کنفرانس افق نو - نمایه

نادر طالب‌زاده در نامه به وزارت خزانه‌داری آمریکا می‌نویسد: اکثر ایرانی‌ها سکوت را مقابل تحریم انتخاب کرده‌اند؛ ما ساکت نخواهیم ماند؛ اتهام‌افکنان آمریکایی این‌بار هدف خود را اشتباه انتخاب کرده‌اند.

سرویس جهان مشرق - دولت آمریکا ۱۳ فوریه سال جاری میلادی (چهارشنبه، ۲۴ بهمن‌ماه ۱۳۹۷) «مؤسسه بین‌المللی اندیشمندان و هنرمندان مستقل» و تعدادی از افراد مرتبط با این مؤسسه را تحریم کرد. مؤسسه بین‌المللی اندیشمندان و هنرمندان مستقل همان نهادی است که چند سالی است کنفرانس بین‌المللی «افق نو» را با مدیریت «نادر طالب‌زاده» در ایران برگزار می‌کند. افق نو طی این سال‌ها با دعوت از فعالان اجتماعی و سیاسی بین‌المللی از آمریکا، اروپا و سایر نقاط جهان، از مسلمان گرفته تا مسیحی و یهودی، نقش مهمی در رسوایی دولت آمریکا ایفا کرده است و از جمله افرادی که واشینگتن بر همین اساس علاوه بر سازمان برگزارکننده کنفرانس و شخص نادر طالب‌زاده به فهرست تحریم‌های خود اضافه کرد، «زینب مهنا» (همسر و دست‌یار ویژه آقای طالب‌زاده در کنفرانس افق نو) و «غلام‌رضا منتظمی» (دبیر اجرایی کنفرانس افق نو) بودند. جزئیات بیش‌تر درباره کنفرانس افق نو، سابقه فعالیت‌های نادر طالب‌زاده، دلایل ذکر شده برای تحریم‌های آمریکا و البته حمایت برخی فعالان آمریکایی و مهمانان سابق کنفرانس افق نو از استاد طالب‌زاده پس از اِعمال تحریم در گزارش دیگر مشرق آمده است که این گزارش را می‌توانید از این‌جا بخوانید.

واکنش نادر طالب‌زاده به تحریم کنفرانس افق نو توسط دولت آمریکا [دانلود]

در همین‌باره بخوانید:

›› تحریم طالب‌زاده فرصتی «نادر» برای رسوایی ترامپ است/ حمایت مهمانان آمریکایی از «افق نو»

 

اخیراً نادر طالب‌زاده و همسرش نیز اقدام به ارسال نامه‌ای رسمی به «دفتر کنترل دارایی‌های خارجی» (OFAC) وزارت خزانه‌داری آمریکا با موضوع درخواست تجدیدنظر در تحریم‌های اِعمال‌شده کرده‌اند. به نظر می‌رسد نامه طالب‌زاده به این نهاد آمریکایی که بازوی اصلی اجرای تحریم‌های خارجی واشینگتن به شمار می‌رود تنها با یک هدف نوشته نشده باشد. اگرچه هدف اولیه این نامه می‌تواند تلاش برای احقاق حق و خروج از فهرست تحریم‌های ظالمانه آمریکا باشد، اما هدف ثانویه و بلکه مهم‌تر در پشت ارسال این نامه را می‌توان رسوایی هرچه بیش‌تر دولت ترامپ دانست، چراکه واکنش نهایی دفتر کنترل دارایی‌های خارجی به این نامه، چه مثبت باشد و چه منفی، به هر حال این هدف ثانویه را محقق خواهد کرد. در ادامه گزارش پیش رو، متن کامل نامه ارسالی به دفتر کنترل دارایی‌های خارجی و پاسخ اولیه این دفتر به این نامه، خدمت مخاطبان محترم ارائه شده است.

«نادر طالب‌زاده» (راست) و «غلام‌رضا منتظمی» دو نفر از افرادی هستند که در ارتباط با کنفرانس افق نو تحریم شده‌اند [+]

متن کامل نامه نادر طالب‌زاده و زینب مهنا به دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا

تاریخ: ۲۴/۰۳/۱۹ [۲۴ مارس ۲۰۱۹]

موضوع: ارائه درخواست برای حذف از فهرست OFAC

نام شخص و نهاد فهرست‌شده [و تحریم‌شده] مستقر در ایران:

الف) آقای نادر طالب‌زاده اردوبادی

ب) خانم زینب مهنا طالب‌زاده

ج) سازمان کنفرانس افق نو (NHC)

اتهامات:

الف) استخدام و جمع‌آوری اطلاعات از شرکت‌کنندگان خارجی

ب) برگزاری کنفرانس‌های ضدغربی و ترویج یهودستیزی و تئوری‌های توطئه، از جمله انکار هولوکاست.

به مسئول یا مسئولان مربوطه،

این نامه با هدف درخواست تجدیدنظر در تصمیم وزارت خزانه‌داری آمریکا مبنی بر تحریم ما و سازمان‌مان است. دفتر کنترل دارایی‌های خارجی (OFAC) وزارت خزانه‌داری آمریکا در تاریخ ۱۳ فوریه ۲۰۱۹ بیانیه‌ای صادر کرد که چهار نفر: آقای «نادر طالب‌زاده اردوبادی» (رئیس سازمان افق نو)، همسرش خانم «زینب مهنا طالب‌زاده» (دست‌یار ویژه رئیس این سازمان)، دو همکار دیگر در کنفرانس افق نو، و هم‌چنین یک سازمان ایرانی: «سازمان کنفرانس افق نو» را به فهرست تحریم‌ها افزوده بود.

OFAC اتهاماتی را مطرح کرده است که هیچ ریشه‌ای در واقعیت ندارند، از جمله: ایجاد انجمنی برای یهودستیزی؛ استفاده از کنفرانس به عنوان پوششی برای استخدام اطلاعاتی برخی از شرکت‌کنندگان در کنفرانس افق نو، به ویژه مقامات سابق دولت آمریکا؛ و اتهام نادرست به همکاری با شهروندی آمریکایی که به جرم جاسوسی علیه آمریکا مورد تعقیب است، در حالی که ما نه تنها هیچ رابطه‌ای با این فرد نداشته‌ایم، بلکه در زمانی که OFAC ادعا می‌کند این فرد [در ایران] حضور داشته اصلاً مدیریت کنفرانس افق نو را به عهده نداشته‌ایم.

OFAC نه تنها حقیقت را بیان نکرده، بلکه برای اتهامات علنی خود هیچ سند واقعی‌ای هم ارائه نداده است. اگر OFAC قبل از اِعمال تحریم به خودش زحمت می‌داد تا مستقیم از خود ما پرس‌وجو کند، ما با کمال میل با آن‌ها همکاری و اسنادی را به این سازمان ارائه می‌کردیم که تمامی این اتهامات را رد می‌کند. در نتیجه ادعاهای بسیار نادرست و آتش‌افروزانه شما آسیب جدی به اعتبار ما وارد و هزینه سنگینی به امور تجاری و دوستی‌های بلندمدت ما تحمیل شد. و به چه دلیل؟ به این دلیل که ما جرأت کردیم از روی سال‌ها سوءتفاهم‌های جدی میان آمریکا و ایران پُل بزنیم؟ در عمل، اقدام غلط OFAC به اِعمال تحریم شخصاً علیه ما بیش‌تر به عنوان یک بیانیه سیاسی در پی اختلافات جدی سیاستی میان دو کشور ایران و آمریکا انجام گرفت و از ما و کنفرانس افق نو به عنوان نمونه‌ای از تفاوت‌های سیاستی شما [با دولت ایران] استفاده شد. این درست نیست، و ناعادلانه است.

چارت سازمانی وزارت خزانه‌داری آمریکا (برگرفته از وب‌سایت رسمی این وزارت‌خانه) [+]

در همین‌باره بخوانید:

›› اتاق جنگ آمریکا علیه ایران کجاست و در رأس آنچه کسانی هستند؟

›› «برایان هوک» کیست و در «گروه اقدام ایران» چه مأموریتی دارد؟

اتهامات علیه ما، نادر طالب‌زاده و زینب مهنا و کنفرانس افق نو، دروغ است. کنفرانس افق نو انجمنی برای آزادی اندیشه و بیان این اندیشه‌هاست. این کنفرانس در ایران برگزار می‌شود، چراکه ایران از سال ۱۹۷۹ [و وقوع انقلاب اسلامی]، زمانی که ایران حاکمیت و آزادی خود از کنترل آمریکا را اعلام کرد، در معرض دشمن‌سازی [و تبلیغات منفی] جمعی [در جهان و به ویژه غرب] بوده است. ما فکر کردیم حضور فیزیکی مهمانان ما از آمریکا و اروپا باعث تقویت ارتباطات و شفافیت خواهد شد. تصویر منفی ترسیم‌شده از ایران تنها با ارتباطات و پل زدن است که می‌تواند شکسته شود. اگر طرزفکر یا زاویه دید مهمانان ما در تضاد با رسانه‌های جریان اصلی آمریکاست، این یک واقعیت است [که این رسانه‌ها دروغ می‌گویند]. کنفرانس افق نو همواره از محققان، خاخام‌ها و فعالان یهودی استفاده کرده است. بنابراین نمی‌تواند یهودستیز باشد. ما هرگز کنفرانسی در انکار هولوکاست برگزار نکرده‌ایم. این اتفاق سال ۲۰۰۶ رخ داد، پیش از آن‌که ما انجمن خود را راه‌اندازی کنیم. ما هرگز درباره هولوکاست بحث نکرده‌ایم و این مسئله موضوع کنفرانس ما نبوده است.

کنفرانس «افق نو» از اندیشمندان سراسر جهان فارغ از ملیت، نژاد و دین در ایران میزبانی کرده است [+]

در همین‌باره بخوانید:

›› در میان ایرانیان: سفرنامه کوتاه افسر سابق سیا پس از بازگشت به آمریکا

در خصوص مسئله «مونیکا ویت» [افسر سابق دایره ضدجاسوسی نیروی هوایی آمریکا که دولت ترامپ او را به جاسوسی برای ایران و ارتباط با کنفرانس افق نو متهم کرده است]، ما هرگز از او دعوت نکردیم. فهرست مهمان‌ها ما فقط شامل کسانی می‌شود که فعال، نویسنده یا اندیشمندان آکادمیک کاملاً شناخته‌شده‌ای هستند. ویت هرگز در این دسته‌ها نمی‌گنجید. وی پیش از ماه فوریه سال ۲۰۱۲، زمانی که «کنفرانس هالیوودیسم» برگزار شد، و ما هم نه رئیس، نه سازمان‌دهنده و نه مدیر آن بودیم، وارد ایران شده بود. او یکی از شرکت‌کنندگان عمومی در کنفرانس بود، چنان‌که ما مهمانان زیادی به عنوان شرکت‌کننده عمومی در کنفرانس داریم. افرادی که با او ارتباط برقرار کرده و او را کنترل کردند، هیچ ارتباطی با کنفرانس ما نداشتند. استفاده از وی به عنوان بهانه‌ای برای طرح ادعای استخدام او [توسط عوامل کنفرانس افق نو] یک اتهام مطلقاً ساختگی است؛ بهانه‌ای است که به راحتی می‌توان غیرواقعی بودن آن را اثبات کرد. ما هرگز در کنفرانس خود به سراغ موضوعات مخفیانه نمی‌رویم. از خطرات این کار اطلاع داشته‌ایم. این موضوعات در حوزه فعالیت ما نیست و هیچ سندی هم درباره هرگونه دعوتی از ویت توسط ما وجود ندارد. ما هرگز از طریق وزارت خارجه درخواست ویزا برای او را نکردیم. شما علاوه بر طرح علنی ادعاهای دروغین علیه من، همسرم و کنفرانس افق نو، حرف‌های شخصی [«مرضیه هاشمی» خبرنگار پرس‌تی‌وی] را باور کرده‌اید که [به ادعای خودتان] به عنوان یک هدف‌یاب عمل کرده و در استخدام فردی نقش داشته که می‌گویید در حال حاضر تحت تعقیب آمریکاست [جزئیات بیش‌تر]. و سپس OFAC تلاش می‌کند تا ما را به این فرد [مونیکا ویت] پیوند دهد، در حالی که ما هیچ ارتباطی با او یا آوردن او به ایران نداشته‌ایم. تمام این‌ها توسط فردی [مرضیه هاشمی] سازمان‌دهی شده است که مقامات آمریکایی او را ۱۰ روز با حکم جلب برای شهادت در دادگاه و طرح اتهام علیه ویت بازداشت کرده‌اند. شما چگونه می‌توانید فردی را به عنوان یک شاهد معتبر بپذیرید که ادعا می‌شود در استخدام اولیه ویت دخالت داشته است، چنان‌که نه تنها در بیانیه تحریم ما، بلکه در گزارش‌های خبری بعدی، از جمله در نیویورک‌تایمز، نیز ذکر شده است؟! واضح است که این فرد [مرضیه هاشمی] در موقعیت غیرقابل‌تحملی قرار گرفته و در مورد ما و کنفرانس افق نو دروغ گرفته است تا خودش را از هرگونه پیگرد قانونی نجات دهد.

در همین‌باره بخوانید:

›› عضو ضدجاسوسی ارتش آمریکا چگونه جذب ایران شد؟

›› صحنه‌گردان دستگیری مرضیه هاشمی جان بولتون است

محتوای آن‌چه که ما در هر یک از کنفرانس‌های افق نو بیان کرده‌ایم، به صورت آنلاین در www.youtube.com و در وب‌سایت خود ما (www.newhorizon.ir) قابل دست‌رسی است و می‌تواند در هر دادگاهی با حضور مهمانان کنفرانس به عنوان شاهد، اثبات شود.

ما خواستار عدالت و پاک شدن نام‌هایمان [از فهرست تحریم‌ها] هستیم. سابقه فعالیت ما روشن و شفاف است.

من، نادر طالب‌زاده، دبیر کنفرانس، در گذشته طولانی‌ترین فیلم و مجموعه تلویزیونی در دنیا درباره زندگی حضرت عیسی (۲۰۰۷) را ساخته‌ام. این پروژه ۱۰ سال از زندگی من را گرفت و در درون واتیکان به نمایش گذاشته شد و جایزه بهترین فیلم در حوزه گفت‌وگو میان مذاهب را از «جشنواره فیلم مذهب امروز» در ایتالیا (۲۰۰۷) دریافت کرد. من صدها برنامه برای تلویزیون ملی ایران با حضور مهمانان کنفرانس افق نو و دیگر آمریکایی‌های میهن‌پرست ساخته‌ام و این کار تا به امروز هم ادامه دارد. همین‌گونه بود که مخاطبان ایرانی با جزئیات زیادی از وضعیت موجود در جهان آشنا شدند. همسر من، زینب مهنا، دست‌یار من و مسئول برقراری ارتباط با مهمانان بوده است. او روابط بسیار محترمانه‌ای را با تمامی مهمانان کنفرانس برقرار کرده است. وی بیش از ۲۰ سال است که به عنوان استاد دانشگاه زبان انگلیسی را به عنوان زبان خارجی یا زبان دوم تدریس می‌کند و در زمینه حقوق بشر و مطالعات اسلامی تحقیق می‌نماید. هیچ‌چیز در مورد فعالیت‌های ما مخفیانه نیست و ما به این مسئله افتخار می‌کنیم.

اتاق جنگ آمریکا علیه ایران، وزارت خزانه‌داری این کشور است [دانلود]

ادعاهای ناعادلانه وزارت خزانه‌داری علیه ما غلط هستند و ما به شدت خواهان تجدیدنظر درباره آن‌ها هستیم. این اتفاق صرفاً درِ جدیدی را به سوی تقابل باز کرده است. ما ساکت نخواهیم ماند و این رویداد اتفاقاً انگیزه دیگری برای مبارزه ما با انتشار اطلاعات نادرستی است که طی چهار دهه گذشته علیه ما پخش شده‌اند. اشخاص و منتقدان [آمریکا در] ایران بارها توسط آمریکا تحریم شده‌اند و اکثر آن‌ها سکوت را انتخاب کرده‌اند. ما در مقابل این اطلاعات نادرست خواهیم ایستاد و این کار را تنها و بی‌سروصدا انجام نخواهیم داد. اتهام‌افکنان [آمریکایی] این‌بار هدف‌شان را اشتباه انتخاب کرده‌اند؛ یا اتفاقاً درست انتخاب کرده‌اند، بسته به این‌که چگونه به این مسئله نگاه می‌کنید.

نگاهی کوتاه به گذشته، همه چیز را روشن می‌کند. ما با صدام جنگیدیم در حالی که در تمام آن سال‌ها آمریکا از او حمایت می‌کرد. امروز با داعش می‌جنگیم در حالی که به اعتقاد متخصصان ما، [این گروهک تروریستی] ریشه‌های عمیقی در [سیاست‌های] ابرقدرت‌ها دارد. تنها کنفرانسی که امکان برگزاری انجمنی با آزادی بیان را فراهم کرده بود، امروز خدشه‌دار شده است. تنها فرصت برای آوردن محققان و فعالان به خاک ایران به منظور دیدار با دانش‌جویان و محققان ایرانی، امروز سوخته است. این امر در درازمدت به ضرر آمریکا و ایران تمام خواهد شد.

ما درخواست تجدیدنظر خود را نزد وجدان هر هیأت منصفه‌ای می‌بریم که علیه این کنفرانس تشکیل می‌شود. می‌دانیم که در آمریکا شاهدان بیدار زیادی هستند که حاضرند تمام قد مقابل این اتهام غیرقابل‌باور بایستند. بنابراین، ما به طور رسمی درخواست تجدیدنظر درباره اتهامات جعلی مطرح‌شده علیه خودمان را داریم و خواستار این هستیم که این تحریم‌ها بلافاصله برداشته شوند. هم‌چنین آماده پاسخ‌گویی به هرگونه سؤالی هستیم که ممکن است شما داشته باشید.

با احترام،

نادر طالب‌زاده اردوبادی و زینب مهنا طالب‌زاده

سربازان ایرانی برای آتش زدن پرچم آمریکا آماده می‌شوند؛ برخی تحریم‌های واشینگتن در میانه جنگ عراق علیه تهران وضع شد [+]


متن کامل پاسخ دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا به نامه نادر طالب‌زاده و زینب مهنا

تاریخ: ۲۵ مارس ۲۰۱۹

در پاسخ: نادر طالب‌زاده اردوبادی، زینب مهنا طالب‌زاده، سازمان کنفرانس افق نو (NHC)

شناسه پرونده: SDGT-15***

آقای نادر طالب‌زاده اردوبادی عزیز:

این نامه، تأیید دریافت مکاتبه شما مورخ ۱۹ مارس ۲۰۱۹ با دفتر کنترل دارایی‌های خارجی (OFAC) و درخواست تجدیدنظر درباره اضافه شدن شما به فهرست «تحریم افراد خاص» (SDN) به موجب «مقررات تحریم‌های جهانی تروریسم»، فصل ۳۱ آیین‌نامه مقررات فدرال، بخش ۵۹۴ و هم‌چنین «مقررات تحریم‌های مالی ایران»، فصل ۳۱ آیین‌نامه مقررات فدرال، بخش ۵۶۱ است.

درخواست شما در دست بررسی است. با این وجود، فرآیند بررسی ممکن است طولانی باشد، و احتمال دارد OFAC از شما اطلاعات بیش‌تری را قبل از تصمیم‌گیری نهایی درباره اضافه شدن شما به فهرست SDN درخواست کند.

برای دریافت اطلاعات بیش‌تر در مورد روند حذف از فهرست تحریم افراد خاص و افراد بلوکه‌شده، لطفاً به فصل ۳۱ آیین‌نامه مقررات فدرال بخش ۵۰۱/۸۰۷ مراجعه کنید.

برای هرچه کارآمدتر شدن ارتباطات لطفاً تمام سؤالات و مکاتبات مربوط به درخواست‌تان را به نشانی OFAC.Reconsideration@treasury.gov ارسال کنید. هم‌چنین می‌توانید با ارسال نامه به OFAC از طریق آدرس زیر با این دفتر ارتباط برقرار کنید:

وزارت خزانه‌داری آمریکا

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی

برسد به دست: دفتر هدف‌گیری جهانی

پلاک ۱۵۰۰، خیابان پنسیلوانیا، شمال غربی (ساختمان بانک فریدمن)

واشینگتن‌دی‌سی، کد پستی ۲۰۲۲۰

لطفاً در تمام مکاتبات بعدی SDGT-15*** را که در بالا اشاره شد، ذکر نمایید. هم‌چنین لطفاً ترجمه انگلیسی هر سند یا مکاتبه‌ای را ارائه دهید که به زبانی غیر از انگلیسی تهیه شده است.

با تشکر از همکاری شما.

ارادتمند،

تجدیدنظر OFAC

ساختمان «پیوست خزانه‌داری» میزبان «دفتر کنترل دارایی‌های خارجی» [+]

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 47
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 22
 • MD ۲۱:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۴
  اینهمه دست و پا زدن واسه امریکا نشونه چیه
  • IR ۰۲:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۵
   25 58
   این جنگ رسانه ای است وقتی مردم دنیا در حال تماشای این اتفاقات هستند باید معقولانه و منطقی جلو رفت و افکار عمومی دنیا به خصوص مردم آمریکا رو همراه خود و بر ضد دولت خودشون کرد
  • IR ۰۳:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۵
   64 59
   از نظر افراد صاحب فکرهای بیمار و مغرض دست و پا زدن است ولی از نظر انسانهای آزاده مقاومت و ایستادگی در برابر آمریکا شیطان بزرگ است
  • IR ۱۲:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۵
   18 84
   ا2:56 مردم امریکا دولتشونو خودشون انتخاب کردن نمیان از تو که مدام مرگ بر امریکا میگی مزخرف یاد بگیرن.یاد محمود میفتم که رفته بود سازمان ملل میخواست اثبات کنه 11سپتامبر کار امریکا بوده
  • به IR ۱۲:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۵ IR ۰۹:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
   56 2
   پ ن پ کار القاعده بوده! و آنها ازقبل دوربین کارگذاشته بودند و آنها گفتند ساختمانی دوم که هواپیما می خورد اول بریزد!
 • IR ۲۱:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۴
  90 42
  آیا گوش شنوایی در رسیدگی هست.
  • IR ۰۱:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۵
   خیلی رو میخواد که 40 سال مرگ بر امریکا بگی بعد بری به رئیس جمهور امریکا نامه بزنی ازش دلخور باشی
 • IR ۲۱:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۴
  74 78
  آفرین خدا پشت و پناهت
  • US ۱۲:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۵
   5 10
   خخخخخ
 • AE ۲۱:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۴
  38 54
  ما سکوت اختیار نکردیم منتظریم مسئولینی که امور کشور بدست آنهاست تصمیم عاقلانه بگیرند.
 • IR ۲۱:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۴
  34 69
  این ها که ملتمسانه در خواست رفع تحریم شخص خودشان را کرده اند
  • ۲۲:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۴
   38 54
   التماس برای انقلابی معنا ندارد
  • محمود US ۰۱:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۵
   30 4
   شما وقتی یه جایی حقت رو میخورن و میخوای درخواست تجدید نظر بدی می شه اسمش رو گذاشت التماس؟؟؟ التماست می کنم یه خورده فکر کن.
  • IR ۰۱:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۵
   22 53
   همه به فکر منافع خودشونن گول 4 تا جمله ارزشی که از دهنشون بیرون میاد رو نخورید.گفته بودن اگه برجامو پاره کنن ما اتیش میزنیم چی شد پس؟ میدونی چرا اتیش نمیزنه؟ چون منافعش تو برجامه
  • رضا IR ۰۴:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۵
   54 8
   اینها التماس نکردن افشا کردن غیر قانونی بودن تحریمشون رو
  • IR ۰۶:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۵
   11 29
   کدوم انقلابی؟ از جپی و راستی در کشور داره التماس می کنه برگردید به برجام
  • به IR ۰۱:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۵ IR ۰۹:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
   15 2
   برجام خودش سوخت و تمام شد. اینکه شما هنوز باور نکرده اید مشکل خودتان است.
 • IR ۲۲:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۴
  30 43
  امور خارجه ایران کجای کاره
 • IR ۲۲:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۴
  8 67
  این طالب زاده ایرانی است یا مثل مرضيه هاشمی آمریکایی است با نام ایرانی
  • IR ۱۱:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۵
   11 2
   از سقف اطلاعات عمومی خودت دنیا رو شوکه کردی.
  • GB ۲۱:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
   1 4
   پدرش ایرانی و مادرش امریکاییه
 • IR ۲۳:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۴
  17 22
  باز دمشون گرم که جواب دادن. اگه ایران یود که نامه رو هم نمیخوندن.
 • IR ۰۰:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۵
  25 3
  افرین عالیه دقیقاباروش خودشون پی گیری کرده وسیستم انهاطوریه که مجبوربه پاسخگویی هستند اطلاع دقیق دارم که درموردبزرگی بوده که علیرغم میل سیاسی انها،دادگاه رای به نفع ایران داده همه مراحل رسانه ای کنید خداقوت
 • IR ۰۰:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۵
  13 13
  خدا حفظت کنه مرد
  • IR ۰۸:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۱
   0 5
   که چی بشه؟
 • محمود US ۰۱:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۵
  25 8
  آمریکا همیشه در طول تاریخ از کسایی که واقعیت ها و حقایق نهفته در سازمان ها و رسانه های آمریکایی رو رسوا کنه بیذار بوده و هستند و خواهند بود. اگه این شبکه توی خود خاک آمریکا هم حقایق رو میگفت کمتر از 24 ساعت می بستندش. ولی توی ایران از طریق تحریم ها میخوان کار خودشون رو بکنن. برنامه افق نو بسیار برنامه پرمحتوا و واقعا دید جدیدی نسبت به اتفاقاتی که در جهان می افته به آدم میده. افرادی رو که دعوت می کنه به حق انسانهایی هستند که در کشور خودشون حرفی برای گفتن دارند. ان شاء الله که افق نو همیشه برپا باشه.
 • IR ۰۱:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۵
  32 33
  خلاصه مرگ بر آمریکا لعنت بر یهود مرگ بر آل سعود
 • عمار GB ۰۱:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۵
  19 18
  واقعا به ماهيت نادر طالب زاده شك كردم در حالي كه او را يك انقلابي شش دانگ فرض ميكردم. مگر در امريكا چي داريد كه اينطور نالان شده اي. خانم مرضيه هاشمي را به دروغ گويي علني متهم كردي در حالي كه او بعنوان يك امريكايي و در بند ان ظالمان به اندازه تو در نامه ات التماس نكرد و براي اثبات سرسپردگي پاي مسيح را وسط نكشيد انچنان كه تو كشيدي. در وجود تو و نامه ات اثري از انقلاب و مبارزه با امريكا و استكبار ديده نشد بجز ناله و التماس براي بخشش
 • IR ۰۱:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۵
  13 1
  آفرین باید حرف حق رو زد و نشون داد حتی در دلایل تحریمشون هم دروغگو هستند و فریبکار
 • IR ۰۱:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۵
  17 3
  حالا اگه به وزارتخونه های خودمون یه نامه بنویسی زرتی پرتابش می کنند تو سطل آشغال و اتوماسیون بایگانی.
 • DE ۰۱:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۵
  14 1
  به آقای طالب زاده پیشنهاد میکنم که قضیه را بسیار جدی پیگیری کنند و درگیری را به داخل امریکا بکشند ،خصوصا درگیری رسانه ای و حقوقی .. قطعا در امریکا وکلاء کارکشته پیدا میشوند که علیه حکم خزانه داری شکایت محکمی را تقدیم کنند و قضیه را رسانه ای کنند. تاکید میکنم که جریان مکاتبات شما با خزانه داری حتما از طریق وکلاء باشد تا روند قانونی پیدا کرده و خزانه داری نتواند بازی درآورد.
 • سید IR ۰۲:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۵
  10 2
  چهار چشمی باید مواطب تقی زادها بود ما همیشه از داخل ضربه خوردهایم
 • IR ۰۲:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۵
  4 20
  یعنی مال و اموالش بلوکه شده تو امریکا؟!!!!!
 • رضا IR ۰۲:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۵
  8 14
  چه جالب ایشون تا چند وقت پیش میگفتن تحریمهای آمریکا مهم نیست و به تحریم شدند مثل مابقی دوستاشون افتخار می مردند و اما حالا کلی دلیل آوردند و التماس کردند که از فهرست تحرمها (این به اصطلاح نعمت خداوند ) خارج بشوند
 • IR ۰۳:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۵
  5 14
  اون طرف آبی‌ها چه مودبانه جواب آدم رو میدن آدم حال میکنه تحریم شه اگه اینطرف بود باید خودش هم پیوست نامه میشد
 • IR ۰۴:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۵
  15 14
  شما که می گید تحریم ها خوبند و باعث پیشرفت می شوند پس ناراحتی برای چیه
 • نصیر IR ۰۶:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۵
  6 2
  نحوه رفتار امریکا با ایران بیشتر شبیه یکی از ایالت های فدرالی خود امریکا هست که یک امریکایی رهبر اون هست! متاسفانه مسئولین ایرانی چنان وا دادن و خراب کردن که امریکا استراتژی ایران رو درباره روسیه و چین هم بکار برد ولی تا الآن برخلاف ایران شکست خورده
 • IR ۰۷:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۵
  4 1
  جالب بود به نظر کار خدبی می یاد
 • جعفر IR ۰۸:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۵
  11 2
  فکر میکنم آقای طالب زاده چون زیاد به کشورهای مختلف می روند، قرار گرفتن در لیست تحریم میتونه براشون دردساز بشه و کارشون رو مختل کنه
 • IR ۱۰:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۵
  3 2
  احسنت ولی طالب زاده مواظب عزت وشخصیت خودت باش. به کافر محل نذار.
 • IR ۱۱:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۵
  4 2
  اگر دشمن داخلی کاری نکند دشمن خارجی هیچ غلطی نمی تواند بکند.
 • علی RO ۱۲:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۵
  5 0
  نماینده های مجلس یاد بگیرن
 • US ۱۲:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۵
  4 4
  با بد کسی در افتاده امریکا؟ بعد لابد اون ادم بد هم تویی؟!
 • US ۱۳:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۵
  2 9
  اگر شما نقش مهمی در رسوایی امریکا دارین چرا همه دنیا به ریش ما میخندن و تحریممون میکنن؟غاعدتا باید امریکا تحریم و منزوی میشد! نادر طالب زاده ظاهرا از اینکه تحریم شده و مهم انگاشته شده خیلی هم خوشحاله
  • DE ۱۸:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۵
   6 1
   همه دنیا به ریش افرادی مثل تو میخندند که تفاوت رژیم ها و مردم دنیا را نمیفهمی و دنیا را چهارتا کشور غربی و چهارتا سران مرتجع فرض کردی که مردم خودشون حداکثر بین 35 تا 45 درصد کلا میرن رای میدن. واقعا خوابی
  • IR ۰۹:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
   5 1
   آمریکای از زمان تاسیس رسوای عالم بوده و هست و بزرگترین کشوری است که ناقض همه پیعمانها و معاهداتش بوده است. اما افراد پشت و ضعیف و شکم پرست مثل شما بودند که با باج دادن به این قلدر او را اینهمه باد کردند.
  • علی IR ۱۹:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
   3 0
   نمی فهمی یا مزد میگیری که نفهمی؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس