مزدک میرزایی

از اهالی سینما و تلویزیون تا ورزش هرکدام مسیری برای مهاجرت از ایران و حضور در شبکه‌های بیگانه برعهده گرفته‌اند شکست محتوم، سرنوشت مشترک تمام آنها بوده است.

به گزارش مشرق، انتشار گسترده خبر تکذیب نشده مهاجرت مزدک میرزایی از ایران و حضور او در شبکه سعودی «ایران اینترنشنال» حواشی زیادی را در فضای مجازی پدید آورد، چرا که این مجری کم‌کار ورزشی بدون هیچ ممانعتی مشغول برنامه‌سازی در شبکه‌های مختلف سیما بود و ناگهان خبر مهاجرت او به یک شبکه ضدایرانی بسیاری را شوکه کرد. شایعه حضور او در شبکه اینترنشنال عمدتا با واکنش‌های منفی مواجه شد، زیرا پیش از این ارتباط مستقیم اداره این شبکه ضدانقلاب با حاکمان عربستان سعودی به اثبات رسیده بود و برای مردم قابل قبول نبود که یک گزارشگر ورزشی به هر دلیلی به عضویت یک شبکه سعودی و ضدانقلاب درآید. هر چند این خبر همچنان در هاله تایید و تکذیب‌ها به سر می‌برد اما با نگاهی به تجربه‌های پیشین مهاجرت اهالی رسانه و هنر می‌توان براحتی مشاهده کرد هیچ کدام از مهاجرت‌های رسانه‌ای و هنری موفقیت‌آمیز نبوده و این بی‌راهه تنها باعث شده مسیر حرفه‌ای فعالیت آن فرد از جریان اصلی خود دور شود. از اهالی سینما و تلویزیون تا ورزش هرکدام مسیری برای مهاجرت از ایران و حضور در شبکه‌های بیگانه برعهده گرفته‌اند شکست محتوم، سرنوشت مشترک تمام آنها بوده است.

بیشتر بخوانید:

تئاتر هجوآمیز سیاسی - اعتقادی در جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی تجلیل می‌شود؟ +عکس و سند


شایعه‌ای نزدیک به واقعیت


خبر شایعه حضور یک گزارشگر ورزشی در شبکه سعودی و ضدانقلاب ایران اینترنشنال ابتدا به عادل فردوسی‌پور نسبت داده شد. خبری که البته فردوسی‌پور آن را تکذیب کرد و بسیاری از کارشناسان آن را حمل بر تلاش گروه رسانه‌ای و اطرافیان این گزارشگر ورزشی مبنی بر حضور او در صدر اخبار رسانه‌ای و فراموش نشدنش دانستند اما با گذشت چند روز این شایعه به مزدک میرزایی رسید؛ خبری که همچنان به صورت رسمی نه تایید و نه تکذیب شده است. این گزارشگر ورزشی هیچ‌گاه به‌عنوان برنامه‌ساز پرکار و برجسته تلویزیون شناخته نمی‌شد و حضور وی در برنامه‌های صداوسیما همچنان بدون هیچ ممانعتی ادامه داشت. حالا شایعه مهاجرت میرزایی بعد از سکوت مجاری رسمی و همچنین خود او جدی‌تر شده است. برخی همکاران رسانه‌ای وی نیز پیش از این از حضورش در کلاس‌های زبان انگلیسی خبر داده بودند که به نظر می‌رسد تصمیم میرزایی برای حضور در لندن و شبکه ایران اینترنشنال از مدت‌ها پیش قطعی شده بوده.
 

عبرت‌های یک مهاجرت!


پیش از آنکه مزدک میرزایی (احتمالا) تصمیم به حضور در شبکه ایران اینترنشنال گرفته باشد، هنرمندان، مجریان رسانه و شخصیت‌های مختلفی در این حوزه بودند که تصمیم به مهاجرت گرفتند اما وضعیت کنونی آنها قابل مقایسه با ایام حضورشان در ایران نیست. وجه مشترک تمام این افراد کاهش محبوبیت و شهرت‌شان در جامعه ایرانی است. لیست بلندبالایی از هنرمندان و اهالی رسانه می‌توان فهرست کرد که اگرچه در ایران از محبوبیت نسبی برخوردار بودند اما با حضور در شبکه‌های بیگانه نه‌تنها آن محبوبیت نسبی را از دست دادند، بلکه مجبور شدند دست به کارهایی بزنند که پیش از این از انجام آن ابا داشتند. «سیدمحمد حسینی»، «فرشید منافی»، «مینا لاکانی»، «امیر نادری»، «محسن مخملباف»، «سوسن تسلیمی»، «چکامه چمن‌ماه» ،«مانی کسرائیان»، «سعید ابراهیمی‌فر»، «افشین علیزاده»، «گلشیفته فراهانی» و... تنها بخشی از فهرست بلندبالای اهالی هنر و رسانه هستند که تصمیم به مهاجرت از ایران گرفتند. در ارزیابی میزان محبوبیت و شهرت آنها می‌توان نام‌شان را برابر مخاطبانی از نسل جدید قرار داد تا مشاهده کرد نام چند درصد از این افراد حتی به گوش‌شان نخورده است. فارغ از آنکه حضور در شبکه‌های خارجی مانعی بزرگ در جهت رشد هنری و فنی این افراد می‌شود و از تنوع فعالیت‌شان می‌کاهد، موجب می‌شود هیچ‌گاه نتوانند با بدنه مخاطبان خود در جامعه روبه‌رو شوند و برنامه‌های تولیدی خود را در معرض مخاطبان 80 میلیونی رسانه ملی قرار دهند. این در حالی است که عمده انتظارات آنها برای خروج از ایران و حضور در شبکه‌های ماهواره‌ای، درآمد بالا و برنامه‌سازی در فضایی بدون موانع است. تجربه عمده مهاجران رسانه‌ای نشان می‌دهد انتظار آنها با آن چیزی که در واقعیت موجود است، از تفاوت بالایی برخوردار بوده و عمدتا زمانی متوجه این تفاوت می‌شوند که دیگر راه‌ بازگشت خود به ایران را مسدود کرده‌اند. محمدحسینی که پیش از این به‌عنوان مجری برنامه‌های سرگرمی تلویزیون شناخته می‌شد و برای مخاطبان عام تلویزیون نیز جذاب به نظر می‌رسید، با خروج از ایران و حضور در یک شبکه ماهواره‌ای خارجی مشی جدیدی را در پیش گرفت. تفاوت انتظار وی از کار رسانه‌ای به نسبت شبکه‌های ماهواره‌ای او را به کارهای تعجب‌آوری واداشت؛ به گونه‌ای که شباهت وی به دلقک سیاسی بیش از یک مجری برنامه‌های تفننی شد. وی با راه‌اندازی فعالیت‌های آشوبگرایانه تحت عنوان «ری‌استارت» مخاطبان خود را به آتش زدن اماکن عمومی، مساجد و... وادار می‌کرد. مرتضی حسینی، برادر وی و مجری تلویزیون نیز درباره برادرش اینگونه یاد کرده است: «فکر نکنید برادرم شرایط خوبی دارد. پولش را خورده‌اند، بی‌کس و تنها شده است و صدها مساله دیگر». بازیگرانی که اقدام به مهاجرت کردند نیز با چالش‌های متعددی مواجه شده‌اند.

اکثریت هنرمندانی که به «جم ‌تی‌وی» رفتند، پس از مواجهه با واقعیت جم تصمیم به بازگشتند گرفتند و برخی دیگر نیز تمام راه‌های بازگشت خود را با رقم زدن چالش‌های سیاسی و عقیدتی مسدود کردند. شاید عمده نگاه‌ها به گلشیفته فراهانی به‌عنوان بازیگر مطرح سینمای دهه 80 باشد. بازیگری که عریان شدن در یک کلیپ را به عنوان گام نخست فعالیت هنری خود در خارج از ایران رقم زد. پس از آن حضور وی در فیلم‌های درجه 2 و 3 سینمای جهان مورد تمجید جامعه روشنفکری قرار گرفت؛ درحالی که وی هم‌اکنون بیشتر به عنوان یک بازیگر درجه 2 و 3 سینمای جهان شناخته می‌شود تا بازیگری در سطح اول سینمای ایرانی و فارسی‌زبان. تا جایی که عمده مخاطبان سینما جز چند خبر و سکانس ارتباط ویژه‌ای با بازیگر برجسته سال‌های دور سینمای ایران برقرار نمی‌کنند. در میان کارگردان‌های ایرانی، این چالش برجسته‌تر است، چرا که یک کارگردان باید در خارج از کشور نه‌تنها سرمایه فیلم را تهیه کند، بلکه با طراحی فیلمنامه و قصه جذاب و متناسب با سینمای جهان تهیه‌کنندگان را مجاب به تولید فیلم خود کند. حال آنکه بخش زیادی از این کارگردانان در سینمای ایران از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بودند. کارنامه افرادی چون «امیرنادری»، «بهرام بیضایی»، «بهمن قبادی» و... پس از مهاجرت‌شان از ایران می‌تواند به عنوان شاهد مثال این ادعا قرار بگیرد.
آغازی بر پایان یک راه
عمده شخصیت‌های برجسته دنیای هنر و رسانه محبوبیت خود را مدیون تلویزیونند. در سال‌های دور تلویزیون به عنوان اصلی‌ترین رسانه جامعه ایرانی افراد بسیاری را در جامعه ماندگار کرد. برنامه‌های نمایشی و ترکیبی فراوانی بودند که پس از انقلاب رونق گرفته و به‌واسطه آنها شخصیت‌های رسانه‌ای متعددی نیز معرفی شدند اما هرچه زمان می‌گذشت، کنترل شخصیت‌های برجسته به عنوان سرمایه‌های انسانی رسانه ملی و سرمایه فرهنگی جامعه دچار چالش می‌شد. راه مهاجرت هموار شد و روحیه حساس و شکننده هنرمندان نیز مزید برعلت شد تا آنها سریع‌تر به شبکه‌های ماهواره‌ای پاسخ مثبت دهند. حال آنکه تمام سرمایه‌های اجتماعی این شخصیت‌های معروف به‌واسطه حضور در میان مردم و رسانه ملی تحقق یافته بود. مهاجرت به کشوری که دیگر در آن سلبریتی به حساب نمی‌آمدند، فعالیت در شبکه‌هایی که باید تمام قواعد سیاسی و اقتصادی آنها را به ناچار بپذیرند و محدود شدن به یک الی دو حیطه کار رسانه‌ای- برخلاف بستر متنوع ایران- موجب می‌شد عمده مهاجرت‌کنندگان با چالش روحی و روانی دست و پنجه نرم کنند؛ چالشی که در نهایت یا آنها را به ایران و مردمش بازمی‌گرداند یا به راهی می‌کشاند که امروز در انتهای آن از سیدمحمدحسینی تا امیر نادری و گلشیفته فراهانی قرار دارند. شنیده‌ها حکایت از آن دارد که همچنان مزدک میرزایی در پذیرش همکاری با اینترنشنال قراردادی به صورت قطعی امضا نکرده است. مرور تاریخ و عبرت‌های هم صنفان وی می‌تواند بخوبی او را برای ادامه مسیر حرفه‌ای‌اش راهنمایی کند.

منبع : وطن امروز

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 75
 • در انتظار بررسی: 3
 • غیر قابل انتشار: 38
 • IR ۰۷:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
  اونم دنباله رو گلشیفته و صدف و مهناز شد.مگه اول انقلاب که اونهمه فاحش....و لات و لاابالی از ایران رفتند اتفاقی افتاد.هرکدوم تو غربت با وضعیت فلاکت بار یا مردن یا دارن زجر کش میشن یا با غلط کردن برگشتن.اینم مثل اونای دیگه.این مملکت به امثال شهید شیرودی و پروفسور سمیعی و .....نیاز داره نه یه مشت سلبرینی بیحیای وطن فروش
  • IR ۱۱:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
   23 28
   چشم عادل و سیمای لاریجانی روشن
  • IR ۱۲:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
   73 24
   خوب طرف را رسما از کار انداخته اند بیرون، بیکار بشینه به شما نگاه کنه؟ خوب میره دنبال یه شغل جدید
  • IR ۰۸:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۳
   10 21
   راست میگی راه دزدیش بسته شده دیگه اینجا براش صرف نمیکنه
  • اسحاق IR ۰۸:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
   3 18
   خر برفت و خر برفت و خر برفت
 • محمد IR ۰۸:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
  93 77
  اصلا رفتن اینها به ضرر کشور تمام نمی شود چون اینها همگی مشکل اعتقادی دارند و با بودنشان در رسانه ملی می توانند آسیب های بسیار بیشتری نسبت به بودن در یک رسانه دشمن به کشور وارد کنند بلکه با رفتنشان دیگر کسی آنها را یک ایرانی معتقد به حساب نمی آورد و تاثیرشان بشدت کاهش می یابد
  • IR ۱۵:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
   8 30
   یک مفتخور کم اگر نباشند کدان کار مردم می ماند
  • Hamed IR ۱۳:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۳
   6 6
   آخه اینهمه که موندن و نرفتن و معتقد هستن چه گلی به سر این ملت عزیز زدن ؟
 • IR ۰۸:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
  82 83
  بهتر که رفت ، مالی هم نبود
  • محمدرضایی DE ۱۲:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
   43 38
   آره تو خوبی
 • IR ۰۸:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
  47 23
  اینهار رو توی ایران بهشون بها میدن فک میکنند خیلی هنرمند هستند. وگرنه اون ور آب اینها رو جز برای سواستفاده و تبلیغات سیاسی نمیخوان
  • IR ۲۲:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
   1 0
   قشنگ تابلوئه جاسوس و نفوذی جمهوری اسلامی توی اینترنشناله
 • ناشناس IR ۰۸:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
  از سال 76 تا 98 یعنی 22 سال بدون حاشیه کار کرده حالا هم واسه زندگی و آینده بهتر هجرت کرده برایش آرزوی سلامتی و خوشبختی بکنیم بهتر نیست
  • جیم IR ۱۰:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
   58 36
   پول سعودیهای خبیث برای کسی خوشبختی نمی آورد چه در دنیا چه در آخرت
  • IR ۰۰:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
   1 3
   آخی دلش یک زندگی نايس میخواد اونم با پول سعودي حد اقل ژست وطن دوستی خودتونو حفظ کنيد
 • سید IR ۰۸:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
  65 25
  اگرچنین کار حماقت آمیزی کرده باشد باید گفت و الندامة للمطرفین
 • IR ۰۸:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
  84 22
  همه اهالی کثیف سینما برن گم بشند.
  • IR ۱۴:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
   11 67
   خفه شو عقب مانده بیشعور. حقت است که دو شقه بشی
  • سعید IR ۱۵:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
   30 6
   عقب مانده بیشعور تویی احمق ، که داری از رفتن یک مجری به شبکه حامی تروریست های وهابی حمایت می کنی.همه می دانند که حامی مالی ایران اینترنشنال آل سعود خائن هستند.
  • IR ۰۵:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۳
   2 4
   افرین هرکس توی این جامعه نمیتونه درست زندگی کنه ازاین کشور بره .افسوس اینها برای خیانت به ایران وایرانی از پول های این مملکت استفاده میکنند.
 • ناشناس آذری IR ۰۹:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
  11 30
  آقای مزدک میرزایی و یا سایر هنرپیشه ها ، ورزشکاران و یا اتباع ایرانی کاری با این که شبکه ی تلویزیونی محل فعالیتشان در ایران یا خارج از کشور، بودجه و امکانات و سرمایه گذاریش را از سوی چه شخص یا کشوری تامین می کنند فقط برای کار کردن و کسب درآمد جذب می شوند و یا مهاجرت می کنند و به مسائل سیاسی کمتر توجه می کنند. همانند خیلی از کارها و مسائل در سایر کشورها که با بودجه و برنامه ریزی ایران انجام می شوند و افراد و کادر و پرسنل جذب می شوند به عنوان مثال نمایندگی صدا و سیمای ایران در فلسطین که به هر حال یک تبعه فلسطین به عنوان مجری یا تحلیل گر مسائل جذب شبکه ی صدا و سیمای ایران می شوند.
  • IR ۱۲:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
   49 9
   اگه واقعا به این دشمنی آشکار وهابیها بی تفاوتن پس باید گفت که اصلا ایرانی نیستن و ارقی به وطنشون ندارن
 • IR ۰۹:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
  29 19
  آخرش عین لجن می ندازنش بیرون و با التماس بر می گرده کشور. ببینید...
 • AU ۰۹:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
  39 34
  مشرق چیکارش دارید؟ بنده خدا می ره 1-2 سال یه پولی گیرش میاد. کار سیاسی هم که نمی کنه چرا پیگیر کانادا رفته ها نیستید و پول های میلیاردی؟!!!
 • مهدی IR ۰۹:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
  25 9
  اگر با دیدگاه واقعبینانه به موضوع نگاه کنیم درمیابیم که اگر خواننده گوینده یا بازیگری شنیده و دیده نشود مانند این است که مرده است.پس انتظار نداشته باشیم که گوینده ای که شنیده نمی شود برای فرار از مرگ واکنشی نشان ندهد.
 • محمد جعفری IR ۰۹:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
  47 17
  خیلی عالی ! بهترین کار رو کرد . تو ایران بهترین ها با بیشترین سابقه و محبوبیت قربانی لجبازی مدیران شده اند!
 • IR ۰۹:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
  17 9
  یعنی مزدک تو زرد در اومد؟؟
 • IR ۰۹:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
  8 19
  باید بررسی شود که آیا فردوسی پور در انتقال مزدک نقش داشته است یا نه
 • IR ۰۹:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
  37 66
  یه نخبه دیگه هم رفت. اینم به ویترین افتخارات مدیر شبکه 3 اضافه کنید.
  • IR ۱۲:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
   18 2
   نخبه ؟؟؟؟؟!!!!!!
  • IR ۱۴:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
   6 8
   گاندو- متن حاشیه - گفتگوهای ساعت 19 - ستاره ساز- عصر جدید - بیرون کردن مجریان تمامیت خواه و قلدر از افتخاراتش هست برای انسان های بی خبر و با دستگاه محاسباتی و تحلیل غلط این حرف ها به سختی جا می افته خدا قوت آقای مدیر شبکه سه
  • IR ۱۵:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
   6 6
   یک نخودی توی دیزی عربهای سعودی افتاد شبکه های درست و حسابی به اینها کار نمی دهند
  • IR ۰۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
   0 9
   ههههههه نخبه .... خوب برای خودتون نوشابه باز می کنید .... از فردا هر بی سرپای وطن فروش نوکر سعودی میشه نخبه
 • IR ۰۹:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
  26 24
  مردک برای مزد اندک خودرا به دشمنان فروخت
 • IRGC IR ۱۰:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
  16 5
  به قول "محمد ایمانی" چه مفت !
 • IR ۱۰:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
  17 22
  مزدک درست نیست ، # مردک # بیشتر برازنده شه
  • amiresmaili53 IR ۱۴:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
   9 4
   شعور و ادب هرکس نشانی از تربیت خانوادگی اونه
  • IR ۱۱:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۳
   1 2
   در شعور تو باید شک کرد که حامی خائن به وطن هستی و لابد از منظر تو نمک نشناسی و خیانت به کشور و خنجز از پشت زدن و خزیدن به اغوش دشمن ، نشان از تربیت والای خانوادگی و ادب است.
 • CA ۱۰:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
  20 13
  اگه در قسمت ورزشی بمونه حتما پیشرفت میکنه . خدا نگهدارش.
  • IR ۲۲:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
   2 2
   آره ! ورزشی ! اونجا خوب ورزیده میشه !
 • marshall IR ۱۰:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
  19 8
  مزدک=مزد اندک !
 • IR ۱۱:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
  12 19
  از روز اول هم من از این بیشرف متنفر بودم حالا چهره واقعی خودش رو نشون داد.
  • محسن IR ۱۲:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
   15 3
   پس اظهار نظر و قضاوتِ تو معتبر نیست چون زمانی که مشکلی نداشته ازش متنفر بودی. مگه اینکه ادعا کنی که علم غیب داری و پیشاپیش بهت الهام شده بود!
  • IR ۰۰:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۳
   2 6
   منم هميشه از اين بي همه چيز متنفر بودم
 • حامد IR ۱۱:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
  4 32
  مزدک نه مردک درسته
 • سید رضا IR ۱۱:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
  25 20
  آدم های حقیر ذلیل !!
 • IR ۱۲:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
  11 15
  آخه چرا یه موضوع بسیلر سطحی را بزرگ می کنیم ،این فرد چون پدرش صدا وسیمایی بودبا رانت پدر امد صدا وسیما شاید فرهاد مجیدی هم اگر پدرش صدا وسیمای بود الان گزارشگر بود ، ایشان چه صفت برتری دارد یا چه نخبه گی دارد ،میلیون ها جوان تر از او اتعداد بیشتر دارند آخرش ،به درک که رفت
 • محسن IR ۱۲:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
  6 2
  این بنده خدا تو کشورش کار وز ندگی راحتی داشت اومدیون نظام ومردم کشورشه باید می ماند ودینش راادا میکرداو ناسپاسی کرد به خیال واهی زندگی بهتر به خا رج رفت ان را هم نخواهد یافت بی گمان عاقبت به خیر نخواهد شد ازعاقبت شجریان عبرت نگرفت فاعتبروا یا اولی الابصار
 • IR ۱۲:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
  38 2
  وقتی تلویزیون با اینهمه آدم نخبه وخوب واسطوره در مملکت در هر شبکه مهمان برنامه های پر مخاطب ش سلبریتی ها هستندکه بعضاً هیچ اعتقادی به هویت ملی ندارند که اگر کسی نداند گویی مملکت را اینها ساختند مهمان داریم چه مهمانی بازیگر فلان خواننده بهمان نتیجه اش میشود این یک روز رامبد یک روز این وان
 • محسن IR ۱۲:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
  12 11
  اگه رفتاری که با فردوسی پور شد انگیزۀ رفتنِ این بندۀ خدا شده باشه، مسـبّــبـانِ اون رفتار باید در پیشگاه خدا و خلق پاسخگو باشن. البته بعید می دونم که اعتقادی به پاسخگویی داشته باشن.
  • IR ۱۲:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
   9 6
   چرا آسمون ریسمون میبافین گناه اول رو خودش مرتکب شده که به دشمنان بشریت و شیاطین مجسم پیوسته
 • ناشناس IR ۱۲:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
  19 5
  قضاوت نکنید شاید لازم بوده بره. شما چیزی نمی دونین
 • حسین IR ۱۲:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
  17 9
  همش تقصیر مدیر شبکه سه هستش وگرنه نمیرفتن هیچکدوم
 • ناشناس IR ۱۲:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
  5 13
  شاید نفوذی باشه مزدک تو دم و دستگاه اونا
 • IR ۱۳:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
  47 8
  چشم صدا و سيماي روسياه كور
 • ناشناس SE ۱۳:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
  4 4
  اگر پیوستن مزدک به شبکه آل سعود درست باشد، باید بدانند که بعدها هم به هر دلیل اظهار پشیمانی کرد و خواست برگردد، حتما باید اولا مجازات شود، زیرا به کشورش خیانت کرده، ثانیا در هیچ جا که مربوط به دولت است نباید بوی کار داد. اگر هم نفوذی است که امیدوارم کارش را بخوبی انجام دهد و به کشور و مردمش خدمت کند.
 • آکرونیا IR ۱۳:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
  5 4
  اینکه رفته به یک شبکه ی وابسته به نظام سعودی قطعا در آینده از این تصمیمش پشیمون خواهد شد ولی مزدک میرزایی یکی از کم حاشیه ترین گزارشگرای تلویزیون بود که این یک سال اخیر به شکل عجیبی کم کار شده بود حتی گزارش بازیای درجه دو و سه رو هم بهش نمیدادن اونوقت جوجه گزارشگرایی مثل محمدرضا احمدی و فرشاد احمدجو تلویزیونو قرق کردن یا میثاقی که اکثر برنامه ها رو کنترات گرفته بود
 • محمود IR ۱۵:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
  6 0
  مسبب اون میران کم سواد صدا و سیما هستند...
 • نون IR ۱۶:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
  3 22
  فقط ناراحت این هستم که چه گزارش هایی را با گزارش این اجنبی پرست گوش دادم و وقتم را حروم
 • IR ۲۱:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
  1 20
  مگه تو ایران چه کار مثبتی انجام داده که حالا اونجا انجام میده یه نظافتچی به خارجیا اضافه شد
 • آرمین IR ۲۲:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
  3 0
  هرکسی حق دارد که شیوه زندگی خود را انتخاب بکند، اما ایکاش مزدک در انتخابش دقت بیشتری میکرد،
 • IR ۲۳:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
  22 0
  عادل کجاست؟؟؟ کی ازش دفاع کرد؟
  • IR ۰۹:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۳
   1 1
   بد معامله ای با خود کرده است که در مسیر تحقق اهداف سلفی ها، وهابی ها و داعشی ها می خواهد عمرش را حروم کند
 • مرتضی IR ۰۰:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۳
  19 1
  تا بود کم حاشیه و کار درست بود ،خیلی وقت بود بهش بها نمیدادن ،کار خوبی کرد ک رفت واسش ارزوی موفقیت دارم ،
 • IR ۰۲:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۳
  3 0
  ای بابا خیابانی مریض شده .عادل بایکوط شده. مزدک فراری شده .شفیع مرحوم شده.اسکندر کوطی بازنشسنه شده
 • ناصر SE ۰۲:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۳
  36 21
  لجن وطن فروش
 • IR ۰۹:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۳
  5 7
  دمش گرم ،خوب بعضیهاتون رو سوزوند ،بمونه اینجا که چی بشه
  • IR ۱۲:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۳
   2 1
   راست گفتی دم همه جهنمیا گرم گرم خیلی خیلی ...
 • اسفندیارامیری IR ۰۹:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۳
  2 1
  رفتی.به.جهنم.بی.اصل.ونصب.برو.به.جهنم
 • IR ۱۱:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۳
  2 3
  امثال بت سازی در صدا و سیما این هیولاها را پرورش داد عادل هم بعد بیست سال باید میرفت همانطور که شما از عادل خوشتون می اومد ما هم از عادل متنفر بودیم بیست سال کافیه برای جلب رضایت امثال شما
 • ایران سرزمین امام رضا IR ۱۳:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۳
  1 16
  زندگی در سرزمین امام رضا لیاقت میخواد لیاقتی که نصیب هر کسی نمیشه
 • بابک IR ۰۰:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
  9 0
  دمشگرم ،جهنمِ!سعودی بهتر از بهشتِ آخوندی ست
  • IR ۲۳:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
   1 0
   واقعا
 • ۰۸:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۵
  2 0
  همه آزادند هرجای دنیا که بخوان و توانایی مالی داشته باشند زندگی کنند، امااااا، اما یکی مثل مزدک میرزایی که تو هر گزارشی که انجام می داد منتظر بود دوربین عکس رهبر و امام رو در استادیوم آزادی نشون بده تا جمله ای در وصف ایشان بگه چطور میتونه بره یک شبکه ضد انقلاب. به قول بچه ها: اوسکول کردید مارو؟ انگار هر کی بیشتر خودشو به نظام نزدیک میکنه احتمال مهاجرتش بیشتره. به قول یک آقایی: چه خبرتوووونه؟؟! چه خبرتونهههههه؟!
 • کاسپین IR ۱۶:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
  0 0
  سلام . همه اینها نشان از ضعف معاونت عقیدتی سیاسی صدا و سیمای ماست ، کسانی که به درجه بالای اجتماعی میرسند ودر بین مردم هایلایت میشن رو باید بیشتر تحت کنترل بگیرند ، فیلترهای عقیدتی و مکتبی باید در صدا و سیما قویتر بشه .

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس