کد خبر 949626
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۵:۰۰
اخاذی اینترنتی نمایه

رئیس پلیس فتا تهران گفت: نماینده یک شرکت خدمات اینترنتی که با دسترسی به اطلاعات شخصی زن جوان تصمیم به اخاذی و ایجاد رابطه شوم داشت، دستگیر شد.

به گزارش مشرق، چندی قبل زن جوانی به نام مریم با حضور در اداره پلیس از مزاحمت‌های مرد جوانی که با تهدید در فضای مجازی قصد اخاذی و ایجاد رابطه شوم داشت، خبر داد.

ماموران در تحقیقات ابتدایی زن ۳۰ ساله را هدف تحقیق قرار دادند و در بررسی‌ها مشخص شد که چندی قبل مردی به عنوان نماینده یک شرکت اینترنتی و به بهانه نصب مودم خانگی و نصب مودم به خانه وی مراجعه می‌کند.

در ادامه مشخص شد که نماینده شرکت اینترنتی پس از حضور در خانه زن جوان به بهانه ایراد در سیستم گوشی موبایل و نرم افزارهای اجتماعی، تلفن همراه زن جوان را گرفته و دقایقی مورد بررسی قرار داده و پس از آن مزاحمت‌های مرد ناشناس برای زن جوان شروع شده است.

بیشتر بخوانید:

هشدار پلیس فتا درباره کلاهبرداری به بهانه کمک به سیل زدگان

همین سرنخ کافی بود تا ماموران به نماینده شرکت خدماتی مظنون شوند و تیم کارشناسی پلیس فتا با اقدامات فنی و بررسی گوشی زن جوان خیلی زود موفق به شناسایی مرد جوان شدند.

مریم در این مرحله با شناسایی تصویر مرد جوان که به عنوان نماینده یک شرکت اینترنتی پای در خانه‌اش گذاشته بود گفت که مرد جوان پس از دسترسی به گوشی موبایلم و با توجه به اینکه به مخاطبینم در فضای مجازی دسترسی پیدا کرده بود از همه گفت‌وگوهای من اطلاع داشت و سپس با نام یکی از بستگانم شروع به گفتگو در فضای مجازی با من کرد.

مریم در ادامه به ماموران گفت: مرد جوان با توجه به اطلاعات و کافی که از من داشت و من فکر می‌کردم او یکی از بستگانم است خیلی زود به او اعتماد کردم و تعدادی از تصاویر شخصی‌ام را برای او ارسال کردم که پس از آن تهدیدهای و اخاذی‌های مرد جوان شروع شد.

زن جوان ادامه داد: وقتی فهمیدم که مرد جوان با مشخصات جعلی و فریبکاری توانسته اعتماد مرا جلب کند و با در اختیار داشتن تصاویر شخصی‌ام قصد اخاذی و ایجاد رابطه شوم دارد دیگر پاسخ پیام‌های او را ندادم اما در ادامه متوجه شدم وی با دسترسی به اطلاعات گوشی موبایلم همه تصاویر و فیلم های خانوادگی ام را در اختیار دارد که برای کمک به پلیس مراجعه کردم.

کارشناسان پلیس فتا در این مرحله برای دستگیری خسرو ۳۷ ساله وارد عمل شدند و وی را در منطقه پیروزی تهران و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند.

متهم پس از دستگیری از ترس اخراج از شرکت اینترنتی ابتدا خود را بیگناه می‌دانست اما وقتی در برابر مدارک و شواهد پلیس قرار گرفت به ناچار لب به سخن باز کرد.

خسرو در حالیکه ابراز پشیمانی می‌کرد به ماموران گفت: وقتی برای نصب مودم به خانه زن جوان رفتم در یک لحظه وسوسه شدم و به بهانه رفع ایراد گوشی زن جوان توانستم به تلگرام وی دسترسی پیدا کنم و سپس تصاویر و فیلم‌های خانوادگی وی را کپی کردم.

متهم ادامه داد: بعد از خروج از خانه زن جوان ابتدا خواستم همه تصاویر را پاک کنم اما وسوسه شدم تصمیم گرفتم با تهدید به انتشار تصاویر وی اقدام به اخاذی و ایجاد رابطه شوم کنم که دستگیر شدم.

سرهنگ تورج کاظمی رئیس پلیس فتا تهران با اعلام خبر فوق خاطرنشان کرد: بهتر است در کنار استفاده مطلوب فضای مجازی با رعایت برخی آداب از سوء تفاهم و آسیب‌های تعامل در این فضا بکاهیم همانطور که برای حضور در جامعه و تعامل با دیگران رعایت احترام به حریم خصوصی افراد ضروری است فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی خالی از این امر نیستند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس