احمد توکلی نمایه

رئیس هیأت‌مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت، خواستار توضیحات نایب‌رئیس هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس درباره رأی این هیأت در مورد ۲ نماینده ابهر و زنجان شد.

به گزارش مشرق،  احمد توکلی رئیس هیأت‌مدیره دیده بان شفافیت و عدالت با ارسال نامه ای به اللهیار ملکشاهی رئیس کمیسیون حقوقی و نایب‌رئیس هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس خواستار توضیحاتی درباره رأی صادره بهمن سال گذشته این هیأت در مورد نمایندگان ابهر و زنجان شد.

بیشتر بخوانید:

متن نامه رئیس هیأت‌مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت به نایب‌رئیس هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس بدین شرح است:

جناب آقای ملکشاهی

ریاست محترم کمیسیون حقوقی و نایب‌رئیس هیأت نظارت مجلس بر رفتار نمایندگان

جنابعالی در پاسخ به استعلام دادستان محترم عمومی و انقلاب تهران در ارتباط با تخلفات آقایان محمد عزیزی نمایندۀ ابهر و فریدون احمدی نمایندۀ زنجان در تاریخ بهمن ۱۳۹۷ اعلام کرده اید که با توجه به بررسی به عمل آمده و توضیحات نامبردگان، رفتار آقایان در تخلفات خودرویی و طلا خارج از مصادیق ایفای وظایف نمایندگی تشخیص داده نشد.

در این باره چند پرسش پیش می‌آید:

۱- آیا به نظر هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان، تبانی در خرید ۶ هزار خودرو به صورت رانتی و چند صد کیلو طلا و همکاری با فردی که جزء ۱۵ نفر اول کسانی است که با خرید بیش از ۳۰ هزار سکه، کمک به اخلال در نظام اقتصادی کشور نموده‌اند، جزء وظایف نمایندگی است؟

۲- آیا ایجاد بحران در موضوع پوشک که حتی مقام معظم رهبری به آن ورود کرده و گلایه نمودند و در این بحران، رد پای شرکت پارس حیات که نقش آقای محمد عزیزی در آن برجسته است، جزء وظایف نمایندگی است؟

۳- هیأت نظارت مجلس بر رفتار نمایندگان چه بررسی‌ای به عمل آورده و براساس وجه عقلانی یا قانونی این همه تخلف را خارج از حیطه وظایف نمایندگی نشناخته؟ توضیحات نامبردگان چه بوده که حکم بر برائت آنان نموده است؟

اگر در این باره همان بهمن ۱۳۹۷ موضع درستی اتخاذ می کردید کار این دو نماینده به اینجا می‌کشید؟

خواهشمند است برای حفظ شأن و جایگاه مجلس به افکار عمومی توضیح کافی بدهید.

احمد توکلی

رئیس هیأت مدیره سازمان مردم‌نهاد دیده بان شفافیت و عدالت

به تاریخ سوم شهریور سال ۹۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 16
 • در انتظار بررسی: 4
 • غیر قابل انتشار: 4
 • hamed AE ۱۵:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
  8 0
  وای
 • DE ۱۵:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
  51 0
  تبانی دو نماینده مجلس در خرید ۶ هزار خودرو به صورت رانتی و چند صد کیلو طلا/ نمایندگان خیلی هم مصونیت غذایی ندارند ها خصوصا حالا.یکی از اقوام ما نماینده بود غذای شب مانده خورد مسموم شد رفت بیمارستان.حالا هم دوتا نماینده چندتا خودرو و چند لقمه طلا خوردند حالشون بد شده بستری شدند در اطاق یک تختخوابی .
 • IR ۱۶:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
  6 0
  محمود صالحی کی هست حالا؟
 • ناصر CA ۱۷:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
  44 0
  امیدواریم با اینان بشدت برخورد شود
 • بهنام IR ۱۷:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
  28 0
  جناب توکلی مگه برای آقایون افکار عمومی مهم هستش که شما جواب خواستین. اینها همشون با هم هستن عزیزم .
 • aa IR ۱۷:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
  59 0
  خاک توسربی لیاقتشون کنند
  • محمد IR ۰۵:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
   0 1
   هنوز خان ها می گزند دیروز در سازمان جهاد کشاورزی استانی کاری اداری داشتم .سازمانی که زمانی با خوانین برخورد جدی داشت. ومبارزه باخان یکی از ویژگی هایش بود درسالن خدمات سازمان یک خان که اورا می شناختم درجواب یک سلام علیک جوانی به جمهوری اسلامی توهین کرد . پیرمردی ازجمهوری اسلامی دفاع کرد . خان گفت بروید دزدی هایتان را جمع کنید پیرمرد گفت این دزدیها متعلق به فرزندان شماخان هاست که درجمهوری اسلامی نفوذ کرده اید! خان گفت برای جواب وجدانتان این حرف را می زنید پیرمرد گفت وجدان ما هنوز هم ازجمهوری انقلاب اسلامی دفاع می کند ولی ازدزد وباجگیر ورشوه خوار وسرمایه دار رباخواروگردنه گیر وخان وشاه وترامپ وکه باقیمانده شاهنشاه آری ازمهر بیزاریست. ما ازاسلام آمریکایی بیزاز وبرای اسلام ناب محمدی تلاش میکنیم منتهی اگر دزدی هست می گوییم. ولی شاهنشاه دزدی می کرد وبا بیگانه می خورد کسی هم نمی دانست. دوباره خان جواب داد بنا بود جمهوری اسلامی این باشد. پیر مرد گفت نه ؛بنا بود پایتان را از مملکت بیرون بکشید که هنوز هم دنبال راه وچاره هستید. یادش بخیر شهید آوینی ( خان گزیده) هایت زا فراموش نمی کنم هنوز خان ها مارا می گزند
 • تینا IR ۱۷:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
  12 0
  هر چه بگندد نمکش می زنند وای به روزی که بگندد نمک
 • IR ۱۷:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
  5 0
  اینا آبروی خودشون رو بردند به شهرها واهالی مومن وغیور شهرهایشان ربطی ندارد.چون حضرت آقا از مردم زنجان بعنوان مردم مومن وغیور یاد فرمودند.
 • ناشناس IR ۱۸:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
  47 0
  به نظر شما مانند قوم نوح نباید سالم هارو بیرون بکشیم وبقیه رو مثل زمان مشروطیت به توپ ببندیم وقتی به ادم رای ندیم این عاقبت مملکت میشه آخرسال داریم براتون
 • IR ۱۸:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
  21 0
  حقوق نماینده ها کفاف زندگی رونمیده مجبورن می فهمی مجبورن
  • IR ۱۹:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
   1 0
   خیلی ها هستند ندارهستند ولی آبرومند زندگی میکنند واختلاس واحتکار هم نمی کنند.
 • IR ۰۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
  3 0
  به این مجلسی که علی لاریجانی رئیس ان است و عده ای از نمایندگانش ... از کار در می ایند امیدی نیست .
 • IR ۰۸:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
  1 0
  مجلس باتوجه به اختیارات بی حد و حصر و بدون نظارتی که در اختیار دارد به نوعی تبدیل به یک مرکز دیکتاتوری شده که با فشار اوردن به ارکان کشور باج گیری می کند .اینها نمونه کوچکی از فسادهاست که منتشر شده .گرپرده برافتد نه تومانی و نه من
 • حامد IR ۰۸:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
  1 0
  تخلف اصلی در حوزه دخانیات است که با عاملیت انحصاری پخش در چند استان شمال غرب کشور میلیلاردها به جیب زدند .
 • IR ۰۹:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
  1 0
  باید ریشه این تخلفات را پیدا کنند .قطعااینا ریشه نیستند .پیدا کنند وخشک کنند.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس