امیر حاتمی

سرتیپ حاتمی گفت: هر تهدید و تجاوز را با قاطعیت و بی درنگ پاسخ داده و خواهیم داد و برای تقویت قدرت موشکی و دفاعی از هیچ کس اجازه نخواهیم گرفت.

به گزارش مشرق به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع، امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با حضور در جمع دانشجویان دانشگاه های  افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران با گرامیداشت ۹ دی، روز بصیرت و میثاق با ولایت؛ این روز بزرگ را نماد آگاهی، هوشیاری، ولایتمداری وبصیرت ملت سرافراز ایران اسلامی در مقابله با هجمه های دشمنان قسم خورده ی نظام اسلامی دانست وبا تحلیل شرایط اجتماعی حوادث دی ماه سال ۱۳۸۸ اظهار داشت: در شرایطی که فضای سیاسی اجتماعی جامعه غبار آلود می شود و فتنه ها از گوشه و کنار سر بر می آورند، آن چیزی که می تواند موجبات نجات و سربلندی یک ملت را فراهم نماید، بصیرت دینی و انقلابی مردم است که از ارزش و یژه ای برخوردار است.

بیشتر بخوانید:

دیدار امیر حاتمی و رئیس مجلس کشور درباره بودجه ۹۹

درخواست امیر حاتمی برای بودجه تقویت بنیه دفاعی نیروهای مسلح

 وزیر دفاع افزود: تلاش دشمنان انقلاب اسلامی در طول ۴۰ سال اخیر همواره بر این مبنا بوده است که جای حق و باطل را تغییر تا سره از ناسره مشخص نشود و مردم قدرت تشخیص حقیقت را نداشته باشند ولیکن به کوری چشم بدخواهان این انقلاب، ملت عزیز ایران اسلامی همواره در برهه های حساس ، با وحدت کلمه و بدون تردید از حق و حقیقت دفاع کرده و موجب خلق حماسه های بزرگ شده اند.

وی ادامه داد: حماسه بزرگ ۹ دی در سراسر کشور پهناور ایران اسلامی آوردگاه عشق ورزی و وفاداری امت اسلامی به امام و مقتدای خود بود که آمدند تا با ایفاء نقش ملی خود، امید دشمنان را ناامید سازند.
 
امیر سرتیپ حاتمی با نگاهی گذرا به واقعه ی عبرت انگیز و درس آموز کربلای حسینی در سال ۶۱ هجری قمری گفت : در حادثه کربلا، مردم بی بصیرت، دنیاپرست و ناآگاه در مقابل امام معصوم و امام زمانشان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) قرار گرفتند و نتوانستند جبهه حق را از باطل تشخیص دهند.

وزیر دفاع با اشاره به نقش تاریخی و تعیین کننده حضرت زینب (س) در حماسه ی حسینی اظهار کرد: در واقعه کربلا حضرت زینب کبری (س) با بصیرت بی نظیر و دشمن شناسی بی بدیل  و شناساندن ابعاد فتنه ی یزیدیان به مردم موجب رسوایی و سرافکندگی آنان شد و نه تنها اجازه نداد یزید و معاویه و دشمنان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) طومار اسلام ناب محمدی (ص) را درهم بپیچند بلکه با پیام رسانی علوی خود نقش بی نظیری در ماندگاری و جاودانی نهضت عظیم کربلا ایفا کرد و براین اساس حماسه ی عاشورا مبدا تحولات تاریخ اسلام و زنده ماندن اسلام شد.

حاتمی با تبیین و معرفی تهدیدات و فتنه های مختلفی که در طول ۴۰ سال عمر پربرکت نظام اسلامی ، کشور و نظام اسلامی را درگیر خود ساخته است گفت: اولین فتنه در روزهای آغازین پیروزی انقلاب اسلامی، توسط گروهک های ضد انقلاب با محوریت گروهک منافقین شکل گرفت که هدف اصلی شان ضربه زدن به موجودیت انقلاب اسلامی بود که این خباثت ها و دشمنی ها به ترورو شهادت هزاران نفر از جوانان و مردم بی گناه و مظلوم ایران اسلامی شد.

وزیر دفاع با بیان اینکه دومین توطئه دشمن علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تحمیل جنگی تمام عیار از سوی نظام استکبار جهانی با محوریت رژیم بعث عراق به کشور و ملت مظلوم ایران اسلامی بود گفت:  هدف این جنگ سرنگونی جمهوری اسلامی ایران و تجزیه و فروپاشی و تفرقه جغرافیایی کشور بود و این بار نیز با عنایت خداوند متعال، رهبری های پیامبرگونه امام راحل عظیم الشأن و آگاهی، هوشیاری و بصیرت ملت بزرگ ایران اسلامی و ایثارگری و جانفشانی شهیدان سرافرازمان، نقشه دشمن با شکست مواجه شد و ملت ایران اسلامی با سربلندی از این آزمون الهی خارج شدند.

امیر سرتیپ حاتمی بروز و ظهور تروریست ها در کشورهای همسایه نظیر عراق و سوریه و ایجاد ناامنی، رعب، وحشت، جنایت را از دیگر وجوه فتنه نظام سلطه در منطقه وعلیه  امت اسلامی دانست و خاطرنشان ساخت: بحمدا... با هوشمندی حکیمانه مقام معظم رهبری و عمل و اقدام مردم و نیروهای مسلح کشورهای عراق و سوریه و رزمندگان محور مقاومت این فتنه و توطئه نیز با شکست مواجه شد.

وی با تشریح جایگاه استراتژیک جمهوری اسلامی ایران در سطح منطقه و جهان خاطرنشان ساخت: کشور عزیزمان ایران اسلامی در نقطه ی راهبردی قرار گرفته است و همواره با تأکید بر اصول اساسی و سیاست راهبردی خود که همانا حفظ استقلال، آزادی و نفی هر گونه سلطه است در برابر هر زیاده خواه و سلطه گری ایستادگی کرده است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح مهمترین مولفه استقلال، آزادگی و سربلندی کشور را داشتن قدرت ملی در حوزه های مختلف سیاسی، اقتتصادی، فرهنگی، نظامی و دفاعی دانست و افزود: دشمنان نظام اسلامی میدانند که ملت بزرگ ایران اسلامی در راه دستیابی به عزت و افتخار روز افزون خود ذره ای از دستیابی به قدرت ملی و قدرت دفاعی خود فروگذار نخواهد کرد و در این مسیر پرفراز و نشیب در مقابل  شدیدترین تحریم ها نیز ایستادگی خواهد کرد.

وی با اشاره به لزوم افزایش قدرت دفاعی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران علی رغم شدید ترین تحریم های حوزه نظامی افزود: دشمنان این مرز و بوم می دانند که برابر تدابیر رهبر فرزانه انقلاب و فرمانده معظم کل قوا که هر تهدید و تجاوز را با قاطعیت و بی درنگ پاسخ داده و خواهیم داد و برای تقویت قدرت موشکی و دفاعی از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد.

حاتمی با تشریح مسیر نورانی انقلاب اسلامی در طول گام اول انقلاب خاطر نشان ساخت: بی تردید همانطوری که ملت ایران اسلامی توانست از گذرگاه پرخطر جنگ تحمیلی و توطئه های گوناگون  با سربلندی و افتخار خارج شود در این برهه تاریخی نیز با تکیه بر توانمندی ها، ظرفیت ها و اراده ها و انگیزه های جوانان خواهیم توانست این مقطع را نیز پشت سرگذاشته و به قله های پیشرفت و عزت روز افزون دست یابیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس