند."
روابط عمومی حوزه تحت اختیار مهدی هاشمی در ادامه ادعا کرد، سفر او "کوتاه مدت" خواهد بود.
با این حال عبدالله جعفرعلی جاسبی، رئیس دانشگاه آزاد، در کنفرانسی خبری در دانشگاه آزاد واحد تبریز، هرگونه ارتباط سفر پسر آقای هاشمی با دانشگاه آزاد را رد کرد.
آقای جاسبی اظهار کرده است: بنده به آقای مهدی هاشمی ماموریت ندادم و وی از طرف مدیریت دانشگاه حکم نداشته و بنده نیز حکمی به ایشان ندادم.
وی البته درباره سکوت یکساله مدیران دانشگاه آزاد درباره سفر مهدی هاشمی و اینکه چرا مجموعه تحت مدیریت او سفر مهدی هاشمی را کاری دانسته، توضیح نداد.
آقای جاسبی که گفته می شود به زودی باید با دانشگاه آزاد خداحافظی کند، اوایل امسال و در مراسم افتتاحیه پنجمین دوره مسابقات بین‌المللی روبوکاپ در پاسخ به این پرسش که مأموریت مهدی هاشمی رفسنجانی چه وقت به پایان می‌رسد؟ اظهار داشت: من به این سوال پاسخ نمی‌دهم. گفتنی است، سفر رئیس دفتر رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد به قلب انگلیس سپس طرح ادعای تحصیل در لندن، با اسکان طولانی مدت او و بی تفاوتی به درخواست های داخلی همراه شد.
پس از بی نتیجه بودن درخواست بخشی از فعالان سیاسی برای بازگشت مهدی هاشمی، درخواست‌های مختلفی هم از آقای هاشمی رفسنجانی به منظور درخواست وی از پسرش برای بازگشت به کشور و پاسخگویی به اتهامات مطرح شده، صورت گرفت اما رئیس مجمع تشخیص مصلحت با بیان مطالبی در حمایت از فرزندش، تلویحا اعلام کرد که تلاشی برای بازگشت او از انگلیس انجام نخواهد داد.وی حتی چندی بعد اعلام کرد که به پسرش گفته است در خارج بمان و مدرکت را بگیر.

معاون جاسبی، فرودین 89: همچنان بی‌اطلاعم
كریم زارع معاون پارلمانی دانشگاه آزاد بار دیگر در فروردین 89 در پاسخ به این سوال كه آیا ماموریت مهدی هاشمی پایان یافته است یا خیر، اظهار داشت: در این زمینه اطلاعات جدیدی ندارم ولی اگر اطلاعاتی كسب كنم حتما ارائه خواهم داد.
وی در پاسخ به این سوال كه آیا همچنان اطلاعاتی در خصوص این ماموریت به دست نیاورده‌اید، گفت: بنده هنوز در این زمینه اطلاعات جدیدی كسب نكرده‌ام.
معاون پارلمانی دانشگاه آزاد در پاسخ به این سوال كه یعنی ماموریت مهدی هاشمی همچنان ادامه دارد؟ یادآور شد: بنده نگفتم كه این ماموریت پایان نیافته است بلكه عرض كردم اطلاعات دقیقی در این زمینه ندارم كه بخواهم آن را برای شما بیان كنم.
زارع در پایان در پاسخ به این سوال كه آیا گزارشی هم از این ماموریت از سوی مهدی هاشمی به مسئولین دانشگاه آزاد ارائه شده است، یا خیر؟ اظهار داشت: خیر، حداقل این است كه بنده در این زمینه اطلاعی ندارم.

جاسبی هم سؤال درباره مأموریت مهدی هاشمی را بی‌‌پاسخ گذاشت
با وجود اطلاعیه هیئت مؤسس دانشگاه آزاد درباره مأموریت مهدی هاشمی، مسئولان این دانشگاه هیچگونه اطلاع‌رسانی درباره موضوع مأموریت، مدت آن و ... ارائه نمی‌كردند. در این بین، عبدالله جعفرعلی جاسبی رئیس دانشگاه آزاد نیز كه فروردین 89 در مراسم افتتاحیه پنجمین دوره مسابقات بین‌الملی روبوكاپ شركت كرده بود، در حاشیه این مراسم و در پاسخ به این پرسش كه مأموریت مهدی هاشمی رفسنجانی چه وقت به پایان می‌رسد؟ اظهار داشت: من به این سوال پاسخ نمی‌دهم.
وی با وجود اصرار خبرنگاران مبنی بر تشریح جزئیات مأموریت مهدی هاشمی رفسنجانی، اعلام كرد كه به این سوالات پاسخ نخواهد داد.
در این میان نكته حائز اهمیت این است كه چرا هیئت امنای دانشگاه آزاد تنها چند روز پس از خروج مهدی هاشمی از كشور، سفر وی را ماموریتی كاری از سوی این مجموعه دانست اما نه تنها در خصوص این ماموریت توضیحات تكمیلی را ارائه نداده و اعلام نكردند كه این ماموریت چه زمانی به پایان می‌رسد، بلكه اعضای هیئت امنای این دانشگاه نیز درباره این ماموریت اظهار بی اطلاعی می‌كنند و مشخص نیست كه چه كسانی آن اطلاعیه هیئت امنای دانشگاه آزاد را نوشته و امضاء كردند؟ و دلیل حمایت هیئت امنای دانشگاه آزاد از سفر مهدی هاشمی به لندن چه بوده است؟

صدور حكم جلب مهدی هاشمی
اما فروردین 89 روزهای پایانی خود را سپری می‌كرد كه اعلام خبری درباره صادر شدن حكم جلب مهدی هاشمی صحت اتهامات وارده به وی را قوت بیشتری بخشید.
صدور حكم جلب مهدی هاشمی در جلسه مشترك آیت‌الله صادق لاریجانی رئیس قوه قضائیه و جمعی از نمایندگان از جمله اعضای كمیسیون حقوقی و قضایی مجلس اعلام شد.
بر پایه این گزارش در این جلسه مشترك تصریح شد كه در صورت ورود مهدی هاشمی به كشور وی بر اساس این حكم دستگیر خواهد شد.
در این جلسه درباره احتمال عدم مراجعت مهدی هاشمی به كشور و راههای قانونی دستگیری وی نیز مطالبی عنوان شد.

خروج خانواده مهدی هاشمی از كشور
با این وجود پس از اعلام خبر صدور حكم جلب مهدی هاشمی، برخی منابع خبری اعلام كردند در اردیبهشت‌ماه سال 89 كه خانم "فرشته هاشمی " همسر مهدی هاشمی به همراه دو فرزندش به لندن رفته و قبل از پیوستن به همسر، به برخی اطرافیان خود اعلام كرده است كه قصد بازگشت به ایران را ندارد.

كشف برخی قراردادهای نفت و گاز در ساختمان هیئت امنای دانشگاه آزاد
اما در حالی كه همچنان از عدم بازگشت مهدی هاشمی به كشور خبری نبود، به ناگاه اطلاعیه‌ای از سوی دادسرای عمومی و انقلاب تهران صادر و اتهامات مهدی هاشمی و پیرو آن دانشگاه آزاد را وارد فاز جدیدی كرد.
دادسرای عمومی و انقلاب تهران طی اطلاعیه‌ای در خردادماه امسال، اعلام كرد كه اسنادی از طبقه ششم ساختمان محل استقرار هیأت امنای دانشگاه آزاد كشف كرده است كه این اسناد درباره برخی قراردادهای نفت و گاز، اسناد مالی غیر مرتبط با دانشگاه آزاد، اسناد محرمانه دولتی و نیز گزارشهای مرتبط با یكی از متهمان حوادث بعد از انتخابات ریاست جمهوری بوده است.
بدین ترتیب و با این اطلاعیه دادسرای عمومی و انقلاب ایران، صحت اتهامات وارده بر مهدی هاشمی بیش از پیش تقویت و از سوی دیگر احتمال بازگشت وی به ایران كم‌رنگ‌تر از گذشته شده است.
اما كارشناسان و فعالان دانشگاهی در گفت‌وگوهایی كه در خبرگزاری‌های كشور منتشر شده است، اعتقاد دارند كه با توجه به اسناد و مدارك به دست آمده و همچنین با توجه به در دست داشتن حكم جلب مهدی هاشمی، مسئولان امنیتی و انتظامی كشورمان می‌توانند از طریق پلیس بین‌الملل اقدام به بازگرداندن مهدی هاشمی به كشور كرده و وی را در دادگاهی صالحه محاكمه كنند.
البته در این میان برخی نیز معتقدند با توجه به نوع اتهامات مهدی هاشمی و همچنین با توجه به خباثت دولت انگلیس، این كشور از همكاری با پلیس بین‌الملل برای بازگرداندن مهدی هاشمی به ایران قطعاً اجتناب خواهد كرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 65
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 51
 • mohammad ۰۰:۵۱ - ۱۳۹۱/۰۱/۰۷
  1 1
  ey mashregh daset az en karart bardar .enghader jodai v kineh to ma iranian nandaz to en shariyet.man az to meporesam to bari israel kar mekoni ya bari ajnavi.man mekham iran jomhori slami ba vahtat to dahane en doshman bezaneh.age ma ba ham bashim doshman hech ghalati nemekoneh.omidvarm ke be feker iran irani sheeyeh basheed.
 • ۰۱:۳۲ - ۱۳۹۱/۰۱/۰۷
  1 0
  مجیدجان که از انگلیس پیام گذاشتی و چه بسا خود مهدی جان باشی: اولا: اجنبی درسته نه اجنوی! ثانیا: هیچی نگم بهتره
 • ۰۱:۴۰ - ۱۳۹۱/۰۱/۰۷
  1 0
  بابا حق اش است . همه ایران متعلق به هاشمی ها هستند. اینها قبل از انقلاب یک کمکی به انقلاب کردند که با سودش باید از انقلاب پس بگیرند. هنوز تمام نشده است هر وقت تمام شد خود بابا اعلام می کند.
 • ۰۲:۱۸ - ۱۳۹۱/۰۱/۰۷
  0 0
  تو کدوم شرایط به نظر می رسه جنابعالی خوابی از حضور در انتخابات برات بگم،یا سر در گمی همون دشمنان که الان تو خاکشون هستی،شاید هم بخوای از نام گذاری امسال که هنوز شروع نشده آمریکا و اسراییل و انگلیس رو متحیر کرده بشنوی
 • ۰۲:۲۴ - ۱۳۹۱/۰۱/۰۷
  0 0
  سلام به نظر من هم این متن انگلیسی مشکوکه خیلی هم مزخرفه
 • ۰۴:۰۱ - ۱۳۹۱/۰۱/۰۷
  0 0
  توی این ماموریت حق (چیز)هم میگرفته؟؟؟؟؟؟؟؟؟منظورم چیزه!!چیز.
 • محب علی ۰۸:۳۷ - ۱۳۹۱/۰۱/۰۷
  0 0
  باید به آیت ا... خزعلی و موضع گیری ایشان نسبت به فرزندشان تبریک گفت.
 • دانشجوی سابق دانشگاه آزاد ۰۸:۵۱ - ۱۳۹۱/۰۱/۰۷
  1 0
  کسی را که حساب پاک است به لندن فرار نمیکنه ! این ماموریت چندساله است ؟؟ سرکشی چندساله ندیده بودیم! هزینه ماموریت از جیب دانشجوی بدبخت که با هزار بیچارگی آنرا تهیه و واریز میکند تامین میشود واقعا این کار است ؟؟؟!!!
 • ۰۸:۵۶ - ۱۳۹۱/۰۱/۰۷
  0 0
  این رو هم نگفتید که این اقای متهم از اون طرف اب از هرکسی اراده فرمودند شکایت کرده ودر اسرع وقت رسیدگی وحکم صادر شد ولی به ایشون حاضر به پاسخگویی در دادگاه نشدند
 • majid ۰۸:۵۷ - ۱۳۹۱/۰۱/۰۷
  0 0
  اگه به گفته اکبر هاشمی پسرش بی گناه خوب مثل مرد برگرده و جواب بده تازه اینجوری اگه بتونه رفع اتهام کنه که محبوب تر هم میشه اگر هم ریگی تو کفششه که دیگه ...؟؟؟!!
 • م-م ۰۸:۵۷ - ۱۳۹۱/۰۱/۰۷
  0 0
  خداوكيلي مردم ايران هميشه چوب ساده لوحي را خورده وميخورند نزديك 3سال اين متهم اين مفسد اقتصادي با پول فرزندان مان با پول بيت المال ... در لندن چه .... ميخورد 75 ميليون سز كارند واقعا" اگر اين بابا از طبقه متوسط ويا پايين (اقتصادي) بود تا حالا 100بار اعدامش كرده بودند !!!!!!!!!!!
 • 1348 ۰۹:۰۰ - ۱۳۹۱/۰۱/۰۷
  0 0
  مردم وقتی امیدوار می شوند که ببینند همه عادلانه محاکمه می شوند و شهرو ند درجه یک و دو و سه نداشته باشیم پسر و دختر هاشمی رفسنجانی با شهروند دیگر ایرانی هیچ فرقی نداشته باشند در این صورت هست که همه با امیدواری و پشت کار از نظام مقدس حمایت میکنند
 • محمد ۰۹:۰۳ - ۱۳۹۱/۰۱/۰۷
  0 0
  ناشناس جان اگه به كيبوردت نگاه كني، كلمات B و V كنار هم هستند. احتمالاً اشتباه تايپي بوده برادر. شما به دل نگير
 • هاشمی ۰۹:۰۶ - ۱۳۹۱/۰۱/۰۷
  0 0
  فقط زیبا نوشتی همین، حساب و کتابی هست، برای دهن دشمن زدن باید عمله و نفوذی های دشمن را زد ، که بحمدالله زده شد، خیلی سوالات هست که باید ایشان پاسخ دهند. قوه قضائیه هم بخشی از ابزار وحدت است.
 • بنده خدا ۰۹:۲۳ - ۱۳۹۱/۰۱/۰۷
  0 0
  این آقای محمد که از انگلیس پیام گذاشته باید اول بفرمایند به چه کسی دشمن میگویند بعد اظهار نظر کند.ما مهدی را یک خائن ودشمن می دانیم چون تمام فاکتورهای یک دشمن رو داره.حالا چون یک ایرانی است و آقا زاده ،جرمش بیشتر اشت
 • علی ۰۹:۴۲ - ۱۳۹۱/۰۱/۰۷
  0 0
  هی اقا پول این ملت رو میگرفت ضد این ملت کار انجام میداد!!!!
 • ۱۰:۱۷ - ۱۳۹۱/۰۱/۰۷
  0 0
  معنی اجرای عدالت واقعی در جمهوری اسلامی زمانی تحقق پیدا میکنه که با تخلفات هاشمی و خاندانش وامثالهم واقعا برخورد بشه اگر اینکار صورت بگیره قطعا مردم به سلامت کلی نظام بیشتر اعتقاد پیدا میکنند
 • علي ۱۱:۱۱ - ۱۳۹۱/۰۱/۰۷
  0 0
  تمام اين حرفهاي يک طرفه که طرف مقابل امکان دفاع ندارد، عين بي عدالتي است؛ «فانّ الشاهد هو الحاکم»
 • ۱۱:۱۴ - ۱۳۹۱/۰۱/۰۷
  0 0
  محاکمه عادلانه زماني تحقق مي يابد که جلسه دادگاه علني باشد و وکيل مدافع حاضر شود و خبرنگاران به طور آزاد گزارش کنند و... نه آنکه بنا بر محکوم کردن باشد به هر قيمتي و به هر نقشه اي؟!
 • شفاف ۱۱:۱۷ - ۱۳۹۱/۰۱/۰۷
  0 0
  به نظر مي رسد همه اينها اتهامهاي بي سند است تا پشت آن دزدان واقعي و پرونده هاي خيابان فاطمي و اختلاسهاي 3000 هزار ميلياردي مخفي بماند؟!
 • ۱۱:۲۶ - ۱۳۹۱/۰۱/۰۷
  0 0
  خوبه از یه طرف هم شعار میدیم که هزینه جنگ افروزی آمریکا رو مالیات دهندگان آمریکایی پرداخت میکنن به سود همون یه درصد
 • ۱۱:۲۷ - ۱۳۹۱/۰۱/۰۷
  0 0
  ای کاش رئیس قوه قضائیه به این سوال جواب می داد
 • ۱۱:۳۰ - ۱۳۹۱/۰۱/۰۷
  0 0
  شاگردان مکتب عشقند .
 • ناشناس ۱۲:۰۲ - ۱۳۹۱/۰۱/۰۷
  0 0
  اين رقم ها پول خورده براي اين آقازاده
 • ۱۲:۲۰ - ۱۳۹۱/۰۱/۰۷
  0 0
  شادي ارواح شهدا و امام راحل همگي صلوات بلند
 • ۱۲:۳۵ - ۱۳۹۱/۰۱/۰۷
  0 0
  بیایند با وکیل و در دادگاه علنی پاسخ دهند ولی وقتی نمیایند یعنی اینکه خبریه اره جونم
 • توحید از زنجان ۱۲:۳۶ - ۱۳۹۱/۰۱/۰۷
  0 0
  همه ی این ها چرت و ژرت است و می خواهید کاری کنید نا ان 3 هزار تا از یاد ملت برورد؟؟؟/چرا هیچ کس راجبع خاوری صحبت نمی کند ؟ ... چرا دولت سکوت کرده ؟
 • mohsen ۱۲:۵۲ - ۱۳۹۱/۰۱/۰۷
  0 0
  اقا بزارین خوش باشه چرا دست سر این اقا برنمی دارید!ایشون رفته لندن فقط وفقط برای خدمت به ملت!!!!!!!!!!!! وقتی مسئولین نمی توانند کلید اغتشاشات 88 را به تهران بکشانند ومحاکمه کنند ان هم نه در پشت درهای بسته در مقابل دیدگان ملت پس جای حرفی باقی نمی ماند بگذارید در لندن خوش باشد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • محمد ۱۳:۱۵ - ۱۳۹۱/۰۱/۰۷
  0 0
  واقعا که... من دانشجوی دانشگاه ازادم اقای جاسبی و مدیران دانشگاه ازاد اون دنیا باید جوابگو ما باشند که با چه حساب و کتابی ماهی 14 میلیون به این اقا زاده ی خائن میدادند؟؟!!
 • ۱۳:۱۹ - ۱۳۹۱/۰۱/۰۷
  0 0
  خوب بیاد دفاع کنه!وقتی نمیاد باید محاکمه غیابی باشه دیگه!نه؟
 • ۱۳:۱۹ - ۱۳۹۱/۰۱/۰۷
  0 0
  خوب میشی!
 • ۱۳:۲۱ - ۱۳۹۱/۰۱/۰۷
  0 0
  قبلا یه عده بودند که به هرچی که باب میلشان نبود می گفتند فتو شاپه !! اما بعد از این اختلاس بهانه جدیدی پیدا کردند !!! شاید ارتباط فتو شاپ و اختلاس تو مایه های گودرز و شقایق باشه !
 • مردم ۱۳:۲۵ - ۱۳۹۱/۰۱/۰۷
  0 0
  ای بابا 14 میلیون و 100 میلیون و 300 میلیارد که برای این آقایان پول خردهه . جون این جوونهای مردم و مال کاسب های خیابون هم تفریحشونه . فقط مواظب باشید که هنگام رانندگی کمربند هاتون رو ببندید که خیلی مهمه ! ( البته برای ما مردم )
 • ۱۳:۳۵ - ۱۳۹۱/۰۱/۰۷
  0 0
  khahesh mikonam ino dastgir kond va golle babasho nakhorid
 • ۱۵:۵۴ - ۱۳۹۱/۰۱/۰۷
  0 0
  ایشون زیر خط فقر حقوق میگیره
 • x ۱۶:۵۴ - ۱۳۹۱/۰۱/۰۷
  0 0
  تاجیکستان نمایندگی دانشگاه آزاد ندارد همین
 • ۱۷:۱۶ - ۱۳۹۱/۰۱/۰۷
  0 0
  خب که چی؟
 • ۱۸:۰۲ - ۱۳۹۱/۰۱/۰۷
  0 0
  من زیاد منفی دادم تا نحوه امتیاز دهی رو سایت مشرق درست کنه 51 امتیاز منفی دادم هه هه هه هه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • غلامرضا گنابادی ۱۹:۳۹ - ۱۳۹۱/۰۱/۰۷
  0 0
  حالا بدون این 14 میلیون میخواد چکار کنه!!!!!!!!طفلی پول نداره که. مملکت گل و بلبل همینه دیگه. مردم هم که هیچی نمیدونند! الهم عجل لولیک الفرج
 • ۲۰:۱۴ - ۱۳۹۱/۰۱/۰۷
  0 0
  مساله اینکه اینها عملا اعتقادی به جهان آخرت و حساب و کتاب ندارند
 • ۲۰:۲۷ - ۱۳۹۱/۰۱/۰۷
  0 0
  صلوات بفرستیم که همه چی به خیر خوشی تموم شده نه اقا جون
 • nashenas ۲۰:۴۱ - ۱۳۹۱/۰۱/۰۷
  0 0
  بیایید به جای زدن تو سر کله هم دیگه ایران، ایران عزیزمان را بسازیم،.......
 • محمد باقر معتمدی نژاد ۲۱:۰۸ - ۱۳۹۱/۰۱/۰۷
  0 0
  من بعنوان استاد دانشگاه آزاد و با پست معاونت با بیش از 16 سال سابقه به سختی ماهی 2 میلیون حقوق می گیرم چطوری این آقا با مدرک لیسانس ماهی 14 میلیون تومان از دانشگاه آزاد حقوق می گرفته است؟
 • سید امیر ۲۱:۴۲ - ۱۳۹۱/۰۱/۰۷
  0 0
  از دادگاه رحیمی و بیمه ایران چه خبر؟
 • m ۱۸:۰۰ - ۱۳۹۱/۰۱/۰۸
  0 0
  رو خوب شدنشون زیاد حساب نکن
 • السلام علیک یا فاطمه الزهرا ۰۱:۱۵ - ۱۳۹۱/۰۱/۰۹
  0 0
  یعنی به نظر شما آقای مهدی هاشمی بخوره و ببره ما هم حرفی نزنیم؟
 • السلام علیک یا فاطمه الزهرا ۰۱:۲۵ - ۱۳۹۱/۰۱/۰۹
  0 0
  مرد؟ جک گفتی یا جدی بود؟
 • جاوید ۱۵:۴۹ - ۱۳۹۱/۰۶/۲۲
  0 0
  بنده خدا برای فرار از گرسنگی شاید صد هزار تومن دزدی کرده باشه ولی الان چند ماه زندانی کشیده ولی یارو از روی شکم سیری و ادعای مالکیت نظام میلیاردها تومن دزدی کرده ولی انگار نه انگار کسی نیست محکومش کنه تازه کمکش میکنن خانوادگی فرار کنن .مرگ بر خائنین و ترسوها بزودی تو اون دنیا باید جوابگو باشن مگه چند سال عمر میکنن (تمام ثروت ایران مال شما)آخه به کجا میخواهین برسین مگه چقد میتونین بخورین (نتیجه بیسوادی و نادانی اینه).
 • ۱۷:۳۹ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۱
  0 0
  به کوری چشمتان هاشمی زنده است چون نهضت زنده است
 • بابايي ۱۰:۳۴ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۳
  0 0
  دقت كنيد اگر 3200 پوند حقوق هم صحت داشته باشد.خوب حقوق معمولي در انگليس است.تمام كارمندان ارشد ايران در انگليس در همين محدوده حقوق ميگيرند.در انجا خرجشان با پوند است نه ريال.انصاف هم چيز بدي نيست
 • رحمت ۲۲:۲۷ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۷
  0 0
  فقط افسوس
 • Imac ۰۲:۳۲ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۰
  0 0
  دوستان صبور باشند ، انشالله همه چيز مشخص ميشه خدا را شكر ما ايرانيا ايمان داريم نبايد زود قضاوت كنيم .
 • ۱۷:۲۸ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۰
  0 0
  تعداد مثبت و منفی ها نشون میده که ........خوردی . 2.شما کی هستی که همه رو با خودت جمع میبندی
 • 7خط ۱۳:۲۵ - ۱۳۹۱/۰۸/۲۷
  0 0
  سرمایه من دانشجو...
 • ناصری ۲۲:۲۹ - ۱۳۹۱/۰۸/۲۸
  0 0
  آقای بابایی اولا اینطور که شما می فرمایید حقوق متوسط کارمند در انگلیس این مقدار نیست. دوما این چه ماموریت اداری است که بعد از این همه آشوب انجام می شود و مسئولین دانشگاه آزاد هم خبر ندارند و ماهی حداقل 3200 پوندبه حساب وی واریز می کنند تازه به غیر از حقو حقوق جانبی و.... برادر من این خانواده را استعمار پیر برای خودش نگه داشته تا به موقع استفاده کند. من و تو برای رفتن به قم کلی باید برنامه ریزی و هزینه کنیم این آقا زاده ها هر موقع اراده کنند راحت تر از قم ما به لندن ٰ منچستر ٰ بیرمنگام رفته و به املاکشان سرکشی می کنند و بماند.
 • علي ۱۶:۰۷ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۴
  0 0
  این بی مروتی نیست كه حقوق چندر غاز یك اقا زاده را قطع كردین ؟خدا را خوش میاد ؟ باباش تمام اموال و داراییش را داده برای اسلام و قران حالا شما حسودی میكنین حقوق اقا زاده را قطع میكنین ؟ اینجا هیچ جواب اون دنیا را میخواهین چی بدین؟
 • ۱۱:۵۲ - ۱۳۹۳/۱۱/۱۸
  0 0
  درماجري فساد رحيمي كه قبل از معاون اوليش بوده اصلاح طلباني كه از احمدي نژاد كتك خوردند خواستار محاكمه احمدي نژاد به علت معاون اولي رحيمي هستند چراي اين اصلاح طلبان خواستار محاكمه اكبر هاشمي رفسنجانب به خاطر دفاه از فرزند فاسدش نيستند
 • ۰۷:۳۶ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۱
  0 0
  مگه باباي شما هم اكبر رفسنجاني بهرماني كه مي خواي دانشگاه آزاد به شما هم حقوق 20 ميليون تومان حقوق بدهد
 • ناشناس ۲۳:۴۴ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۰
  0 0
  آقای هاشمی ای کاش یه کمی هم به خانواده اش وقت می گذاشت 14میلیون هم واسه اونها کمه چونگه تو خارج گشور هم پاتوق دارند
 • ۱۹:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۵/۲۹
  0 0
  واقعا متاسفم برای این مردم به اسم مسلمون که غیر قضاوت کردن بدون اگاهی و تهمت زدن.کار دیگه ای بلد نیستن.من با اطلاعات کامل دارم این حرف رو میزنم.چون همشهری اقای رفسنجانی هستم و تمام شجره نامه ی ایشون رو میدونم.انقد تهمت خوردن و بردن به ایشون و خانواده ی ایشون نزنین.ایشون نسل در نسل از اوضاع مالی خوبی برخوردار بودن از راه کاملا حلال.و در تمام دوران مبارزه علیه رژیم شاه.از ثروتشون برای پیروزی انقلاب استفاده کردند
 • بیب بیب ۱۳:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۲
  0 0
  عمو جون برو انگلیست رو درس کن تو با این کارا کار نداشته باش
 • بیب بیب ۱۳:۱۱ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۲
  0 0
  افسوس برای خودم که بیکارم ماهی یک میلیونم آرزوست...
 • ابراهیم ۲۳:۱۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۲
  0 0
  بماند
 • مهدی عابدیان زیدی ۲۱:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۱/۰۲
  0 0
  از سالی که بهش حقوق داده اید پس بگیرید،هر مال واموالی که از راه نادرست جمع آوری کرد،پس بگیرید،اگر به جرم جاسوسی گرفتید اورا حبس کنید تا قاضی بهتر از زندگی نامه اش باخبر شود
 • شکاک IR ۱۴:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۹
  0 0
  پس این همه داستان علی و عقیل وشمع بیت المال و .....که سر منابر گفته میشود و چکار کنیم