جنگنده اسرائیلی

رژیم صهیونیستی ادعا کرده است که طی ماههای اخیر سه کامیون حامل سلاح را بمباران کرده که به مقصد غزه در حرکت بوده است.

به گزارش مشرق، رژیم صهیونیستی مدعی است که طی ماه‌های اخیر، نیروی هوایی این رژیم چندین کامیون حامل سلاح را پیش از اینکه به منطقه «سیناء» مصر برسد، هدف قرار داده است.

شبکه خبری صهیونیستی «آی۲۴نیوز» گزارش داد که دهم نوامبر سال گذشته تا پایان ماه می سال گذشته، سه کامیون حامل سلاح را بمباران کرده است. یکی از این کامیونها در اواسط مارس سال گذشته هدف قرار گرفت که «حامل موشکهای ایرانی بود که برای [سازمان] جهاد اسلامی [فلسطین]» فرستاده شده بود.

بیشتر بخوانید:

پشت پرده شورش آفریقایی تبارهای اسرائیل/ دردسر امنیتی یک جوان 19 ساله برای کابینه نتانیاهو/ حبس خانگی یک قاتل در هتل!

واکنش شدید اللحن انصارالله یمن به حمله صهیونیستها به سوریه

برخی از منابع صهیونیستی در ادامه اعلام کردند که «یکی از این کامیونها، حامل موشک، سلاح و مواد منفجره قوی بود که در ساخت بسته‌های انفجاری استفاده می‌شود».

منابع مذکور مدعی شدند که این کامیون از طریق تاجران سلاح از لیبی منتقل شد و به مقصد غزه در حرکت بود تا «از طریق میانجی‌ها فلسطینی حاضر در کشورهای مختلف از جمله لیبی به جنبش حماس [فلسطین] فروخته شود».

به ادعای این منابع، یک کامیون دیگر نیز از یک کشور دیگر به سمت غزه حرکت کرد که این کامیون نیز بمباران شد.

منابع صهیونیستی همچنین تصریح کردند که «نیروی هوایی اسرائیل در پسِ این عملیاتها قرار دارد... و هدف قرار دادن آن [کامیونها] پس از دریافت اخبار اطلاعاتی بوده که غالبا از طریق برخی از کسانی که با سرویسهای اسرائیلی همکاری داشتند، از داخل سیناء جمع‌آوری شده بود».

آی۲۴ به نقل از این منابع گزارش داد که رژیم صهیونیستی عملیات گسترده‌ای را در سیناء از طریق برخی از کسانی که با سرویس‌های صهیونیستی همدست هستند، انجام می‌دهد تا «مانع از رسیدن سلاح به حماس و جهاد اسلامی شود» و اجازه ندهد برخی از افراد حاضر در سیناء از طریق قاچاق، پول به دست گروههای فلسطینی حاضر در غزه برساند.

به ادعای منابع صهیونیستی، این رژیم در برخی از کشورهای عربی که «خط قاچاق سلاح و موشک از آنها عبور می‌کند مانند سودان و لیبی و حتی از طریق دریای سرخ دست به عملیات می‌زند تا مانع از آن شود که از آنجا به کشورهای نزدیک سلاح منتقل شود».

منابع مذکور در پایان مدعی شدند که رژیم صهیونیستی در دو سال گذشته بیش از ۱۳ تونل را که توسط حماس و جهاد اسلامی حفر شده بود، منهدم کرده است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس