استان ضالع.jpg

رزمندگان یمنی پس از ۸ روز درگیری سنگین در غرب استان ضالع موفق شدند حدود ۳۰۰ کیلومتر مربع از مساحت اشغالی را آزاد کنند و به کنترل دربیاورند.

به گزارش مشرق، یک هفته از عملیات مشترک نیروهای ارتش و رزمندگان مقاومت انصارالله یمن در مناطق «العود، الخشبه و حمک» در غرب استان ضالع و شرق استان اب علیه نیروهای تحت فرمان ائتلاف غربی - عربی - صهیونیستی گذشت.

نیروهای یمنی در جریان درگیری‌های سنگین و نفس گیر در این محور موفق شدند خطوط دفاعی نیروهای ائتلاف را در هم بشکنند و با کشته و زخمی کردن دهها تن از آنان به پیروزی‌های چشمگیری دست یابند.

یک منبع میدانی که از نزدیک در جریان عملیات در غرب استان ضالع و شرق استان اب است به مشرق اعلام کرد: رزمندگان یمنی پس از درگیری‌های سنگین موفق شدند کوه راهبردی «العود» را از اشغال نیروهای ائتلاف خارج کنند و به کنترل دربیاورند.

این منبع میدانی افزود: نیروهای یمنی پس از تثبیت مواضع در کوه «العود»، عملیات علیه نیروهای ائتلاف را ادامه دادند و پایگاه نظامی «السور» را به همراه مناطق اشغالی در «مثلث العود» بازپس گرفتند.

وی تصریح کرد: نیروهای یمنی پس از آزادی و پاکسازی مناطق اشغالی در «کوه العود، پایگاه نظامی السور و مثلث العود» در غرب استان ضالع وشرق استان اب عملیات را از سه محور علیه نیروهای ائتلاف غربی - عربی - صهیونیستی ادامه دادند.

این منبع میدانی به عملیات نیروهای یمنی در محور نخست اشاره کرد و گفت: رزمندگان عملیاتی را از محور «مثلث العود» به سمت شمال برای پاکسازی منطقه «سوق الخمیس» یا همان «پنج شنبه بازار» و روستاهای حومه آغاز کردند.

وی با بیان اینکه نیروهای یمنی در محور دوم از «مثلث العود» به سمت مناطق شرقی پیشروی کردند، افزود: در این محور مواضع نیروهای ائتلاف در منطقه «نجد السنف» و مناطق حومه هدف قرار گرفته شد.

این منبع با توضیح این مطلب که رزمندگان یمنی در محور سوم عملیات را از «مثلث العود» به سمت مناطق جنوبی آغاز کردند، گفت: پاکسازی منطقه وسیع «الخشب» در این محور در دستور کار قرار گرفت.

منطقه «الخشب» شامل بیش از ۲۵ منطقه و پایگاه نظامی مهم و راهبردی است و همین مسئله به اهمیت آن افزوده است؛ «پایگاه های نظامی «حلم، شرف الامام و الحمک» به همراه کوه «الیباری» و منطقه «الحمک» در این محور واقع شده‌اند.

براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای ارتش و رزمندگان یمنی در نهایت عملیات را در این سه محور با موفقیت به پایان رساندند و موفق شدند بیش از ۱۰۰ روستا، منطقه نظامی و ایستگاه دفاعی را به طور کامل پاکسازی کنند.

به گزارش مشرق، رزمندگان یمنی در مجموع عملیات ۷ روزه در این سه محور توانستند حدود ۳۰۰ کیلومتر مربع از مناطق غربی استان ضالع و شرق استان اب را از اشغال نیروهای ائتلاف خارج کنند و به کنترل خود دربیاروند.

مقادیر زیادی از تجهیزات نظامی نیروهای ائتلاف در این محورها به غنیمت نیروهای یمنی درآمد؛ شمار زیادی از مزدوران ائتلاف در جریان درگیری‌های سنگین کشته و زخمی شدند و دهها تن دیگر از مناطق متواری و عقب نشینی کردند.

غرب استان ضالع با مناطق شرقی استان «اب» هم مرز است و نیروهای یمنی با پاکسازی مناطق اشغالی در این محور موفق شدند تا حدودی امنیت را در مناطق مرزی مشترک این دو استان تأمین کنند.

رزمندگان یمنی پس از درگیری‌های سنگین در بخش «الحشا» در جنوب غرب استان ضالع توانستند شماری از نیروهای ائتلاف از جمله «نبیل علی عبدالله المشرقی» از فرماندهان تیپ چهارم را به هلاکت برسانند.

در لیست کشته شدگان نام دو فرمانده میدانی دیگر (عصام علی عبدالله المشرقی و نصر صادق الکربی) دیده می‌شود؛ رزمندگان یمنی در ۲ هفته گذشته نیز نیروهای ائتلاف را از برخی مناطق در بخش‌های «دمت و الحقب» عقب راندند.

به گزارش مشرق، رزمندگان یمنی همزمان عملیاتی را برای پاکسازی نقاط اشغالی بخش «مریس» آغاز کردند؛ نیروهای ارتش و رزمندگان مقاومت انصارالله در تلاش هستند با پاکسازی کامل بخش «مریس» و مناطق مرکزی به سمت محور مهم «قعطبه» پیشروی کنند.

استان ضالع در جنوب یمن واقع شده و ۹ بخش به نام‌های «الأزارق، جبن، جحاف، الحشاء، الحصین، دمت، الشعیب، الضالع، قعطبة» دارد؛ حدود ۴۵ درصد از استان ضالع شامل مناطق مرکزی و جنوب شرقی و جنوب غربی در اشغال نیروهای ائتلاف است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • انتشار یافته: 20
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 8
 • IR ۲۳:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴
  موشک بدر پی را نشون دادن سعودی ها خودشون خراب کرد ولی بازهم میگم ما باید جنگنده بسازیم دیدید که روسیه باکمک جنگنده چقد به ما کمک کرد
  • US ۱۸:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۵
   3 7
   میگم این رای منفی ها باعث شده یه جورایی دیگه رای منفی ارزش نداشته باشه و بلعکس باعث هات شدن یک کامنت شده =))
 • IR ۰۰:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۵
  65 95
  چرا یه کمک اساسی به یمن نمی‌کنیم؟!!
  • حسین PL ۰۲:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۵
   31 11
   دولت برجامی کمک که نمی کنه هیچ اگر میتونست براشون دردسر هم درست میکرد....
  • IR ۰۳:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۵
   10 6
   پس این ها چیه داداش؟!
  • IR ۰۸:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۵
   13 4
   چون نمی تونیم
  • IR ۰۹:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۵
   9 3
   بیشتر از این که نمیتونید کمک کنید .
  • US ۱۸:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۵
   10 2
   دولت ما که حتی نمیذاره کمک به خودمون برسه. نه خودش وظیفه اش رو انجام میده نه میذاره کسی کار کنه... مثلا همین پالایشگاه‌ها که به سفارش دولت توسط سپاه درست میشه بعد برو ببین چطور با سپاه برخورد کردند.... یا همین یارانه گوشت تنظیم بازاری که اصلا ملت رنگش رو هم ندیدن....
 • IR ۰۷:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۵
  عربستان درحال تجربه جنگ هست درآینده امپراطور بزرگ نطامی اقتصادی سیاسی درمنطقه عربستان هست
  • IR ۱۰:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۵
   90 80
   عربستان در حال تجربه تجزیه هست. در آینده نزدیک و دور عربستان شکم پرستی و فروشنده نفت است.
  • ۱۰:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۵
   مهم این است که امپراتوری را چه کسانی اداره خواهند کرد؟ نیروهای جهادی کل منطقه را به دست خواهند گرفت.
  • BE ۱۴:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۵
   6 7
   زپرشک
  • علی راشدی IR ۱۴:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۵
   10 4
   میبینم که لشگر لایک گزارای دشمن به این پست حمله کردن.
  • US ۱۹:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۵
   3 2
   دروغ 13 است؟
 • IR ۱۰:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۵
  20 83
  میگم کشوری که خود را خادم حرمین میداند به کشور مسلمان و همسایه حمل کرده 5 سال مسلمان کشی میکند کودک کشی میکند . خدا رحمت کند امام خمینی ره و خدا حفظ نماید رهبر فرزانه ما را که در پی اتحاد امت اسلامی اند. عربستان قطعا با این آل منحوس سعودی بیراهه میرود و یقینا آینده سیاسی عربستان اینگونه نخواهد بود.
 • US ۱۸:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۵
  4 6
  الحمد لله... نصر من الله و فتح قریب. بزودی با صبر و تقوا پیروزی نصیب مومنین میشود و آل صهیون به سزای خودشون میرسن
 • IR ۱۲:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۶
  4 31
  خدا میدونه چقدر آدم شهید شده اند دل امام زمان هم اکنون کلی بدرد آمده لعنت خدا بر این سعودی ها و ابا و اجدادشان که آون زمان هم جنگ بدر را راه انداختند
 • IR ۱۲:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۶
  4 24
  باید با حملات شبانه و کوچک اما پرتعداد ضمن وارد نمودن تلفات مهم تر گرفتن قدرت تصمیم گیری از این وحشی هاست
 • IR ۱۲:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۶
  4 36
  یمنی ها باید موشک های بالستیک شان را برای تلفات بالای 100 نفر شلیک کنند یا هدف قرار دادن پالایشگاهها و چاهها نفت نه بیابانها اگر هم بخواهند که توان موشکی شان را نشان دهند سالی دو بار چاهها را بزنند یا پالایشگاه یک را تعطیل کنند وگرنه بیخود این موشک ها را هدر ندهن
 • IR ۱۲:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۶
  3 35
  باید تا قعطبه پیشروی ها ادامه یابد

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس