سوریه

یک فرمانده میدانی با اشاره به حملات شدید تروریست‌ها به مواضع ارتش سوریه در شمال استان حماه، تأکید کرد که تروریست‌ها در این حملات از گازهای سمی نیز استفاده کردند.

به گزارش مشرق، عناصر تروریستی «جبهه النصره» و مهمترین همپیمان آنان یعنی «جیش العزه» در شمال استان حماه به شدت به مواضع ارتش سوریه حمله کردند.

یک فرمانده میدانی اعلام کرد که عناصر النصره، در ارتفاعات «ملح» و منطقه «جبین» در ریف حماه مواضع ارتش سوریه را هدف حملات خود قرار دادند.

بیشتر بخوانید:

پایان رجزخوانی‌های تروریست‌ها در شهرکی که این روزها سر و صدای زیادی به پا کرده است+ نقشه میدانی و عکس

این فرمانده به خبرگزاری «اسپوتنیک» گفت که تروریست‌ها از محورهای «الزکاه» و روستای «الاربعین» در جریان این حملات از گازهای سمی علیه ارتش سوریه استفاده کردند.

به گفته این فرمانده، تروریست‌ها با استفاده از تانک‌ها و خودروهای زرهی ترکیه‌ای، نتوانستند پیشروی داشته باشند و ارتش سوریه نیز پس از استقرار مجدد، به مواضع تروریستها پاتک زدند.

یک منبع دیگر اعلام کرد که عناصر جیش العزه، مواضع ارتش سوریه را در این منطقه و اطراف شهر «محرده» هدف حملات راکتی قرار دادند.

به گفته این منبع، تروریستها همزمان با این حملات، از محورهای الزکاه و الاربعین، به مواضع ارتش سوریه و مسیرهای امدادرسانی آن در این منطقه حمله کردند.

بالگردهای ارتش سوریه اما در واکنش به این حملات، چند جنگ‌افزار وابسته به تروریستها را که از منطقه «خان شیخون» به سمت شهرک «الزکاه در شمال حماه در حرکت بودند، منهدم کردند.

منبع مذکور همچنین اعلام کرد که ارتش سوریه در منطقه الجبین در شمال حماه برخی از مواضع خود را تخلیه و به سمت مواضعی عقب‌نشینی کرد تا مانع از تلفات احتمالی شود.

به گفته این منبع، ارتش سوریه تجهیزات نظامی زیادی به این محورها ارسال کرده است تا بتواند تروریستها را به عقب براند.

در همین ارتباط، منابع محلی حاضر در ادلب اعلام کردند که عناصر النصره و جیش العزه در این حمله، از شمار زیادی از نیروهای رنجر خود استفاده کردند که از تبعه‌های آسیایی بودند.

در شمال حماه، عناصر النصره و جیش العزه شهرها و شهرکهای «اللطامنة، کفرزیتا، لطمین، الزکاة و الأربعین» را در اشغال خود دارند. در جیش العزه، تروریستها چچنی، چینی و ازبک حضور دارند که بیشتر در شمال غرب سوریه به ویژه در شمال حماه و سهل الغاب و مناطق اطراف آن مستقر هستند.

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس