کد خبر 940796
تاریخ انتشار: ۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۰
دیدار نتانیاهو با پوتین

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در سه پرونده فساد، موسوم به پرونده‌های «۱۰۰۰، ۲۰۰۰ و ۴۰۰۰» رسماً متهم می‌شود.

به گزارش مشرق، تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر این رژیم در سه پرونده فساد رسماً متهم خواهد شد.

«آویخای مندلبیت»، دادستان کل رژیم صهیونیستی در حالی علیه نتانیاهو اعلام جرم خواهد کرد که حدود ۴۰ روز به برگزاری انتخابات ۹ آوریل (۲۰ فروردین) در اراضی اشغالی باقی مانده است.

بیشتر بخوانیم:

جدیدترین موضع گیری خصمانه نتانیاهو علیه ایران

در حال حاضر، چهار پرونده فساد مالی تحت عنوان پرونده‌های ۱۰۰۰، ۲۰۰۰، ۳۰۰۰ و ۴۰۰۰ علیه نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی مطرح است و او در ماه‌های گذشته، درباره این پرونده‌ها مورد بازجویی قرار گرفته است.

یکی از پرونده‌هایی که دادستان کل رژیم صهیونیستی رسماً نتانیاهو را آن متهم خواهد کرد پرونده موسوم به «۴۰۰۰» است. او در این پرونده متهم است به «شائول ایلوویچ» مالک شرکت «بِزِک» میلیون ها دلار تسهیلات مالی پرداخت کرده تا پایگاه خبری «واللا» وابسته به این سرمایه دار صهیونیست از او و همسرش حمایت رسانه‌ای بهتری داشته باشد.

روزنامه هاآرتص نوشته انتظار می‌رود نتانیاهو در پرونده «۱۰۰۰» نیز رسماً متهم شود. این پرونده، اتهامات نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی درباره دریافت غیرقانونی هدیه از بازرگانان خارجی را شامل می‌شود.

رسانه‌های صهیونیستی گزارش داده‌اند نتانیاهو در پرونده ۲۰۰۰ هم رسماً متهم می‌شود. نتانیاهو در این پرونده متهم است با روزنامه «یدیعوت آحارونوت» زد و بند کرده تا در ازای پوشش مثبت از فعالیت‌هایش در این روزنامه، رقیب آن یعنی روزنامه «اسرائیل هیوم» را تحت فشار قرار دهد.

پرونده‌های فساد علیه نتانیاهو، بحث‌ها درباره اینکه آیا لازم است او از سمتش استعفا کند یا خیر را داغ کرده است. تحلیلگران می‌گویند که فعلاً ضرورتی وجود ندارد که نتانیاهو از سمتش استعفا کند، اما این مسئله ممکن است ظرف ۳ تا ۱۲ ماه آینده تغییر کند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس