روزنامه

متاسفانه طیف اصلاحات نگاه ابزاری به زنان دارد. این طیف به هیچ عنوان دغدغه‌ای برای احقاق حقوق بانوی ایرانی ندارد. هدف اصلی این جنجال آفرینی ها «ایجاد گسل‌های جنسیتی برای تحریک به اعتراض و آشوب» است.

سرویس سیاست مشرق - روزانه می‌توان از لابه‌لای گزارش‌ها و عناوین خبری رسانه‌های مکتوب و حتی غیر مکتوب، نکات قابل‌توجهی استخراج کرد؛ موضوعاتی که می‌تواند برای مخاطبین قابل‌استفاده و محوری برای تحلیل باشد، در گزارش روزانه "ویژه‌های مشرق" نکات و تأملات قابل‌استخراج از رسانه‌ها برای مخاطبین عرضه خواهد شد؛ با «ویژه‌های مشرق» همراه شوید.

*******

ترکان: زنان برای لذت بردن باید تماشاچی ورزش مردان باشند!

«فرزانه ترکان» عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران در یادداشتی در روزنامه آرمان با عنوان «ورود زنان به ورزشگاه مطالبه‌ای بر مبنای حق» نوشت: «در روزهای اخیر حضور زنان در ورزشگاه برای تشویق تیم والیبال در ارومیه اتفاق مثبتی است که تأثیر خوبی بر فضای ورزش کشور گذاشته است. اما چگونه می‌توان این موضوع را در ابعاد ملی و در همه ورزشگاه‌ها و اتفاقات ورزشی کشور شاهد بود؟ ابتدایی‌ترین قدم در این راه به رسمیت شناختن و صحه گذاشتن بر حق زنان برای حضور در ورزشگاه است. در کشور علاقه‌مندان زیادی وجود دارند که خواهان حضور در ورزشگاه‌ها و لذت بردن از هیجان ناشی از مسابقات ورزشی هستند. این موضوع باید به عنوان یک حق شناخته شود. اینکه انتظار داشته باشیم زنان فقط خواهان تماشای بازی‌ها و مسابقات زنانه باشند اشتباه است و تا زمانی که این نگاه تغییر نکند، نمی‌توان انتظار تغییر چشمگیری داشت».

ترکان در ادامه گفت: «جای تعجب دارد وقتی در کشور ما درِ سالن‌های سینما، تئاتر، کنسرت و دیگر برنامه‌های فرهنگی به روی زنان باز است اما به ورزشگاه که می‌رسد حساسیت‌ها بیشتر شده و مانع ورود زنان به سالن‌های ورزشی می‌شوند…فرهنگ‌سازی این موضوع نیز باید در دستور کار قرار گیرد و شرایطی در نظر گرفته شود که مردان حاضر در ورزشگاه‌ها اجازه بی‌اخلاقی و رفتارهای خلاف عرف نداشته باشند. اینکه به صرف ناتوانی در ایجاد محیط سالم، فقط زنان از حق خود محروم شوند، عدالت نیست».

طیف اصلاح طلب با ژست «حمایت از حقوق زنان» به طرق مختلف به منزلت و شأن بانوی ایرانی توهین می‌کند.

چندی پیش روزنامه آرمان با توهین به زنان ایرانی در مطلبی نوشته بود: «اگر زنان به تماشای بازی مردان نروند دچار بحران روحی و روانی می‌شوند»! خبرگزاری اصلاح طلب ایلنا نیز چندی پیش در مطلبی نوشته بود: «باید اجازه داد زنان به ورزشگاه‌ها بیایند تا هم فحش بدهند و هم فحش بشنوند»!

تاکنون به این فکر کرده‌اید که چرا «افزایش سرانه فضای ورزشی بانوان» و «استعدادیابی از دختران نوجوان ایرانی برای حضور در رشته‌های مختلف ورزشی» و «تشویق زنان برای حضور به عنوان تماشاچی در مسابقات بانوان» به هیچ عنوان برای اصلاح طلبان دغدغه نیست؟! پاسخ روشن است؛ متاسفانه طیف اصلاحات نگاه ابزاری به زنان دارد. این طیف به هیچ عنوان دغدغه‌ای برای احقاق حقوق بانوی ایرانی ندارد. هدف اصلی این جنجال آفرینی ها «ایجاد گسل‌های جنسیتی برای تحریک به اعتراض و آشوب» و «تقلیل جایگاه یک زن، از یک انسان به یک ابزار» است.

باید قاسم سلیمانی و دانشمندان ایرانی را تحریم کنیم تا مشکلات رفع شود!

روزنامه شرق در گزارشی با عنوان «FATF از دقیقه نود گذشت» نوشت: «مهلت چهارماهه ایران به پایان رسید... مبادلات بانکی و حتی تجاری ایران اما در گرو بیانیه FATF است. بازگشت ایران به لیست سیاه FATF همان اتفاقی است که در صورت تحقق حتی کشورهای دوست ایران را هم از ادامه همکاری بازمی‌دارد… سخنگوی دولت در نشست اخیر خود تصویب دو لایحه باقی‌مانده را حیاتی دانسته است… یکی کنوانسیون مقابله با تأمین مالی تروریسم (CFT) …و دیگری کنوانسیون پالرمو (مبارزه با جرائم سازمان‌یافته فراملی)».

این روزنامه اصلاح طلب در ادامه نوشت: «مقامات وزارت خارجه هم بارها تأکید کرده‌اند که در صورت نپیوستن به FATF کار با اینستکس هم امکان‌پذیر نیست».

در روزهای اخیر، جریان اصلاح طلب فضاسازی برای تصویب لوایح مرتبط با FATF را تشدید کرده است.

این طیف در سال ۹۴، مدعی بود که اگر در موضوع هسته‌ای با آمریکا به توافق برسیم، تمامی تحریم‌ها از جمله تحریم‌های مالی و بانکی و نفتی لغو شده و سرمایه خارجی به کشور سرازیر می‌شود. برجام امضا و اجرا شد، اما هم تحریم‌ها افزایش یافت و هم سرمایه گذاری خارجی کاهش پیدا کرد.

در حال حاضر، رئیس سازمان FATF، معاون وزیر خزانه داری آمریکاست. مرکزی که به اتاق جنگ اقتصادی آمریکا مشهور است.

سازمان FATF پیش از این صراحتاً در گزارشی اعلام کرد که هدف اصلی این سازمان، جلوگیری از دورزدن تحریم‌ها توسط ایران است. کارویژه این سازمان، اجرای لیست تحریم وزارت خزانه داری آمریکا است.

اگر کشوری عضو FATF باشد، ملزم است که از لیست تحریمی وزارت خزانه داری آمریکا پیروی کند. در این لیست اشخاصی همچون سردار قاسم سلیمانی و دانشمدان ایرانی در حوزه‌های مختلف- هسته‌ای، نانو، دانش فضایی و…شرکت‌های دانش بنیان و سازمان‌های مرتبط با حوزه‌های علمی و نظامی و جوانان نخبه ایرانی حضور دارند.

بر همین اساس بانک‌های ایرانی ملزم می‌شوند که اشخاص و سازمان‌ها و شرکت‌های مذکور را در داخل کشور تحریم کنند. پیش از این نیز مستنداتی درخصوص دستور دولت به بانک‌های ایرانی درخصوص اجرای لیست تحریمی وزارت خزانه داری آمریکا منتشر شد که حواشی بسیاری داشت.

طیف اصلاح طلب و برخی دولتمردان اینگونه وانمود می‌کنند که اگر در آینده به FATF بپیوندیم، همه مشکلات کشور رفع می‌شود. این در حالی است که دولت از سال ۹۵ تاکنون در حال اجرای دستورات FATF است اما این همکاری یکطرفه تاکنون هیچ گشایشی در امور مالی و بانکی ایران ایجاد نکرده است.

از سوی دیگر، ادعای عدم همکاری کشورهای دوست در صورت نپیوستن ایران به FATF به هیچ عنوان صحت ندارد.

یک سؤال؛ کدام کشور با تحریم دانشمندان و نخبگان و حافظان امنیت خود، مشکلات را رفع کرده است؟!

عبدی: خانواده همسر دوم نجفی باید قبل از دادگاه رضایت بدهند!

«عباس عبدی» از فعالین اصلاح طلب در یادداشتی در روزنامه اعتماد نوشت: «توصیه خیرخواهانه‌ای را هم به خانواده مقتول کنم. دختر شما کشته شده است. حرف‌هایی هم زده می‌شود که حتماً برای شما خوشایند نیست. ولی به نظر می‌رسد که با توجه به جمیع احوال هم به لحاظ اجتماعی و سیاسی و هم به لحاظ خانوادگی بهتر است به شرط عذرخواهی با رضایت مساله را حل کرد. باید پذیرفت که خانم استاد هم در این ماجرا بی‌نقش نبوده است هر چند این نقش مجوزی برای کشته شدن نیست. همین کافی است که خانواده و صاحبان خون با درایت و حتی پیش از آغاز دادگاه با وکلای آقای نجفی به توافق برسند و ماجرا خاتمه داده شود. موقعیت آقای نجفی با یک فرد عادی فرق می‌کند او با همین شرایط هم فشار سنگینی را تا سال‌ها تحمل خواهد کرد».

عبدی با ژست طلبکارانه مدعی شده است که خانواده مقتول باید «قبل از دادگاه»! رضایت بدهند!. متاسفانه قبیله گرایی در طیف اصلاح طلب هر روز شدت و حدت بیشتری به خود می‌گیرد. یک روز با دفاع تمام قد از مدیران نجومی بگیر و مفسدان دانه درشت اقتصادی و روز دیگر با تطهیر یک قاتل!

در روزهای گذشته «حسین مرعشی» سخنگوی حزب کارگزاران گفته بود: «بسیار حیف است که شخصیتی مانند دکتر نجفی به اتهام قتل در انتظار اعدام باشد …باید از قوه قضاییه بخواهیم که با حوصله و دقت و وسواس بیشتری پرونده ایشان را بررسی کنند. به هر حال نباید حقی از هیچکدام از طرفین زایل شود. از سوی دیگر من خودم این روزها در خلوت خود توسل می‌جویم و دعا می‌کنم که فرصت دوباره‌ای به آقای نجفی برای زندگی داده شود».

«عبدالله مؤمنی» فعال سیاسی اصلاح طلب با اشاره به ماجرای نجفی و واکنش اصلاح طلبان به این ماجرا در مطلبی نوشته بود: «جریان اصلاحات بیش از کاهش و زوال سرمایه سیاسی‌اش و کاسته شدن از حضور موثرش در جامعه، با سقوط و زوال و انحطاط اخلاقی نیز مواجه شده است».

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 30
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 3
 • مانا IR ۱۵:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۰
  62 6
  اگراصلاح طلبان دنبال حقوق زنان درورزشگاهها هستند چراقلب زنان راباگلوله می شکافند.اقای عبدی قصاص نباشدفردا زنان دیگرهم کشته خواهد شد ودیگه امنیتی نخواهدبود
  • سید US ۱۸:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۰
   22 0
   ورزشگاه های زنان هالی از تماشاگر است. چرا زنان رو به ورزشگاه زنان نمی برم که زنان رو تشویق کنن؟ حضور برخی زنان در ورزشگاه های مردان تبعیض جنسیتی علیه مردان است
  • خانم IR ۱۵:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۱
   30 5
   احسنت، ما منتظر اعدام نجفی هستیم
  • ناشناس IR ۱۶:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۱
   0 0
   هیچگاه یک ایرانی مسلمان در انتظار اعدام شدن کسی روزش را به شب و شبش را روز نمیرساند. ما فقط انتظار مهدی موعود (عج) را می کشیم و بس. هر چند که مشرق منتشر نکند.
 • نام DE ۱۶:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۰
  7 12
  اصلا به نظر بنده زنان بايد به صورت مختلط با مردان به تمرين بپردازند، ضمنا در مورد دكتر نجفي عزيز نيز بايد ايشان را فورا از زندان فراري دهيم.
  • IR ۲۰:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۰
   30 4
   به این نظرات احمقانه ایرادی وارد نیست چون اظهار نظر حق همه است ایراد اصلی به مشرق وارد است که با مجاز دانستن انتشار این نظرات ابلهانه به شعور مخاطب اهانت می کند
 • IR ۱۶:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۰
  34 2
  آقای ترکان روز بازی پرسپولیس و سپاهان جای خانواده ات در ورزشگاه خالی بود
 • IR ۱۶:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۰
  4 8
  کِی گفت زنان برای لذت بردن بایدتماشاچی ورزش مردان باشند؟من خودم یه دخترم وبه شدت علاقه دارم که به ورزشگاه برم اما خب به خاطرمسائل اخلاقی نمیشه وحرفی هم ندارم کاملاهم مطیع قانونم اما ای کاش میشدحداقل برای بازی های تیم ملی فوتبال خانمها برن.چه اشکال شرعی داره؟
  • IR ۱۹:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۰
   15 6
   تماشای بدن مردان نامحرم بر شما حرام است. اگر واقعا دوست دارید ورزش تماشا کنید چرا به تماشای مسابقات ورزشی بانوان نمی روید
 • IR ۱۶:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۰
  29 2
  خاک برسر ترکان وامثالهم .
 • IR ۱۶:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۰
  23 5
  لعنت خدا بر افساد طلبان بااین افکار پوسیده وجهنمی شون.
 • IR ۱۷:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۰
  19 2
  هموطن های عزیز من خیانت به کشور کار بسیار بسیا بسیار بدی ست.
 • IR ۱۷:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۰
  29 2
  مومنی راست گفته افساد طلبان دچار انحطاط و سقوط اخلاقی شده اند‌.
 • سید IR ۱۷:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۰
  36 2
  فقط می توان گفت که کاسبان برجام یعنی اصلاح طلبان همگی تهوع آورند!
 • IR ۱۷:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۰
  6 15
  تیتر خیلی احمقانه انتخاب شده
 • IR ۱۷:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۰
  20 2
  مرشد شماها (نجفی) با ترور یک زن نشان داد شماها هرچه از زنها می گوئید دروغ است - خجالت بکشید- دوره لمپنهایی که پس از سوء استفاده از این موجود شریف زنهارا می کشتند و می کشتیدو در سطل آشغال یا حبسهای مخوف خانگی نابودشان می کردند و می کردید بسر آمده است
 • IR ۱۷:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۰
  15 2
  به اموال اقای آبگوشنی و خانواده اش رسیدگی و اضافات را به خزانه عودت تا ملت از این بازی لذت ببرند..
 • IR ۱۷:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۰
  18 5
  خون اسفادطلبها از خون بقیه مردم سرختره علی الخصوص اگه صاحب پست ومقام باشن مثل نجفی . اگه عدالت وقانونی هست باید برای همه یکسان باشه نجفی وایکس وایگرک نداریم جناب عبدی .واقعا تو وامثال تو باید تاکید مکنم بایدقبل از زدن این حرفها وبالاخص قبل از دادگاه نجفی خجالت بکشی عبدی. توکی هستی که برای خانواده مرحومه میترا استاد تعیین تکلیف کنی؟؟؟باید؟؟؟؟؟؟!!!!
 • IR ۱۹:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۰
  5 7
  ول کن بگذار به خودنمایی بپردازند، اینها فقط به درد لذت بردن میخورند! کل بهار زندگی شان از ۲۰تا۳۰ سالگی است، پس از آن چیزی برای ارائه ندارند...
  • IR ۱۵:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۱
   4 0
   لذت حرام ؟ لذتی که می تواند خانواده رو ویران کند ؟ عوض نصیحته ؟
 • سید رضا IR ۲۲:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۰
  10 2
  با این استدلال احمقانه خانم ترکان ؛ مردان هم حق دارند ؛ برای لذت بردن ، ورزش زنان را تماشا کنند !!!
 • IR ۰۰:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۱
  8 2
  اصلاح طلبان هیچ اهمیتی برای منزلت زن قايل نیستن
  • IR ۱۵:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۱
   3 4
   اونها به دروغ میگند ما اصلاح طلبیم ! ما چرا دروغشون رو تکرار می کنیم ؟! راستش رو که قرآن فرموده بگیم : ألا إنهم هم المفسدون . همانا قطعا آنها مفسدانند .
 • IR ۰۰:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۱
  5 2
  ملت ایران قدردان حافظان امنیت کشور هست
 • IR ۰۱:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۱
  31 2
  خدا خیر بده به حاج قاسم سلیمانی و همه سرداران سپاه
 • شریف زاده IR ۱۱:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۱
  9 2
  عبدی: خانواده همسر دوم نجفی باید قبل از دادگاه رضایت بدهند! نتیجه : تا دست آقایان برای گشتن بی گناه دیگری باز باشد.
 • IR ۱۱:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
  0 5
  دروغ نگید شما اصلاً دنبال حقوق ملت نیستید. اگر بودید وضعیت ملت الان این نبود...تا کی می خواهید با شعار سر مردم کلاه بگذارید..... بس است دیگر.......
 • IR ۱۸:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۱
  1 2
  اکبر ابگوشتی با دخترش بهتر است بروند ابگوشت بزباش و دیزی خودشان را بپزند .
 • حسن باجلان IR ۰۰:۰۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
  0 0
  نزدیک انتخابات دست گذاشتید رو رفتن خانم ها به ورزشگاه ما منتظر یه ایده ی جدید و پیچیده تر بودیم دخترا یا پسرا فرقی نمیکنه قبل رفتن به ورزشگاه این جواب رو بده برنامه اقتصادی چی داری مشکل رفتن زنان و خواهران عزیز مملکتم حل شدنی هست شما بگو واسه اقتصاد صداتو ببر بالا
 • علی IR ۰۲:۱۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
  0 0
  کل مشکل این کشور اصلاح طلبها هستند کاش میرفتند به غرب واسرائیل وامریکا ووهابیهای .... می‌پیوستند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس