مایک پامپئو

وزیر امور خارجه آمریکا اظهار داشت که در آینده‌ای نزدیک و پیش از آنکه دیر شود، مواضع خود را درباره نتایج انتخابات ریاست جمهوری افغانستان اعلام می‌کنیم.

به گزارش مشرق، «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا در سفر به عربستان گفت که در آینده‌ای نزدیک، مواضع خود را درباره نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری افغانستان اعلام می‌کنیم.

بیشتر بخوانید:

آغاز مرحله اول توافق آمریکا و طالبان از امشب در افغانستان

کمیسیون انتخابات افغانستان پس از نزدیک به ۵ ماه از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری این کشور اعلام کرد که اشرف غنی برنده انتخابات این کشور است.

«حوا علم نورستان» رئیس کمیسیون انتخابات افغانستان سه شنبه گذشته در حضور خبرنگاران گفت که اشرف غنی با کسب ۵۰.۶۴ درصد کل آرا رئیس جمهور این کشور است.

این اعلام نتایج با اعتراض شدیدی در افغانستان روبرو شده است و تیم «ثبات و همگرایی» به رهبری عبدالله عبدالله اعلام حکومت موازی کرده است.

تاکنون کشورهای منطقه و بین‌المللی درباره انتخابات ریاست جمهوری افغانستان سکوت کرده‌اند و کویت، مقامات هندی و مقامات اتحادیه اروپا به اشرف غنی تبریک گفته‌اند.

با این حال، پامپئو اظهارداشت که دربارۀ نتایج انتخابات افغانستان چیزی برای گفتن ندارد جز این‌که این نتایج را از نزدیک دنبال می‌کند و می‌خواهد مطمئن شود که همه چیز کاملاً درست است.

وزیر امور خارجه آمریکا تاکید کرد: پیش از آنکه بسیار دیر شود بیانیه‌ای صادر خواهد کرد.

به گزارش رادیو آزادی، وی درباره زمان صدور این بیانیه اظهارنظری نکرد.

منبع: تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس