کد خبر 1054303
تاریخ انتشار: ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۶
عدنان

یک منبع نزدیک به مامور تشکیل دولت جدید عراق به ماموریت دشوار وی با توجه به گسترش دایره مخالفت‌ها با نخست وزیری وی اعتراف کرد.

به گزارش مشرق، یک منبع نزدیک به عدنان الزرفی نخست وزیر مکلف امروز یکشنبه به دشواری ماموریت وی در تشکیل دولت با توجه به گسترش دایره مخالفتها با وی اذعان کرد و در عین حال گفت که الزرفی از امروز مذاکرات رسمی خود را برای تشکیل دولت آغاز خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

روزنامه الشرق الاوسط سعودی در گزارشی به نقل از این منبع که اشاره ای به نام وی نکرده است و در پایگاه خبری المعلومه هم منتشر شد، آورده است : الزرفی طی روزهای گسترده نشستهای فشرده ای به صورت غیر رسمی با برخی طرفها از جمله طرفهای مخالف خود برگزار کرده است و تصمیم گرفته است از امروز یکشنبه مذاکرات و رایزنی های رسمی خود را برای تشکیل دولت آغاز کند تا کابینه خود را برای به دست آوردن رای اعتماد یا عدم آن به پارلمان معرفی کند.

این منبع مورد اشاره روزنامه سعودی الشرق الاوسط گفته است صرف نظر از اختلاف مواضع از سوی هر یک از این طرفهای سیاسی، معیار نهایی مخالفت یا پذیرش، در داخل پارلمان خواهد بود .

این منبع اذعان کرد الزرفی ماموریت دشواری در سایه ادامه مخالفتها با نخست وزیری اش دارد. وی افزود فراکسیونهای مخالف به سبب اختلافات شناخته شده، جایگزینی که درباره آن توافق وجود داشته باشد، ندارند.

برهم صالح رئیس جمهور عراق اخیرا عدنان الزرفی رئیس فراکسیون پارلمانی النصر به ریاست حیدرالعبادی نخست وزیر اسبق عراق را در حالی مامور تشکیل دولت جدید کرده است که مهمترین فراکسیونهای پارلمانی عراق از جمله ائتلاف الفتح با آن مخالفت و تاکید کرده اند برهم صالح بدون هماهنگی و بی اعتنا به نظر فراکسیونهای اکثریت و زیر پا گذاشتن چارچوبها، الزرفی را مامور تشکیل ولت کرده است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 6
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۱۵:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۳
  1 1
  وای برشیعه درعراق سفیانی هاحتماازداعش بدترند اماطلوع خورشیدنزدیک است گرچه تلخ است که عراق درمیدانی ازخیانت وجهالت وسهل انگاری وآمریکاپذیری سفیانی ها است . آقاتومیایی ! عمرظلم راپایان میدهی ماآماده ایم آقای من !
 • IR ۱۵:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۳
  1 1
  خوب قبلا دادگاه فدرال فراکسیون البنا را به عنوان اکثریت شناخته بود پس چطور برهم صالح بدون توجه به نظر دادگاه فدرال الزرفی را پیشنهاد کرده است حوب عراق رئیس جمهور نداشته باشد بهتر از اینست که که وطن فروش و خاین را آنهم در پست ریاست جمهوری داشته باشد
 • IR ۱۵:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۳
  3 1
  چرا مجلس عراق فکری برای برکناری برهم صالح نمی کند چر این سوال را کسی از مقتدا الششششیطان نمی کند
 • IR ۱۵:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۳
  1 1
  امروز پایگاه آمریکایی ها در افغانستان را شخم زده اند-- راه حل عراق هم در بحث آشوب خیابانی و تفرقه احزاب و هم در بحث بیرون کردن اشغالگران- حملات موشکی شبانه و محدود و مستمر هر شب برای ترک و یا تعطیلی پایگاههای آمریکایی است
 • IR ۱۸:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۳
  0 1
  باید شکست بخورد
 • IR ۱۸:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۳
  0 4
  نام مشرق را تو را خدا سایت کرونا بکنید چه خبر است تماما خبرهای چرت و پرت کرونایی

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس