مرتضی مبلغ

تحریم خاموش انتخابات توسط اصلاح‌طلبان؛ اگر «مجرمان امنیتی» تأیید صلاحیت نشوند در انتخابات شرکت نمی‌کنیم!

سرویس سیاست مشرق - «وبلاگ مشرق» خوانشی روزانه در لابه‌لای اخبار و مطالب رسانه‌های کشور است. ما درباره این خوانش البته تحلیل‌ها و پیشینه‌هایی را نیز در اختیار مخاطبان محترم می‌گذاریم. هر روز ۰۷:۳۰ با بسته ویژه خبری-تحلیلی مشرق همراه باشید.

*** 

چرا مسئولان درباره جولان سگ‌های خون‌آشام در خیابان‌های شهر سکوت کرده‌اند؟!

حمله "زنان سگ‌گردان" به یک طلبه ناهی از منکر

حجت الاسلام "ابوالحسن کیهانی فاضل"، سرپرست تبلیغات اسلامی شهرستان کبودرآهنگ که اخیراً پس از نهی از منکر 2 خانم داگ‌واکر (سگ گردان) مورد حمله خودرویی آنها قرار گرفت و هم‌اکنون در بیمارستان بستری است؛ به خبرگزاری رسا گفت: شب وقوع حادثه در زمان بازگشت به منزل، خودروی شاسی بلندی را دیدم که جلوی ورودی پارکینگ منزل ما پارک شده بود و امکان حرکت را در معبر غیر ممکن ساخته بود.

این استاد حوزه علمیه تصریح کرد: بعد از مدتی که از جست و جو برای یافتن راننده ناامید شدم به پارکی که در نزدیکی منزل ما بود مراجعه کردم تا بتوانم صاحب خودرو را پیدا کنم.

وی افزود: با ورود به پارک دو نفر خانم را مشاهده کردم که در حال گرداندن سگ بودند و وقتی متوجه شدم که مالک خودرو هستند از آنها خواستم تا خودروی خود را از آن محل جا به جا کنند.

سرپرست تبلیغات اسلامی کبودرآهنگ خاطرنشان کرد: با بیان آرام به آنها گفتم که در این پارک کودکان و عموم مردم رفت و آمد می‌کنند و بهتر است که این حیوانات را داخل پارک نیاورید که در این زمان یکی از آن خانم‌ها از در فحاشی وارد شد و خطاب به من گفت که شما چه کاره هستید و آزادی ما را سلب کرده‌اید!

کیهانی فاضل ادامه داد: در این حین بنده با پلیس110  تماس گرفتم و آن دو خانم در حین فحاشی سوار خودرو شدند و حرکت کردند و چند متر جلوتر ایستادند و من که برای برداشتن شماره پلاک خودرو پشت ماشین قرار گرفته بودم در یک لحظه متوجه شدم که خودرو با دنده عقب در حال آمدن است. (و به من اصابت کرد)

وی افزود: حرکت بعدی خودرو که به قصد -اصابت به من- من انجام شد شائبه این که آنها مرا ندیده‌اند را از بین می‌برد.

کیهانی فاضل هم‌اکنون به دلیل خونریزی داخلی بستری است و گفته می‌شود پلیس، خودرو و مجرمان را دقایقی بعد از این حادثه توقیف کرده است.[1]

*مسئله حمایت تأثیرگذار قانونی از آمران به معروف متأسفانه آنطور که باید و شاید مورد توجه مسئولان ذیربط نیست و پیوست‌های تبلیغی آن نیز در جامعه ترویج نمی‌شود.

و به همین دلیل است که هر از گاهی شاهد حملات شدید کسانی مثل اراذل و اوباش و سگ‌گردان‌ها به مردم عادی، ناهیان از منکر و حتی پلیس هستیم.

در واقع مسئولان امر باید پاسخگو باشند که چرا در یک جامعه اسلامی، برخی اراذل و اوباش که مثلا تا سر حد مرگ از دزدی از یک بانک می‌ترسند اما در مواقعی از حمله به ناهیان از منکر و حتی ضرب و شتم پلیس هیچ خوف و اِبایی ندارند؟!

بحث سگ‌گردانی و خطرات آن نیز در مقابل چشم مسئولان و پلیس قرار دارد اما باز هم جز کرختی چیزی به چشم نمی‌خورد.

حملات سگ‌های صاحبدار در شهرهای ایران و حتی در شهرهای مذهبی تبدیل به یک معضل خطرناک شده است که البته مشخص نیست صدای آژیر آن چه زمانی به گوش مسئولان ذیربط در وزارت کشور و در نیروی انتظامی خواهد رسید؟!

چند هفته قبل بود که یکی از مقامات دولتی در شهر قم از وقوع 320 مورد حمله سگ‌های صاحب‌دار به شهروندان قمی از ابتدای سال تاکنون خبر داد.[2]

رسانه‌ها همچنین روز گذشته گزارش دادند که یک سگ صاحب‌دار در منطقه دزاشیب تهران به دو شهروند حمله کرده و موجب مصدومیت شدید آنها شده است.

***

آبشخور فازهای آشوب سیاسی و خیابانی به بهانه انتخابات کجاست؟

تحریم خاموش انتخابات در صورت عدم تأیید صلاحیت "مجرمان سیاسی"!

مرتضی مبلغ، فعال چپ و از مقامات سیاسی دولت اصلاحات در بخشی از یک مصاحبه با شماره شنبه گذشته روزنامه آرمان ملی پیرامون انتخابات آینده اظهار کرده است: قرار نیست اصلاح‌طلبان مانند انتخابات گذشته با هر کاندیدایی در انتخابات حضور پیدا کنند. آنان با نامزدهای اصلاح‌طلب کارآمد، توانمند، پاکدست و شجاع به صحنه خواهند آمد و با شرایط و ضرورت‌ها، راهبردهای خود را نیز به‌طور شفاف با مردم مطرح خواهند کرد و با وجود واقعیت تلخ و خسارت‌بار عدم تایید صلاحیت‌ها، در عین حال تلاش خواهند کرد با دستگاه‌های حاکمیتی نیز تعامل و گفت‌وگو داشته باشند تا شرایط برای حضور چهره‌های اصلاح‌طلب در انتخابات فراهم شود.

او می‌افزاید:

«اگرتلاش‌ها نتیجه داد با تمام توان برای تشکیل یک مجلس شایسته و در تراز قانون اساسی فعالیت می‌کنند اما در صورت تداوم روند گذشته در بررسی صلاحیت‌ها و حذف نامزدهایشان طبعا لیست انتخاباتی ارائه نخواهد کرد. در چنان شرایطی با مردم سخن خواهند گفت و اعلام خواهند کرد قصد داشته‌اند با نیروهای اصلی خود در انتخابات حضور پیدا کنند اما به‌دلیل عدم تایید صلاحیت نامزدهای خود دیگر لیست ارائه نخواهند کرد و از کسی حمایت نمی‌کنند»![3]

*سخنان مبلغ به این معنیست که اگر شورای نگهبان چهره‌های پیر، پرونده‌دار و مجرمان امنیتی حاضر در لیست اصلاح‌طلبان را تأیید صلاحیت نکند؛ این جریان خاص سیاسی دست به تحریم خاموش انتخابات یا همان (عدم معرفی کاندیدا) خواهد زد.

رفتاری معاندانه که به معنی قبول نداشتن ساختارهای قانونی و نظارتی نظام اسلامی است و در سایر حکومت‌های جهان به مثابه خیانت تلقی می‌شود.

اظهارات مبلغ در حالیست که جمعی از همکاران او در ستاد جریان سیاسی خاص نیز با بیشعور فرض کردن مخاطب؛ دائما در یادداشت‌ها و مصاحبه‌های خود از این می‌گویند که "ما از انتخابات قهر نخواهیم کرد" اما در متن اظهاراتشان به معنای مورد اشاره مبلغ تأکید و ابراز می‌کنند که حضور ما منوط به تأیید صلاحیت مجرمان سیاسی از سوی شورای نگهبان است!

قبل از مبلغ، محمدجواد حق‌شناس، از اعضای حزب اعتماد ملی و عضو شورای شهر تهران نیز در بخشی از یک مصاحبه با سایت جماران اینطور گفته است که شورای نگهبان وعده داده مجرمان امنیتی را تأیید صلاحیت کند.[4]

فاز سیاسی ایجاد تنش در انتخابات اسفند در حالی از سوی ستاد اصلاحات پیگیری می‌شود که اضلاع دیگری از همین جریان خاص سیاسی بصورت علی‌الدوام در تریبون‌های خود بر لزوم برگزاری تظاهرات میلیونی با استفاده از فرصت انتخابات تأکید می‌کنند.[5]

سعید حجاریان نیز طی یادداشت‌های هفته‌های اخیر خود اصرار دارد که در حال بیان آخرین مواضع ناصحانه خویش خطاب به نظام اسلامی است![6]

عددی از تحلیلگران کشور معتقدند که ستاد جریان سیاسی خاص با این رفتارها به دنبال جرقه زدن به هیزم مشکلات مردم و ایجاد «فتنه اقتصادی» با کنترل از راه دور است.

***

نهادهای نظارتی ایران نمی‌توانند با فساد مبارزه کنند!

ظلم مغزهای فاسد به نظام اسلامی...

فردی به نام سعید مدنی، طی مقاله‌ای در شماره اخیر نشریه مشق فردا به مقوله فساد پرداخته و در اشاره به جمهوری اسلامی نوشته است:

«در کشور ما دیوان محاسبات، بخش اعظم نظارت بر نظام مالی کشور را به عنوان زیرمجموعه مجلس شورای اسلامی بر اساس اصول 54 و 55 قانون اساسی عهده دار است. علاوه بر دیوان محاسبات، سازمان بازرسی کل کشور نیز به عنوان نهاد نظارتی قوه قضائیه و بر طبق اصل 174 قانون اساسی و قانون تشکیل سازمان بازرسی کل کشور، نظارت و مراقبت برای حسن جریان امور و پیشگیری از بروز موارد تخلف و نهایتا در صورت کشف تخلف برخورد با آن را عهده دار است. علاوه بر اینها نهادهای نظارتی دیگر، مانند وزارت امور اقتصاد و دارایی، سازمان حسابرسی، نهاد تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی و حق مجلس برای سؤال و استیضاح دولت نیز در ردیف نهادهای مسئول نظارت متمرکز قرار دارند. با این وجود دامنه وسیع فساد در نهادهای رسمی نشان‌دهنده عدم موفقیت این مجموعه دستگاه‌هاست!»

او تصریح می‌کند: تجربه و عملکرد این نهادها نیز نشان داده که آنها نتوانسته‌اند مانع از رشد فساد ساختاری موجود شوند و کارایی و اثربخشی لازم را داشته باشند. به علاوه هیچ ضمانتی برای مبتلا نشدن همین نهادها در فساد ساختاری نیست.

*شاید تاریخ سیاست هیچگاه شاهد بروز چنین دیدگاه‌های عجیبی نبوده است که به جای تقدیس ساختار عقلانی و حساسیت یک نظام سیاسی در مبارزه با فساد؛ به مذمت او به بهانه وقوع چند فساد می‌پردازند.

دیدگاه‌های عجیب و بی‌مبنایی که گویی از خوانش تاریخ و فلسفه نیز غافل‌اند و نمی‌دانند که فساد از آنجا که امری نفسانی است، ولو در حکومت امام معصوم نیز قابل جلوگیری نیست.

آنها همچنین مطلع نیستند که یک حکومت اگرچه موظف به کاهش حتی‌الامکان بسترهای فساد است اما رتبه آن به حساسیت برای برخورد با مفاسد بستگی دارد زیرا اساساً جلوگیری از فساد هرگز ممکن نیست فلذا گزاره‌های "فساد زیاد" یا "فساد کم" نیز گزاره‌هایی عقلانی نیستند.

جالب است که حتی نهادهای بین‌المللی فعال در امر رتبه‌بندی کشورها بر حسب وقوع فساد نیز همواره تأکید دارند که اسناد آنها بر مبنای «شاخص ادراک فساد» است زیرا فساد هرگز قابل اندازه‌گیری نیست.

مسئله مهمتری که باید درباره این اظهارات بدانیم اینست که مقاله مذکور در نشریه‌ای منتشر شده که در مقالات دیگر خود بر این‌همانی بین ایران و شوروی تأکید کرده و با کنایه از این گفته است که سرنوشت فروپاشی شوروی برای ایران هم صادق است![7]

و یا همین نشریه بود که در شماره قبلی خود به قلم علیرضا علوی‌تبار بر لزوم اشغال مراکز حساس نظام در صورت بروز آشوب خیابانی و اینکه اصلاح‌طلبان باید تبعات برخورد امنیتی برای راهبری این رفتارها را بپذیرند نیز تأکید کرد.[8]

گفتنیست، مقام معظم رهبری سال گذشته در یکی از سخنرانی‌های خود با هشدار پیرامون مفسدنمایی از نظام اسلامی فرمودند:

«یک نکته‌ی بسیار مهم در زمینه‌ی فساد هست؛ این را بگویم، این را همه توجّه کنند، همه‌ی ملّت ایران هم توجّه کنند. بنده از قدیم با فساد و مفسد و مفسدین اقتصادی و غیرذلک مبارزه میکردم و مخالفت میکردم، الان هم عقیده‌ام قرص و محکم همین است؛ امّا بعضی‌ها وقتی درباره‌ی فساد حرف میزنند، افراطی حرف میزنند، حواستان باشد! یک‌جوری حرف میزنند که گویا همه فاسدند، همه‌ی مدیران را و همه‌ی دستگاه‌ها را فساد گرفته! نه آقا، این‌جوری نیست؛ یک تعداد کمی فاسدند.

بله! فساد، کمش هم زیاد است و باید با آن مواجهه بشود؛ امّا این یک حرف است، اینکه شما جوری حرف بزنی که شنونده خیال کند همه جا را فساد گرفته [حرف دیگری است]. بعضی‌ها تعبیرات فرنگی هم به‌ کار میبرند: "فساد سیستمی"؛ نه آقا! آن کسی که فساد را سیستمی میبیند، در مغز خودش فساد هست، در چشم خودش فساد هست. این‌همه مدیر پاک‌دست، این‌همه کارگزار مؤمن و پاک‌دست در سرتاسر کشور در همه‌ی دستگاه‌ها وجود دارند، دارند زحمت میکشند؛ چرا به اینها ظلم میکنید؟ چرا خلاف میگویید؟ چرا به نظام اسلامی ظلم میکنید؟

بله! در نظام اسلامی یک نفر هم نباید فاسد باشد؛ امّا آنچه وجود دارد، مثلاً ده فاسد است، نه ده هزار فاسد؛ خب اینها خیلی تفاوت دارد؛ این را توجّه داشته باشید. بعضی‌ها در حرف زدن، در نوشتن؛ حالا که دیگر فضای مجازی هم هست، راحت برمیدارند اینجا و آنجا مینویسند «آقا همه را فساد گرفته»؛ نه آقا! این‌جوری نیست. بله! فساد هست، در دستگاه‌های مختلف هم هست. من دیدم مثلاً در فرض کنید مجلس یا جای دیگر بعضی‌ها را متّهم میکنند؛ درست که دقّت میکنید، می‌بینید آنهایی که مورد اتّهام قرار گرفته‌اند یک چند نفر آدمند؛ این چند نفر را نمیشود تعمیم داد. تازه اگر راست باشد؛ ممکن است همین هم که متّهم میکنند دروغ باشد، خلاف واقع باشد، از روی ندانستن و بی‌اطّلاعی باشد؛ امّا اگر هم راست باشد، تازه میشود چند نفر در مقابل یک عدّه‌ِی کثیر. توجّه داشته باشید که افراط و تفریط در همه‌ی چیزها غلط است.»[9]

***

1_ rasanews.ir/002cxf

2_ mshrgh.ir/1001454

3_ http://www.armanmeli.ir/fa/print/main/275457

4_ mshrgh.ir/1008095

5_ mshrgh.ir/1000000

6_ mshrgh.ir/1007067

7_ mshrgh.ir/1004313

8_ mshrgh.ir/979440

9_ mshrgh.ir/1002131

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 72
 • در انتظار بررسی: 3
 • غیر قابل انتشار: 38
 • IR ۰۷:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
  90 9
  ظاهرا کسانی از مسئولان خودشان سگ دارند و دلشان نمی آید!
  • IR ۱۰:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
   14 22
   به قول آقای ضرغامی در حق زنان خیلی ظلم شده است ...
  • IR ۱۳:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
   15 21
   دختر است دیگر!!!! خواسته دنده جلو بزنه زده عقب
  • LT ۱۸:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
   23 18
   از من به شما نصیحت که سربه سر مردم نگذارید.
  • ناشناس IR ۲۱:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
   1 2
   همخواني دارد؟
 • سید IR ۰۷:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
  86 42
  بعضی افراد بلا نسبت خوانندگان محترم آن چنان سگ دوست و سگ پرست هستند که حتی اگر به ایشان گفته شود پدرسگ نه تنها ناراحت نمی شوند که خیلی هم خوشحال و ممنون خواهند شد! ضمن این که سگ بازی شان آدم را به یاد یزید بن معاویه لعن اللّه علیه می اندازد! حدسم این است که این دو زن هم ....
 • DE ۰۸:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
  6 10
  خوب بعدش چی شد؟
 • IR ۰۸:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
  81 20
  کی از آن خانم‌ داگ واکر گفت که شما چه کاره هستید و آزادی ما را سلب کرده‌اید!" یکی نیست به اون خانم بگه تو می خوای ازادی رو تعریف کنی؟!!!!!!!!!!!!!!! که قلاده انداختی گردن سگ بیچاره و باهاش پز میدی و ازادیش رو گرفتی و وحشت به جان مردم میندازی و با پارک غلط ماشینت هم ازادی عبور و مرور بقیه رو مختل کردی.
  • IR ۱۰:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
   56 65
   عده ای هم از امثال تو هستن که تو قلب سگ بیچاره اسید تزریق میکنن.
  • حمید IR ۱۲:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
   49 21
   جناب 10:53، وقتی استدلالی در رد حرف حساب یک نفر نداری، سعی نکن با برچسب زدن مضحک اوج بی منطقی خودتو نشون بدی، عده ای حیوان صفت در قلب سگهای بیچاره بیچاره اسید تزریق کردند ( خدا لعنتشون کنه)، حالا هر کس از سگ گردانی بی حساب و کتاب عده ای که موجب سلب آسایش مردمه ، انتقاد کنه، میشه جزو تزریق کنند گان اسید به قلب سگ ها؟!!!! حالت خوبه؟!!!! خدا واقعاً شفات بده که با این اظهارنظرت مرزهای بی منطقی را جابجا کردی.
  • IR ۱۳:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
   39 9
   ناشناس 10:53 محترم سگ ولگرد به شدت در معرض هاری قرار داره و خیلی هم هجومی است که بارها افراد رو مورد حمله قرار دادن حتی چند وقت پیش یک پیرزن در گیلان در حمله سگهای ولگرد کشته شد در شهر خودم تا چند سال پیش سگهای ولگرد رو با تفنگ می کشتن که جمعیت اونها رو به خوبی کنترل می کرد ولی از وقتی این خانم ابتکار رفت پای تابلوی«من همان سگ هستم» عکس گرفت دیگه هیچ اقدامی ضد سگهای ولگرد انجام نمیشه و سگها هر غروب در دسته های پنج تا ده تایی در سطح شهر می گردن زباله ها رو به طمع استخوان از سطل ها بیرون می کشند و در سطح معابر پخش می کنند صدای پارس کردن و نزاعهایی که با هم دارند ما مردها رو می ترسونه چه برسه به زن و بچه هامون
  • IR ۱۳:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
   34 8
   ۱۰:۵۳ کافر همه را به کیش خود پندارد یعنی همه اونایی که سگ باز نیستن اسیدتزریق می کننن چه تفکر احمقانه ای ؟
  • IR ۱۳:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
   23 6
   مغلطه و سفسطه کار همیشگی عده ای امثال ۱۰۵۳
  • IR ۱۴:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
   16 13
   حمید جان اینهایی که برای کشتن یک سگ اینطور یقه جر میدن ده تا بچه رو جلوشون تیکه تیکه کنن صداشون در نمیاد!!
 • احمدخواجوند IR ۰۸:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
  29 41
  درگفتار این آن آقا تناقض وجوددارد ماشین انها دم در این آقا بود وانها درپارک بودن وچطوری ان سگ گردانان باماشین زدن باین آقا .
  • IR ۰۹:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
   28 6
   تناقض وجود ندارد مگر گفته نشده به پلیس تماس گرفته شده و ان خانم برای اینکه پلیس نیاید و با خودش و سگش بررخورد کند قصد ترک محل را داشته که تصادف رخ داده است
  • IR ۰۹:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
   4 19
   تناقضه
  • IR ۱۰:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
   23 0
   بنده خدا... تو همینجوریش با ماشین بزنی به یکی میگیرنت! حالا اینا قبلش مرافعه هم داشتن و با کسی که باهاش تصادف کردن دعوا کرده بودن. البته اگه خودتو به خواب زدی که کلا بیدار نمیشی
 • IR ۰۸:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
  43 18
  واقعا اون دوتا دختر استبداد داشته اند و توانایی زندگی با همنوع ندارند . باید در جنگلی تنگه ای جایی زندگی با حیوانات را شروع کنند اگر بشه
  • IR ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
   25 4
   خخخخ دست بچه و هم نوع خودت خودت رو نگیری، سگ بغل کنی بری تو خیابون خخخخخخ. واایی از خنده مردم
  • IR ۱۰:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
   18 0
   طلا تو حرفت. دمت گر. گل گفتی
  • ناشناس IR ۲۱:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
   2 0
   اره راست ميگي
 • IR ۰۸:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
  39 14
  درود بر شرفت اما به این دو بانوی سگ گردان توصیه میکنم ازدواج کنند و با انسان زندگی کنند نه سگ
  • ناشناس IR ۲۱:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
   3 0
   اره راست ميگي
 • میثم IR ۰۸:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
  28 8
  اصلاح‌طلب کارآمد، توانمند، پاکدست و شجاع ...!!!! چه واژه های خنده داری
  • IR ۱۳:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
   11 1
   خخخخ.گل گفتی،دروغ شاخدار
 • IR ۰۸:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
  54 11
  یعنی این زنها حرف از آزادی که میزنن حرس آدم درمیاد آخه شما کجا ازادی میخواین خواسته شما فاحشه گریه
 • IR ۰۸:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
  36 1
  الان دقیقا" قانون کاپیتولاسیون پولدارها حاکم است بطوری که سگ آنهاآزادی داردبه مردم آسیب برساند.
 • هموطن از تهران IR ۰۸:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
  18 2
  سلام. متاسفانه نیروی انتظامی مطابق وعده های که داده برای برخورد با سگ گردان ها عمل نکرده و این رفتار ناهنجار اجتماعی از سوی اندکی هنجار شکن همچنان در خیابانها خصوصا پارکها ادامه دارد. پارک بوستان جوانمردان در منطقه 22 یکی از پارکهای پر هزینه برای شهرداری و مردم تهران است تبدیل شده به محل تفریح سگ بازان،اگر این تدبیر ار لحاظ منطقی و عقلی برای سلامت جامعه مفید است باید در اجرای آن قاطع بود و ابتداء تابلوهای ممنوعیت ورود سگ ها به پارک ها نصب کرد سپس با قاطعیت با متخلفین برخورد کرد.
 • IR ۰۸:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
  13 2
  سگ گردانی درپارکها ی اهواز هم به وفور وجوددارد کسی هم کاری ندار.منطقه کیانپارس وزیتون کارمندی
 • مملی IR ۰۸:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
  7 1
  آقا این حرفی که زده راسته دیگه ما 10 11 مورد ارگان نظارتی داریم هیچ کدوم موفق نیستن تا کی باید چوب تعارف برای ارگانهای فضل باشیم؟
 • IR ۰۹:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
  27 1
  برخی مثل سگ پاچه مردم را می گیرند. بساط سگ پرستان رو جمع کنید...
 • IR ۰۹:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
  14 3
  مشرق با دادن آدرس غلط سعی داره نهادهای مسئول رو پنهان کنه. عملا کوتاهی پلیس ، قوه قضاییه و شهرداری مشهوده اما این رسانه های ذهن مردم را منحرف می کنند و مطالبه گری را تعطیل کردن
 • IR ۰۹:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
  19 37
  یک طرفه به قاضی رفتن درست نیست باید حرف آن خانمها را هم شنید این روحانی که از علی ع و ائمه اطهار بالاتر نیست باید در چارچوب قانون حرکت کند
  • مشاور IR ۱۰:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
   25 6
   سگ بازی و سگ گردانی کاملا روشن است با فرهنگ ایرانی مطابقت ندارد، همچنین زیر گرفتن یک انسان یک اقدام غیر انسانی است نیازی به قاضی ندارد ،این نوع رفتارها فقط توسط تبهکارها انجام میشود.
 • IR ۰۹:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
  8 0
  مواظب باشید هر کسی این روزا شاسی سوار نمیشه
 • مهدی IR ۰۹:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
  12 0
  مرتضی مبلغ می گوید: با گفتگو با نهادهای حاکمیتی، این جمله یعنی ما در مقابل حاکمیت هستیم و بیرون از آن. وقاحت این فتنه جویان حد و اندازه ندارد شما که حکومت را قبول ندارید چه اصراری دارید در ارکان آن حضور داشته باشید؟
 • Ace FI ۰۹:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
  13 11
  جالبه این مشکلا فقط تو ایران هست. کل دنیا قانون داره در مورد نگه داشتن سگ، جا و مکان هست برای گرداندن سگ (که سگ نیاز داره مدتی بیرون باشه برای سلامتی خودش). حالا تو ایران یه آفریده خدا که حدیث هم داریم در مورد احترام به حقوق حیوانات و سگ این جوری جو منفی ضدش هست. سگ ها رو ول کنیم تو خیابون که خطرش بیشتره و خودشون هم اذیت میشن خوبه؟ در نظر داشته باشید سگ حیوان وحشی نیست که بتونه تو طبیعت زندگی کنه بدون دردسر.
  • IR ۰۹:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
   0 5
   احمق همه حیوانات وحشی ان در ذات اونا وجود داره این انسان ها هستند که برای بهره برداری اونها رو اهلی می کنند
 • احمد IR ۱۰:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
  17 7
  به فرموده امام رضا علیه الاف التحیه والسلام انسان با هرچیزی همنشین شد درآن دنیا با آن محشورخواهدشد ظاهرا این بانوان هتاک دراثرهمنشینی با سگان خوی آنها را عاریه گرفته اند
 • محسن نوروزی IR ۱۰:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
  20 1
  براستی چرا باید همدم ما سگ باشد ...شاید کم شدن ادمیت ها دلیلش باشد ... در خود اروپا داشتن حیوان در مکانهای مسکونی تابع قوانین خاصی است که باید ما هم بیاموزیم ...
  • NL ۱۱:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
   7 25
   توصیه روانشناسا به افسرده ها نگهداری سگ هست ملت هم که از همه جا لگد خورده افسرده
  • IR ۱۳:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
   21 3
   جدیدا به شکم سیری میگن افسردگی!
  • NL ۱۵:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
   11 0
   خیر به روانشناسا باید گفت این درسا رو کجا خوندی
 • ۱۰:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
  11 1
  سگ گردانی ؟ سگ بازی؟ سگ ...
 • IR ۱۰:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
  13 1
  اصلاح طلب پاکدست؟؟؟!!!! عجب حرف خنده داری زده اند اصلاح طلبان اکثرا با خارج نشینان بی بی سی در ارتباط هستند
 • IR ۱۰:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
  14 1
  مجازات سنگین و جدی. چقدر انسان میتونه پست باشه. آزادی دیگران رو سلب میکنن بعد اسمش رو میگزارن آزادی. بعد با ماشین حمله میکنن به یک انسان.
  • اسماعیل IR ۲۰:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۴
   0 0
   بله باحاج اقا انسان نباید برخورد میکرد چونکه داشتند امربه معروف میکردند
 • DE ۱۰:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
  13 1
  "آنان با نامزدهای اصلاح‌طلب کارآمد، توانمند، پاکدست و شجاع به صحنه خواهند آمد" چهار دروغ در یک جمله!
 • IR ۱۱:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
  9 0
  زنان سگ دوست
 • IR ۱۱:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
  9 1
  اگر نتیجه شرکت کردن اصلاح طلبها در انتخابات وضع اقتصادی و فرهنگی و فساد فعلی باشه همون بهتر که در انتخابات شرکت نکنند. اینطوری ملت یک نفس راحت میکشن
 • مرصاد IR ۱۲:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
  13 2
  متاسفانه ؛ غربزده های ما ، در تقلید از غرب ؛ منفی های آنها را زود تقلید می کنند و به آن منفی ها هم ، با منفی ترین شکلش ، عمل می کنند !!
 • IR ۱۳:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
  10 1
  اینایی که وقتی کسی بهشون با آرامش انتقاد میکنه حمله ور میشن بهش به نظرم خیلی بی فرهنگ و چیپ هستن. جواب کلام آرام رو با کلام آرام بده خب.
  • IR ۱۴:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
   6 11
   بگیرید مثل خانه پدری دوتا شونو زنده بگور کنید,دیگه این دخترا شورشو درآوردند روی خود سگهای ولگرد رو سفید کردند.
 • IR ۱۳:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
  4 4
  تنها یک راه حل دارد به همه مردم حق داده بشه هر سگی رو در معابر دیدند که حتی صاحب داشت می تونند بکشن
 • IR ۱۳:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
  22 2
  این پدیده سگ گردانی متاسفانه بدجور شایع شده واقعا آدم حیران میمونه به کجا داریم میریم؟! دختر همسایه آپارتمان ما با صدای بلند به پدر و مادرش فحش رکیک اونوقت نمیدونین چطور قربون صدقه سگش میره و ادا اطوار میاد. باید آیت الله رئیسی به طور جد به این معضل ورود پیدا کنند.
 • IR ۱۴:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
  3 4
  حالا هی لایحه خشونت علیه زنان تصویب کنید ,حالا این آشغالا که زدن مردرو داغون کردن چی میشن؟!زنپرستی این مملکتو داغون کرده
 • IR ۱۴:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
  12 3
  اون تصادف سهوی نبوده اقدام به قتل است. شُل می گیرید میشه همین. اگه می افتاد و ضربه مغزی می شد چی؟
 • IR ۱۵:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
  15 2
  به سگشون حرف بزنی انگار به باباشون حرف زدی!
 • IR ۱۵:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
  14 4
  علاوه بر سگها باید بر گردن صاحبانشان نیز قلاده بست و در پارکها به درخت آنهارا بست تا باهمدیگر هم استخوان بلیسند و هم تبادل نظر کنند وهم باه حرف بزنند تفرح کنند
 • IR ۱۷:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
  9 1
  الان چرا خودشون آزادی اون سگ بیچاره رو سلب کردن؟ آقا شاید اون سگه نمیخواد قلاده بندازی دور گردنش بچرخونی تو پارک
 • حبیبی IR ۱۹:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
  0 1
  کسانی که مشکل امنیتی دارند نباید در انتخابات شرکت کنند و کاندیدا هایی که خرج میلیاردی میکنند برای دزدی به مجلس میروند شورای نگهبان مصلحت اندیشی نکند
 • IR ۱۹:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
  0 3
  به برکت وجود دولت بی مسئولیت,بعضی از دخترها و زن ها خیلی پررو شدند و هر غلطی که میخوان میکنند و ربطش میدهند به آزادی!
 • ب ص IR ۲۰:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
  9 1
  یک پیشنهاد؛ مسئولی که براین مسئولیت کلیدی تکیه می کند باید از همه جهات انسان شایسته ای باشدکه امانت داری ودست پاکی بارزترین شاخصه های یک مسئول است.مسئول به موازات مسئولیتی که دارد باید خداترس باشد.وبرای رضای خدا ازبیت المال صیانت کند. البته هستند کسانیکه شب وروزشان یکیست و همواره برهواهای نفسانی لگام زده و آماده خدمت اند.
 • IR ۲۱:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
  0 1
  باسلام خدمت آقای ریسی شمارا به جان مادرپهلوشکسته ات قسم می دهیم که به ابنگونه مسئله ها هم رسیدگی کنید چون ما که کارمند هستیم صبح زود شب دیر هنگام از خانه بیرون می آییم و شب برمی گردیم بخصوص الان که فصل پاییز و زمستان است هوا تاریک می شود خانواده هابمان نگران تین باشند که یک دوبنه روانی با سگش از خانه بیرون آمده وآن سگ آزاد کرده باشد ک حمله خانواده اش کرده باشد واز این بابت امنیت جانی نداریم با اینگونه افراد متوحش برخورد جدی کنیدبخصوص باارازل اوباشو وهنجار شکنانی همانند این زنها ویا مردها امر به معروف و نهی از منکر نص قران است این نمی شود با کوچکترین تذکر لسانی این افراد مانند سگ هار ووحشی پاچه طرف مقابل را گاز بگیرند
 • حسین گربکندی GB ۲۱:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
  0 1
  اگرکسی واقعا افسردگی داره بهتراست ازپرنده هایی مثل بلبل وقناری یاطوطی وامثالهم استفاده نمایدتاآرامش وسکینه پیداکندنه سگ که میتواندبرای دیگران دردسرسازوخطرآفرین باشد
 • IR ۲۲:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
  0 1
  پیشنهاد شهردار ماهشهر جمع اوری سگ در یک محل نگهداری شود به هر سگ ماهی صد هزار تومان میدن چیز خوبی است که سگ بیشتر از من یارانه میگیره
 • IR ۲۳:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
  1 3
  تو کوچه ما یکی میخواسته سگ بازی کنه یکی دیگه سگش رو زد کشتشتش
 • IR ۰۹:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
  0 1
  از کرامات شیخ حسن این بود قند را خورد گفت شیرین بود از کرامات دیگرش بُلعجب مشت را باز کرد و گفت وجب ... سگ گردانی و تعرض به مردم بیگناه دریدن اطفال همه وهمه نشان از بلدی زبان دنیا دارد و این نیز بگذرد . معیشیت مردمی= سگ گردانی در معابر عمومی
 • IR ۱۱:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
  2 3
  قوه قضاییه خواهشا سریع تر به این موضوع رسیدگی کند.. و یک قانون جامع و کاملی برای این معظل تهیه کند.. ولی بهتره که با یه اسلحه بزنی تو سر این سگ و خلاصش کنی.. زن با یه سگ بزرگ میاد تو سوپر مارکت... بچه های مردم میترسن.. خاک تو سرشون با این فرهنگ غلطشون
 • IR ۱۰:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
  2 3
  مسؤلین اماکن عمومی باید از ورود سگ بدست ها جلو گیری کنند.
 • مجید IR ۱۹:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
  0 0
  خداییش بعضی سگ ها از صاحباشون انسان ترند.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس