کد خبر 1022684
تاریخ انتشار: ۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۹
حمله همجنس‌بازها به نویسنده «هری‌ پاتر»/جِی‌کِی‌رولینگ: همجنس‌بازی ژنتیکی نیست

جِی‌کِی‌رولینگ نویسنده سری داستان‌های «هری پاتر» که نسخه مکتوب و فیلمی‌اش از پرمخاطب‌ترین‌های تاریخ به‌شمار می‌رود با دفاع از محققی که نظراتش گروه همجنس‌بازها را برافروخته بود، اظهار داشت که جنسیت بیولوژیکی قابل تغییر نیست.

به گزارش مشرق، به نقل از واشنگتن تایمز، گروه‌های به اصطلاح مدافع همجنس‌بازان،  بخاطر سخنان ضد همجنس‌گرایانه «جِی‌کِی‌ رولینگ» نویسنده «هری پاتر» به وی تاختند.

یکی از محققان جدیدا نتایج تحقیقات و آزمایشات ژنتیکی و فیزیولوژیکی خود را در رد وجود هرگونه ژن یا جنسیت بیولوژیکی که به همجنس‌گرایی مرتبط باشد، ارائه کرده و به شدت مورد حمله همجنس‌بازان قرار گرفته است. حال خانم رولینگ نیز نتیجه تحقیقات این دانشمند را تایید کرده و اظهار داشته که «جنسیت بیولوژیکی قابل تغییر نیست». بدین معنا که هیچ‌گونه ژن یا شرایط فیزیولوژی حامل همجنس‌گرایی وجود ندارد که همین باعث رد تمام ادعاهای همجنس‌بازان در ژنتیکی بودن این ناهنجاری می‌شود. همین امر باعث حمله این قشر ابتدا به انجام دهنده این تحقیق و سپس به خانم رولینگ شده است.

بیشتر بخوانید:

رولینگ با ۱۴ میلیون و ۶۰۰ هزار دنبال‌کننده، در حساب توئیتری خود نوشت: «لطفا هرچه دوست دارید بپوشید، و خود را هرآنچه که دوست دارید بنامید! با هرکه دوست دارید و دوست دارد باشید. در صلح و امنیت زندگی کنید، اما زنان را بخاطر بیان نظرشان در مورد جنسیت از کار اخراج نکنید!#IStandWithMaya #ThisIsNotADrill»(هشتگ من کنار مایا ایستاده‌ام)

«مایا فورستِیتِر» که خانم رولینگ در پیام خود از او حمایت کرده زنی شاغل در لندن بود که در سپتامبر ۲۰۱۸ بخاطر اینکه اعلام کرده بود نسبت به همکاران همجنس‌باز نوعی «ترنسوفوبیا» دارد و خواستار جابجایی شده بود، از سوی مسئولین و کارفرمایانش از کار اخراج شد. او در «مرکز جهانی توسعه» در لندن مشغول به کار بود.

جوآن «جو» رولینگ زادهٔ ۳۱ ژوئیه ۱۹۶۵ رمان‌نویس، فیلم‌نامه‌نویس و بشر دوست اهل بریتانیا است که عمدهٔ شهرتش را برای نوشتن مجموعه داستان‌های «هری پاتر» کسب کرده‌ است. این مجموعهٔ داستانی به ۶۵ زبان و به‌طور تقریبی در ۴۵۰ میلیون نسخه منتشر شده‌ است. کتاب‌های «هری پاتر» از پرفروش‌ترین کتاب‌های تاریخ بشر به حساب می‌آیند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس