تداوم خدمات رسانی به بیماران کرونایی در مازندران/ احداث بیمارستان صحرایی نیروی زمینی سپاه در بابل

به دنبال شیوع ویروس کرونا در مازندران، خدمات رسانی سپاه در استان تداوم یافته و بیمارستان صحرایی نیروی زمینی سپاه در بابل احداث شده است.

به گزارش مشرق، مازندران حدود سه هفته درگیر شیوع ویروس کرونا شده است. همه دستگاه‌های اجرایی، مردمی و  امدادرسان فعال بوده و در کنار آن همچون گذشته به صورت خودجوش نیروهای مقتدر بسیجی و مردمی نیز پیشقروال شدند.

مازندران که اکنون به یکی از کانون‌های شیوع ویروس کرونا در کشور تبدیل شده، حضور نیروهای جان بر کف بسیجی در شهرهای مازندران سبب کمک کار مسئولان استانی و قوت قلب به مردم شده است.

بسیج اقشاری به همراهی نواحی سپاه شهرستان‌های مازندران این روزها تعطیل نبوده و به مکان‌هایی برای نوعدوستی و کارگاه‌های دوخت لوازم بهداشتی تبدیل شده است.

بیشتر بخوانید:

سردار فدوی:سپاه با همه توان برای مقابله با کرونا وارد میدان شد

سردار شریف: ۷۰۰  تخت به ظرفیت بیمارستان بقیه الله افزوده شد

به واسطه اینکه شهرستان بابل یکی از کانون‌های شیوع ویروس در مازندران شده، بیمارستان صحرایی نیروی زمینی سپاه پاسداران در این شهرستان بزرگ مازندران ایجاد شده است.

بر اساس اعلام جانشین فرمانده سپاه بابل، احداث بیمارستان صحرایی نیروی زمینی سپاه ظرف ۴۸ ساعت در بابل برنامه‌ریزی شده است. علی حسن‌علی زاده افزود:‌ با ورود هیئتی از نیروی زمینی سپاه و توافقی که بین سپاه شهرستان، نیروی زمینی سپاه و علوم پزشکی بابل صورت گرفت این بیمارستان ظرف ۴۸ ساعت با ۱۰۰ نیرو و ۲۰۰ تخت راه اندازی خواهد شد.

وی با بیان اینکه  امروزه بابل مرکز بیماران کرونایی شده و شهرستان‌های همجوار را در  امر بیماران کرونایی  پوشش می‌دهد افزود:‌ نقاهتگاه  ویژه بیماران تنفسی در سالن ورزشی مخابرات شهرستان راه اندازی و در حال حاضر منتظر تجهیزات تخصصی علوم پزشکی برای استفاده است.

حسن‌علی زاده با اعلام اینکه  قریب به ۵۵۰ پایگاه مقاومت شهری و روستای برای مقابله با کرونا به خط شدند، از بکارگیری ۲۰ هزار بسیجی در قرارگاه پدافند زیستی سپاه بابل خبر داد و اضافه کرد:‌ از ضدعفونی کردن معابر و محلات تا تولید ماسک و آموزش پیشگیری از ابتلا به کرونا، جهادگران بسیجی در سه حوزه سفیران سلامت، مدافعان سلامت و نیز ناظران سلامت، فعال هستند و همچنین ستاد پشتیبانی سلامت  هم با حضور خیرین، پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت، نماینده شهرستان برای پشتیبانی از گروه‌های جهادی هم آغاز به کار کرده است.

جانشین فرمانده سپاه بابل با اشاره  به ۲۰ تیم سفیران سلامت که اعضای آن را دانشجویان پزشکی علوم پزشکی بابل تشکیل می‌دهند، گفت:‌سفیران سلامت خانه به خانه در امر پیشگیری مردم از ابتلا به کرونا مشغول آموزش هستند.

وی از ۳۰ مورد کشف انبار احتکار لوازم بهداشتی توسط اطلاعات سپاه شهرستان خبر داد و گفت: تمام  اقلام احتکاری در اختیار علوم پزشکی بابل و اداره صمت برای توزیع بین مردم قرار گرفت.

حسن‌علی زاده با اشاره به خسارت معیشتی به  اقشار آسیب پذیر در بحران کرونا یادآور شد:‌  ۱۵۰۰ بسته معیشتی بین جامعه هدف توزیع شد و این کار ادامه دارد.

راه اندازی خط تولید روزانه سه هزار ماسک در آمل

فرمانده سپاه آمل نیز از راه اندازی بزرگ‌ترین خط تولید ماسک بهداشتی و گان بیمارستانی در آمل خبر داد. سرهنگ جابر عسگری افزود: سپاه ناحیه شهرستان آمل به عنوان نهاد پشتیبان ، پارچه و دیگر ملزومات تهیه ماسک، کاور و گان درمانی تحویل مجریان این طرح  میدهد و در پایان هر روز ملزومات آماده برای توزیع در مراکز درمانی تحویل سپاه ناحیه شهرستان می‌شود.

وی از افتتاح بزرگ‌ترین خط تولید ماسک و کاورهای بیمارستانی در راستای تأمین پوشش‌های مراقبتی بیمارستانها و مرکز بهداشتی در دانشکده فنی و حرفه‌ای دخترانه توحید این شهرستان خبر داد و گفت: با همکاری مدیریت این دانشکده، چهار کارگاه تولید ماسک، کاور و گان های کادر بیمارستان و مرکز بهداشتی شهرستان با حضور بیش از ۳۰ نفر از بانوان عضو گروه‌های جهادی بسیج زنان شهرستان راه اندازی شده است.

عسگری ظرفیت تولید روزانه این کارگاه را حدود سه هزار عدد ماسک و حدود ۱۰۰ دست کاور و گان‌های پزشکان و پرستاران با نیازسنجی که سوی شبکه بهداشت و درمان شهرستان اعلام کرد و افزود: با توجه به استقبالی که از این طرح شده، بیش از ۱۱۰ نفر نیز به عنوان داوطلب همکاری برای دوخت ماسک وکاور در نوبت انتظار قراردارند.

تشکیل قرارگاه پدافند زیستی در نور

سرهنگ نعمت اسدی نیز  با اشاره به تشکیل قرارگاه پدافند زیستی در سپاه شهرستان نور به تشریح اقدامات پدافند زیستی سپاه این شهرستان پرداخت و اعلام کرد: ۱۴ هزار ماسک بهداشتی تا به امروز توسط ستاد پشتیبانی از مدافعان سلامت تولید و در اختیار مراکز درمانی و بیمارستانی، بنیادهایی مثل  جانبازان و  نیز  پایگاه‌های مقاومت بسیج جهت توزیع بین مردم قرار گرفت.

فرمانده سپاه شهرستان نور با اشاره به اینکه با همت خیرین ۷۰ توپ پارچه مخصوص در اختیار سپاه برای تولید ماسک بهداشتی قرار گرفت:، افزود:‌ با توجه به جمعیت ۱۲۰ هزار نفری شهرستان تصمیم گرفتیم نیاز ۹۰ هزار مردم به ماسک بهداشتی را با تولید ۷۰۰ هزار ماسک بهداشتی تا آخر سال داشته باشیم.

اسدی از راه اندازی چهارکارگاه خیاطی به طور رسمی و کارگاه‌های خانگی در شهرستان داد و اضافه کرد:‌ با سپاه استان جهت صدور یک کارگاه دیگر در سپاه ناحیه هماهنگ کردیم تا بتوانیم خیاطان حوزه‌های مقاومت بسیج شهری را یک جا تجمیع کرده تا روزانه سه هزار و ۴۰۰ ماسک در روز تولید و در اختیار مردم قرار دهیم.

منبع: تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس