کودکان یمنی

صندوق کودکان سازمان ملل گزارش کرد که در پی تجاوزات ریاض به یمن، حدود دو میلیون دانش آموز این کشور از رفتن به مدرسه محروم و در معرض خطر اشکال مختلف استثمار هستند.

به گزارش مشرق، سازمان یونیسف گزارش کرد که که دستکم دو میلیون کودک و نوجوان در  منطقه جنگ‌زده یمن از رفتن به مدرسه محروم هستند که یک چهارم از آنها از زمان تجاوزات ریاض به این کشور در مارس ۲۰۱۵ تا کنون، مدرسه را ترک کرده‌اند.

بیشتر بخوانید:

واکنش ایران به جنایت تازه سعودی‌ها در یمن

واکنش هادی حجازی فر به کشتار کودکان یمن +عکس

بنا به گزارش شبکه الجزیره، «صندوق کودکان سازمان ملل» (یونیسف) گزارش کرد که آموزش حدود ۳.۷ میلیون کودک یمنی نیز به دلیل عدم پرداخت حقوق معلمان برای بیش از دو سال، در معرض خطر قرار دارد.

«سارا بیسولو نیانتی» نماینده یونیسف در یمن در این خصوص گفت: «خشونت، آوارگی و حملات به مدارس، مانع از دسترسی بسیاری از کودکان به مدرسه شده است».

ائتلاف تحت رهبری ریاض، حدود پنج سال پیش، در مارس ۲۰۱۵، تجاوزات هوایی به یمن را آغاز کردند و بسیاری از مناطق مسکونی را هدف حملات بمباران خود قرار دادند.

طبق این گزارش، دستکم ۱۰ هزار نفر در این جنگ جان خود را از دست داده‌اند و ۲۴ میلیون نفر دیگر نیاز شدید به کمک دارند و در معرض قحطی قرار گرفته‌اند.

سازمان ملل اعلام کرده است که یمن بعد از افغانستان، کامرون و جمهوری آفریقای مرکزی، بدترین وضعیت انسانی را دارد و در نتیجه درگیری‌ها و تجاوز عربستان به این کشور، یک مدرسه از هر پنج مدرسه دیگر قابل استفاده نیست.

یونیسف اعلام کرده است،کودکانی که مجبور به ترک مدرسه شده‌اند، تا حد زیادی در معرض خطر انواع متفاوتی از استثمار هستند که شامل پیوستن به جنگ، کودکان کار و ازدواج زودهنگام می‌شود.

این سازمان همچنین در بخشی از گزارش خود اعلام کرد که  ۱.۸ میلیون کودک زیر پنج سال در یمن از سوء تغذیه شدید رنج می‌برند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس