علی مطهری

علی مطهری به تازگی در یک مصاحبه تأکید کرد: ولی فقیه مسئول گوشت و نان مردم نیست، حاکم "رئیس‌جمهور" است.

سرویس سیاست مشرق - «وبلاگ مشرق» خوانشی روزانه در لابه‌لای اخبار و مطالب رسانه‌های کشور است. ما درباره این خوانش البته تحلیل‌ها و پیشینه‌هایی را نیز در اختیار مخاطبان محترم می‌گذاریم. هر روز ۰۷:۳۰ با بسته ویژه خبری-تحلیلی مشرق همراه باشید.

*** 

درد و دل‌های علی ربیعی درباره "قتل‌های زنجیره‌ای"

علی ربیعی، فعال امنیتی سابق و سخنگوی فعلی دولت، اخیراً در بخشی از یک متن دلنوشته پیرامون زندگی خود که رسانه‌های دولتی و اصلاح‌طلب آنرا منتشر کردند، نوشت: نمی‌دانم؛ گویا تقدیرِ مرا با بحران سرشته‌اند: همه جا بوده‌ام. جنگ و خاک و اعتراض‌های فقرا در ظلمات چاه نابرابری‌ها. آمدن به کمک دانشجویان در حادثه کوی دانشگاه.

او همچنین در ادامه اشاره تلویحی به سوابق خود می‌افزاید:

"پیگیری قتل‌های زنجیره‌ای که در پنهان امنیت و عقیده غلط جان می‌ستاندند. با این امید که دیگر تکرار نشود."[1]

*منظور آقای ربیعی از این درد دل؛ اشاره به حضور او در کمیته تحقیق پرونده قتل‌های زنجیره‌ای در سال 78 است.

پرونده‌ای که همچنان ابعاد پنهان بسیاری دارد...

در این رابطه، حسام‌الدین آشنا، دیگر چهره امنیتی دولت نیز زمانی در توییتر خود نوشت: مطمئن هستم که وزیر وقت اطلاعات (درّی نجف‌آبادی) نه در آن جنایات دخیل بوده و نه از آمران آن خبر داشت. من در همان سال ١٣٧٧ در روزنامه‌های انتخاب و جمهوری اسلامی با نام مستعار بهمن شناسا مطالب لازم را دراین‌باره نوشته‌ام. این پرونده به سخت‌ترین و خشن‌ترین وجه ممکن مورد رسیدگی قرار گرفت. آنچه در سازمان قضائی نیروهای مسلح اتفاق افتاد، به‌هیچ‌وجه کمتر از اصل قتل‌ها نبود. روزی باید از آقای نیازی سؤالات سختی پرسید.[2]

حجت‌الاسلام پورمحمدی، معاون اسبق ضد جاسوسی وزارت اطلاعات هم چند سال قبل در گفتگو با مشرق تأکید کرد که عاملان قتل‌های زنجیره‌ای از چپ‌های وزارت اطلاعات بوده‌اند.[3]

در بحث سرشتگی تقدیر ربیعی با بحران؛ موارد دیگری هم وجود دارد که البته در متن دلنوشته فوق‌الذکر، اشاره‌ای به آنها نشده!

مثلا حضور ربیعی در ستاد میرحسین موسوی در سال 88 که با بحران فتنه 88 همراه بود و یا حضور او در ستاد تصمیم‌گیری دولت آقای روحانی در بحبوحه تصمیم عجیب و خلق‌الساعه دولت برای گران‌کردن بنزین که جرقه اغتشاشات آبان 98 را زد...

***

تصویربرداری "ماهواره نور" از ذهن تاجزاده!

مصطفی تاجزاده، فعال اصلاح‌طلب و از دستگیرشدگان فتنه 88 اخیراً در یک توییت، با اشاره به پرتاب ماهواره نور به دست سپاه پاسداران نوشت:

"ساخت و پرتاب ماهواره و موشک‌های دوربرد افتخارآفرین است ولی اگر با جلب اعتماد مردم و بهبود اقتصادی همراه نشود، در بهترین حالت شوروی می‌شویم که فضا را فتح کرد و اتم را شکافت، اما فرو پاشید، و در بدترین حالت کره شمالی، که موشک دارد ولی نان ندارد."

*این قاعده صحیحی به نظر نمی‌رسد که آقای تاجزاده و دوستانشان یک دولت اصلاح‌طلب با گفتمان مذاکره را به مردم تحمیل کنند و چند سال بعد که ناکارآمدی این دولت و این گفتمان بر همه آشکار می‌شود و موسم پاسخگویی و عذرخواهی فرا می‌رسد؛ آقایان دستاوردهای اقتصادی را از کس دیگری مطالبه کنند!

مع‌الوصف، نظام جمهوری اسلامی ایران کارنامه‌ای عظیم دارد که در سر جمع دولت‌های 41 سال گذشته؛ کاملا قابل دفاع است اما امثال آقای تاجزاده در یک نقشه از پیش تعیین شده قصدی برای بیان آن ندارند.

کارنامه‌ای که می‌گوید نظام جمهوری اسلامی ایران امروز نه تنها با معضل نان و شیوع گرسنگی مواجه نیست بلکه خود را در زمره سیرترین کشورهای جهان قرار داده است[4]، میزان فقر مطلق آن از کشور انگلیس هم کمتر است[5] و رقم بیکاری کشور در آستانه تک رقمی شدن است[6].

می‌ماند خطر براندازی و "فتنه اقتصادی" که در اینجای کار ما هم با فرض ذهنی آقای تاجزاده موافقیم... موافقتی که البته اذعان دارد اگر با تحرّکات امثال تاجزاده مبنی بر انکار دستاوردهای کشور و فراهم آوردن زمینه‌های اغتشاش خیابانی در ذهن افکار عمومی، مواجهه دقیقی صورت نگیرد و خواص اقدام به روشنگری نکنند؛ تجربه حکومت امیرالمؤمنین و امام مجتبی(علیهم‌السلام) تکرار می‌شود و حکومتی که در صدر آن صالح‌ترین انسان‌های دهر نیز قرار دارند؛ در بهتان ناکارآمدی و فساد قرار می‌گیرد و بسا که در خطر براندازی نیز قرار گیرد.

گفتنیست، تاجزاده قبل از این و در واکنش به پیروزی‌های بزرگ کشورمان در محور مقاومت و تأمین امنیت فرامرزی مردم ایران نیز گفته بود: این جامعه لجن است؛ گرسنه‌ایم و می‌خواهند بروند دریای مدیترانه![7]

او یکی از اصلاح‌طلبانی است که تأکید دارد اغتشاشات آبان98  با خشونتی بیشتر تکرار خواهد شد.[8]

***

صحبت‌های درست علی مطهری که باید مورد اقتراح قرار گیرد:

ولی فقیه مسئول گوشت و نان مردم نیست، حاکم "رئیس‌جمهور" است

علی مطهری، نماینده مردم تهران در مجلس دهم و از چهره‌های نزدیک به اصلاح‌طلبان در بخشی از مصاحبه خود با ویژه‌نامه نوروزی روزنامه سازندگی درباره بحث "ولایت فقیه" گفته است: باید برداشت خود را از ولایت فقیه اصلاح کنیم. ولی فقیه ناظر است. این تعبیر شهید مطهری است. ایشان معتقد بود ولایت فقیه ولایت ایدئولوژیک است؛ یا به تعبیری ولایت فقه و اسلام است و نه ولایت شخص، ولایت مکتب است نه ولایت شخص. ولی فقیه حاکم نیست بلکه صلاحیت حاکم را تأیید می‌کند. حاکم رئیس‌جمهور است. اما عده‌ای اصرار دارند موضوع را طور دیگری ببینند. ولی فقیه را حاکم می‌دانند. این دو نگاه متفاوت است.

او می‌افزاید: کسانی مثل شهید مطهری ولی فقیه را ناظر می‌دانستند و نه حاکم؛ چون می‌دانستند که اگر این نگاه را نداشته باشیم بعدها با مشکلاتی روبه‌رو خواهیم شد. اینکه بخواهیم ولی فقیه را مسئول گوشت و نان و... همه چیز مردم بدانیم ما را به جای درستی نمی‌رساند. ولی فقیه ولایت ایدئولوژیک دارد و باید از بالا نظارت کند تا حکومت از جاده اسلام خارج نشود. او در موارد حساس وارد می‌شود.

مطهری همچنین تصریح می‌کند: اما یک عده چون معتقدند ولی فقیه حاکم است پس معتقدند ولی فقیه باید در همه جزییات امور وارد شود و دستور بدهد. در حالی که در نگاه امام و شهید مطهری ولی فقیه مجری نیست؛ ناظر است.

*سخنان درست آقای مطهری درباره "ولایت مطلقه فقیه" در حالی است که کسانی از اصلاح‌طلبان طی 6 سال گذشته تلاش کردند تا چیز دیگری را در این باره به مردم بگویند...

در واقع آنها در تقلا برای کتمان ناکارآمدی گزینه‌ای که در دامن رأی مردم گذاشته بودند؛ با کنایه به رهبری مظلوم نظام از چیزی به نام "دولت پنهان" و "دولت موازی" سخن گفتند!

برخی از آنها حتی از این گفتند که روحانی تنها چند درصد بیشتر در اوضاع کشور مقصر نیست.[9]

آنها حتی از زبان سعید حجاریان اعلام کردند که "رئیس جمهور واقعی، مقام رهبری است."![10]

و تمام این صحبت‌ها در حالی بود که اصلاح‌طلبان از بابت دولت و مجلس به مردم قول داده بودند که چرخ زندگی‌ها تندتر می‌چرخد و برجام مساوی با ارزانی است!

البته ذکر این نکته نیز ضروری به نظر می‌رسد که با یک گل بهار نمی‌شود و برای مقابله با مفهوم سوئی که جریان سیاسی خاص به طرز ناجوانمردانه‌ای آنرا در قبال مسئولیت‌های رهبری پمپاژ می‌کنند؛ شنیدن سخنانی شبیه به آنچه که دکتر مطهری گفته است از تمام مأذنه‌ها و تریبون‌های کشور لازم است.

***

1_ https://etemadonline.com/content/400781

2_ https://fararu.com/fa/news/379258

3_ mshrgh.ir/106530

4_ mshrgh.ir/944980

5_ https://tn.ai/1943133

6_ mshrgh.ir/1064903

7_ mshrgh.ir/891831

8_ mshrgh.ir/1018114

9_mshrgh.ir/882380

10_khabaronline.ir/news/764821

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 54
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 8
 • سید IR ۰۷:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۶
  88 25
  با سخنان علی مطهری نباید اغوا شد، یکی به میخ می زند و ده ها به نعل! ضمن این که وی از اصلاح طلبان تهوع آور است و ایشا ن همه از یک قماش!!
  • IR ۱۰:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۶
   30 0
   چه عجب!!! جناب مطهری بالاخره لای کتابهای پدر را باز کرد و نگاهی انداخت.دیگه داشتیم نا امید میشدیم که این بابا یه کتاب فروش دوره گرد
  • IR ۱۱:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۶
   29 0
   امیدوارم خداوند اگر صلاح میداند،ایشان را به خاطر پدر شهیدش که به گردن همه ی ماحق دارد،هدایت کند،اگر خدا بخواهد این هدایت درهر سن وسالی میتواند رخ دهد فقط انسان باید زمینه این هدایت را داشته باشد مانند حرابن ریاحی.فعلا ی حرف درست از علی مطهری شنیدیم ، ببینم درروزهای بعد چه میگوید وچه میکند.
  • IR ۱۱:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۶
   14 1
   کاملا درسته این آقا دلش خرابه همین حرفایی هم که گفته نوعی شبهه افکنی موذیانه است .
  • IR ۱۳:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۶
   21 1
   تاجزاده باید بداند که حل مشکلات اقتصادی کشور و بهبود معیشت مردم بعهده دولت است و به سپاه مربوط نیست.
  • IR ۱۴:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۶
   5 0
   اما برخلاف رويه سابقش ,اينبار حرف درست و به جايي زده است.
  • US ۰۵:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۰
   0 0
   بغضی وقتها نجاست با یک بار آب کشیدن هم پاک می شود اما گاهی اوقات باید ابتدا یک یا چند بار با خاک پاک شود و سپس هفت بار هم آب کشی شود این اصلاح طلبها از نوع دوم هستند. به این سادگیها پاک نمی شوند.
 • لبیک یا حسین ع IR ۰۸:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۶
  45 1
  علی ربیعی یا حاج عماد معروف داستان درسش را در حوزه جنگ روانی در کشور بسیار دوستشان انگل ستان خوانده تو خود بخوان حدیث مفصل از این مجمل
  • US ۱۲:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۶
   11 0
   عباد
 • IR ۰۸:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۶
  40 10
  علی مطهری این روزها درخلوت خود اشک ندامت میریزد ونگران است یکماه دیگرکه مجلس تمام شد ومصونیت ونمایندگی اش هم خلاص خلاص خلاص انموقع به چه زبانی وباچه جراتی میتواند حرفهای تهوع اور اصلاح طلبان رابلغور کند ربیعی هم که چوب دوسر ؟؟؟؟ است وتکلیفش روشن فتنه اقتصادی حامیانش رایکی یکی ازدست داده وامیداست کدخدا تنهاشود واقرار کند که دراشتباه بوده وتنگنای اقتصادی وفشاربرمردم زحمتکش رابردارد تا تبدیل به فتنه نگردد هرچند دیگرکسی جرات درست کردن فتنه راندارد چه رسد به اجرای ان باتوجه به اینکه فرصت این قوم ثمود اصلاح طلبان در راس کشورهم یکسال دیگرتمام است ومثل برق وباد تمام میشود وفقط شرمندگی اش تا ابد درکارنامه انها ضبط میشود تاج زاده وغیره هم که عملا عقیم شده اند وتوان تولید مثل ودرست کردن خوراک برای فتنه گران ندارند یاحق
 • حقیقت گو IR ۰۸:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۶
  38 15
  باسلام - به علی مطهری باید گفت تو که هیچ جایگاهی نداری نمی توانی جایگاه دیگران را مشخص کنی .
 • IR ۰۸:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۶
  9 45
  همین الانشم دست کمی از شوروی نداریم
  • IR ۱۰:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۶
   23 0
   08:59 خوب خیلی خوبه که!! اقلا عین آمریکا فقط یه قلم تو عراق چند صد هزار نفرو نکشتیم!!
 • IR ۰۹:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۶
  40 19
  تاج زاده :"این جامعه لجن است؛ گرسنه‌ایم و می‌خواهند بروند دریای مدیترانه " نکات: 1- بعد از جنگ از 32 سال فقط 8 سال اقتصاد دست شما نبود. 2- شما معاون سیاسی بودی و هنوز رابطه موضوعات مختلف را درک نمی کنی که سیاست خارجی، نظامی گری و اقتصاد به هم ربط دارد- ان شهید بزرگوار با اتصال ایران به مدیترانه قصد داشت تحریم ها را فلج کند- برای وزارت بهداشت هم دارو وارد می کرد- بهتر است به جای سوزن و جوال دوز یک تیر اهن به خود اصلاح طلب ها بزنی یک سوزن به جمهوری اسلامی
 • داود IR ۰۹:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۶
  39 12
  با سلام ٰٰخدمت آقای تاج زاده عرض شود که تهیه نان مردم به عهده دولت است که اکنون در دست دوستان شما است از وقتی که سر کار آمده اند مردم را نسبت به نان شب شان نگران کرده اند وظیفه سپاه چیز دیگری است که خوب هم عمل می کند. از موفقیت سپاه در پرتاب ماهواره خوشحال شوید و تبریک بگویید مثل دیگران (خارجی ها) ناراحت نباشید.
 • IR ۰۹:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۶
  30 16
  این اقامصطفی حکایت معلومه زاده تاج است
 • مشدی IR ۱۰:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۶
  21 0
  این منافقین باید محاکمه کرد...
 • IR ۱۰:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۶
  8 0
  از آن روزی باید ترسید که تحریمها لغو شود و مدتی بعد مردم بگویند ای کاش تحریم بودیم ، اوضاع بهتر بود!!
 • IR ۱۰:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۶
  15 0
  سپاه یک نهاد نظامی فرهنگی هست که از ابزار آلات، امکانات، نیروی انسانی آماده به کار و سرریز علوم نظامیش در زمان صلح در جهت کمک به کشور در زمینه های اقتصادی و عمرانی استفاده میکنه ولی اقتصاد کشور دست سپاه نیست که آقای تاجزاده اونرو از سپاه مطالبه میکنه!!سپاه وظیفه اصلیش دفاعی تظامی هست که به خوبی داره انجامش میده. اقتصاد ایران دولتی هست و باید از دولت مطالبه بشه. این تحلیل ها و حرف های آبدوخیاری از کسی که مدعی تحلیلگری سیاسی هست عجیبه!
 • IR ۱۰:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۶
  17 1
  خداوند بامرزد شیهد مطهری را که آن شهید آن قدر زکی و با هوش این پسرش مثل احمق ها حرف میزنه مثل احمق ها فکر می کنه. اگر پسر شهید مطهری نبود از حرف زدنش ادم فکر می کرد عقب مانده ذهنی است
 • ابوذر منتظرالقائم IR ۱۰:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۶
  29 0
  آقای تاجزاده . شوروی تکه پاره شد چون بازی نقوذ آمریکا در آن کشور گرفت و البته دولت مستقر هم بجای رسیدگی به مشکلات داخلی در کنار حفظ قدرت ملی، به تضعیف قدرت ملی و اتکا به غرب و پذیرش نفوذ پرداخت. برای نظر دادن در مورد شوروی سابق، بهتر است اظهارات اصلاح طلبان پشیمان شوروی را مطالعه کنید. جوانهای رسانه ای از شما مسئله را بهتر فهمیده اند. رئیس جمهور آکتور سینما و فروشنده را ببینید برایتان خوب است. البته آقای واعظی اخوی آقای محمود واعظی هم چیز جالبی نوشته است که در این زمینه جای مطالعه دارد. کمی کتاب و فیلم مستند خوب ببینید!
 • علی افصحی IR ۱۱:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۶
  14 0
  بسم الله الرحمن الرحیم. اساسا جریان غرب زده و واداده یک جریان ربشه دار و اندیشه ورز نبوده و صرفا زندگی انگلی و آویزان داشته و اینک با توجه به نبود آقای هاشمی ، همگی به گونه ای د ر سخنان و مواضع خود سطحی بودن و بی پایه بودن شبه افکار خود را نمایان می سازند. این جریان با اتکا به مرحوم هاشمی ، و با عنایت به مصالح جدی نظام در سال های میانی هفتاد و هشتاد در حفظ انسجام درونی نظام، بافرصت طلبی و ایجاد شکاف بین نیروهای وفادار انقلاب ، شروع به تاخت و تاز کردند که بحمد لله با مقاومت نیروهای وفادار به انقلاب و مشخص شدن هویت واقعی این جریان ، الان دیگر به یاو ه گویی افتاده اند.انسان تعجب می کند تاجزاده و مطهری چقدر از موضوعات بیگانه و پرتند که ساده ترین موضوعات رادرک نمی کنند.درک نکردنشان واقعی است.و در عین حال چگونه این دو و امثالشان، سالیانی به عنوان تصمیم ساز و تصمیم گیر در سطح میانی نظام مقدس اسلامی حضور داشته اند.نگاه و اندیشه این جماعت در مقایسه با اندیشه پویا ، انقلابی ، پیشرو ، واجتهادی رهبری معظم انقلاب هر فرد منصف را به این نتیجه می رساند که هر پیشرفت و رشدی که نظام اسلامی داشته مرهون رهبری هوشمندانه رهبر انقلاب بوده و هر مشکل و نارسایی بوده زیر سر فتنه گری همین جماعت بوده که جاهلانه سد راه رشد انقلاب می شدند.تاریخ مصرف این جماعت دیگر گذشته است ، آن ها در اداره زندگی شخصی خودوامانده اند چون کاری بلد نیستند کارشان فقط نق زنی و شارلاتانی است.بنابراین گفته هایشان نه طرفداری داشته و نه می توانند گفتمان مترقی تولید و بسط عمومی دهند.این ها با اتکا به ثروت انباشته خود و داشتن چند سایت و روزنامه و ... آخرین روزهای حیات سیاسی خود را می گذرانند.پس با اعتماد به خط اصیل انقلاب اسلامی و با تبعیت از فرامین راهگشای رهبر عزیز باید بی اعتنا به این افراد بی اندیشه ، راه امام خمینی عزیز و شهدا سرافراز را ادامه داد.
  • حسين DE ۱۲:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۶
   10 0
   آقاى افصحى ، هاشمى خودش از بنيان گذاران دلاليسم اقتصادى در ايران بود و مسئوليت انحراف انقلاب ايران از اهداف عاليه انقلاب شكوه مند ايران مشخصاً بر عهده ايشون و فرزندان وى ،مهدى،محسن،و فائضه ميباشد،اين خاندان ضربات مهلكى به انقلاب ايران وارد كرد، تاريخ در اين زمينه قضاوت خواهد كرد، ملت ايران داراى حافظه و وجدان تاريخى بى نظيرى است .
  • IR ۱۳:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۶
   12 1
   حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی اگر عملکرد قابل قبولی داشت در انتخابات سال 84 با دست رد مردم مواجه نمی شد.
  • DE ۲۳:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۶
   2 0
   بهترین دلیل بر اینکه مرحوم هاشمی کارنامه کاری بسیار خوبی داشت اینستکه بعد از ایشان افرادی با نام اصلاحات بالاترین رای را آوردند یعنی اینقدر در زمان ریاست مرحوم هاشمی اوضاع به قهقرا رفته بود که همه ملت منتظر اصلاح و پاکسازی بودند چرا بجای اصلاحات امتداد و یا ادامه راه رفسنجانی رای نیاورد ولی یک مشت دلال و شیتیل بگیر و رانتخوار و رفیق باز و اتوبوسی و بخور بخور بنام اصلاحات خود را به مردم تحمیل کردند و شدند بلای جان مردم.بزرگترین تخمی که گذاشتند اژدها درآید موش درآمد همان برجامشان بود و کارنامه خالیشان. حالا میگن کی بود کی بود من نبودم
 • توپانی IR ۱۱:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۶
  10 0
  سخنان امثال آقایان تاج زاده وحجاریان مرابه یاداین فرمایش امام صادق(ع)می اندازد:خدایاازفقربه توپناه می برم.آخراین بندگان ...درزمینه فرهنگ ملی اسلامی فقیرند.امادرزمینه ی تقلیدکورکورانه ازغرب غنیند.اینهاموریانه های غربیندکه درتنه درخت تنومندجمهوری اسلامی نفوذکرده اند.البته بایدبه امثال اینان گفت :ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست عرزخود می بری زحمت مامی دهی.
 • NL ۱۱:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۶
  13 0
  توی خاورمیانه اونی که بمب اتمی داره متحدین امریکا مثل اسراییل و پاکستان هستن شوری سابق 40 درصد پول رو در بخش نظامی هزینه می کرد مثل الان عربستان و امارات واقعا جالبه ایران رو مثال می زنه این افراد دقیقا امنیت ملی ایران رو هدف گرفتن نه جمهوری اسلامی رو...مثل داستان هسته ای و برجام
 • IR ۱۱:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۶
  0 9
  کار اجنه بوده. خختخ
 • کاوشگر فضایی IR ۱۲:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۶
  11 0
  یکی دهن این اشغال زاده رو گل بگیره ...
 • نام مستعار IR ۱۲:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۶
  5 0
  تف به شرف مطهری.
 • نصر IR ۱۲:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۶
  9 0
  آقای تاج زاده( یا بخوانید طرفدار تاج شاه )نمیفهمد که در کشور شوروی هم این نارضایتی مردم نبود که از هم پاشید بلکه وجود افراد مثل او بودند که فریب انقلاب سبز جورج سورس ها را خوردندو با همکاری صهیونیزم جهانی کشور را از هم پاشاندند.یا در کره شمالی عامل اصلی مخالفت غرب با انها آنست که نمیخواهند همچون کره جنوبی تحت سیطره سرمایه داران صهیو نیست قرار بگیرند.و ایشان بهتر است از جانب مردم حرف نزند و اگر از جورج سورس هم پول گرفته گوشه ای بنشیند بخورد و خفه خون بگیرد.
 • FR ۱۲:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۶
  10 0
  به تاجزاده باید گفت شما اصلاح طلبهای ضد انقلاب مسئول مشکلات مردم هستید و سپاه وانقلابیون بوجود آورنده اففتخارات ..... بنابراین شما خود مسئله هستید ونمیتوانیدخود را مصلح شرایط جا بزنید
 • FR ۱۲:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۶
  5 0
  از مطهری تا تاجزاده تا ربیعی حتما آنقدر میدانند که سیاست راهبردی و مسائل دفاعی ومنافع ملی برای گروهها واحزاب مشترک است و دو قطبی سازی فقط کار اصلاح طلبان منافق بوده است....
 • نام مستعار IR ۱۳:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۶
  4 0
  برای مطهری متأسفم. ۶ روز دیگه سالگرد باباشه. غصه نخور علی آقا. تو هم بزودی میری پیش بابات.
 • IR ۱۳:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۶
  22 0
  اصلاح طلب ها در مسائل سیاسی اخلاق را رعایت نمیکنند.. حالا که در برجام و راهکارهای خودشان شکست خوردند میخواهند از پاسخگویی به افکار عمومی جامعه فرار کنند و رهبری و نظام و سپاه و پروژه های موشکی را علت این شکست قرار بدهند.. که حرف کاملا اشتباهی هست و مردم ما خوب میدانند ولی ما هم باید تلاش کنیم و واقعیت ها را به مردم بگوییم که اصلاح طلبان مردم را فریب ندهند.
 • IR ۱۳:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۶
  4 0
  جماعت افساد طلب= انگلهای اجتماع
 • آرش IR ۱۳:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۶
  6 0
  چرا فقط خبرنگاران روزنامه ها و خبرگزاری های جبهه اصلاحات با امثال تاجزاده مصاحبه می کنند؟ چرا یک خبرنگار انقلابی و با سواد با اینها مصاحبه نمیکنه تا این منافقان رو به گند بکشه؟ جرات مناظره که ندارند. حداقل با مصاحبه چهره واقعی این غربزده هارو به مردم نشون بدید.
 • IR ۱۴:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۶
  3 0
  علی مطهری معلوم الحال معلول ذهنی دو باره شروع کرد فرزند شیخ مرتضی تو شنونده نداری شیخ مرتضی را نیز از شر خودت آسیب نزن
 • DE ۱۴:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۶
  4 0
  اين مفلوك را رها كنيد، هر كاريش بكنيد تاج. زاده است
 • IR ۱۴:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۶
  4 0
  تاج زاده مثل اینکه هنوز نمیدونه که احمدی نژاد رفته و الان روحانی رئیس جمهوره، و بودجه هم اول سال تقسیم شد و از سپاه هم کلی کم کردین که به نان و سفره مردم برسید که نرسیدید. آقایان به اصطلاح اصلاحطلب اگر در برجام به فکر شکلات نبودید و درست قرارداد نوشته بودید الان لازم نبود که از یکجایی دزدید کنید که مثلا نان مردم را ردیف کنید.
 • علی IR ۱۴:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۶
  1 2
  نظام جمهوری اسلامی ایران امروز نه تنها با معضل نان و شیوع گرسنگی مواجه نیست بلکه خود را در زمره سیرترین کشورهای جهان قرار داده است[4]، میزان فقر مطلق آن از کشور انگلیس هم کمتر است[5] و رقم بیکاری کشور در آستانه تک رقمی شدن است[6.. ..اگرحرف وتوئیت تاج زاده امثالهم ارزش ندارد چرا بازگو ونشر میدهید اگر خواستین جوابش رادهید لااقل پاسخ دندان شکن نه جک مضحک تحویل خوانندگان
  • IR ۱۵:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۶
   3 0
   از آلبانی چه خبر؟
 • IR ۱۴:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۶
  3 0
  این اصلاح طلبها خیلی شبیه نهضت آزادی هستند . ایکاش همانطور که رهبر کبیر انقلاب امام خمینی ره نهضت آزادی را مرتد اعلام کرد و واقعاً پرونده شان در کشور بسته شد ، در مورد این اصلاح طلبهای خائن و جاسوس اینطور حکمی اعلام و اجرا می شد.
 • علی IR ۱۴:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۶
  1 1
  *سخنان درست آقای مطهری درباره "ولایت مطلقه فقیه" در حالی است که کسانی از اصلاح‌طلبان طی 6 سال گذشته تلاش کردند تا چیز دیگری را در این باره به مردم بگویند. جامعه به این افراد (..تغییر خط ومشی. یا بیان واقعیت بعد از شکست سیاسی )حتما میخواهد تایید صلاحیت شود یا کار وشغلی بگیرد وگرنه کتاب ولایت فقیه حضرت امام ره ظاهرا قبل تولد بیش از نیمی از جمعیت کشور منتشر وچاب شد
 • IR ۱۵:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۶
  3 0
  باید به آقای تاجر زاده گفت خوب پس این 4 سال و 1 ماه را حسابی تلاش کنید تا نه شوروی شویم نه کره شمالی
 • IR ۲۲:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۶
  0 0
  اینها و تمام هم فکران و هم حزبی های ایشان معلوم نیست طرف امام هستند یا منافقین،. طرف امام هستند یا آمریکا و ... اما در یک سال آینده هرچه نظر فلسفی، معرفت شناسی، تاریخ انقلاب، فقه سیاسی گفتند باید بگوییم شما درست می‌گویید حتی اگر گفتند قرآن نازل نشده، باید گفت «باشه، فقط تو بگو برای کشور چیکار کردی!؟»جواب بدهید برای کشور چه کار کرده‌اید؟قیمت ارز، طلا، سکه، مسکن، گوشت 100 هزار تومانی پراید 70 میلیونی این آقایان بیایند بجای این صحبتها به مردم توضیح دهند که حل مشکلات 100 روزه چی شد 2.چرخیدن چرخ اقتصادی و .......چه شد؟
 • مرتضی مجیدی IR ۲۲:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۶
  0 0
  سلام عبادات قبول باشد خیلی جالب است من تمام سخنان این عزیزان را خواندم لااقل این اقایان هر چه دارند از جمهوری اسلامی بدست امده و بدور از معرفت است طور دیگری صحبت کنند من نبودم دستم بود تقصیر آستینم بود و در آخر اقای مطهری شکم سیر از گشنه خبر ندارد شرافت و کرامت انسانی بالاترین چیز میباشد
 • DE ۲۳:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۶
  2 0
  تصویربرداری "ماهواره نور" از ذهن تاجزاده! تصویر تصویر تصویر تصویر تصویز تصویز تسویز ویز ویز ویز ویز ویز ویززززززززززززززززززززز بابا ذهنش آمپر چسبونده تصویرش مخدوشه ولش کنین حیف نیست ماهواره نور از ظلمت تصویر برداری کنه .
 • نام مستعار IR ۰۲:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۷
  2 0
  مطهری و تاجزاده هردو خائن وطن فروشن.
 • DE ۰۲:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۷
  2 0
  نمی شه اینو از برق قطع کنید؟
  • DE ۱۴:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۸
   1 0
   سالهاست برقش قطعِ . با باطری کار میکنه . هر دفعه ای بی بی سی بی بی چِلی بی بی خُلی اونو شارژش میکنه چارتا پشتک بارو میزنه باز شارژش تموم میشه . اینبار بایستی هُلش بدهند بگذاره دنده 2 کلاج رو ول کنه شاید خودش آتیش کنه باز 4 تا پرت زرتی بکنه بهتر از اینه که هی خارجی ها شارژش کنند.
 • IR ۰۴:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۷
  0 0
  این پرتاب ماهواره خیلی موفق بوده چون هم اونجایی رو که باید بسوزونه سوزونده هم در مدار قرار گرفته . علی برکت الله ،
 • علی IR ۱۳:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۷
  1 0
  لعنت خدا بر منافقان و خوارجان نفوذی در حاکمیت که تنها فکر منافع نا مشروح خود هستند تا به فکر ملت و مملکت
 • IR ۱۲:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۸
  0 0
  مگه این آقایان ذهن هم دارند که بشود از ان تصویری ارائه نمودچیزی که نیست چگونه میتوان آنرا طراحی کرد شاید امریکا بتواند تصویر واضع از ذهن فرسوده وزنگ زده اینان ارائه نماید ان هم با تاریخ مصرف مشخص

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس