کد خبر 980505
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۶
ارتش یمن تلاش مزدوران سعودی برای نفوذ به «الجوف» را ناکام گذاشت

یگان موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن امروز پنجشنبه با یک فروند موشک بالستیک دوربرد و برای اولین بار یک هدف نظامی را در دورترین نقطه منطقه شرقی عربستان درهم کوبید.

به گزارش مشرق، سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن در بیانیه ای گفته است به لطف و یاری و توفیق الهی، یگان موشکی امروز یک فروند موشک بالستیک پیشرفته دوربرد به سمت یک هدف نظامی مهم در عمق خاک عربستان در الدمام در یک تجربه جدید و عملی برای یگان موشکی یمن شلیک کرد. وی تصریح کرد این ضربه در واکنش و پاسخ به جنایات متجاوزان و محاصره یمن و ادامه تجاوزگری و ریختن خون مردم یمن صورت گرفته است.

ببینید:

فیلم/ لحظاتی قبل از اصابت موشک یمنی به رژه مزدوران سعودی

سریع بار دیگر از شرکت های خارجی و شهروندان عربستانی خواست به طور کامل از اهداف نظامی و حساس و استراتژیک عربستان دور شوند، چرا که اهدافی مشروع برای یمنی‌ها هستند و هر لحظه ممکن است مادامی که تجاوزگری به یمن و محاصره این کشور ادامه دارد، هدف قرار گیرند.

شهر الدمام آخرین نقطه در شرق عربستان و در کرانه‌های خلیج فارس قرار دارد و مرکز تجمع شرکت های اقتصادی به شمار می رود، همچنین غول نفتی عربستان موسوم به آرامکو، مقر اصلی صادرات نفت خود را در این منطقه قرار داده است

اعلام ضربه به یک هدف نظامی در منتهی الیه شرق عربستان، یک تحول برای اولین بار به شمار می رود، یگان موشکی و پهپادی یمن پیشتر ده‌ها عملیات در عمق خاک عربستان از جمله ریاض در واکنش به ادامه تجاوزگری دشمن و محاصره ملت یمن از مارس 2015(فروردین 96) به شمار می رود.

یگان پهپادی ارتش و کمیته های مردمی یمن در چهاردهم می گذشته هم یک عملیات نظامی بزرگ را با هفت فروند پهپاد علیه ایستگاه های پمپاژ نفت در منطقه ریاض عربستان انجام دادند، نیروهای یمنی تقریبا هر روز، فرودگاه های متجاوزان در جنوب عربستان را هدف قرار می دهند.

ارتش و کمیته های مردمی یمن بارها تاکید کرده اند که موشک ها و پهپادهای یمنی قادر است به سامانه های دفاع موشکی پاتریوت آمریکا در عربستان نفوذ و از آن عبور کند.

عملیات امروز ارتش و کمیته های مردمی یمن در واکنش به ادامه تجاوزگری ائتلاف سعودی اماراتی آمریکایی و ادامه ارتکاب جنایات و محاصره علیه ملت یمن صورت گرفته است که آخرین جنایت متجاوزان، بمباران بازار قطابر در استان صعده بود که به شهادت و زخمی شدن 39 غیرنظامی از جمله 17 کودک منجر شد.

از زمان آغاز جنگ عربستان و متحدانش علیه کشور فقیر عربی یمن و مردم مظلوم و بی دفاع این کشور در 26 مارس 2015(ششم فروردین 94) بیش از 42 هزار غیرنظامی در بمباران مستقیم شهرها و روستاهای یمنی توسط جنگنده های سعودی اماراتی به شهادت رسیده اند و ده‌ها هزار نفر دیگر زخمی شده اند، همچنین از آن زمان یمن در محاصره اقتصادی شدید دشمنانش قرار گرفته و منجر به بروز بدترین فاجعه انسانی جهان به گواه سازمان ملل متحد شده است و علاوه بر آن، ویران شدن تاسیسات و زیرساخت ها و منازل مردم هم شرایط سختی را برای یمنی ها رقم زده است.

آخرین تحولات میدانی یمن در 24 ساعت گذشته

متجاوزان سعودی اماراتی با حمایت آمریکا روز چهارشنبه تعدادی از استان‌های یمن را آماج حملات هوایی و توپخانه ای و موشکی خود قرار دادند که در نتیجه آن ویرانی بزرگی در تاسیسات دولتی و غیر دولتی به بار آمد، متجاوزان و مزدورانشان روز گذشته نیز به نقض توافق آتش بس در الحدیده ادامه دادند.

روز گذشته متجاوزان سه بار ساختمان مجتمع دولتی در مرکز شهر صعده را بمباران کردند، جنگنده های سعودی منطقه الجب در قعطبه استان الضالع را بمباران کردند، بخش سفیان در استان یمن هم روز گذشته دو بار بمباران شد. جنگنده های متجاوزان همچنین بخش حرض در استان حجة را بمباران کرند.

در الحدیده هم متجاوزان و مزدورانشان، 25 گلوله توپ به سمت منازل مردم در شهر الدریهمی شلیک کردند، این شهر همچنان در محاصره متجاوزان قرار دارد. متجاوزان و مزدورانشان همچنین با توپخانه و تیربار مناطق مختلف شهر الحدیده را هدف قرار دادند. در استان تعز هم مزدوران سعودی منطقه سوق حمید در الحوبان را با پنج گلوله توپ هدف قرار دادند که به بروز حالتی از رعب و وحشت در میان مردم منجر شد.

خبرنگار شبکه المیادین از افزایش آمار کشته‌های حمله پهپادی و موشکی دقیق  ارتش و کمیته های مردمی یمن به پادگان متجاوزان سعودی اماراتی و مزدورانشان در البریقه یمن به 41 نفر خبر داده است.

شبکه المسیره از شهادت یک کودک در منطقه الفلاح در بخش التحیتا بندر الحدیده به ضرب گلوله مزدوران  عربستان خبر داد.

از سوی دیگر تک تیراندازان ارتش و کمیته های مردمی توانستند چهار مزدور ارتش عربستان را در نزدیکی کوه قیس و شرق جحفان و یک نظامی سعودی را در غرب این منطقه شکار کنند.

نیروهای ارتش و کمیته های مردمی همچنین توانستند در یک عملیات ضربتی گسترده در دو مسیر مجازه الغربیه، چندین مقر نظامی عربستان را به تصرف خود درآورندو شماری از متجاوزان را به هلاکت برسانند.

ازهم گسستگی در اردوگاه متجاوزان سعودی 

علی القحوم عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن در گفت‌وگو با شبکه المیادین تاکید کرد اردوگاه متجاوزان در یمن در حالتی از اختلاف و از هم گسستگی قرار گرفته است.

وی خاطر نشان کرد دشمن مرحله بازنگری در محاسبات خود را آغاز کرده و اختلاف سعودی و اماراتی آشکار است.

عضو دفتر سیاسی انصارالله یمن تاکید کرد نظام سعودی در این نبرد تنها خواهد ماند و باید در محاسبات خود تجدید نظر کند.

عبدالغنی الزبیدی تحلیلگر یمنی هم به المیادین گفت اطلاعاتی از حضور فرماندهان سعودی و اماراتی در رژه نظامی امروز در پادگان الجلاء عدن حکایت می کند.

عبدالوهاب المحبشی عضو دفتر سیاسی انصارالله یمن نیز به  المیادین گفت ما عدن و الدمام را هدف قرار دادیم که پیام های روشنی برای امارات دارد.

وی خاطر نشان کرد عملیات الدمام به این معناست که ارتش یمن توان درهم کوبیدن اهدافی را که فراتر از جغرافیای امارات است، دارد.

المحبشی تصریح کرد این ضربات قدرتمند، عقب نشینی نظامیان اماراتی از یمن را تسریع خواهد بخشید.

از سوی دیگر ضیف الله الشامی وزیر اطلاع رسانی دولت نجات ملی یمن به المیادین گفت دشمن با به کارگیری تمام ابزار و امکانات و تجهیزات خود وارد نبرد با ما شده است، هنگامی که دشمن تمام توان و امکانات خود را به کار گرفت، نوبت به ما رسید که وارد مرحله تهاجم به آن شویم.

وی خاطر نشان کرد آمریکا به دنبال فرسایش و تضعیف تمام توانمندی نظامی عربستان و ویران کردن یمن است تا بتواند بر منطقه سیطره یابد.

الشامی افزود ما اکنون وارد مرحله دوم پاسخ به متجاوزان شده ایم و اگر این تجاوزی ادامه یابد، مرحل سوم پاسخگویی فراخواهد رسید.

وی خاطر نشان کرد اگر عربستان خواهان صلح باشد، ما دستان خود را برای صلح دراز می کنیم و اگر به تجاوزگری خود ادامه دهد، پاسخ به این تجاوزات تمام اهداف در دسترس را شامل خواهد شد.

الشامی اظهار داشت ما برای صلح شرط نمی گذاریم، چرا که آنها بودند که جنگ را آغاز کردند و خون یمنی ها را بر زمین ریختند و ما فقط از خودمان دفاع می کنیم.

وی با دروغ خواندن ادعاهای سعودی ها و اماراتی ها مبنی بر حضور ایران در یمن خطاب به متجاوزان گفت کجاست ایران که شما از آن برای توجیه تجاوزات خود به یمن استفاده می کردید، سعودی‌ها حتی یک ایرانی را بازداشت نکردند.

این مقام یمنی خاطر نشان کرد آمریکا به همراه داعش با یمنی ها می جنگد. آمریکا خواهان تقویت پایگاه ها و تقویت جایگاه خود در عربستان و خلیج(فارس) برای رویارویی با محور مقاومت است، چرا که آمریکا به خوبی حجم قدرت مقاومت را درک کرده است.

خبرگزاری فرانسه به نقل از وزارت بهداشت دولت عبدربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن آمار کشته های متجاوزان در عدن را 49 نفر اعلام کرد.

منبع: تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 3
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۲۳:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۰
  0 0
  دم مردم مظلوم یمن گرم.
 • IR ۱۰:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۱
  11 9
  قضیه امارات خیلی روشن است، آمریکا تصمیم گرفته یک ائتلاف بین المللی در خلیج فارس راه بیاندازد و امارات هم زیرکانه ناگهان تغییر موضع داده تا از درگیری های احتمالی در امان باشه، ما هم ساده لوحانه عقب نشینی اماراتی ها رو باور کردیم
  • علی یم IR ۲۳:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۱
   2 0
   ساده لوحه خودشان هستند. امارت یا کشور های هم نظیرشان نمیتوانند با ژست بی طرفانه، خودشان را نسبت به اقدامات تلافی جویانه جمهوری اسلامی ایران در امان بدارند.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس