کد خبر 99109
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۰ - ۰۹:۱۲

جمشید تقی‌زاده كه سابقه ریاست بر فدراسیون‌های بولینگ و ژیمناستیك را دارد، دلیل حضورش در انتخابات فوتبال را «تكلیف» عنوان كرده است! جالب است كه تقی‌زاده برای انتخابات مجلس نهم شورای اسلامی هم كاندید شده است و گفته كه حضور هم‌زمان در مجلس و فدراسیون فوتبال اشكالی ندارد!

به گزارش مشرق به نقل از خبر آنلاین، فدراسیون فوتبال پس از پایان دوره ریاست علی كفاشیان، دوباره 4 سال به دست یك غیر فوتبالی اداره خواهد شد.

 گزینه‌های ریاست بر فدراسیون فوتبال، هیچ كدام سابقه فوتبالی ندارند و نكته جالب اینجاست كه از میان آن‌ها فقط علی كفاشیان سابقه ورزشكاری دارد. صبح سه‌شنبه گفته می‌شد كه محمد مایلی‌كهن هم قصد ثبت نام در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال را دارد. او حتی به فدراسیون فوتبال هم رفت اما زمانی كه از فدراسیون بیرون آمد به خبرنگاران گفت: «ثبت نام نكردم.» با این حساب تنها گزینه فوتبالی كه می‌خواست رئیس فدراسیون فوتبال شود، وارد صحنه رقابت نشد تا غیر فوتبالی‌ها یكه‌تاز این عرصه باشند.

البته از میان گزینه‌هایی كه ریاست فدراسیون فوتبال را می‌خواهند، هر كدام چند سالی سابقه حضور در ورزش آن هم در پست‌های مدیریتی را دارند. سرشناس‌ترین گزینه علی كفاشیان، رئیس فعلی فدراسیون فوتبال است كه برخی از اهالی فوتبال او را با توجه به تجربیاتش، مناسب‌ترین گزینه می‌دانند. او كه عضو تیم ملی دوومیدانی هم بوده، تنها ورزشكار این صحنه رقابت است.

عزیز محمدی رئیس سازمان لیگ هم یكی از كاندیداهاست. ورود عزیز محمدی به ورزش با باشگاه مقاومت بود. او كه سابقه حضور در سپاه را دارد، به عنوان یكی از مدیران این باشگاه نظامی وارد ورزش شد و پس از سال‌ها فعالیت در فوتبال ایران، به عنوان رئیس سازمان لیگ انتخاب شد. مهدی تاج نایب رئیس فدراسیون فوتبال هم چنین وضعیتی داشت. او هم پس از این‌كه با سپاهان اصفهان و به عنوان عضوی از هیات مدیره این تیم وارد ورزش شد، خودش را تا حد نایب رئیسی فدراسیون فوتبال بالا كشید.

محمدحسین قریب هم گزینه‌ای دیگر برای ریاست فدراسیون فوتبال است. او كه ورودی ناگهانی به صحنه انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال داشت، اخیرا جلسه‌ای با وزیر ورزش داشته كه همین جلسه باعث شده شایعاتی در مورد حمایت وزارت ورزش از او شنیده شود. او در حال حاضر بیشترین شانس را برای نشستن روی صندلی علی كفاشیان دارد.

جمشید تقی‌زاده هم یكی از كاندیداهای ریاست فدراسیون فوتبال است. او كه سابقه ریاست بر فدراسیون‌های بولینگ و ژیمناستیك را دارد، دلیل حضورش در انتخابات فوتبال را «تكلیف» عنوان كرده است! جالب است كه تقی‌زاده برای انتخابات مجلس نهم شورای اسلامی هم كاندید شده است و گفته كه حضور هم‌زمان در مجلس و فدراسیون فوتبال اشكالی ندارد!


نام كاندیدا
سابقه به عنوان ورزشكار
سابقه به عنوان مدیر ورزشی
سوابق غیرورزشی
علی كفاشیان
عضو تیم ملی دوومیدانی
رئیس فدراسیون دوومیدانی –دبیر كل كمیته ملی المپیك – معاون فنی سازمان تربیت بدنی – رئیس فدراسیون فوتبال
كارمند وزارت اقتصاد و دارایی – دبیر شورای ارز بانك مركزی و معاون ارزی بانك مركزی
عزیز محمدی
-
عضو هیات مدیره باشگاه فجر سپاسی – سرپرست تیم ملی فوتبال امید – رئیس سازمان لیگ برتر فدراسیون فوتبال
مسئول پرسنلی ستاد نیروی زمینی سپاه - مسئولیت در قرارگاه خاتم الانبیاء - مسئولیت در نیروی مقاومت بسیج
محمدحسین قریب
-
عضو هیات مدیره باشگاه استقلال - مدیرعامل باشگاه استقلال (یكی از قهرمانی‌های استقلال در لیگ برتر در زمان حضور او اتفاق افتاد)
فرمانده یگان مهندسی در جنگ – حضور در ستاد اجرایی فرمان امام -
مهدی تاج
-
عضو هیات مدیره باشگاه سپاهان – نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال – رئیس كمیته داوران فوتبال
معاون اداره کل صنایع استان اصفهان - مدیر کل فروشگاه رفاه اصفهان - معاون فروش و صادرات کارخانه ذوب آهن - مدیر فروش و صادرات کارخانه فولاد مبارکه - مدیر مسئول روزنامه جهان فوتبال
جمشید تقی‌زاده
-
مدیر كل تربیت بدنی استان‌های تهران و آذربایجان شرقی – عضو هیات مدیره ماشین‌سازی تبریز – رئیس فدراسیون ژیمناستیك – رئیس فدراسیون بولینگ
شهردار و فرماندار میانه - مدیریت آتش نشانی و امور ایمنی استان آذربایجان شرقی – كاندیدای حضور در مجلس نهم شورای اسلامی
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس